Jump to content

Moto Zajednica

Honda Varadero 1000 VA

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Evo drugari, upravo je moja Vara pustena sa carine i kombijem je voze za Valjevo... ja treba jos 50-ak dana da cekam pre nego sto sednem na svoj skutercic :D:moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda crf300l rally

Ja samo da se prikljucim.Vozim transalpa pa logicni sled dogadjaja bi bio varadero.Da prikum informacija pred pazar :)

Pitanje:

Jel istina da modeli sa direktnim ubrizgavanjem bas toliko manje trose od ovih sa karburatorima i koliko je to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: cbr900rr-xl1000v varadero

masina je stigla0takoje.giftrenutno je u garazi,sutra skidam stapove i saljem za srbiju....posto je udarena napred jos neko vreme moracu da cekam dok mi ne stignu delke iz Srbije....1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

sta svi to na stranom netu pisu da i varadero sa direktnim ubrizgavanjem neopravdano mnogo trosi?buva? Navodno više troši od super tenere 1200cc. :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Ja samo da se prikljucim.Vozim transalpa pa logicni sled dogadjaja bi bio varadero.Da prikum informacija pred pazar :)

Pitanje:

Jel istina da modeli sa direktnim ubrizgavanjem bas toliko manje trose od ovih sa karburatorima i koliko je to?

I ja sam zamislio taj logični sled (enduro oblik etc.), ali šipak... TA je multiuser, a Vara tipičan "asfalter"...

... i potrošnja (kroz karbove) iz prve ruke..... http://forum.bjbiker...ost__p__1303774

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Vozim Varu proslu i ovu sezonu i presao sam dosta. Vozio sam svuda i po svakakvom vremenu. Vozim i na putovanjima i svakodnevno u gradskoj voznji. Sa koferima i suvozacem, bez icega,...

 

Oni koji su vozili TA i AT su navikli na veoma male promene u potrosnji u razlicitim rezimima i uslovima. I mani su ti motori trosili skoro uvek isto izuzev kada sam ih odvrnuo po autoputu sa onim velikim kockastim alu koferima. Tu je otpor vazduha ucinio svoje i potrosnja je poprilicno skocila.

 

Varadero ce da trosi veoma razlicito u razlicitim rezimima i uslovima. Kada se rucica gasa zavrne onda ce i potrosnja biti poprilicno veca. Takodje ce trositi znatno vise kada ima bocne kofere. Ovaj motor kada ima top i bocne kofere sa dve osobe zvog velikog rezervoara i plastika po i najmanjem vetru se ponasa kao jedno veliko jedro i to mnogo utice na potrosnju.

 

No da budem konkretan i da budem jasniji govorim o karb verziji

 

Svakodnevna voznja u gradskim uslovima --- 6.5 - 7l/100km

 

Mesovita voznja na nedeljnom nivou kada idem i na posao a i izadjem iz grada na otvoreno kada idem do temerina ili slicno... ne prelazi 6.5l/100km

 

Na putovanjima (Grcka proslo leto sa 90% auto puta, i 7 dana kroz Rumuniju) sa suvozacem i tri kofera takodje je bilo oko 6.5l/100km (deonice na autoputu su isle blizu 7l ali bez nekog forsiranja i ne preko 140kmh)

 

Ovo putovanje po Alpama i Dolomitima bez suvozaca i bocnih kofera, samo topcase i torba na zadnjem sedistu. Na otvorenom 90-110, na autoputu do 120, po planinama i prevojima koliko se moglo krivinariti ali sa silovanjem i uzbrdo i nizbrdo u 3 i 4 brzini, koliko sam mogao da idem je posle 2770km potrosnja izasla na 5.82l/100km

 

Priznajem da nisam neko ko voli da zavrne gas, vise sam pristalica opustene voznje kada mogu da upijam okolinu i da vidim kuda prolazim i zbog toga smatram da mogu da kazem da je moj motor sto se nacina voznje i potrosnje bas prosecan. Znam nekoliko vozaca Vare i karb i verzija sa ubrizgavanjem I svi su mi rekli da se od verzije sa ubrizgavanjem moze ocekivati potrosnja niza za oko pola litre u istom rezimu voznje ali da je za tu potrosnju uglavnom zasluzna sesta brzina a ne injection.

 

Uglavnom, zakljucak je veoma jednostavan, a to je da ako se oseti veca potrosnja jedino sto treba uraditi je stelovanje karbova i eventualno odraditi osnovni servis (ulje, filteri, svecice). Sve u svemu ja sam prezadovoljan ovim motorom i meni potpuno odgovara posto je dovoljno robustan i jak da ponese dve osobe posteno natovarene na neki ozbiljniji put, pouzdan je i vozi se kao biciklo. I svi oni koji pricaju kako je tezak pri malim brzinama i kako lako pada ti su ga samo probali ali ga nisu vozili ili im bas nije "legao". Jedina mana ovog motora iz mog ugla je to sto mu se jako ne svidja offroad. Nesto laganije sa tvrdom podlogom moze da prodje ali nista ozbiljnije od toga. mozda jednog dana stavim tockove sa zbicama pa probam tako ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda crf300l rally

Ja samo da se prikljucim.Vozim transalpa pa logicni sled dogadjaja bi bio varadero.Da prikum informacija pred pazar :)

Pitanje:

Jel istina da modeli sa direktnim ubrizgavanjem bas toliko manje trose od ovih sa karburatorima i koliko je to?

I ja sam zamislio tal logični sled (enduro oblik etc.), ali šipak... TA je multiuser, a Vara tipičan "asfalter"...

... i potrošnja (kroz karbove) iz prve ruke..... http://forum.bjbiker...ost__p__1303774

Velika istina.Jos uvek razbijam glavu Transalp 700 ili Varadero 1000.Sto bi moj drugar misa rekao kupi bmw f800 ako hoces sredinu :) al da ne offiram.Pardon ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Da podelim moje skromno iskustvo. Imao sam priliku da "obrnem jedan konkretan djir" sa Varom 2003, dakle sa ubrizgavanjem. Otvoren put, tu i tamo, zavisi koliko se "forsira" moze i 5, moze i 12 :) zadnjih 250 km autoputa, dvoje na motoru, sva tri kofera, brzina konstantna 140, prijatno sam se iznenadio, potrosnja zakucana oko 6 ako je verovati kompjuteru, a sto je kasnije i potvrdjeno preciznim merenjem .. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Ja samo da se prikljucim.Vozim transalpa pa logicni sled dogadjaja bi bio varadero.Da prikum informacija pred pazar :)

Pitanje:

Jel istina da modeli sa direktnim ubrizgavanjem bas toliko manje trose od ovih sa karburatorima i koliko je to?

I ja sam zamislio tal logični sled (enduro oblik etc.), ali šipak... TA je multiuser, a Vara tipičan "asfalter"...

... i potrošnja (kroz karbove) iz prve ruke..... http://forum.bjbiker...ost__p__1303774

Velika istina.Jos uvek razbijam glavu Transalp 700 ili Varadero 1000.Sto bi moj drugar misa rekao kupi bmw f800 ako hoces sredinu :) al da ne offiram.Pardon ;)

 

 

I ja sam razbijao glavu u pocetku TA700 ili Vara 1000. Na kraju sam odustao od Ta700 :

-agregat je od Honde Deauvile, znaci nekih 70 konja, ja sam hteo nesto ipak jos jace, zbog putovanja u dvoje i vece putne brzine.

-Zastita od vetra je ocito bolja na Varaderu

To su mi neki koeficijenti koji su prelomili za Varadera, i trudio sam se da upecam sto mladjeg, i naravno sa sto manje ili bez/ulaganja...

-Samim cekanjem da mi se budzet poveca propustio sam nekoliko dobrih prilika za Varu karburatorca kog sam u pocetku planirao...,,na kraju sam upecao ovog 2005 od prvog vlasnika. eto neko moje iskustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: cbr900rr-xl1000v varadero

Moja Vara slika je malo losijeg kvaliteta zbog toga sto je slikano u garazi.Kod majstora Ivana je narucen vizir a tocak i ostale delke cekam da mi stignu iz Srbije....Sutra sledi razvaljivanje.

 

 

---

I am here: http://tapatalk.com/map.php?2pw1h0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Varadero

Juce sam mjerio potrosnju. Vozio sam sam( imam 115 kg ako je to od uticaja),duzina puta 340km,pola puta se vozilo lagano,oko 100-120km/h. Ostali dio puta je bio HN-NK-PG,malo smo forsirali,od Nk malo vise i potrosnja je 6,5. Motor je 1999. god.,presao 68 000,lanac los,svjecice zrele za zamjenu.Toliko o famoznoj potrosnji.:moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda crf300l rally

Juce sam mjerio potrosnju. Vozio sam sam( imam 115 kg ako je to od uticaja),duzina puta 340km,pola puta se vozilo lagano,oko 100-120km/h. Ostali dio puta je bio HN-NK-PG,malo smo forsirali,od Nk malo vise i potrosnja je 6,5. Motor je 1999. god.,presao 68 000,lanac los,svjecice zrele za zamjenu.Toliko o famoznoj potrosnji.:moto3:

Ima veze!!! :) Ja i zena smo malo tezi od tebe :lol: Svasta sam cuo pa zbog toga pitam ;) da cujem iz prve ruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

VAradero je odličan motor.Imao sam prilike da ga provozam(doduše kratko 80-tak km).Sve mi se sviđa i odgovara(položaj sedenja,snaga,sedište...),samo mislim da su mu trebali staviti kardan.

Pozdrav i da vas vaši Varaderi dobro služe. :zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Juce sam mjerio potrosnju. Vozio sam sam( imam 115 kg ako je to od uticaja),duzina puta 340km,pola puta se vozilo lagano,oko 100-120km/h. Ostali dio puta je bio HN-NK-PG,malo smo forsirali,od Nk malo vise i potrosnja je 6,5. Motor je 1999. god.,presao 68 000,lanac los,svjecice zrele za zamjenu.Toliko o famoznoj potrosnji.:moto3:

Onda ovi Ameri lupetaju po svom dobrom običaju.. Pisali su o potrošnji do 100 km na sat brzine.. A ako karb troši oko 6 onda direktno ubr. troši 5 i to je bre normalna potrošnja...

INače touring-enduro motor koji mi posle Strona dl650 uliva najviše poverenja. A i leži mi jer sam kockast i visok.. :) Prava je motorčina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Potrosnja od 6-6.5l ce biti moguca samo na nekim duzim relacijama. U gradskoj voznji i svakodnevnoj lokalnoj voznji potrosnja ce biti negde izmedju 6.5 i 7.5l

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Meni Afrika trosi od 5 do 6 lit. Očigledno se potrosnja starog Varadera uklapa u tu računicu, s obzirom da je dosta teži i veća kubikaža.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda crf300l rally

Pa da.Najveca zamerka ovom motoru koju sam ja imao prilike da cujem je potrosnja od nekih 8 9 litara sa karburatorima i nesto niza sa direknim ubizgavanjem.Ako je ovako onda je jedina falinka ovog motora alu felna (ja ih ne volem :P ) ;) Ako ne bude za nekog gs-a dogodine u garazi ce biti varadero :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Varadero

Juce sam mjerio potrosnju. Vozio sam sam( imam 115 kg ako je to od uticaja),duzina puta 340km,pola puta se vozilo lagano,oko 100-120km/h. Ostali dio puta je bio HN-NK-PG,malo smo forsirali,od Nk malo vise i potrosnja je 6,5. Motor je 1999. god.,presao 68 000,lanac los,svjecice zrele za zamjenu.Toliko o famoznoj potrosnji.:moto3:

Onda ovi Ameri lupetaju po svom dobrom običaju.. Pisali su o potrošnji do 100 km na sat brzine.. A ako karb troši oko 6 onda direktno ubr. troši 5 i to je bre normalna potrošnja...

INače touring-enduro motor koji mi posle Strona dl650 uliva najviše poverenja. A i leži mi jer sam kockast i visok.. :) Prava je motorčina...

 

Koliko ja znam,u Americi se Varadero nije uvozila.Samo u Kanadi. Slazem se sa tobom,samo stavi Varadero na prvo mjesto. Strom je odlican,ali za tvoju konstituciju je Varadero. Njega ne 100km/h ne moras da saltas 2x dolje za brzo preticanje :moto3:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

danas sam sa kolegom sa posla polemisao na temu "potrosnja". kaze da mu varadero sa ubrizgavanjem trosi po gradu 8.5-9, a na otvorenom oko 7lit/100km.

motor mu je u perfektnom stanju. doduse, mozda je kolega malo tezi na gasu, ali mislim da je to relana potrosnja.

uzgred, motor je lagan kao pero i kao stvoren je za gradsku voznju. mogu da mislim kakav je za otvorene puteve :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

danas sam sa kolegom sa posla polemisao na temu "potrosnja". kaze da mu varadero sa ubrizgavanjem trosi po gradu 8.5-9, a na otvorenom oko 7lit/100km.

motor mu je u perfektnom stanju. doduse, mozda je kolega malo tezi na gasu, ali mislim da je to relana potrosnja.

uzgred, motor je lagan kao pero i kao stvoren je za gradsku voznju. mogu da mislim kakav je za otvorene puteve :takoje:

 

Ne moze biti toliko tezak na gasu! Bice da mora nesto malo da se steluje. Veoma dobro znam dva-tri coveka koji voze Varu sa ubrizgavanjem i svi kazu da ako trosi tako mnogo, mora da se pregleda i steluje. Mnoooogo.... ovo je bar 2l vise i za najtezu ruku na gasu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Varadero

danas sam sa kolegom sa posla polemisao na temu "potrosnja". kaze da mu varadero sa ubrizgavanjem trosi po gradu 8.5-9, a na otvorenom oko 7lit/100km.

motor mu je u perfektnom stanju. doduse, mozda je kolega malo tezi na gasu, ali mislim da je to relana potrosnja.

uzgred, motor je lagan kao pero i kao stvoren je za gradsku voznju. mogu da mislim kakav je za otvorene puteve :takoje:

 

Mnoooogo je kume...mnooooogo...

Osim ako ga ne vozi prvom i drugom u crveno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja