Jump to content

Moto Zajednica

Nasi ljubimci (slike motora)

Recommended Posts

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
On 17.6.2021. at 13:03, halfman je napisao:

mog ljubimca

Uzeo ga u NS, od Siniše? Video sam uživo motor samo par puta, pa ne mogu da snimim neki detalj da skontam jel bio njegov..
To mi je drugar, svaki put kad se čujemo kaže da je prodao BMW-a, puca ga demencija opasno :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Bmw f850 gs adventure
Uzeo ga u NS, od Siniše? Video sam uživo motor samo par puta, pa ne mogu da snimim neki detalj da skontam jel bio njegov..
To mi je drugar, svaki put kad se čujemo kaže da je prodao BMW-a, puca ga demencija opasno
 

Ma jok,nov u Salonu nema mesec i po


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
On 14.6.2021. at 19:46, Blaza je napisao:

Hvala @stryker_026 i @Dejan88 . Davnih godina sam vozio MZ 251 etz koji je koliko se sećam imao doboše, davno je to bilo. Da sam znao da postoji rt serija sa diskovima ne bih postavljao glupa pitanja bajkerima...izvinjavam se bajkerima...

ETZ i 251 su imali disk napred i doboš pozadi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Taj Mz rt nema veze za etz modelima. Prvi etz 250 su imali doboše i oni su se pojavili negde '82. Uporedo su u ponudi bili sa dva doboša i disk/doboš mislim od 83. do recimo 85.-86. 250 se pravio  do 1990. kad ga menja etz 251. On je bio u ponudi sa diskom napred/doboš nazad. Svi su žbicare! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1834 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

@Arso

Hvala za info. Taj motor sam kratko vozio kada sam imao nekih 15, 16 godina, možda i manje. Sada grabim ka 53-ćoj, nema teorije da se setim svega...bio je 250 ccm3, doboši, žičane felne, 12 V, a to etz možda da, a možda i ne. Posle došla jawa 350...

A i budžilo se svašta, samo da ide..  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 9 sati, Blaza je napisao:

@Arso

Hvala za info. Taj motor sam kratko vozio kada sam imao nekih 15, 16 godina, možda i manje. Sada grabim ka 53-ćoj, nema teorije da se setim svega...bio je 250 ccm3, doboši, žičane felne, 12 V, a to etz možda da, a možda i ne. Posle došla jawa 350...

A i budžilo se svašta, samo da ide..  

Doduše postojala je i verzija ETZ 250 sa dobošom napred ali je ja nikada nisam video osim na fotki. Kod nas su se uvozili ETZ 250 i 251 ETZ sa diskom na prednjem točku. ETZ je imao oba toška prečnika 18 inča, a na 251 su vratili zadnji točak prečnika 16 inča kakav je nosio MZ TS 250.

mz3.jpg

mz2.jpg

mz1.jpg

Promenio član Arso
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1819 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Imao ETZ 250 plavi sa diskom ,1984 god. imao 18 godina.Kako je to išlo.6 meseci sam išao samo da ga gledam u prodavnici,a kada ga kupio brate,SREĆA.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ja imao taj sa dobošem. I još mnogi. Mislim da su bili prva serija koja je kod nas uvezena, '83. Čini mi se da je bo proizveden '82. Znam da su iz mađarske donosili čizmu, kočnice... Prepravljali dobošara na disk. Da li se menjala i glavčina, ceo točak... ne sećam se više. Moj je otišao tako, posle je bio i neki 251 i 250... Više sam voleo Jawu. :D :D:D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja