Jump to content

Moto Zajednica

BMW F650ST vs. SUZUKI XF650 FREEWIND Koji kupiti?

Recommended Posts

  • Free Rider, 42 postova
  • Motocikl: Suzuki GSF 650N 07

KLE mi se ne svidja, nekako vuče na cross. Ja bih rado TDM ali tu je ćale :D koji je protiv toga -.- ali jednog dana Bože zdravlja imaću ga.

Pa čim sam naveo ova 2 modela znači opredeljenje mi je enduro, ne za neki off road vec za uživanje, neko putovanje itd.

 

F650ST nije enduro nego strada (strasse)... Ima kracu prednju viljusku, napred mu je tocak 18" (enduro ide na 19-21) i samim tim gume moras da mu stavis samo za asfalt jer 18-cu enduro niko ne pravi. Ima drugaciji guvernal, malo siri, upravljiviji je od F650, lakse se obara u krivinama jer mu je i teziste motora nize (primetices to po kracem stenderu i copavoj). I zadnja suspenzija mu je niza. Jako je udoban za voznju i na dosta reklama ces videti da ga voze ribe. Znaci pije vodu za one koji su nizi rastom. Ja ga imam u garazi (cimerov), dodji da ga probas, a probaj i GS-a, videces razliku, ali u svakom sucaju zaboravi na livadu, ST je samo za grad... o Freewindu ne znam nista, verujem da je dobar, voleo bih da mogu da ga probam...

Pozz

 

Za livadu mi i ne treba :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

kul, a u koju klasu ubrajas soft enduro koji jednocilindricni rotax, platformu i brdo komponenti deli sa Apriliom Pegaso?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

kosooki, BMW ti baš neda mira...! Ako pogledam sve tvoje postove u ovoj temi više si pominjao BMW nego sopstveni motor ! Prvom prilikom kad budem u Čačku daću ti da se provozaš ko čovek !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

bata kole BMW je BMW

problem je sto f650 nema nisata od bmw, sem znaka na rezervoaru. Suzukijev agregat je neuporedivo bolji od rotaxa. Po meni nema ovde dileme, a za 500e koliko je razlika u ceni, suzuki moze da se namunji do perfekcije.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

kosooki, BMW ti baš neda mira...! Ako pogledam sve tvoje postove u ovoj temi više si pominjao BMW nego sopstveni motor ! Prvom prilikom kad budem u Čačku daću ti da se provozaš ko čovek !

 

 

hehe, jedva cekam :)

zaista nemam nista protiv tog motora, stavise smatram ga dobrim koliko i Freewinda, a XF je skroz lepo, ni u cemu posebno dobro, ali multidisciplinarno talentovano motorce i zajedno sa F650 savrseno radi posao za koji je projektovan

 

nerviraju me slepi i nerealni ljudi koji se vode iskljucivo predrasudama i zato se ta tri slova toliko pominju u mojim postovima :)

 

ja prvi priznajem mane koje Freewind ima i nemam razloga da ih krijem iza znacke ili nekog X factora koji nema sanse da otkrijem

ja sam trazio za 2000 eura sto noviji, lepsi, kvalitetniji i jednostavniji motor koji bi neke moje vozacke potrebe zadovoljio i svestan kompromisa resio da kupim XF

Pegaso je otpao zbog potencijalnih kvarova, a F650 zbog iste osnove sa Pegasom, samo zamotan u skuplji ukrasni papir sa BMW nalepnicom

 

opet naglasavam, kad vidim GS1200 nagazim sebe na jezik, ali ne zato sto je BMW nego zato sto je stvarno genijalan motor. Ali F650 nikakve gene sa njim ne deli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

F650 ima istu osnovu kao Pegaso ali nisu isti motori... ima tu razlika... uostalom cini mi se da vlasnici Pegasa mnogo vise kukaju od vlasnika F650...

 

Moj ti je predlog da uzmes nesto sto jeftinije teras ovu sezonu i sledecu neki noviji motor!

 

U to ime predlazem Freewind ali neki na pogled ruzan ali sa dobrom mehanikom... malo sredi karbove kod bokilica, popravi ogrebotine , turi neku nalepnicu , poradi na estetici... a sledece godine ili menjaza ili oglasi... skupices neku kintu jos do tada...

 

A tada bice i Storma koliko volis za 3000 , 650GS ce jos da obori cenu, a mozda ti i srce bude trazilo nesto vece...

 

Ne zaboravi da svako svoga konja hvali ... ali neki se konji mnogo kvare, neki se malo manje kvare... ovde ne mislim ni na Freewind ni na F650 :)

 

aj uzdravlje

 

ps. Gavrolini ako si jos u Italiji da te okrpim ko covek preko foruma sto mi redovno pljujes kangrbu :nanana: , a ako si se vratio ... U pravu si :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

naopako da na tu cenu jos i kukaju :)

 

legendo, neces pogresiti ni sa jednim od ta dva

na oba ce te drndati vetar, drndati agregat (kod suzukija mozda malo manje), oba ce biti agilna po gradu, vrlo zabavna po krivinama, u zavisnosti od guma manje ili vise sposobna van puta, zahvalna za odrzavanje i sigurno te ni jedan nece ostaviti ravnodusnim

 

 

roar je u pravu za uzimanje motora sa kojim ces videti da li je ovo za tebe, jedino se ne slazem sa uzimanjem vizuelno ofucanog motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

jedino se ne slazem sa uzimanjem vizuelno ofucanog motora

 

ok, moze i vizuelno super motor a sa raspalom kantom koja staje po svim cukama :)

 

ono gore sam napisao da uzme pouzdan motor koji nije estetski u top stanju... ALI ZA MALE PARE :)

 

da ga malo po malo sredjuje u sopstvenoj reziji i bez velikih ulaganja... da za to vreme skuplja pare ili za Storma ili za GS-a ili za Kawu .....

 

EDIT : moj ST ima 19 prednji tocak :) mislim da sam video jos par drugara sa ST-om i 19om... sumnjam da su bas svi sada menjali felnu ? mozda su bile neke ST F trt mrt serije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Да ли Ранко тебе још неко слуша уоппште?!

 

:nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Да ли Ранко тебе још неко слуша уоппште?!

 

:nanana:

 

Mnogi slušaju računovođe, i mafijaši

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

heheh roar...

 

vidis da mi ispod slicke pise Greasy Thumb ...

 

pa nije Ness strpao Caponea zbog ubistava u tvorza... nego zbog utaje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

Moj glas za stav Gavrolinia i Kosookog i naravno za Freewind, imao sam ga i motor je odličan pogotovo za relativno malo novaca za koliko se može kupiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

ja sam juce stigao iz trebinja i potrosnja je bila 4,1 i iako prosecna brzina nije bila visoka, nisam bio bas nezan na gasu

pominju i ispod 4, samo jos da skontam kako :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Ja imam frewinda vec neko vreme i jako sam zadovoljan, jer sam kupio motor spram svojih potreba, nije kvariv, jeftin za odrzavanje i pre svega mali potrosac, izuzetno upravljiv za grad, do stotke ide dlanom o dlan, sic mu je velik i sirok tako da ima mesta i za suvozaca koji po nekad malo sklizne napred ali to je ok pogotovo ako je zenski suvozac.Naravno ima par stvari koje bi mu zamerio kao na primer previse vetra i manja stabilnost pri vecim brzinama ali nemozes imati sve.

Ja ga vozim po ogranicenjima, nejurcam sa njim i nepatim za brzinom, uzivam u voznji svaki put kada sednem da vozim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Honda pa sve onda.... , 630 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Africa Twin rd07, Suzuki dr 650

Koji ti se vise svidja,taj kupi. Jedni ce da kazu jedno,drugi drugo.... Bitno je sta je tebi merak. Samo to je bitno :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja