Jump to content

Moto Zajednica

"Zlatni retriver" :-)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black

Gledam ove MZ motore u ovim temama pa aj reko da otvorim i ja jednu temu i okacim koju sliku mog MZ-a... ;) Kupio sam ga jesenas i malo sredio neke sitnice (bio je u jako dobrom stanju). Stavio sam mu novi auspuh i masku iznad fara i malo prefarbao neke detalje koji su poceli da se gule. U sustini sve sto sam radio bilo je cisto estetskog karaktera... :D Prezadovoljan sam masinom! :moto3:

post-13524-0-19777800-1334417965_thumb.jpg

post-13524-0-73272700-1334417988_thumb.jpg

post-13524-0-67391800-1334418075_thumb.jpg

post-13524-0-95149500-1334418152_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Koliko vidim , uglavnom je OK , i lep ! mozda mu malo predugacka ta sajla kvacila pa oce da topi buzir !?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black

Koliko vidim , uglavnom je OK , i lep ! mozda mu malo predugacka ta sajla kvacila pa oce da topi buzir !?

:takoje: Ne topi buzir. Ok je. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black

Fruskogorcev bivsi MZ 0takoje.gif oldlican!! Sreo sam ga 2010 na Zlatiboru... 0takoje.gif

 

Svidja mi se vizir!! 0takoje.gif

 

Ocekujem te na skupu! 1moto3.gif

Jeste! :takoje: Vizir sam kupio u Louis-u. Voleo bih da dodjem na skup! :moto3: Videcemo jos da li cu moci... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black

Lep i dobar MZ :aha:

Za ovakav motor, vredi se pomučiti i napraviti mnogo bolje slike .

Hvala Djenka! :takoje: Ma bice jos slika... ;) Ovo sam ubacio samo neke koje sam imao na kompu. Cim slikam ubacicu jos koju! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Odličan primerak fabričkog stanja.

Šumi,pa bio je on u Kisačiu na skupu,zaboravljaš :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Odličan primerak fabričkog stanja.

Šumi,pa bio je on u Kisačiu na skupu,zaboravljaš :stabre:

Znam, nego posle toga(mesec dana kasnije) bio na Zlatiboru .. MZom.. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova

Svaka cast,lepo ga odrzavas :aha: sve si sredio sto je bilo potrebno..odlicno izgleda

i sad mi zao sto sam ga prodao,ali bitno da se vozi ;) kad budes prolazio kroz Rumu navrati ,znas gde se nalazim,da probam pravi motor ;)

 

Vukasin

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black

Svaka cast,lepo ga odrzavas :aha: sve si sredio sto je bilo potrebno..odlicno izgleda

i sad mi zao sto sam ga prodao,ali bitno da se vozi ;) kad budes prolazio kroz Rumu navrati ,znas gde se nalazim,da probam pravi motor ;)

 

Vukasin

Trudim se! :takoje: I vozice se jos dugo! :aha: Vazi! Prvom prilikom kad budem isao na tu stranu cu da svratim malo da ti dam koji krug! :moto3:;) Jesi kupio ti neki enduro? Znam da ste pricali nesto i ti i tata da planirate neki enduro 600-650 kubika...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black

Uvek si dobro dosao.kupili smo ktm-a lc4 adventure.ali mz je mz,pouzdan i jednostavan ;)

E svaka cast! To je pravi izbor! :takoje: Vidimo se! :moto3::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black

Obuo sam Retrivera! :zvizduk: Stavio sam mu nove gume! :lol: Napred sam mu stavio Michelin Macadam 90/90-18, a nazad Heidenau 110/80-18. Gume su nove! To me je tata posavetovao da stavim te jer on kaze da zna da su gume odlicne i da su sigurne. Imao sam pre ovih Trayal i napred i nazad i to napred 3.0 a nazad 3.5... :stabre: Medjutim kako sam stavio ove osetim neverovatnu razliku. Motor se mnogo bolje vozi! :moto3: Jeste da je cena paprena ali nije mi zao! :care: Telefon mi i nije bas neki pa su zato slike ovakve kakve su... Ali sta sad, vidi se nesto... :zdravo:

post-13524-0-35692300-1336653813_thumb.jpg

post-13524-0-83524500-1336653833_thumb.jpg

post-13524-0-05750500-1336653875_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Srbija, Sid
  • Motocikl: ETZ 250

Obuo sam Retrivera! :zvizduk: Stavio sam mu nove gume! :lol: Napred sam mu stavio Michelin Macadam 90/90-18, a nazad Heidenau 110/80-18. Gume su nove! To me je tata posavetovao da stavim te jer on kaze da zna da su gume odlicne i da su sigurne. Imao sam pre ovih Trayal i napred i nazad i to napred 3.0 a nazad 3.5... :stabre: Medjutim kako sam stavio ove osetim neverovatnu razliku. Motor se mnogo bolje vozi! :moto3: Jeste da je cena paprena ali nije mi zao! :care: Telefon mi i nije bas neki pa su zato slike ovakve kakve su... Ali sta sad, vidi se nesto... :zdravo:

 

Auuuuuuu pa to su jako lose gume!1nanana.gif To nista ne valja,sa takvim gumama padas na leru...1nanana.gif1jee1.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black

Nikola ,koja je cena tih guma i gde si ih kupio?

Zadnja guma je 70 e, a prednja je 50 e. Zadnju sam kupio kod Gabora (narucio iz kataloga), a prednju ovde u Sidu kod jednog malo bolje snabdevenog vulkanizera. Inace gume su odlicne! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black

Obuo sam Retrivera! :zvizduk: Stavio sam mu nove gume! :lol: Napred sam mu stavio Michelin Macadam 90/90-18, a nazad Heidenau 110/80-18. Gume su nove! To me je tata posavetovao da stavim te jer on kaze da zna da su gume odlicne i da su sigurne. Imao sam pre ovih Trayal i napred i nazad i to napred 3.0 a nazad 3.5... :stabre: Medjutim kako sam stavio ove osetim neverovatnu razliku. Motor se mnogo bolje vozi! :moto3: Jeste da je cena paprena ali nije mi zao! :care: Telefon mi i nije bas neki pa su zato slike ovakve kakve su... Ali sta sad, vidi se nesto... :zdravo:

 

Auuuuuuu pa to su jako lose gume!1nanana.gif To nista ne valja,sa takvim gumama padas na leru...1nanana.gif1jee1.gif1zdravo.gif

Ti majstore nemoj o gumama! :nanana::P:aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black

Kako sam samo ispao gluuup... :lud:

Svi ste upoznati sa celom pricom, znate da sam kupio motor od Fruskogorca itd... Kad sam ga kupio sve je bilo na svom mestu samo mi je auspuh nekako odudarao od cele price (bio je malo izgrecan i onaj deo gde je prigusivac je bio druge boje) i to mi se nikako nije svidjalo! Ceo motor kao bombona, prefarban, sija se, a auspuh stari... I posto je tu bio 18ti rodjendan dobilo se nesto novca i ja odlucim da kupim novi auspuh! Narucim iz kataloga od Gabora i izadje me 45 e (40e + 5e putarina). Kad sam stavio auspuh motor se preporodio (izgled)! Auspuh niklovan, sija se, dugacak koliko bi i trebao biti, ma odlicno izgledao! Onaj stari prodam Vukasinu A. posto je njegov bio zagusen.

I sve je to super izgledalo tako celih 3500 km... E tad sam shvatio koliko sam ispao glup! :aha: Motor nema snage ispod 4000 o/min - jedva ide! Sa suvozacem (ili suvozac-icom :D ) ne moze preko 90-100 km/h, a kad sam sam i kad je vetar povoljan doguram do nekih 110 km/h! Nije mi bilo jasno sta je desava.... :zbunjen: Prvo sam posumnjao na paljenje pa na karike pa na svasta nesto, dok moj tata nije dosao sa posla probao motor i odmah rekao auspuh ti je zagusen... Aj bas da vidim! Ja odem u radionicu, zamenim auspuh (stavim neki stari od jednog MZ-a sto ga imamo u rezervi)i probam! :moto3: DRUGI MOTOR! :care: Tata se samo smeje... :nanana: A jaaaa... >:( Poludeo sam!

Auspuh smo odmah pod brusilicu, isekli ga zapalili i ostavili... Sad vozim ovaj stari koji je duplo ruzniji od onog prvog koji je bio "ruzan"! Ali vise mi uopste nije bitno kako izgleda sad mi je bitno kako radi! Motor ide 130 km/h (nesto malo preko...) tata mi je merio Kawasakijem (isao pored mene) u slucaju da moj sat laze. I pokazalo mu je na satu 130! Snage ima neuporedivo vise, dvoje vuce mnogo lakse, ma prezadovoljan sam! :moto3: Samo sam shavtio koliko sam glupo razmisljao ("Da bude lepsi...").

Ali posto moj tata ima resenje za sve probleme koji se ticu MZ-a vec mi je predlozio sta cemo uraditi... :D Izvadicemo sve pregrade i prigusivac iz starog originalnog i prebaciti u cev od ovog "lepog", povariti sve i zatvoriti ga... E to ce onda biti to! Bice i lep i funkcionalan! A taj "lepi", to sam zaboravio da kazem, nema ni jedne pregrade do prigusivaca a trebao bi da ima! A prigusivac uopste ne izgleda kao na originalnom! Ma strasno... Ne znam kako je uopste i isao.

Uglavno ja sam se razocarao u novi auspuh pa vam savetujem ako neko bude imao nekih problema sa auspuhom da u sirokom krugu obilazi novi i da potrazi originalan sa nekog starog MZ-a (pa nek bude i ruzniji) :jee:

 

Ovaj tekst sam vec okacio u temi "Auspuh za MZ-a" pa reko da okacim i ovde...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black

Sta bre ruzan ? Prelep je ! :takoje:

Sad i ja vidim da je ok, ali tad kad sam ga tek stavio, posle onog novog, bio mi je katastrofa... Ma, bilo kako bilo, najbitnije mi je da motor sad radi kako treba! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja