Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa Yamahom DT 125-Molim za neki savet

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: ZX6R '99

Poz! U pitanju je Yamaha dt 125,ako imate neku ideju sta joj se desava kazite,svaka pomoc dobro dosla. Motor je samo stojao preko zime,pre toga je normalno radio,i sad ne moze da upali.

Krenuo sam redom da trazim problem,stavljena je nova svecica,po katalogu,i nista.

Karburator skinut ociscen produvan,i dalje nista.

Skinem auspuh,iscuri deci benizna,iscedim ostavim par dana da se osusi,u medjuvremenu opet skinut karb osusim karter radilice bilo puno benzina...

Sipam malo benzina u cilindar upali samo pod sauh i radi katastrofa.

Izbacuje jako beli intenzivan dim,reko aj mozda je jos zagusen ali ne prestaje sa belim dimom,cim se spusti sauh gasi se...

Odnesem karb na ultrazvucno ciscenje,bombina nosena na proveru,baca lepo varnicu,filter vazduha opran,i nista...

Stavim isti karb sa drugog motora,identicno radi...

Svecica je uvek mokra kad je skidam.

Ja sad sumnjam na semeringe na radilici ili na karike,nisam to jos proveravao.

I imam pitanje,da li semerinzi na radilici mogu da se menjaju a da se masina ne rastavi na pola?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Нови Сад Србија
  • Motocikl: Gazela

Устајали бензин . Скини резервоар , опери га сипај свеже гориво и провери ниво антифриза (ако има водено хлађење) :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Jel ta dt beše cvaja? Par godina sam vozio 125 tzr, pa reko da probam da pomognem.

Kod njih je problem slavinica za gorivo. Verovatno je prelivala karb, napunila cilindar i auspuh. To što sada radi samo pod sauhom i baca beli dim je posledica mešača ulja. Kakav ti je akumulator?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Sacu ja da ti kazem da 30 % takvih motora kod mene ima istu boljku . Ona prica , napuni zimi rezervoar do kraja koliko je dobra tolko i nije . Ko ne gleda motor i ne pazi zimi oce i ceo rezervoar da ode u radilicu i napuni cak ceo auspuh gorivom . Nece bas kondezacija da pravi rdju ali to nije pitanje ovde .

 

Kao sto Acimo kaze problem kod njih je slavinica pa i kod mene trenutno na istom motoru se to desilo . Stavio sam slavinu od ktm-a i resen problem .

 

Znaj da se ovo desilo isto na ktm-u 2006-o god .

 

Kako ti pricas desilo ti se prelivanje goriva zbog ili otvorene slavine a i zbog ne zatvaranja karburatora . Radilica se napunila gorivom . Naravno nije ni imalo gde da izdje na drugo mesto . To sto si ostavio da ispari ne znaci ama bas nista . Isparice benzin a ulje ce da ostane ( tj. jedna kolicina ulja i goriva nikad nece da ispari ) .

Postupak je sledeci ( kako ja to odklanjam ) . Isperi rezervoar , ocisti karburator da se to vise ne desava . Proveri slavinicu za gorivo u slucaju da ti karburator opet propusta . Moras da skines one membrane sto si vec verovatno uradio da bi video klip i radilicu . Nabi crevo od kompresora u kadicu tj.radilicu , skini i auspuh ( ceo onaj prednji deo od stubline ) i verglaj . Pazi samo da klip ne uhvati crevo ili slicno . Probaj da izduvas sto vise goriva odatle mozes . Onda dalje . Kad to resis u jednu flasu napravi sam mesavinu . Nemoj da ti pumpa pravi sama jer se desava da se rasteluje ama bas sama od sebe . Osim ako te vec ne radis . Upali motor i pusti da odradi svoj poso . Trebalo bi i auspuh da izgoris dobro kako valja .

Evo procedure za to . Zapali taj garez ili benzin ako je u njemu ali nemoj da je u velikim kolicinama . Ljudi se onda zeznu i misle samo ce to da izgori . Velika greska . Uzmi opet crevo od kompresora i duvaj u auspuh . Samo pazi da drugi kraj bude na sigurnom jer ce da izlazi vatra kao iz brenera . Kad prestane znaci da si ocistio auspuh .

 

Znaci motor radi iz flase u kokoj je mesavina ( ti si je napravio ) . Crevo iz karburatora koje dolazi od pumpe za ulje izvadi iz karburatora i stavi u neku flasicu . Ostavi tako da motor radi i nabije radnu temperaturu . Videces 99 % ce da prestane da dimi . Onda vrati rezervoar i gorivo i pusti pumpu da sama pravi smesu . Ako opet dimi najbolje potrazi pomoc od nekog iskusnijeg da ti nasteluje pumpu da lepo baca ulje .

 

Ja sam moju pumpu cim sam kupio motor skinuo jer se desava da zdrav motor zariba samo zbog tog sranjeta jer ili ne podmazuje kako treba ili baca mnogo ulje .

 

Javi sta se desava pa da ti dalje pricam sta da radis ako ovo ne uspe .

 

Pozdrav !!!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha FZ6N

Skini opet karburator, pogledaj da li plovak radi kako treba i produvaj sve dizne. Ja imam TZR-a i masina je ista kao i masina koju koristi DT. Posle duzeg stajanja i kada je hladno normalno je da ti motor dosta dimi. Masina nema nikakv karter jer je to cvaja i podmazuje se mesavinom benzina i ulja. Radilica ima dva semeringa koje ne mozes da promenis bez razdvajanja masine na pola. Ako ti je motor radio bez problema pre zime a u toku zime nije paljen onda problem nije sigurno u karikama i u radilici. Najverovatnije je da karburator preliva i da ti je smesa prebogata pa da motor sam nekontrolisano dize ler gas dok radi pod sauhom, a kad spustis sauh on se samo ugasi. Ako si vec skidao svecicu kazi nam kakve je boje. Nema veze sto je mokra ako je crna i masna. To je znak da smesa nije dobra...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Covek je mislio na karter tj . onaj prostor gde je radilica kroz koju uvlaci smesu . Tu druce moze da se krije oko pola litra goriva i da neznas . Nece da ti radi jer imas jos goriva kod radilice i zato ti masti svecicu jer usisava gorivo koje mu ne treba . Poslusaj ti mene i odradi ono sto sam ti reko i videces .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: ZX6R '99

Idem sad da probam da ga upalim preko flase,primetio sam da slavinica slini negde. Inace karter je osusen tako sto sam izmedju radilice gurao krpu pomocu jakog tankog creva dok nisam video da je suva. Posle toga je svecica bila suva kad verglam bez karburatora. Auspuh sam hteo da nosim na paljenje al mi nije djavo dao mira da probam da ga upalim. Sto se tice karburatora njega bi otpisao jer nema kako ga nisam cistio i produvavao. Isao na ultrazvucno ciscenje,nivo je odlican,zatvara lepo,na motor je stavljen isti takav samo sa drugog DT-a i identican je problem.

I da benzin je sipan nov...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: ZX6R '99

Probao danas ono sa flasom i izbegavanjem pumpe za ulje. Identican problem.

Skinuo sam deklu kod magneta,negde slini nesto. Sutra skidam magnet da vidim semering...

I dalje mi nije jasno zasto ne moze da se menja semering na radilici a da se ne rasklapa masina?

Semering se nabija od spolja i vidljiv je sasvim lepo,jedino vidim problem skidanja,al ako ga vec menjam onda cu ga nekako iscupati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis Lion-s, 126 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki dr 600,Kawasaki klr 600,Bmw r 1100 rt,Suzuki dr 750 big,Suzuki epikuro

Pazi sad...nemoj nista rasturati dok ne utvrdis da li su semerinzi...ima fora za ispitivanje semeringa(da ne skidas dzabe)okreni me da ti objasnim...064 119 13 90 pozz :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Malo pre sam hteo da ti napisem da je kod mene procureo semening kod kvacila i vuko ulje u radilicu i samim tim mnogo dimio . Napravio sam drugu bisnu promenio semening i sada je sve ok .

 

Vidi u kakvom je stanju biksna tj caura oko koje se vrti semening .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja