Jump to content

Moto Zajednica

Da li je zadnji točak dobro nacentriran?

Recommended Posts

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Grocka, Brestovik
  • Motocikl: Yamaha FZS 600

Sad nesto razmisljam ispada da kad ti zategnes osovinu zatezes tocak ka levoj strani vile, jel tako, a onda kontra maticom stegnes desni stap.Znaci kad nije stegnuta kontra matica caura desnog stapa je labava i moze da se malo pomera po osovini sve dok ne stegnes kontra maticu.Ako je tako onda ok tako je fabricki reseno.Samim tim ti fakticki ne pomeris tocak vec ga smo zategnes za levi stap.To opet nije razlog da se stvori ovoliko razmimoilazenje.

Nemam objasnjenja zaista.

Al tu bas nesto nije u redu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Grocka, Brestovik
  • Motocikl: Yamaha FZS 600

Evo me ponovo

Ako sam u pravu u predhodnim postovima.Probaj ovo.Podigni predji trap u vis prilikom stezanja osovine.Onda ces stegnuti tocak za levi stap ali zato ce desni sam od sebe da se nacentrira i nece doci so krivljenja pa ga onda stegni kontra maticom.Nadam se da me razumes pa onda vidi jel se sta popravilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Grocka, Brestovik
  • Motocikl: Yamaha FZS 600

tacno nema kontra maticu!! vec na desnom stapu ima mali sraf kojim zategne levi stap za osovinu.Ono sto sam ja pokusao da kazem da mozda prilikom stezanja osovine, tocak se stegne za levi stap, ali desna caura ostane pomerena u desno.Ja sam predlozio samo da podigne trap prilikom stezanja kako bi vile ostale prave a ne napete i kako bi desni stap sam legao odnosno priljubio se tocku, a onda ga fiksirao za osovinu.Kazam na starom fejzeru je osovina drugacija.U stvari je kako klasicni sraf pa jednostavno stegne sve na svoje mesto i samo se stegne sigurnosni sraf za osovinu i to je to.Samo sam predpostavio da prilikom stezanja osovine kao sto je covek napomenuo deluje kao da se tocak priljubi levoj vili a desna ostane udaljena od tocka.Predpostavio sam da mozda trap ostane napet i mozda kad bi podigao trap vile ne bi bile pod opterecenjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja