Jump to content

Moto Zajednica

Honda Varadero 1000 VA

Recommended Posts

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Vienna-Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Varadero 1000

Pozdrav ljudi,malo je kasno ali sta da se radi nije se stiglo ranije pisati :)  Menjao sam na Vari pre mesec dana prednju gumu,skinuo točak (pritom sve delove slozio tako da bi zapamtio kako su bili kad budem vraćao) medjutim malo me je bunilo sto leva klešta gledajući iz sedećeg polozaja na motoru nisu ista kao desna,imaju neki  kao cilindar ili nesto samopodešavajuće sto mi nije bilo jasno.Kod vulkanizera namontirao gumu i kad sam vraćao sve vratio po redu na svoje mesto.Medjutim tada je počeo levi disk tj klešta da malo hvataju(blokiraju+malo šušte/češu)ali zanemarujuće mislim,jer okrecem rukom skoro lagano.Tokom voznje se ne čuje,bar mi tako deluje,ali kad kočim cujem šuštanje kočnica u prekidima srazmerno obrtajima točka,počto taj motor nemam dugo(od decembra)primetio sam i da na brzini do 50-60km kad pustim korman trese mi  tj cima levo-desno,ne toliko da bi pao ali cima,to nisam primetio pre skidanja točka jer ga nisam praktično ni vozio od kupovine,a kad drzim korman ne osetim to cimanje ni na 60 ni na 160 km/h,znaci samo na manjim brzinama pri puštenom kormanu.E sad pitanje,da li neko zna za cega sluzi onaj "cilindar" na levim kleštima i da li je moguce da zbog tog blagog blokiranja cima korman kao sto sam malopre opisao,i ako jeste da li mogu ja njega nekako da otpustim da prestane to blokiranje/češanje.

Hvala unapred!   :)  Usput,iz Mitrovice sam,a tamo je moto skup ovaj vikend,jubilarnih 40 god kluba Srem a ja nisam tamo  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Vienna-Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Varadero 1000

klesta.jpg Nisam trenutno kod motora ali evo nasao sam jednu sliku.taj  "cilindar " ja mislim da je prilikom skidanja malo izasao ,pa sada plocice hvataju malo spoljni deo diska koji ranije nije kocio,moje misljenje da bi trebao nekako da ga podesim/vratim na svoje mesto...i za cega on uopste sluzi  :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: XL 1000V

Kad pogledaš sa strane, videćeš da ta klešta stoje niže od desnih (kad sediš na motoru). Služe da kad kočiš prednjom kočiš i zadnjom. Klešta se podižu naviše i stiskaju taj cilindar koji onda šalje pritisak ka zadnjim kleštima. Kao kad kočiš zadnjom, kočiš i prednjom u isto vreme. CBS central braking system

 

Moguce da nešto nije leglo na mesto kad si vraćao, pločice recimo?

Jesi proverio ležajeve točka?

Jel točak u osi?

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 524 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

To sto ti trese volan na 60kmh je do krive prednje gume.

Probaj na sto da pustis ruke i videces da ce volan biti miran ili ce duplo manje tresti.

Meni se to par puta desilo kad su mi gume pri kraju, cim stavim drugu prednju gumu taj problem nestane

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Vienna-Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Varadero 1000

Kad pogledaš sa strane, videćeš da ta klešta stoje niže od desnih (kad sediš na motoru). Služe da kad kočiš prednjom kočiš i zadnjom. Klešta se podižu naviše i stiskaju taj cilindar koji onda šalje pritisak ka zadnjim kleštima. Kao kad kočiš zadnjom, kočiš i prednjom u isto vreme. CBS central braking system

 

Moguce da nešto nije leglo na mesto kad si vraćao, pločice recimo?

Jesi proverio ležajeve točka?

Jel točak u osi?

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Aha jasno mi je,to bi onda znacilo da tu nema nikakvog podesavanja ako ne gresim.Lezajeve nisam kontrolisao zato sto nisam sumnjao na njih tj tocak je skidan da bi namestio novu gumu,tako da nisam obracao paznju na lezajeve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Vienna-Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Varadero 1000

To sto ti trese volan na 60kmh je do krive prednje gume.

Probaj na sto da pustis ruke i videces da ce volan biti miran ili ce duplo manje tresti.

Meni se to par puta desilo kad su mi gume pri kraju, cim stavim drugu prednju gumu taj problem nestane

Pustao sam na 100km/h ne trese,pa cak ni na 60km/h ne trese dok drzim volan,cak sam probao da tek ovlas drzim rucke i ne trese,ali cim pustim on seta 2-3cm.Sto se tice gume,tocak sam skidao bas zbog gume,da promenim,namontirali mi tu gde sam kupio i izbalansirali,u pitanju je Michelin Anakee 2,jedino ako je fabricki bila losa(kriva).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5347 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Da li mi neko može premjeriti guvernal ili još bolje ako neko zna gdje mogu da uzmem odgovarajući zamjenski guvernal za Varadero?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Od 2009. razmisljam o kupovini Varadera, ali prosto do sada nije bio pravi trenutak. Kupovina ovog modela me privlaci zbog realizacije puntnih planova. Razmisljam o putovanju u paru na duze distance. Uvek mi se cinio kao idealan motocikl za tu namenu a onda se desilo da sam kontaktirao jednog poznanika koji prodaje svog, u pitanju je primerak iz 2011, i on me oladi nacisto. Prevodicu ovo njegovo objasnjenje pa ne zamerite ako negde ispadne rogobatno:

 

To je jedan motocikl sa fantasticnim i agilnim motorom. Stabilan je i ima odlicne kocnice.

 

Ukoliko volis putovanja magistralnim putevima uz cesta zaustavljanja, uzivanja u pejzazu i slikanja to je pravi baj za tebe. Takodje i suvozac ima dosta prostora i sa tri kofera, koja su vec montirana, mozes da putuje gde zelis.

 

Ukoliko pod dugim putovanjima podrazumevas putovanja kada bi dnevno prelazio deonice od po 1000 km ili vise, uz retka i kratkotrajna zadrzavanja, krecuci se prosecnom putnom brzinom od 140/160 km/h dosegnuces limite ovog motocikla koji ce se ogledati u:

- zadnji amortizer postaje krut

- sediste tvrdo

- slaba zastita od vetra preko 120 km/h

- buka motora koja postaje neprijatna

- vrtlozi vetra u podrucju kaciga

 

Ovo su njegova iskustva nakon godinu dana i 35000 km provedenih na ovom modelu.

 

Ukoliko 1 - 2 godisnje nije moguce otisnuti se i na duzi put gde bi deonice bile od po 1000 km mislim da ovo nije pravi bajk za mene. Kakva su vasa iskustva? Sta kazete za njegovo iskustvo?

 

 

 

Za nepoznavaoce ajmo još jednom:

 

- zadnji amortizer postaje krut

Odakle mu to? Uopšte ne primećujem nešto tako. Čak sam i sam pritego feder (ne amortizer) do kraja, baš zbog stabilnosti  i da ne "pumpa" previše u krivinama.

 

- sediste tvrdo

Haha, prinzeza na zrnu graška. Posle pređenih 1000 km ili celodnevne vožnje i najmekše sedište postaje tvrdo. U stvari - dupe postaje tvrdo i leđa i ruke i noge i mozak,....

Posle pređenih 1000 km i ja ga fuknem u čoš i ne razgovaramo sledećih 14 dana.

 

- slaba zastita od vetra preko 120 km/h

Da, može bit. I u autu je, kad spustiš staklo.

 

- buka motora koja postaje neprijatna

Da, bučan dvocilindraš posuđen od sportskog VTR-a. Jeli to čudno?

 

- vrtlozi vetra u podrucju kaciga

Obično kada voziš iza kamiona, avtobusa,....  Nema toga kod mene. Zavisi od visine prednjeg stakla i vozača.

 

 

Kladim se, da je tvoj poznanik već nabavio goldwing, a možda čak i kamper.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

140-160 je auto put,zasto bi neko kupovao motor ako pegla a.put uglavnom.

Sa givi vizirom se resava vetar kod ljudi preko 180cm i nema razlike 120 i 180. Sediste jeste tvrdje od bmw.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW R1100R BMW R1200GS

Evo drugari pridružiću se i ja ponekad ovom forumu posvećenom Varaderu 1000.Od juče sam i ja jedan od vlasnika ove doobre mašine.

post-30891-0-67435100-1469092726.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW R1100R BMW R1200GS

Iskren da budem nisam ni merio ali posle tvog pitanja izmerio sam mikrometrom pa su rezultati sledeći

zadnji disk 4,72 mm

prednji desni 3,91 mm

prednji levi 3,99 mm

Činjenica je da su potrošeni ali ne ispod dozvoljene granice.

A ja nisam kupio nov motor ne znam šta očekujete za polovnu stvar koju je neko negde koristio sve da bude fabrika?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000 V

Velik pozdrav svima!

Od skoro vozim Varadero 1999. i prezadovoljan sam, zaista udoban i lep motor. Sto se tice potrosnje ja stvarno ne mogu da provalim i izracunam koliko je to, malo je cudno da nema pokazivac kolicine goriva...al ajd. Mozda neko ko duze vozi ovaj motor zna koliko ostaje goriva u rezervoaru kada je nivo ispod one ravne podloge kad se gleda u rezervoar otvoren odgore...? I bilo bi super ako bi mi neko poslao na mail manual :) Hvala i pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Iskren da budem nisam ni merio ali posle tvog pitanja izmerio sam mikrometrom pa su rezultati sledeći

zadnji disk 4,72 mm

prednji desni 3,91 mm

prednji levi 3,99 mm

Činjenica je da su potrošeni ali ne ispod dozvoljene granice.

A ja nisam kupio nov motor ne znam šta očekujete za polovnu stvar koju je neko negde koristio sve da bude fabrika?

Dozvoljena granica potrošnje diskova je utisnuta na disku samom, tako da proveri....obično je dolnja granica za istrošenost 4mm, jer su diskovi obično 4,5 ili 5mm......čisto onako prijateljski

 

I nemam nikakve zle namere da ne bude pogrešno shvačeno....normalno je da su potrošeni, jer motor nije nov, ali dobro je znati ako su za zamenu, da ne bi došlo do pucanja....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Ljudi moji, što ide ovaj motor pa to je ludilo. :na_glavi:

Napravio prvi malo duži krug za vikend i kezio se još dva dana. Išao sam niz Dunav u subotu i vratio se skoro istim putem nazad i sve to jer znam put pa mi je bilo lakše da se skoncentrišem na vožnju.

Jako mi se svidelo to što snage ima uvek ali je dozirana prilično pitomo. Više bih voleo da nije karb ali ovako ima "karakter". ;)

Živeo Varadero!

:BJB-Varadero:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Velik pozdrav svima!

Od skoro vozim Varadero 1999. i prezadovoljan sam, zaista udoban i lep motor. Sto se tice potrosnje ja stvarno ne mogu da provalim i izracunam koliko je to, malo je cudno da nema pokazivac kolicine goriva...al ajd. Mozda neko ko duze vozi ovaj motor zna koliko ostaje goriva u rezervoaru kada je nivo ispod one ravne podloge kad se gleda u rezervoar otvoren odgore...? I bilo bi super ako bi mi neko poslao na mail manual :) Hvala i pozdrav!

Rezervoar je 25l

Lampica se pali kada ostane 5l

Link za download manuala sam ja postavio negde na nekoj stranici u ovoj temi ako se dobro secam

 

Sto se tice potrosnje... zavisi kako vozis (kako sam pametan a?)... Mozes videti u mojim putopisima... na kraju svakog putopisa pisem statistiku, ali vidi ovako... Tocim u Odzacima i vozim preko HR magistralnim i regionalnim putevima preko Osijeka i Virovitice i sipam u SLO kako ne bih morao menjati eure... 

 

Uglavnom ako su karbovi dobro nastelovani i ako ga ne kidas autoputem vec vozis umereno iznad ogranicenja brzine magistralama ne bi smelo da ti predje 5.5l... ako ode preko 6 ili vise onda obavezno stelovanje karbova. U kombinovanoj voznji (magistrale, regionalni putevi, seski drumovi, autoput) na prosecnom putovanju do Umaga pa preko Toskane i Alpa nazad do NS, recimo oko 3000km meni se potrosnja kretala od 5.8 do 6.3 (dvoje sa 3 kofera uglavnom), ali ces tacnije videti u mojim putopisima

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Ljudi jel znate da li u Mk1 moze da se stave obicne dpr8ea9 svecice kojima je ekvivalent iridijum dpr8eix9? Jel bi to nesto promenilo u smislu rada motora i potrosnje? Jel prednost iridijuma samo u trajnosti ili tu ima jos stogod?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Motor parkiran za ovu sezonu... obaveze, raspored casova i slicno ne dozvoljavaju dalju voznju ove godine (a nisam se nesto ni navozao). Kako bilo, spremamo se za ozbiljniji servis i obnovu ovoga i onoga...

 

- Poskidane sve plastike, treba da pocupam folije i ide sve na farbanje

- Narucuje se mnogo toga:

     * Set semeringa prednje viljuske

     * ulje za prednje viljuske

     * motorno ulje

     * filter ulja

     * filter vazduha

     * nove iridijumske svecice

     * novi prednji fuzasteri

- Za rodjendan sam dobio novi Kappa touring vizir od moje drage (ceka montazu)

 

- A nedavno su montirane i nove Anakee 3 gume

 

Ide zima... polako, malo po malo do proleca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Motor parkiran za ovu sezonu... obaveze, raspored casova i slicno ne dozvoljavaju dalju voznju ove godine (a nisam se nesto ni navozao). Kako bilo, spremamo se za ozbiljniji servis i obnovu ovoga i onoga...

 

- Poskidane sve plastike, treba da pocupam folije i ide sve na farbanje

- Narucuje se mnogo toga:

     * Set semeringa prednje viljuske

     * ulje za prednje viljuske

     * motorno ulje

     * filter ulja

     * filter vazduha

     * nove iridijumske svecice

     * novi prednji fuzasteri

- Za rodjendan sam dobio novi Kappa touring vizir od moje drage (ceka montazu)

 

- A nedavno su montirane i nove Anakee 3 gume

 

Ide zima... polako, malo po malo do proleca

**************************************************************************

 

Vidim da manual koji sam nekad davno postavio ne moze da se skine...

 

Evo ga ponovo:

Honda Xl1000V Varadero Service Manual En.pdf

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

quassar, parkirao sam I ja moj jos ljetos.. previse obaveza.

Takodje, spremam ga za slwdecu sezonu I planiram dvije duge voznje, jedna je ponovo Grčka preko Albanije :)

Kupijem novi lanac I lancanike jer sam ovaj istegao vozeci u nekim.cizmama u kojima nijesam imao osjecaj za saltanje.

Reci mi koliko I dje si kupio set semeringa za prednju viljusku I koliko I kojeg ulja ?

Takodje za sve ostale pitanje: dje da kupim lanac I lancanike, u maju dolazim u Bg pa bih to u kupio u Srbiji vjerovatno.

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja