Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia af1 50ccm ?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Чачак
  • Motocikl: CBF600N ABS & Hornet 600

a sta ti treba?

to je motor, ima dva tocka, ram, motor sa jednim cilindrom...

ima i gumeeeeee

a ima i kocnice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

a sta ti treba?

to je motor, ima dva tocka, ram, motor sa jednim cilindrom...

ima i gumeeeeee

a ima i kocnice

 

 

Haha , mislim da li je dobar , los ,njegove mane ,vrline, utisci ljudi koji ga imaju itd :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Meni je pravo da ti kazem cudno to da je AF1 2001 godiste ???

Ne mogu bas sa sigurnoscu da tvrdim,ali misli da je to prestalo sa proizvodnjom jos polovinom '90.

Ako je sve original u sta sumnjam,menjac bi mogao da ima 3 ili 4 brzine. Zavisi odakle je dosla i ko se sa njom igrao. Interesantna sprava ima nazad jednostranu viljusku. Kad smo bili mali palili smo se izmedju ostalog i na te "italijanke"...uz poznate "japanke" MBX,RG,RD itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Meni je pravo da ti kazem cudno to da je AF1 2001 godiste ???

Ne mogu bas sa sigurnoscu da tvrdim,ali misli da je to prestalo sa proizvodnjom jos polovinom '90.

Ako je sve original u sta sumnjam,menjac bi mogao da ima 3 ili 4 brzine. Zavisi odakle je dosla i ko se sa njom igrao. Interesantna sprava ima nazad jednostranu viljusku. Kad smo bili mali palili smo se izmedju ostalog i na te "italijanke"...uz poznate "japanke" MBX,RG,RD itd.

 

Pa ima 3 brzine i ja sam primetio da vecina ima do 92' godista ali sam i vidjao 2001 i 02 .Aprilia af1 FUTURA je valjda prestala da se proizvodi devedesetih,a posle ide extrema i ona je 2001 ,jos ne shvatam sve u potpunosti ali cini mi se da tako ide ... A sto se tice delova , svugde gde moze da pise pise Aprilia , ne nalepnica nego ugravirano tako da mi se cini da je sve original ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Af1... pa i ta futura kako ti kazes se pravila do '93. Imala je 3 brzine zbog italijanskih propisa i mogla je da se montira 4. u stvari ona je u unutrasnjosti agregata bila blokirana.

Od '93 pa nadalje to postaje RS50 i tako se proizvodi do dan danas. Ista prica vazi i za 125, koja je imala vise tipova, imena i modela posvecenih tadasnjim trkacima (poznati modeli "replica"), ali i ona nakon poslednje faze za imenom Futura ('93) postaje RS125 i pocinje da montira famozni Rotax agregat 123

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Af1... pa i ta futura kako ti kazes se pravila do '93. Imala je 3 brzine zbog italijanskih propisa i mogla je da se montira 4. u stvari ona je u unutrasnjosti agregata bila blokirana.

Od '93 pa nadalje to postaje RS50 i tako se proizvodi do dan danas. Ista prica vazi i za 125, koja je imala vise tipova, imena i modela posvecenih tadasnjim trkacima (poznati modeli "replica"), ali i ona nakon poslednje faze za imenom Futura ('93) postaje RS125 i pocinje da montira famozni Rotax agregat 123

 

Znaci definitivno je svim af1 poslednja godina '93 ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Moji izvori tako kazu...sto ne znaci da je to sveto pismo, ali 2001 mi deluje bas bas prilicno "skoro" za jednu takvu spravu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 24/7, 42 postova
  • Lokacija: Maradik
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K8, Yamaha MT03

a sta ti treba?

to je motor, ima dva tocka, ram, motor sa jednim cilindrom...

ima i gumeeeeee

a ima i kocnice

 

Sad si dokazao da nemas pojma o motorima, da bar nesto znas o njihovim motorima znao bi da se RS poceo proizvoditi krajem 93 a Futura prestala par meseci pre RS-a. Sad i da kazes da si se salio za ono gore ne verujemo vise :P Ti si samo jedan dosadan spamer. :Mina:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

a sta ti treba?

to je motor, ima dva tocka, ram, motor sa jednim cilindrom...

ima i gumeeeeee

a ima i kocnice

 

Sad si dokazao da nemas pojma o motorima, da bar nesto znas o njihovim motorima znao bi da se RS poceo proizvoditi krajem 93 a Futura prestala par meseci pre RS-a. Sad i da kazes da si se salio za ono gore ne verujemo vise :P Ti si samo jedan dosadan spamer. :Mina:

 

kome ti to ?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Ljudi nemojte toliko da skrecete sa teme , meni u saobracajnoj pise 2001 godiste , ja iskreno nikada pre nisam ni cuo za apriliu AF1 za RS naravno jesam ,a vi ste tu da mi pomognete a ne da me smarate kako nemam pojma ,normalno da nemam pojma o njemu kada sam ga tek kupio i ako imate negativne komentare sto se tice mog znanja o motoru molio bih vas da ne komentarisete , jer ja da znam sve o ovom motoru nebih vas pitao za vase misljenje. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Чачак
  • Motocikl: CBF600N ABS & Hornet 600

jesam ranije, mada navikao sam na to, drkam se briga me, ako hoce da me udalje neka roknu ban i eto ga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja