Jump to content

Moto Zajednica

Beograd-Crnogorsko primorje 28.04

Recommended Posts

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Srecan ti put,uzivaj u voznji, pazi na saputnicu, jednim putem idi dole a drugim se vrati. Procitao si i savete i predloge i nece ti biti tesko da se odlucis . Pozdravi mi puno Limenka u Baru i svrati do njega videces koja je to momcina.:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Evo par saveta i od mene, pošto relaciju Beograd-Herceg Novi idem najmanje 5-6 godišnje i sve puteve znam napamet. U poslednje vreme mislim da je najbolja varijanta Zlatibor-Prijepolje-Žabljak-Nikšić-Boka jer je put uglavnom nov i mislim da ipak ima manje radara nego kroz Moraču. Nemoj da zaboraviš da na relaciji Prijepolje-Bijelo Polje imaš svakodnevne višesatne prekide saobraćaja koje treba isplanirati. Varijanta preko Bosne je zanimljiva, može da bude malo problema preko Čemernog, ali sada ti za Bosnu treba zeleni karton koji ti je dodatni trošak ako ga nemaš od ranije. Ako ideš preko Bosne, možda je zanimljiviji pravac Beograd-Valjevo-Bajina Bašta-Tara-Višegrad-Foča-Šćepan Polje-Nikšić-Boka. Kraće nego preko Užica, više krivina, manja gužva i znatno manje policije u Srbiji i izbegavaš Čemerno

Ukoliko želiš da izbegneš Bosnu i da ideš preko Zlatibora, možeš izbeći radove na Ibarskoj i rutom Beograd-Mladenovac-Topola-Rudnik i dalje standardno.

Srećan put i lep provod.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Prosao sam od Novog preko Bosne pre 10 dana i nije bilo snega a kao sto neko napisa ciste rizlu. Ja sam se iz Beograda vratio preko Zagreba, Plitvica, Rijeke i Neuma, tako da imas i tu opciju samo ima preko 1000km :lol: Kuda god da krenes pazi na rizlu i vodu i to je to, kada stignes javi se da pijemo kafu negde na obali 068/146-246 Srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Ewo ja sam dokon :) pa sam se razmisljao da se spustim u CG pa da uz jadransku magistralu odem do zadra i vinodolskog ima neki moto skup vidim drustvo itd pa preko Rijeke nazad u bgd autoputem...

Stim da bi pre krenuo u petak ako otmem slobodan dan a da u subotu budem na skupu u vinodolskom...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR1200F
1334916642[/url]' post='1286022']

Evo par saveta i od mene, pošto relaciju Beograd-Herceg Novi idem najmanje 5-6 godišnje i sve puteve znam napamet. U poslednje vreme mislim da je najbolja varijanta Zlatibor-Prijepolje-Žabljak-Nikšić-Boka jer je put uglavnom nov i mislim da ipak ima manje radara nego kroz Moraču. Nemoj da zaboraviš da na relaciji Prijepolje-Bijelo Polje imaš svakodnevne višesatne prekide saobraćaja koje treba isplanirati. Varijanta preko Bosne je zanimljiva, može da bude malo problema preko Čemernog, ali sada ti za Bosnu treba zeleni karton koji ti je dodatni trošak ako ga nemaš od ranije. Ako ideš preko Bosne, možda je zanimljiviji pravac Beograd-Valjevo-Bajina Bašta-Tara-Višegrad-Foča-Šćepan Polje-Nikšić-Boka. Kraće nego preko Užica, više krivina, manja gužva i znatno manje policije u Srbiji i izbegavaš Čemerno

Ukoliko želiš da izbegneš Bosnu i da ideš preko Zlatibora, možeš izbeći radove na Ibarskoj i rutom Beograd-Mladenovac-Topola-Rudnik i dalje standardno.

Srećan put i lep provod.

 

Ako je preko debelog brda to je drama :) klizav put i treba im dosta da ga ociste od rizle... Ako nisi isao skoRo tuda pa je vec sad OK? Ovim putem na Taru kod kurte na rucak :) odlicna rally kafana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

[quote name=Mačak - BuckoBas :)' timestamp='1335286612' post='1289118]

1334916642[/url]' post='1286022']

Evo par saveta i od mene, pošto relaciju Beograd-Herceg Novi idem najmanje 5-6 godišnje i sve puteve znam napamet. U poslednje vreme mislim da je najbolja varijanta Zlatibor-Prijepolje-Žabljak-Nikšić-Boka jer je put uglavnom nov i mislim da ipak ima manje radara nego kroz Moraču. Nemoj da zaboraviš da na relaciji Prijepolje-Bijelo Polje imaš svakodnevne višesatne prekide saobraćaja koje treba isplanirati. Varijanta preko Bosne je zanimljiva, može da bude malo problema preko Čemernog, ali sada ti za Bosnu treba zeleni karton koji ti je dodatni trošak ako ga nemaš od ranije. Ako ideš preko Bosne, možda je zanimljiviji pravac Beograd-Valjevo-Bajina Bašta-Tara-Višegrad-Foča-Šćepan Polje-Nikšić-Boka. Kraće nego preko Užica, više krivina, manja gužva i znatno manje policije u Srbiji i izbegavaš Čemerno

Ukoliko želiš da izbegneš Bosnu i da ideš preko Zlatibora, možeš izbeći radove na Ibarskoj i rutom Beograd-Mladenovac-Topola-Rudnik i dalje standardno.

Srećan put i lep provod.

 

Ako je preko debelog brda to je drama :) klizav put i treba im dosta da ga ociste od rizle... Ako nisi isao skoRo tuda pa je vec sad OK? Ovim putem na Taru kod kurte na rucak :) odlicna rally kafana

 

A mene tek tako da preskocite... Kod mene u Bajinu Bastu makar na pice!!! :cirka1:

 

Ja cu 1. ili 2. za Budvu. U jednom pravcu cu preko Zabljaka, a u drugom preko Bosne!

 

0643740922 - Pepa

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6N S2

Moj predlog je da ides od Kraljeva ibarskom klisurom (dolinom jorgovana) do Pazara, pa preko Pestera do Nove Varosi, pa od Prijepolja na Pljevlju, Zabljak pa dalje na more.

 

U potpunosti se slazem,i mislim da je u ovoj ruti ubaceno sve najbolje sto moze da se vozi. Na more sam uvek isao ibarskom i samo pravo,ali dolinu Ibra nikako ne treba propustiti,predeli su prelepi,i sam put jos lepsi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Redovan, 181 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 600RR

Ljudi hvala vam na predlozima savetima, na zalost nisam bio forumski aktivan zbog srednjivanja motora za put.... Kome stignem javljam se,hvala sto ste tako srdacni! Poz od Riste i Kace :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Redovan, 181 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 600RR

Sto bi mnogi rekli, cekalo se da neko otvori sezonu, a ovoga puta smo to bili mi!! :moto3:

E da se javimo, stigosmo u Tivat grad. Al su ga ufenserili u poslednjih godinu dana, bice ovde novi Monte Carlo :)

 

Da pocnemo.. rutom kojom smo isli je na inicijativu saleta-kuma bila preko Mladenovca, Rudnika, ukjucivanjem na ibarsku do Kraljeva. Vec kod Bubanj potoka smo videli Bmw ekipu italijana koji su nastavili putem juznije. Od Kraljeva krenuli ka Novom Pazaru i ovom prilikom pozdravljam Adnana i Halju iz Tutina (Halja, pravi je trenutak da bacis prvi post :) )

 

Evo i nekih slika:

 

Polazak sa osmesima na licu :jee:

post-9674-0-14694500-1335851031_thumb.jpgpost-9674-0-74421000-1335851052_thumb.jpgpost-9674-0-79041500-1335851073_thumb.jpg

 

Predah u dolini jorgovana...

post-9674-0-50574900-1335851100_thumb.jpgpost-9674-0-97089400-1335851125_thumb.jpg

 

I majstori imaju dusu :Mina:

post-9674-0-31268800-1335851156_thumb.jpg

 

 

Konacno smo sreli bmw ekipu opet, i to na granici sa Crnom Gorom, gomila Italijana na jednom mestu, steta sto samo parlaju italiano...

post-9674-0-58514200-1335851186_thumb.jpgpost-9674-0-13797100-1335851208_thumb.jpgpost-9674-0-55372200-1335851230_thumb.jpgpost-9674-0-08153600-1335851250_thumb.jpgpost-9674-0-44307600-1335851288_thumb.jpg

 

Onda lagano do Berana gde smo nocili, izasli, prosetali. Sutradan smo krenuli putem Bijelog Polja, ali se tu rusilo kamenje pa smo morali preko Tresnjevika. TU nas je i pandur zaustavio tvrdivski da sam prekoracio ogranicenje( pazite se, pamtite ogranicenja, bilo je 70 a gotovo sigurno je izmislio neko od 50, "Imas tu znak povise skole" ..)

Kaze kazna 20 eura placas u Beranama pa vracam dokumenta... bilo mu glupo da mi uzme 10 e pa je uredno vratio kusur 5 :)

 

A da se vidi da cuka brdska, cuveni Tresnjevik (put prema Kolasinu)

 

post-9674-0-33834500-1335851315_thumb.jpgpost-9674-0-40801800-1335851357_thumb.jpgpost-9674-0-62536000-1335851387_thumb.jpgpost-9674-0-80627200-1335851415_thumb.jpgpost-9674-0-33431700-1335851440_thumb.jpgpost-9674-0-39733600-1335851469_thumb.jpgpost-9674-0-71845300-1335851494_thumb.jpg

 

U Podgorici smo bili jako kratko pa se stoga nisam javio Mikeliju, hteli smo pre mraka da dodjemo na primorje. Ovde smo obisli male motorase blizance :

post-9674-0-04992900-1335851515_thumb.jpgpost-9674-0-21654800-1335851532_thumb.jpg

 

Na putu nije bilo odrona, kanjon morace je bio suv bez rizle, osim sto je zbog otapanja snega u vecini tunelima poplava :) Nisam primetio ulje u tunelima, mada je 27. bio najuglacaniji (mozda na psihickoj bazi)

 

I konacno, stigosmo na primorje jee jeee :jee::jee::care::care::care:

 

post-9674-0-94581700-1335851553_thumb.jpgpost-9674-0-88577700-1335851573_thumb.jpg

 

Iako mi je prvo putovanje motorom dalje od 100 kilometara, siguran sam da bi vec sutra mogao motorom na put oko sveta, i pored toga sto su mi celave gume, sto mi je cvajsnuo lezaj u vratu volana, sto vucem prikolicu iza sebe (i mnoge druge stvari kojima su mi drugi punili glavu ) .

 

Poruka za sve: Samo napred i oprezno !!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Tutin
  • Motocikl: Crf 1000

Hej drug,evo i ja da napisem nesto,da razbijem led.Lepo sto nas nisi zaboravio.Ako se budes vracao istim putem kuci javi se obavezno,imas br.:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Redovan, 181 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 600RR

Juce sam se vratio kanjonom morace i standardno, preko Prijepolja pa Cacak i ibarskom. Primtio sam da je put u Crnoj gori dosta krivudaviji ali je veliki plus sto je asfalt svuda dosta dobar. Nema odrona, zavrsili su i rad u tunelima tako da su sada prohodni, jedino sto ima policije dosta cesto ( Na izlasku iz PG, par patrola kroz kanjon,crna tacka kod skretanja za pljevlju). U Srbiji pravina ali su izrendali asfalt na pravcu izmedju cacka i Ljiga tako da je tu dosta smorno. Sa druge strane u Srbiji gotovo da i nema patrola radarista.

Tolko o tome za sada, i jos jedna korisna informacija, a to je da je na putu HN-Trebinje, crna gora uvela neku putarinu, za automobile 3,a motore euro ipo .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

na putu HN-Trebinje, crna gora uvela neku putarinu, za automobile 3,a motore euro ipo .

Nije to Crna Gora uvela nego firma koja je izgradila put, pošto CG vlada nije dinara izdvojila za taj put, zato je i trebalo toliko da se završi :zdravo:

S obzirom kakav je prije bio put ovo je jeftino, inače si morao bar jednu gumu izbucat do Trebinja :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Vračar
  • Motocikl: V-Stom 650 (C7)

Lepo... u stvari i vise nego lepo. Drago mi je kad vidim da ima jos ljudi koji imaju porodicu (mislim na svoju mladu porodicu) a ipak su strasni motociklisti.

I ja planiram na put do CG krajem Juna, odmah posle KM, ali nazalost nailazim samo na negativne komentare i kritike bliznjih.

 

Vidim da ste vas dvoje to prebrodili, daj malo neke detalje, kako si uspeo. Moja supruga je bila uglanom protiv, ali sam je vremenom omeksao po pitanju motora. Taman je bila spremna da sedne na Hondu TA, ali onda sam joj sinoc procitao post naseg kolege koji se zestoko slupao u kanjonu morace... Posle toga se sve vratilo na 0, tako da moram ispocetka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

Ja cu najverovatnije ici sa suprugom 11-og maja, a vracam se 13-og ako ti odgovara period za odlazak ili dolazak ti pusti p.p. Idemo do mora i u pon. posle praznika do Ostroga jer su 12-og katastrofalne guzve, nista specijalno eto da guzica vidi puta. Vozim VFR800 i ne divljam :-)!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja