Jump to content

Moto Zajednica

NAGRADNO takmičenje na temu "TRI"

Recommended Posts

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Pošto bi svi hteli takmičenje a niko se ne prihvata, reših ja da pokrenem ovu zanimaciju... Dakle, propozicije su iste kao i ranije, ne vidim zašto bi se menjale, sa jednom razlikom - pobednik dobija nagradu! Naime, pobednik konkursa dobija daljinski okidač za Nikon aparate, kinesku kopiju ML-L3 daljinca, koja je po meni bolja od originalnog, ima veći domet :) Voleo bih da mogu da ponudim pobedniku da bira hoće li za Canon, Nikon ili Sony ali trenutno imam samo za Nikona, tako da ako nemate Nikon aparat, vreme je da ga nabavite :) ili ga možete pokloniti nekome!

 

Tema za Novi krug takmičenja je "TRI"

Budite kreativni, tema je opširna i daje puno mogućnosti.

 

 

IMATE DESET DANA ZA IZRADU FOTOGRAFIJE POČEVŠI OD SUTRA!

NE ČEKAJTE POSLEDNJI DAN!

 

MOLIM SVE UČESNIKE DA PRE SLANJA FOTOGRAFIJA PROČITAJU PRAVILA TAKMIČENJA.

One fotografije koje ne budu u skladu sa pravilima neću priznavati. POSEBNO OBRATITE PAŽNJU NA SMANJIVANJE FOTOGRAFIJE NA ZADATI FORMAT!

 

 

ROK ZA SLANJE FOTOGRAFIJA: 11.05.2012. u 23:59h

FOTOGRAFIJE ŠALJETE NA: sstruja@gmail.com

 

Šaljete samo jednu fotografiju!

U subject delu napišite ime teme!

Ne zaboravite da napišete svoje ime i nadimak na forumu!

Uvek proverite pre slanja da li ste smanjili fotografiju!

 

Srećno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Mi Canondzije necemo da se igramo :D

 

Samo zbog Vas Kanondžija kojie se stalno bunite :), dodajem mogućnost da umesto za Nikona dobijete IC daljinski okidač za Canon, Sony, Olympus ili Pentax, ali da budete strpljivi sa rokom isporuke jer ih nemam na stanju (za Nikon imam odmah). Zato aparate u ruke i uslikajte fotografiju na temu TRI!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Kolege forumaši,

za nagradni konurs ste poslali samo 3 i slovima tri fotografije, od toga jedna nije bila u zadatim dimenzijama i isto član nije ispoštovao ni formu slanja (nije poslao svoje podatke) tako da je diskvalifikovan :( Kako je potrebno minimalno 3 učesnika kako bi se pokrenulo glasanje (po Heleninim propozicijama koje sam ja prihvatio) - nagradno takmičenje je neuspelo!

 

Ja sam imao dobru volju da pokrenem ovu zanimaciju i smišljao nagrade za drugi, treći itd... krug (print fotografije, BJB diploma itd...) ali vidim da nema interesovanja za tu priču...

 

Želeo bih da se zahvalim svima koji su slali svoje fotografije i izvinim zbog neuspelog takmičenja ali pravila su pravila i ako se ne poštuju, onda nisu pravila...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja nikako ne kapiram neke stvari. Koliko se secam skoro je bilo neke velike polemike na temu takmicenja i organizovanja istih, a sad kad je neko to uradio niko nece da salje slike. Ko je ovde lud, a ko zbunjen :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Mozda ljudi nisu imali ideje tj inspiracije za temu "Tri" , a mozda jednostavno svi samo kukaju kako neshto nevalja, a onda kada neko neshto preduzme niko na kraju neuchestvuje...

 

I za kraj chisto da probam da napravim shalu od svega :D tema je bila "Tri" pa lepo su i poslate tri fotke :D:lol::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Kao sto rece mina, tema je bila apstraktna za mnoge, pa nije bilo sta da se posalje :) Mozda pokusati sa nekom drugom temom? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Kao sto rece mina, tema je bila apstraktna za mnoge, pa nije bilo sta da se posalje :) Mozda pokusati sa nekom drugom temom? :D

Ne slažem se, ima tema čak nacionalne simbolike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Lično ne mislim da je tema previše apstraktna, moglo bi se reći slobodnija ali to daje više slobode za kreativnost. Fotografija i jeste u neku ruku apstrakcija realnosti koju vidimo, jer je ogromna razlika biti negde i sagledati realnost i pokušati sagledati celu realnost na osnovu dela te realnosti koju vidimo na fotografiji.... no, to je teška filozofska diskusija kojoj nisam dorastao...

 

Koliko sam ja pratio Helenina upustva, poenta takmičenja je da se izađe i namenski napravi fotografija na datu ideju - temu zadatka. Razmišljati kreativno, zabaviti se tokom procesa stvaranja snimka, napredovati kroz vežbu...

 

Temu tri sam veoma pažljivo birao, jer je tri magičan broj za fotografiju. Tu je pravilo trećina, zatim, najčešće imamo tri sloja dubine, prednji plan, subjekat i zadnji plan, trougao je zanimljiva forma za fotografisanje, formiranje trugla pomoću rekvizita, zatim ponavljanje oblika, dva nije ponavljanje, več je par, tri je ponavljanje a više od tri može već biti konfuzno...

 

Uopšte, kada se trudim da budem kreativan u fotografiji, u poslednje vreme, zamislim šta želim da uslikam i onda odem i tražim tu formu ili jednostavno aranžiram taj snimak. Trudim se da sve manje konzerviram viđeno već da aranžiram snimak i svakom rekvizitu dam svrhu... Pod rekvizitima smatram ne samo objekte već i oblike, senke... sve ono što je bitno za priču koju fotografija priča....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja