Jump to content

Moto Zajednica

Honda Varadero 1000 VA

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 581 postova
  • Lokacija: Beograd,29 novembar
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Cek da se ucipim i ja ovde.Uvezen pre 2 meseca iz Svice....2001 god.... ja prezadovoljan0takoje.gif i pozdrav svim jahacima Vare1zdravo.gif

 

Sa srecom ,motor ti je kao nov! Sad,pravac kod Sebe po crash bar!

Tnx drug,prico ja sa Sebom on kaze ovako.,,Druze mogu da napravim i pravio je bas za ovaj moj tip ali na mestima gde je predvidjeno da se kaci crash bar Honda stavila male srafove,dal rece fi 5 ili sa kratkim navojem uglavnom nesluzi nicemu osim sminke ili eventualno neke padove u mestu na meku podlogu tipa trava ,zemlja i td.I kosta upola nego da kupim Givijev ......Svaka cast Sebi na iskrenosti.... a sto rece ovde jedan nas kolega,,Najbolji cras bar je pazis da nepadnes,,...hahahah u svakom slucaju ga stavljam pa barem nek sluzi da mi drzi dodatna svetla za maglu koje planiram.A po meni najlepsi detalj na vari je Bagster navlaka za rezervoar i to cu da ga castim .....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Šta je ovo ljudi moji danas, ne kontam uopšte... Krenemo na plazu zena i ja, guzva na putu, cela Holandija se sjatila na more, posto je ovde sunce vanredni dogadjaj i naravno guzva na prilazu na plazu, svi traze parking... Varadero se usijao, ja nekako kroz guzvu, sto puta mi se upali ventilator i kada smo najzad stigli, dok smo se raspakovali, ispod motora barica antifriza. Kako to, nije mi jasno, jel mu termostat otisao pa ne hladi na vreme ili sta? Ovo mi je rebus zesci...

 

U zimskom periodu, kada se nisam vozio (TransAlp '02), nego sam ga na 14 dana samo palio, dešavalo se isto. Očito zbog momentalne razlike u temperaturi i nezategnute šelne na nekom crevu. Bilo je otklonjeno u garancijskom roku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda crf300l rally

Cek da se ucipim i ja ovde.Uvezen pre 2 meseca iz Svice....2001 god.... ja prezadovoljan0takoje.gif i pozdrav svim jahacima Vare1zdravo.gif

 

Sa srecom ,motor ti je kao nov! Sad,pravac kod Sebe po crash bar!

Tnx drug,prico ja sa Sebom on kaze ovako.,,Druze mogu da napravim i pravio je bas za ovaj moj tip ali na mestima gde je predvidjeno da se kaci crash bar Honda stavila male srafove,dal rece fi 5 ili sa kratkim navojem uglavnom nesluzi nicemu osim sminke ili eventualno neke padove u mestu na meku podlogu tipa trava ,zemlja i td.I kosta upola nego da kupim Givijev ......Svaka cast Sebi na iskrenosti.... a sto rece ovde jedan nas kolega,,Najbolji cras bar je pazis da nepadnes,,...hahahah u svakom slucaju ga stavljam pa barem nek sluzi da mi drzi dodatna svetla za maglu koje planiram.A po meni najlepsi detalj na vari je Bagster navlaka za rezervoar i to cu da ga castim .....

Tacnije crash bar na varaderu se kaci na nosace maski koji su predvidjeni da nose plastiku i jos po neke prilicno "lagane" stvari.Prilikom neke manje havarije taj crash bar bi naneo vise stete time sto bi svu silu preneo na te nosace i sve pokrivio.Bez neke preke potrebe u glavi vozaca (da ne kazem nesto drugo) :lud::lol: ne bih preporucio ovu investiciju.

Sto se tice maglenki postoje mnogo elegantnija resenja samo malo procesljaj net ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Ja sam nedavno kupio roll barove SW motech... pa nije se kacilo nigde gde su mali srafici ili gde se kace plastike. Svi srafovi su podebeli i kace se na ozbiljna mesta. Za taj rolbar moze da se zakaci vagon i da se vuce.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Gold Wing je nepravizeđna za te stvari, lepši stoje zvučnici kad se ugrade u oklop, ali meni bilo žao da bušim i sečem plastiku pa kupio ovu varijantu. U početku su mi zvučnici smetali i boli oči...sad sam se već navikao

 

osećaj da voziš uz muziku je jedinstven

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Drugari strasno mi sporo prolaze ovi dani na Dalekom Istoku, i evo nakon silnog cekanja, ostalo je jos 35 dana do prve voznje Varadera :)

 

-Usput, nisam imao prilike da udjem da checkiram temu, bas mi je drago sto se razvila u jednom ovakvom pravcu, zivi bili!

post-12611-0-73713400-1345635888_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Ohooooooooo NARODEEEE! :D

E pa evo i ja konacno malo da provozam svog Varadera, posle tolikog cekanja.

 

-Photo taken in the "Ovcar banja" :)

post-12611-0-69675800-1349444698_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Isti nam model motora , i boja Joco 0takoje.gif

 

Sipam prije neki dan do vrha , iizracunam da mi na odvozenih 250km po gradu , nije potrosnja presla 6l 1moto3.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere, Vara 1000, XT660R, Strom 650, FZ6 S1

Ljudi,

 

danas mi neko maznuo (ili je spao), onaj plasticni kotur kojim se regulise tvrdoca/mekoca amortizera. Da li znate gde ima da se pazari.

Neka ne likuju oni koji ne voze Varadera jer nije u pitanju kvar, autobus se ne kvari :moto3: .

 

Hvala unapred!

 

Milos

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Očito je taj deo - kotur, u sklopu svega ovoga

 

http://www.lingshondaparts.com/honda_motorcycle_parts_selection.php?block_01=17MBT7S1&block_02=F__2500&block_03=7008

 

Preostaje, da ti neko napravi sličnog, ili podešavaš (to retkokada treba) nekim klještama ili da ga ti takođe mazneš nekome. Ovaj regulator stegnusti federa ja sam zavrnuo skroz u desno, znači u plus na najtvrđu poziciju. Mislim, da se motor sada najbolje ponaša u krivinama i neravninama. Ipak opet zavisi od težine vozača i ostalog balasta.

 

Vidi i ovde, stranica br. 34, 116, 117 http://www.varaderoc..._XL1000V-VA.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja