Jump to content

Moto Zajednica

Ducati 999s, prvi servis...ulje

Recommended Posts

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: BGD

San o Dukatiju, ali i izazov se ostvario. Od nedavno sam vlasnik Ducatija 999s,2004.godište. Kupio sam motor po preporuci u Italiji, trenutno je na carini.

 

Motor je kompletno servisiran pre godinu i po dana (osim guma), i od tada nije vožen, naravno imam problem sa akumulatorom, uskoro mi stiže novi akumulator i trebalo bi zameniti ulje zbog stajanja i namontirati gume.

 

Interesuje me koje se ulje preporučuje, u Japance sam sipao Motul 300v factory,a na Ducatiju sam primetio Shell nalepnicu. Kažu mi da bi trebalo sipati polusitentiku zbog sistema ležajeva i podmazivanja agregata.

 

Moram izabrati i servis, prvo ću se javiti starim poznanicima (u Bgd-u 2 majstora),a čuo sam dobre stvari od jednog momka što sa 748 o servisu u Novom Sadu, po pitanju i cena i kvaliteta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 358 postova

Durze, skines manuel sa interneta, otvoris, procitas koje ulje ide, koje gustine i koliko treba sipati. A ta Shell nalepnica ne mora nista znaciti. Kupis Motul ili Bardahl, naravno po gustini koja je preporucena po manuelu, jer to sto fabrika kaze, to je bar za mene zakon. Jer fabrika je radila ispitivanja i znaju zasto treba sipati takvo ulje i sto ne treba sipati neko drugo. Znaci user manuel skines i pridrzavas se toga :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Mozes slobodno da nastavis da koristis 300v.

Ima jos jedna stvar vezana za te Ducati agregate. Fabrika predvidja da se kajsevi koji pokrecu bregaste menjaju na 15000 ili SVAKE DVE GODINE. Sto znaci da su na tom motoru (kako mama kaze) jos malo pa za menjanje. Guma stari, koristio je ti ili ne.

Ko ima alate i zna kako se radi, to je jednostavna operacija. Sama zamena deluje jednostavno,ali treba nastelovati adekvatnu zategnutost, da posle ne bude problema. NE DAJ da se sa time igraju priuceni majstori.....oni koji se "razumeju" i ti stosovi. Tu kad se stignu ventili steta ume da bude pozamasna.

Ducati zahteva vise paznje od prosecnog japanca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Fabrika preporucuje Shell Ultra 4 (bar za moj) ali kolko se ja secam poslednje sto sam sipao je bio neki Motul.

 

Sto se tice servisa, pored onog u Novom Sadu imas i Jocu sa Karaburme koji je takodje ovlasceni serviser (doduse, u poslednje 2 god ne vozim motor pa je moguce da su se stvari malo promenile od tada).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Novi Sad

shell advance ultra 4 15w 50

samo to i nema da te boli glava

sve odtalo je dobro

al fabrika kaze tako

stavis to i nemislis

odlican izbor, najlepse "ruzno pace" ducatija

i poslednji old school "pravi" ducati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

San o Dukatiju, ali i izazov se ostvario. Od nedavno sam vlasnik Ducatija 999s,2004.godište. Kupio sam motor po preporuci u Italiji, trenutno je na carini.

 

Motor je kompletno servisiran pre godinu i po dana (osim guma), i od tada nije vožen, naravno imam problem sa akumulatorom, uskoro mi stiže novi akumulator i trebalo bi zameniti ulje zbog stajanja i namontirati gume.

 

Interesuje me koje se ulje preporučuje, u Japance sam sipao Motul 300v factory,a na Ducatiju sam primetio Shell nalepnicu. Kažu mi da bi trebalo sipati polusitentiku zbog sistema ležajeva i podmazivanja agregata.

 

Moram izabrati i servis, prvo ću se javiti starim poznanicima (u Bgd-u 2 majstora),a čuo sam dobre stvari od jednog momka što sa 748 o servisu u Novom Sadu, po pitanju i cena i kvaliteta.

 

Motorna ulja na bazi sintetičkog estera u gradaciji 10W-50 ili 15W-50 ne šparaj na tome.

 

Što se akumulatora tiče, obavezno nabavi AGM akumulator koji možeš ugraditi u njega i riješio si problem za dug period.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja