Jump to content

Moto Zajednica

Bo.S.T motorcucles

Aprilia Scarabeo 500ie

Recommended Posts

• Svrati ponekad, 177 postova
  • Motocikl: ex.Liberty 125, Scarabeo 400i

Pocetkom prosle godine sam bio u prilici da pazarim ovakav primerak, 2002 ili 2003 god, 1500 e neregistrovan, od preprodavca. Malo sam se uplasio velicine (tada sam vozio Liberty 125) pa sam odustao. Inace, prava krstarica za van grada, ali bi mi po Bgd (90% voznje) sigurno bio glomazan.

Nekoliko meseci kasnije uzeo sam 2007 god, 400i, bez bocnih kofera, nije neko vizuelno stanje, ali mi je "lego" ...

Inace, ovaj na slici bas lep primerak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• BJB Maxi Scooter Club, 5032 postova
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie
Pre 3 sati, alexanto je napisao:

@BaneNS

Ne mozes ovde oglasiti svoj motor :jok: . Procitaj Pravila ponasanja na Forumu. 

Pre sat vremena, kalvados je napisao:

Izvini, ali ja ne oglasavam motor, samo trazim pomoc da resim probleme koje imam sa motorom, ovo je tehnicki kutak za apriliju scarabeo.

@kalvados

Kao sto ti je Admin Arakis objasnio, moj post se nije odnosio na tebe vec na forumasa koji je "tagovan" u plavom pravougaoniku, u ovom slucaju BaneNS. Ovaj nacin obracanja se koristi kad se ne zeli citirati post onog kojem zelis da se obratis.

Eto :zdravo:

• U prolazu, 19 postova
  • Motocikl: Kawasaki ER-6N (09-11)

Hehe... Na mene je mislio, nisam znao kakvo je pravilo. Svaki forum je drugačiji, a i ne prodajem motore svaki dan... Sve ok, malo mi je samo bezveze što treba da imam 100 komentara da bi postavio oglas. Šta ima toliko da piskaram kada sam obični korisnik motora... Mogu da dam samo svoje iskustvo o modelu koji vozim ili sam vozio... Izvinjavam se.

• BJB Maxi Scooter Club, 5032 postova
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie

@kalvados

Sve ok - idemo dalje :takoje:

@BaneNS

Sto puta prezvakana i analizirana tema. Poenta je da se na Forumu prodaju motori iza kojih stoje Forumasi svojim "likom i delom". Za ostalo postoje redovni oglasi. Jbg - pravila su takva, nase je da ih se pridrzavamo :neznam:

• U prolazu, 6 postova
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo 500
On 8/20/2020 at 11:09 AM, kalvados said:

Poznajem coveka koji je kupio tog scarabea iz Novog Sada, to je moj komsija

A ja hteo da kupim bas taj motor...dogovorio sve oko pregleda motora i...javlja mi prodavac da je prodat. Zanima me sta kaze tvoj komsija, jel motor bio u dobrom stanju-nekako imam osecaj da je bio odlican. Svakako cekam da naidje neki sledeci primerak koji cu kupiti.

• BJB Maxi scooter club, 1005 postova
  • Motocikl: Madison 150, x9 250, atlantic 500, beverly 500, madison s250, atlantic 500, suzuki burgman 400.... trenutno sanja trk502x

Majstor Simon u B.Palanci ne postoji...

Selo blizu Palanke,Mladenovo...Odatle je covek. Ja ga poznajem,ali iskreno nisam znao da servisira Aprilie. 

Broj koji si dobio je ispravan,pa pozovi. 

• U prolazu, 15 postova
  • Motocikl: Aprilia scarabeo 500
On 31.8.2020. at 17:09, mimahitna je napisao:

A ja hteo da kupim bas taj motor...dogovorio sve oko pregleda motora i...javlja mi prodavac da je prodat. Zanima me sta kaze tvoj komsija, jel motor bio u dobrom stanju-nekako imam osecaj da je bio odlican. Svakako cekam da naidje neki sledeci primerak koji cu kupiti.

Iskreno, covek zivi tu u selu, i znamo se, ali ja jos nisam video da je ta aprilija provozana kroz selo, kad ga sretnem pitacu ga za motor, a pre nekih 3-4 meseca ja sam bio na tom placu gde je bila ta aprilija i gledao sam nekog burgmana ali uopste nisam bio odusevljen stanjem svih skutera koje sam tamo video.

• U prolazu, 15 postova
  • Motocikl: Aprilia scarabeo 500
On 31.8.2020. at 23:16, DaliborBP je napisao:

Majstor Simon u B.Palanci ne postoji...

Selo blizu Palanke,Mladenovo...Odatle je covek. Ja ga poznajem,ali iskreno nisam znao da servisira Aprilie. 

Broj koji si dobio je ispravan,pa pozovi. 

Eee, druze kontaktirao sam majstor Simona, otero sam skuter i covek ga izservisirao bas onako majstorski, bas me je prijatno iznenadio i kao majstor i kao covek, svaka mu cast.

• U prolazu, 19 postova
  • Motocikl: Kawasaki ER-6N (09-11)

Rekoh ja da ga hvale.... Super! Ja ako ne prodam moj teraću da mi malo pregleda, očisti dizne i pregleda kajiš i rolnice. Možda zamenim svećicu... Do sada mi niko nije otvarao motor, samo sam ulje i filtere menjao. Možda treba i antifriz zameniti... Al otom-potom.

• BJB Maxi scooter club, 1005 postova
  • Motocikl: Madison 150, x9 250, atlantic 500, beverly 500, madison s250, atlantic 500, suzuki burgman 400.... trenutno sanja trk502x
Pre 7 sati, kalvados je napisao:

Eee, druze kontaktirao sam majstor Simona, otero sam skuter i covek ga izservisirao bas onako majstorski, bas me je prijatno iznenadio i kao majstor i kao covek, svaka mu cast.

E da...javio mi se Simon. Rekao je da si bio.. Iskreno nisam znao da radi,nije jos zvanicno servis otvorio. Eto, lepo sto si resio masinu. Uzivaj u ostatku lepog vremena... 

Pitanje vezano za kocnice. Treba da promenim plocice, od prednjeg tocka dosle su do kraja. Negde sam procitao da je neko kombinovao A-sinter i B-organske/ kevlar plocice, i to razlicito na svaku stranu prednjeg tocka, npr levi disk A i B, desni disk A i B. Valjda ove sinter bolje koce po mokrom, ne secam se. Kako volim malo ostrije da vozim ( ne preterano) i uglavnom sa ljudima koji imaju motorno kocenje, tj.motori sa menjacem, a ja jedino mogu da se uzdam u plocice, sta mislite o ovom, ukrstenom kocenju, ili da guram klasiku... Hvala unapred na odgovoru.

I da, predlog za gde kupiti...

• Fat and furios, 391 postova
  • Motocikl: Mali strom, X9 amalfi

Nisam strucnjak, ali znam  da ce se jedna plocica trositi vise od druge, da ce imati vise trenja i grijanja, da ce vise da trpi jedna strana diska.... ne znam sta dobijas time, ali ja ne bi :neznam:

Ma to sam ovde negde procitao da je neko kupio motor i na servisu video razlicite plocice, pa se cudio. Kasnije se javio bivsi vlasnik i objasnio zasto je to uradio. Zbog boljeg kocenja u svim uslovima...

Ja sam ipak pristalica ( kao i na kolima) da stavim mekse plocice, da sacuvam diskove. Na auto sam stavio Texstar, jesu bile skuplje, ali sam zadovoljan.

Pridruži nam se!

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja