Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha TZR 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

pozdrav

 

planiram sebi ovog ljeta kupiti yamahu tzr 125ccm

 

pa bi zamolio sve koji imaju ili su imali i sve koji znaju bio sta o ovom motoru tipa kakav je za odrzavanje,

 

dali si skupi djelovi, koja je max brzina, koja mu je potrosnja, njegove mane i prednosti itd...

 

i mozeteli mi predloziti jos nekakav motor priblizne kubikaze i razlike u njima

 

da napomenem iteresuju me polovni motori :aha::aha::aha:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: yamaha tzr 125 1987 .

brate pozz.ja imam jamahu tzr 125 87.je godiste ide kao metak ! potrosnja joj je oko 5.5-6 litara na 100 km .motor ide kao nenormalan (160kmh) sto se delova tice nisu skupi ,prednosti jako je lagan za voznju .sto se mana tice nemam neke primedbe ni na sta :moto3::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Imam ga ja,ali ne znam sta da kazem o njemu :) ja sam zadovoljan kako ide,moj je 1993god,i svidja mi se kako izgleda...ma sve mi se svidja,valjda zato sto je moj :D

DSCN2127.jpg

 

EDIT:I potpisujem Pedju,delovi nisu mnogo skupi(u odnosu na kokurenciju),jeste malkice slabiji,ali opet ide kao lud,a ipak je izdrzljiviji od konkurencije...ma japanac bre :yamaha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha FZ6N

Sto se odrzavanja tice tu je kao i svaki dvotaktni motor, sipas mu kvalitetno ulje i ima da te sluzi bez problema. Delovi nisu ni skupi, a nisu ni jeftini. Nekad ces za neku sitnicu dati malo vise novca, a za neki bitniji deo malo manje. Delove za masinu i jos neke mehanicke delove ces naci bez vecih problema ali sto se oklopa tice tu vec nastaje problem( ja sam pre dve godine jedan deo oklopa trazio vise od 6 meseci kod nas i nisam uspeo da nadjem pa sam morao da kupujem sa ebaya sto ni malo nije bilo jeftino) Maksimalna brzina je oko 150km/h a potrosnja se krece izmedju 5 i 6 litara. Motor je malo slabiji od konkurencije kao sto su ti napomenuli ali je za nijansu izdrzljiviji. Nadam se da sam ti bar malo pomogao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Motocikl: Aprilia RS 125 EXTREMA

Pa ja bih ti preporucio Apriliu RS 125 jaca je ali naravno stariji modeli!

 

A mislim da je jaca i od Yamahe sto se tice snage!

 

A sto se tice stanja jako je bitno kakvo ulje sipas!

 

A delovi pa delovi kao sto covek kaze ima i jeftinih ali za neki deo puknes para i para!

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Mosorin
  • Motocikl: FZR600R

pozz ljudi.

skoro sam uzeo yamahu tzr 125 '87 god. 943721_187066168113863_215497498_n.jpg

zanima me nesto u vezi nje, pa ako neko nesto zna dobro bi mi dosla pomoc. lepo pali i radi, i vuce jako dobro pri vecim obrtajima msm preko 6000. ali kad radi na leru ako zavrnem gas ugusi se hoce da se ugasi, tako isto i kad vozim kad krenem ako dam jaci gas gusi se jako, hoce da se ugasi, pa onda moram polako dodavati gas dok ne dodje do nekih 5, 6000 obrtaja da bi tek onda primila pun gas odjednom.

znam da je to kod dvotaktnih motora tako, da navlace dobro tek pri velikom broju obrtaja, ali ova moja se gusi jako, hoce da se ugasi, nije problem sto nece da vuce odma vec to sto hoce da se ugasi ako ne popustim gas. pa ako neko zna sta je nek mi kaze. zm da li je to u pitanju dizna ili karburator treba da se ocisti, nasteluje ili je ona iglica od gasa pa prima previse goriva i onda se ugusi. :/ ako bi neko mogao nesto da mi kaze puno bi mi pomoglo. hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha FZ6N

Da, ulje za mesavinu. Ja sam uvek sipao Motul 710 dok sam vozio TZR-a. Mislim da nećes pogrešiti sa sipanjem ulja bilo kog proizvodjača ukoliko se radi o potpuno sintetičkom ulju. Najbolje ti je da ulje potražiš u nekoj prodavnici auto/moto delova, al' nije isključeno da ćeš tako nešto naći i na nekoj pumpi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora

zna li neko ovde koji je kapacitet rezervoara za gorivo,ali tacan http://www.igreklik.com/slike/images/49316399649821881874.jpg o ovom modelu se radi...pre 6 dana tacno sipam za 1 000 dinara,to je negde oko 7,2L a imalo je nesto malo pre toga,nzm koliko , bilo skoro puno,ovako kad pogledam...od tad predjem 215km i stade hahahah ...dal je moguce da potrosi toliko jebo ga dan,jesam ga terao po nekim sporednim putevima,cak i neasfaltiranim,al onoo

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

zna li neko ovde koji je kapacitet rezervoara za gorivo,ali tacan http://www.igreklik.com/slike/images/49316399649821881874.jpg o ovom modelu se radi...pre 6 dana tacno sipam za 1 000 dinara,to je negde oko 7,2L a imalo je nesto malo pre toga,nzm koliko , bilo skoro puno,ovako kad pogledam...od tad predjem 215km i stade hahahah ...dal je moguce da potrosi toliko jebo ga dan,jesam ga terao po nekim sporednim putevima,cak i neasfaltiranim,al onoo

Колико је то "мало" што је било у њему?

 

Ја мислим да уопште није велика потрошња.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja