Jump to content

Moto Zajednica

Impregnacija textila Burovim tabletama

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Setajuci tempom slucajno sam naleteo na ovaj sprej pa se setih teme i taman da pitam da li je neko koristio, da li moze umesto tableta i sta li je bolje?

 

photo059fw.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Koristio ja na mojim magnumkama u lovu, posle višeslojnog natapanja sredstvom izdržale su jedno 5-6 sat i u bljuzgavici i rastopljenjom snegu a onda su propustile, pretpostavljam da se zaštitni sloj skinuo, a da je ostatak koji je koža upila ipak na kraju propustio, tako da ocena za neko manje kvašenje može, ali na duže staze ne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Burove tablete probao na platnenoj jakni.

Ostale mi bijele fleke pa sam jaknu morao ponovo da perem.

U medjuvremenu nije padala kisa pa ne znam da li je jakna postala vodonepropusna :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: White waters juzno Zarkovo
  • Motocikl: Africa Twin

Ziko svaka cast na odlicnom savetu! Ni ja nisam znao za te tablete ali sa prvim suncem i malo toplijim vremenom bacam se na posao! Ali kod mene nije jedini problem to sa prokisnjavanjem, zapravo u ovom zadnjem satoru iz metroa dakota za 3 osobe jos nisam pokisao pa neznam dali pusta ali pored toga sto je odvratne NANDZARASTE boje ( doduse bio na popustu u jesen 2012g samo 1400 dindzai!!) uzasno se i providi nocu ako je iza satora neko svetlo. Ni ja nisam znao do proslog leta u kampu u Grckoj kada me jedno jutro pola kampa zezalo posto sam prethodno vece pokupio u baru neku... I tako mi sada pada na pamet da kupim sprej i ospricam tu narandzastu boju u zeleno ili sivo... Nasao malopre na netu da ona firma dupli color pravi sprejeve za vinil i platno. Pa kada ljudi mogu da prefarbaju mebl sedista u kolima i budu ok sto nebi mogo i jeftini sator... Tako da cu zasigurno da jaknu gurnem u rastvor tih tableta a sto se tice satora prvo cu ga farbam pa probam sa crevom i vodom pa cu vam javim sta se desilo :)

 

 

Ramirez evo necega i kod nas: http://nanoshop.rs/products-page/nano-zastitni-premazi/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Znam za te nano preparate. Malko su skupi za eksperimentisanje. Možeš da kupiš još dva nandžarasta šatorčeta za jednu nano flašu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
On 4/8/2012 at 9:20 PM, zika56 said:

Napraviću uskoro experiment sa nekim kišobranom. Prvo ću dobro da ga "izmaltretiram" pranjem dok ne počne da propušta vodu, pa ću da ga potopim u "Burov" rastvor i zatim osušim. A onda ponovo zalivanje vodom, pa šta bude! Samo da prvo malo "popravim" svoje zdravstveno stanje (problem sa kičmom) i krećem sa "testiranjem".

A rezultate ću da objavim u ovoj temi.

rezurekting...

Šta je bilo sa kišobranom?
:D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Nisam probao na kišobranu, ali sam probao na neke stare vojničke maskirne pantalone i dobro se pokazalo.

Stavio dve plave tablete u zadnju vodu prilikom ispiranja (ručnog), ostavio pola sata pantalone da stoje u toj vodi i okačio na žicu (samo donju ivicu nogavica dodirivao prilkom stavljanja na žicu za sušenje). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Znači, i dalje ne znamo da li burov rastvor deluje na savremene šatore kako treba...

Onda, da probam ja sa starim kišobranom... Mislim da imam nekoliko prigodnih subjekata :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Што се тиче оних нано средстава (овде The website cannot be found ),  ако је то што сам ја купио-џабе бачене не мале паре јер нису ни зашта. Пробао да мажем обућу са садржајем из једне бочице намењеној за то, као и садржајем из друге за јакну и као да још више пропушта, а стриктно сам се држао упутства;

једном речи : избегавати !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja