Jump to content

Moto Zajednica

Honda Varadero 1000 VA

Recommended Posts

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere, Vara 1000, XT660R, Strom 650, FZ6 S1

Očito je taj deo - kotur, u sklopu svega ovoga

 

http://www.lingshond...0&block_03=7008

 

Preostaje, da ti neko napravi sličnog, ili podešavaš (to retkokada treba) nekim klještama ili da ga ti takođe mazneš nekome. Ovaj regulator stegnusti federa ja sam zavrnuo skroz u desno, znači u plus na najtvrđu poziciju. Mislim, da se motor sada najbolje ponaša u krivinama i neravninama. Ipak opet zavisi od težine vozača i ostalog balasta.

 

Vidi i ovde, stranica br. 34, 116, 117 http://www.varaderoc..._XL1000V-VA.pdf

 

 

Lep sajt ali nazalost nedostizan :(.

 

Znam da moze da se napravi, ali ja sam esteta pa bi bilo lepo da nadjem taj sraf.

 

Ljudi gde parkirate motore pa da "pozajmim" :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Znam da moze da se napravi, ali ja sam esteta pa bi bilo lepo da nadjem taj sraf.

Ovo ti je nešto slično http://www.esi.info/.../R-30269_GU11RU

 

 

Prijatelji,teska srca vam moram reci da napustam Varadero zajednicu. Prodao sam moje tovarno magare.

Odmah nam piši, kada ti bude žao... a na sadašnjem upoznaćeš malo više vrsta muva i ostalih insekta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 581 postova
  • Lokacija: Beograd,29 novembar
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Ljudi,

 

danas mi neko maznuo (ili je spao), onaj plasticni kotur kojim se regulise tvrdoca/mekoca amortizera. Da li znate gde ima da se pazari.

Neka ne likuju oni koji ne voze Varadera jer nije u pitanju kvar, autobus se ne kvari :moto3: .

 

Hvala unapred!

 

Milos

Polovni amortizer sa sve tim tockicem 100 evra ,tesko da ces naci igde posebno da ga kupis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere, Vara 1000, XT660R, Strom 650, FZ6 S1

Ljudi,

 

danas mi neko maznuo (ili je spao), onaj plasticni kotur kojim se regulise tvrdoca/mekoca amortizera. Da li znate gde ima da se pazari.

Neka ne likuju oni koji ne voze Varadera jer nije u pitanju kvar, autobus se ne kvari :moto3: .

 

Hvala unapred!

 

Milos

Polovni amortizer sa sve tim tockicem 100 evra ,tesko da ces naci igde posebno da ga kupis

 

Jel valja i amortizer ili samo tockic ;) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Evo jedna turica gde se Varadero jos jednom pokazao kao PRAVI:

krenuli iz Valjeva dva Varadera 2005 i 2010, u drustvu 5-6 trkalica od 600 do 1000 ccm.

Marsruta: Valjevo-Osecina-Proslop-Ljubovija-Tara-Uzice-Ovcar banja-Cacak, pa Ibarskom do ljiga onda preko Mionice opet za Valjevo. O brzoj i ostroj voznji po krivudavom putu preko Proslopa i Tare da ne pricam :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Gledam sad nesto na netu, bilo bi lepo da se u 2013 malo organizujemo ko hoce, da se ode na Honda Varadero meeting u Sloveniju ili Nemacku ili gde ce vec biti. Reci cu prosto moto skup samo za vozace Honde Varadero :) Videcemo kako ce prica teci, ako uspemo bilo bi lepo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Gledam sad nesto na netu, bilo bi lepo da se u 2013 malo organizujemo ko hoce, da se ode na Honda Varadero meeting u Sloveniju ili Nemacku ili gde ce vec biti. Reci cu prosto moto skup samo za vozace Honde Varadero :) Videcemo kako ce prica teci, ako uspemo bilo bi lepo :)

 

Ovo se je dešavalao ovog meseca

 

6. Varadero štrudl z dne 7.10.2012

http://www.motosvet..../page__st__4455

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

Pozdrav

Nekih 4god ga vozim (2006 god)i napravio sam oko 35000 sa njime,rezultat ,zadovoljan.Sve se kvari ,nesto manje nesto vise ali Honda je ipak jedan od pouzdanijih.Menjao sam semeringe prednje vile i komplet zadnji amortizer.Verovatno je to neka mana,cini mi se da sam procitao negde na stranom forumu.Uzeo sam Wilbersa za 450e i skroz zadovoljan(ima mogucnost podesavanja visine).Vazna stvar koju bih napomenu je da sam ugradio Prooiler i da bih svima preporucio,savrsena stvar. E sad sto se tice offroad-a moze da se zaboravi pre svega zbog Dual CBS-a,jako nezgodna stvar(koci i prednjim tockom kad se stisne zadnja) ali vrlo korisno kod kocenja u krivini,ipak je ovo putni motor pre svega.Ugradio sam givi vizir koji je siri i visi a meni dosta cini,bolja je zastita od strujanja vazduha(ja sam 186cm).Proslogodisnji djir po Italiji i Grckoj u sred leta i gradskih guzvi (5000km) je prosao bez zamerke .Jedan predlog za sledecu sezonu je da organizujemo neko druzenje.

post-6027-0-01295000-1351297017_thumb.jpg

post-6027-0-43759800-1351297034_thumb.jpg

post-6027-0-85208600-1351297049_thumb.jpg

post-6027-0-90700800-1351297070_thumb.jpg

post-6027-0-83640400-1351297087_thumb.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

Jos jedna korisna stvar ,adapter za top case plate,menja ugao kofera kako bi sto manje smetao suvozacu .Zastita fara me je izasla 40e http://www.ebay.com/itm/HONDA-VARADERO-XL1000V-2003-2010-HEADLIGHT-PROTECTOR-/251163548501?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item3a7a839b55

Sa ozirom da je far 500e,isplati se.Isporucuju clear a ne tonirano kao na slici,navodno zbog nekog zakona u EU.

$(KGrHqIOKpEE1qzjMK)sBNpyzOCsYQ~~_12.JPG

post-6027-0-65451300-1351337937_thumb.jpg

post-6027-0-81439100-1351337961_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

lepo se okupise ovi Slovenci...

 

Pravi meeting, mada me iznenadilo sto je ucestvovalo samo 45 motora. Smatram da je prava stvar otici druziti se i izmedju ostalog videti sta ljudi stavljaju zanimljivo od opreme. Nije losa stvar i rado bih pokrenuo pricu da se organizujemo i ako Bog da idemo, u mom slucaju samo negde blizu posto cu biti tu jun/jul 2013, a imam planiraniranu turu godisnji odmor 2013. -Koju cu, odmah da kazem izneti u temi pa ako bilo ko bude zainteresovan da ide-RADO da krene sa nama dvojicom Varaderista. -Samo ukratko, radi se o turi da se spustimo do Petrovca u Crnoj Gori i odatle krenemo nase putovanje Jadranskom magistralom kroz Crnu goru prema Hrvatskoj, kroz celo Hrvatsko primorje, Sloveniju, ulazimo u Italiju i spustamo se duz Italijanskog primorja na jug italije gde cemo na kraju trajektom preci do luke Bar nakon cega sledi povratak u Srbiju. Ovo je sve zamisljeno kao turisticka voznja po principu "dan za dan" u prevodu razbijemo celu turu po mestima koje bi da obilazimo u gorenavedenim zemljama, npr dogovoren je taj i taj grad za zaustavno odrediste, putujemo do tog mesta danas, i sledeci dan provodimo u tom mestu, obilazimo znamenitosti i sl. Kilometraza je oko 2.500 km. Ali doci cemo i do toga. Zivi bili!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

@ Joca

Moja preporuka ako si u Ital. obavezno severni deo izvozaj,planinske prevoje i Lago di Garda.

 

U potpunosti se slazem izneo sam turu na grubo sto mi je drugar predlozio da idemo... treba lagano sve razraditi do juna 2013... opet: ko hoce-DOBRODOSAO!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

To Joco majstore. Sada sam i ja usao u kucu. Odvozili danas 200 km , uhvatila nas kisa, magla... ali se ipak uzivalo u voznji.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Evo pozivam ljude i drugare Varaderiste ako hoce da se okupimo u sledecu nedjelju 11. 11. 2012, i odemo u neku voznju. Posto je tada po prognozi koju sam gledao poslednji iole lep dan za voznju. Sto se mene licno tice, ja sam na godisnjem odmoru i mogu i bilo koji radni dan. Cekamo odgovore. ZIVI BILI!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Druze nesto nas se malo javilo. I cekaj i cekaj....medjutim, nema veze. Juce sam isao do Divcibara, a prekjuce do Avale po onim krivinama, leze Vara najstrasnije... :D

post-12611-0-63667800-1352802983_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: centar
  • Motocikl: Honda Varadero 1000

Ja se prijavljujem za ovaj vikend,posto nisam mogao prosli zbog obaveza na poslu.....ako je neko "ZA" nek se javi,pa makar isli i do Avale na neku corbicu....i da bi nas bilo vise predlazem da ne mora da bude samo Varadero skup,vec svi Enduro,ADV...i ostali motori....Predlazem mesto okupljanja Kafe "Ole"-na 25-om maju,Dorcol, gde inace radim.Oko11h subota.Jel ima zainteresovanih?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

E steta, bas mi krivo, ja sam juce odleteo u RF iz Srbije i moju Varu parkirao u garazu. Provedite se lepo ljudi, zakacite koju sliku!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja