Jump to content

Moto Zajednica

Broj motora u EU

Recommended Posts

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Mislim da nije. Medjutim, meni je zanimljivija informacija da je drugo mesto zauzeo BMW R1200GS koji je taman DUPLO skuplji od Fazer-a. Zaista interesantno... :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Sve to zavisi od drzave do drzave kako je kod koje regulisan porez i dozvola za motorcikl. Mnoge drzave imaju ogranicenja koliki motor mozes da kupis u zavisnosti od godine starosti i iskustva u voznji motorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Za moj ukus (a o ukusima se ne raspravlja 8) ) u klasi naked motora FZ6 nema premca i za 3 koplja je ispred bandita i horneta. Nije èudo što se i najviše prodaje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ma svi motori nove generacije u svojoj klasi imaju male nijanse razlike da je jedva osetno. Sve je stvar ukusa o kojima ne treba raspravljati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Originalna misao je, ali pogresno i netacno prevedena) : "O Cezarevom(Julije) ukusu ne treba (ne smesh) raspravljati". I imala je naravno potpuno drugo znaccenje.

 

Ja bas mislim da o ukusima treba raspravljati, jer iza njih nesto stoji. Naravno, ko voli da se bakcce sa tim:)

 

Sve je stvar mentaliteta, mi smo ocigledno slicniji po temperamentu spancima a mozda negde i englezima, jer mi se cini da ima vise R ova nego u ostalim evropskim zemljama u ukupnom procentu, iako je procenat izuzetno mali, i takodje imajuci u vidu i ostale sportske motore koji su i po 20 godina stari a jure srpskim ulicama i putevima.

 

Cini mi se da se kod nas procenat sportskih motocikala nesto povecava u odnosu na druge tipove. Treba takodje uzeti u obzir (ako ne i najvaznije) i cinjenicu da je nasa kupovna moc jako slaba u odnosu na ove zemlje, pa bi nama trebalo postaviti pitanje: "sta bi ste zeleli da vozite a ne sta vozite"? Oni manje visse uglavnom i kupe ono sta zele. JA vozim xt600 ali mi po temperamentu odgovara Kawa ZX6r i uzecu je nadam se kao sledeci motor.

 

I jos jedna stvar, svaki srpski primitivac ce uzeti Rku jer mu svaki drugi izgleda "shonjavo". Zato i ginu kao muve. Na zapadu se te kategorije ne racunaju. Sto rece neko, baja je baja, i na motoru i na biciklu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja