Jump to content

Moto Zajednica

FILTER VAZDUHA Honda agregat 250, X9, jazz, foresight...

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Jazz 250

Originalni je verovatno bolji. Dobra stvar kod sundjera je sto mozes da ga peres i ako to radis, recimo, na svakih 1000km ili jednom mesecno, bices siguran da ti je filter uvek cist. Iznenadi se covek koliko se isprlja i posle tako male kilometraze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Origanalni je daleko bolji, to sam slucajno saznao sam na predavanju koje izlagao inzenjer iz MAN-a, Nemac koji je gostovao na prezentaciji u Vemus-u, firmi koja se bavi uvozom delova za kamionski i ostali teski program. Ne znas sta moze u da naprave jako sitne cestice kvarca koje ulaze u cilindar... kolika je poroznost, odnosno propustljivost sundjera iz starog babinog kreveta ili sundjera za brisanje table ne znam, odnosno ne verujem da je to neko izmerio. A verujem da je i bitna stvar koliki je otpor kretanju odredjenoj kolicini vazduha koji treba da stigne u cilindar u odredjenom trenutku. Imas filter u kompp-u oko 1300 din i hondin original 3100. Uzmi to, zameni kako bog i struka zapovedaju 1aha.gif pozz!!!

Originalni je verovatno bolji. Dobra stvar kod sundjera je sto mozes da ga peres i ako to radis, recimo, na svakih 1000km ili jednom mesecno, bices siguran da ti je filter uvek cist. Iznenadi se covek koliko se isprlja i posle tako male kilometraze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Napravio sam gresku, po manuelu filter vazduha na 250cc Honda se menja na 18000km. Mada cu ga ja na 13 do 14000 zameniti. I naravno nije lose koga ne mrzi ponekad izduvati kompresorom air box i sam fiter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: piaggio x9 250

mozda sam okasnio ali tek sad videh temu.sto se tice filtera za vazduh ja vec sedmu sezonu koristim filter od kabine od astre f(to je model astra f od 1993 do 1998).znaci kupio sam filter kabine koji je iste sirine ali je mnogo duzi tako da imate za neke 4 zamene.uzme se originalni filter iz njega se izvuce filc i ubaci se ovaj filter.mogu vam recida radi odlicno.ja ga menjam svake godine.filter od astre kosta oko 1000 din ali ima ga za 4-5 menjanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Bez ljutnje, mislim da to nije dobra ideja... Ta dva filtera rade u drugacijim uslovima, gustina, propustljivost... Ja licno nikada ne bih filter kabine koristio kao filter vazduha za agregat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja