Jump to content

Moto Zajednica

Kotlina 2012 (31.Maj-3.Jun)

Recommended Posts

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Nemam nikakav specijalan uvod.

Celu ideju cu polako opisati, a ujedno cemo se i dogovarati, sta, gde, kako, kuda i ostalo.

Treci po redu zvanični, a nezvanični ko zna koji okrsaj. Svako svoga konja fali, i svi su u pravu.

Iz male skupine kangrbaša, preraste u lepo druzenje sa sve konobaricama. Al ne za dugo, okrecemo drugi list!

Iz klasicnog hedonizma, prelazimo na blagi kretenizam - mazohizam.

Natural 72 sata non-stop.

Znači, kad se vratite kući ne zaboravite da ste u saobraćaju.

Skupljamo se u Kosjeri u četvrtak 31.05. posle podne, pred veče, kad ko može. Kosjerić nekako nadjite, a u njemu pitajte "gde je poligon?".

Tamo se skupljamo i pravimo kamp. Ko neće u šator na poligonu će dobiti info gde da spava u Kosjeri za 500 din.

Tu uveče zaseda okrugli sto sa kordinatama i kartama na njemu.

Glavni i odgovorni kordinator je uvaženi ing.Kvariša. Pre par dana je bio na Ravnoj Gori na organizovanom orjentiringu, i sa uspehom je našao put do cilja.

Ko želi na licu mesta može dobiti kordinate za naredno putovanje, a koga mrzi da se opterećuje oko toga neka se javi kod nekog od vodja navijača.

Idemo redom:

 

1. brza munja, bivši Afros, profi vozač, g.din Jimmy !

2. profi kaskader, nezaustavljiv, bivši Steneraš, g.din Zextreme !

3. avanturista, slobodnjak, najzad Hondaš, g.din Kvariša !

4. soler, cooler, adventurer, g.din Raca !

5. i naravno Dzej. tj. ja.

 

Orijentaciona Ruta:

 

PETAK:

http://www.eagles-ey.../prvi%20dan.zip

http://www.eagles-ey...edov%20Krst.zip - Drina(Rogacica) - Predov Krst

 

SUBOTA:

http://www.eagles-ey...drugi%20dan.zip

http://www.eagles-ey...Crni%20Vrh).zip - Donji Ljubis - Priboj, preko Crnog Vrha. Trebalo bi da bude zanimljiva trasa, adekvatna zamena za Uvac ako bude neprohodan.

http://www.eagles-ey...20Brodarevo.zip - Priboj - Brodarevo, vecina trase je totalna nepoznanica, ali ne bi trebalo da bude vecih problema.

 

Radi u iGO Primo2... Za garmin konvertujte u .gpx file

 

Malo su zbrda - zdola, iz delova ali snaci cete se!

Prvi dan krecete iz Kosjere zavrsavate u Donjem Ljubisu, drugi dan krecete iz Donjeg Ljubisa i zavrasavate blizu Nove Varosi...

 

 

Sigurne pumpe po mestima: Kosjeric, Bajna Basta, Mecavnik, Priboj, Brodarevo, Nova Varos.

Izmedju pumpi nigde nema preko 100km, tako da teoretski ne mozete ostati bez goriva, ako i malo razmisljate o tome 1oda.gif

 

 

Motori moraju biti dobro spremni! Nemojte zbog neke banalne stvari da ostanete u nekoj nedojdji, i da vam prodje vikend u šlepanju motora do kuće ili kampa.

O gumama smo pričali već sto stotina puta i tu je sve jasno.

Bez enduro gume ne krećite u vožnju!

Iskustvo je potrebno! Ovo nije vožnja gde prvi put učite voziti off road.

Na taj način pravite veliki pritisak vama i ostalima.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

"Prvo veče je keva", što bi rekao jedan akcijaš. :D

Dugo se nismo videli, adrenalin cepa, pomisao da si slobodan kao ptica naredna tri dana, ... pun snage, spremni ko puške!!!

Prvo jutro nek oprosti, tako da se kreće malo kasnije. Oko 10.00h

Do tada obavljamo doručak u obližnjoj pekari, (preporuka komplet, drzi do kasno poslepodne), pakujemo stvari koje ubacujemo u kamion.

E da, naredna tri dana sa nama ide jedan kamiončić koji će nam služiti za sav onaj višak na motoru. Uvezite stvari na gomilu, ubacite papir sa imenom na vidno mesto, i to je to.

Taj kamion pred naših stvari vuče i prateće rekvizite potrebne za boravak u prirodi, tj. naš kamp. Stoličice, stočići, šatorčići, agregatići, kotlići, pivčići, ....

Njime rola uvaženi g.din Dase i posada.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Predhodno veče smo se dogovorili ko sa kim ide na vožnju.

Bitno je da kamion sa opremom napunimo do 10.00h, a posle kako god. Mozete i ovako i onako, kako god se dogovorite sa vašim vodičem. U ostalom ako imate kordinate možete i u dvojku, trojku. Cilj za taj dan će svima biti jasan, pa kako dojdete do njega. Možete čak i asfaltom.

Prvi dan od većih planina su rezervisani Tara i Zlatibor. Cilj za petak veče je za sada u okolini Zlatibora. Kasnije ću dati tačne kordinate za sve koji neće moći da dodju u četvrtak, a želeli bi da se voze sa nama.

U svakom slučaju pored našeg organizovanog kampa, postojaće mogućnost i iznajmljivanja krova nad glavom, ako ne na licu mesta onda odmah tu u okolini.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Znači, petak se spava u okolini Zlatibora.

Tu se verovatno priključuje još vozača, a nama prekaljenim 1 dan više, je čast i dužnost da ih uputimo u detalje, vodiče, kordinate, itd ....

Sutradan, tj. subota ujuto idemo dalje prema Hercegovačkoj Goleši. Nemam pojma ni gde je ,ni kako se stiže do tamo, al nekako ćemo je naći. Put nas na nečiju nesreću a nečiju sreću vodi preko Uvca. Nije namerno, već najbliže.

Dalje, Priboj, kanjon Sutjeske, Goleš, Jabuka (Bosko Buha), vodopadi Sopotnice, Jadovnik, Pešter.

Subota je očigledno dan D.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Pitaju me domaćini sa Peštera šta ćemo da jedemo. Šta nudite?

Nabrojao mi je svašta nešto, al ja sam samo zapamtio ćevape. Pitao sam ga jesu li isti kao kod Junuza u Novom Pazaru. Kaže, isti!

Oni koji traže krov nad glavom, ima ga u Sjenici u izobilju jer su gore već navikli na česte goste. Hoteli, moteli, sobe, ima svega.

 

Preko dana obavezno kačimo jednim delom civilizaciju, tako da to iskoristite za dnevnu klopu i ostale potrebštine. Uveče i ujutro klopa ima u kampu.

Svima sa kojima sam obavljao razgovor o spremanju klope, molba je bila da korektan obrok kosta oko 300 din. + - 50 din

Tako da ako se oslanjate na večeru i doručak u kampu imate uvid u finansije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Oh gosn. Kepo, cenim što ste mom imenu toliko titula prikačili u prethodnih par rečenica :care: , nego

trebalo bi tu polako već da vidimo ko bi u koju ekipu upao, uglavnom po afinitetima i težini dvokotačkog

sustava. I naravnoo, da vidimo koliko nas uopšte ima zainteresovanih za jedan ovakav sado-mazo vikend. Bitno

je da se što ranije organizujemo po grupama, pošto ne mora da znači da ćemo svi ići istim rutama!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

i da, Džej, kojim vozilom ti ideš?

 

A cime mislish da glavno-komandujuci glavnog AT vs ST dogadjaja ide? :D:P

 

i da, posto je ovo ipak oficijalni AT vs. ST dogadjaj, (ostali mogu da se provozaju sa nama ako oce :P ) predlazem da jedna grupa sadrzi iskljucivo AT i ST .. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

I jedna velika molba za sve koji citaju i zele da ucestvuju, molim vas, da bar neko ponese neku akusticnu gitaru!

vest sam u sviranju koliko i u navigiranju, al lepo je kad se par ljudi prosunja prste po gitri :care:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Nedelja.

Pešterska visoravan, Zlatar, Zlatibor, Sjeničko i Zlatarsko jezero, reka Rzav, Arilje, Pozega, pa kud koji.

Ceo krug je oko 600-700 km. Trudili smo se da nema ni deseti deo asfalta, pa ako se preračunamo, ne zamerite.

 

Tehnicki dobro utegnite motore!

Ne pravite grupu bez karte, navigacije, par unutrašnjih guma i dovoljno alata, voda, slanina, itd ...

Kišni ako bude sumnjivo vreme.

Montirajte što terenskiju gumu.

Izmenjajte brojeve.

Svaku priliku koristite za gorivo, a biće ih.

Opustite se, uhvatite svoj ritam i rolajte. Tri dana i tri miliona različitih kadrova je ispred Vas.

Srećno i uživajte!

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

i da, Džej, kojim vozilom ti ideš?

 

A cime mislish da glavno-komandujuci glavnog AT vs ST dogadjaja ide? :D:P

 

i da, posto je ovo ipak oficijalni AT vs. ST dogadjaj, (ostali mogu da se provozaju sa nama ako oce :P ) predlazem da jedna grupa sadrzi iskljucivo AT i ST .. 0takoje.gif

 

Pa čime bih neg sa Africom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Oh gosn. Kepo, cenim što ste mom imenu toliko titula prikačili u prethodnih par rečenica :care: , nego

trebalo bi tu polako već da vidimo ko bi u koju ekipu upao, uglavnom po afinitetima i težini dvokotačkog

sustava. I naravnoo, da vidimo koliko nas uopšte ima zainteresovanih za jedan ovakav sado-mazo vikend. Bitno

je da se što ranije organizujemo po grupama, pošto ne mora da znači da ćemo svi ići istim rutama!

 

Cenim što cenite gosn Kvarni. :D

Cilj nam je isti, a putevi različiti. Samo ti nama spremi te kordinate, i ne pitamo mi mnogo. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

:jee1: :jee1: :jee1:

 

plan je jebitačan :care:

 

ovaj deo mami blagi osmeh :durbin:

 

subota ujuto idemo dalje prema Hercegovačkoj Goleši. Nemam pojma ni gde je ,ni kako se stiže do tamo, al nekako ćemo je naći.

 

:oda2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

I da, nek se javi jos neko ko ima bar blagu ideju o navigaciji, da sklopimo nesto zajednickim snagama.

Ja kontam da ce najlaksebiti da ubacim krajnje destinacije kao tacke i odstampam neke dobre karte. E sad

jel ima neko dobrih karti :D . Ja u imam topo, al ko ce tamo da se snadje :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

I da, nek se javi jos neko ko ima bar blagu ideju o navigaciji, da sklopimo nesto zajednickim snagama.

 

Ja sam se godinama takmicio u orijentiringu, ali sam totalni amater u voznji(vozio samo Kucajske planine u sporijoj grupi) i pored toga vozim KLE u ne bas sjajnom stanju.

Ako bi bilo zelje i mogucnosti da se organizuje neka sporija soft enduro grupa eto me.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Bice to luda voznja ,ko ce nas skupiti sve po sumi :D meni je jedino problem mogu li izdrzati nove cross gume cijelu voznju plus do kuce 180km x2 :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

hm, sporija grupa, naravno da moze svako ko zeli, ali 200km off-a dnevno je u pitanju. jeste, moz izaci i na asvalt al gde je onda poenta u svemu tome!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja