Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Scarabeo 500ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 33 postova

Zamjenio sam ulje filter i ulje u reduktor u, skinuo auspuh očistio od površinske korozije, ofarbao u crnu mat boju za visoke temperature i ispolirao niklovane delove, sad je ko nov. Ostaje da zamenim semering na reduktoru ali za to cu morati u servis jer nemam znanja ni alata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

Evo jedna sveza slika sa ofarbanim i sredjenim auspuhom. Skinuo sam senzor brzine jer sam teško da prelemim nestručno zalemljene kontakte, pa tečnom plastikom da zalijem i termo buzir i ima da blista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: pirot
  • Motocikl: suzuki burgman 400 i yamaha majesty 125

pozdrav,ako bi neko sa iskustvom voznje na scarabeu 500 mogo da napise potrisnju benzina u gradskoj voznji i van grada,unapred zahvalan :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: pirot
  • Motocikl: suzuki burgman 400 i yamaha majesty 125

hvala na odgovorima drugari  :takoje: ...planiram da pazarim neki scarabeo500 ali teko kad prodam moje dosadasnje ljubimce...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Vladičin Han
  • Motocikl: Honda Integra 750s

Pozdrav svima, potpuno sam novi u svetu maxi skutera...do sada vozio samo apn4 i apn15. Zelim da kupim upravo scarabeo 500 i nasao jedan u oglasima: http://www.polovniautomobili.com/motori/8215636/aprilia-scarabeo-500i-citaj-opis Dali je to motor SuperPOP-a sa prve strane ove teme... Iskren pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Јесте то је његова наказа  :P ,али је после њега променио још једног или два власника.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8923 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pa taman kolega ti da kupis kad su je predhodni izakali....bese je top sredio pre koliko godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Dva je promenio sigurno. Onaj prvi mi je zvucao o.k. momak...ne verujem da ga je nesto izandjao. Hteo je neki manji skuter jer se nije snalazio sa ovim autobusom. A i njegovu devojku je bilo sramota da se vozi na njemu  :P

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Vladičin Han
  • Motocikl: Honda Integra 750s

Oho, hvala puno na brzim odgovorima. Covek kaze da je on 3-i vlasnik..E, sad...razmisljam...bolje da uzmem masinu o kojoj znam barem ponesto negoli da uzmem neki o kome bas nista necu znati. Malo mi ruzno ovo sto je zadnji kofer podignut ali to je POP sredjivao i to je po njegovom ukusu tj.ukusu njegove zene. Ova moja ne voli motore tako da necu imati tih problema. Sta mislite za cenu-covek kaze fixno 2000e-obzirom da je Pirocanac, mislim da ni euro nece moci dole... Veliki pozdrav od mene !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Пробај да спустиш бар мало,сигурно има улагања,гуме,акумулатор,каиш ролнице,све течност итд.

Срећна куповина ако се одлучиш за тај примерак.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Ja ću da kažem da se tog motorića rado setim, slatko sam se navozao .

Ako ga uzmeš nećeš se bez obzira na komentare ovdašnjih esteta :P

Isto tako za kofer se ne sekiraj. Tu je funkcija bila ispred forme i napravljeno je ne takav način da se za 5min vrati u prvobitno stanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gs500

Pozdrav svima jos jedared,

 

Hteo sam da pitam za misljenja o ovom maxi-u, na mene je ostavio utisak kao nerealno udoban motor za fin put sa saputnicom, koji moze i da povuce kada budem preticao. Bio sam u fazonu chopper, enduro ili naked, ali me je ovaj osvojio i promenio mi misljenje. 

 

Nasao sam jedan koji bih mogao da pazarim. 

http://www.polovniautomobili.com/motori/10676699/aprilia-scarabeo-500

 

Svako misljenje i saveti su dobrodosli, pogotovo ukoliko budem kupovao, sta sve da zagledam i za sta da se raspitujem?

 

Laik sam, pa imam mnogo pitanja, da li ova kilometraza velika? 

 

Hvala najlepse na strpljenju i pomoci! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8923 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pozdrav kolega i dobrodosao.

Ima tema o pomenutom modelu (klik Ovde) pa sta te zanima slobodno pitaj u toj temi (da se ne bi pravili duplikati).

 

Sto se tice Scarabe-a, nekom lep nekom ruzan, nekom retro.....sve kad stavis na gomilu to je jedan stvarno dobar maxi ali to samo i iskljucivo vazi ako je odrzavan. Odlicno se ponasa u voznji, veliki tockovi i jedina ajd da kazes zamerka je na jedan polozaj nogu. 

 

Master agregat je u njemu, prelazi xxx km tako da si tu miran a ono na sta treba da obratis paznju je za pocetak sam zvuk rada masine, ne sme imati zvezkanje, kuckanje tj "cudnih" zvukova, oko glave i cilindra mora biti sve suvo.

Sledeca stanica za gledanje ti je sa desne strane iznad meraca nivoa ulja u motoru, tacnije gledas odusak na pumpi za vodu (mala rupica) koji mora biti suv. Ako je tu vlazno, vidljivi tragovi antifriza, to znaci da je pumpa za vodu propisala.

Sedi, probaj, vidi kako se ponasa pri kretanju, pusti korman da bi video da li vuce u neku stranu i to bi ti bilo to sto bi mogao videti.

Obavezno pitaj za istoriju odrzavanja, kad je sta radjeno i na kojoj km pa vidi sta ti je ciniti.

 

Srecno!

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gs500

Pozdrav svima !

 

Dugo se nije pisalo na temi, pa taman malo da se osvezi.

 

Trenutno, pred polaganje, vozim ovu nakazu i poprilicno sam zadovoljan performansama i ocaran udobnoscu na ovom motoru, a takodje mi se svidja i njegova tezina. Nasao sam jedan primerak za koji bih i mogao da izdvojim kintu, https://www.polovniautomobili.com/motori/10676699/aprilia-scarabeo-500 .

 

Trebaju mi saveti. Da li je cena malo jaca? Da li je trenutna kilometraza na njemu ( 47000km ) velika za motor koji bih tek kupio? Ogrebotine koje se primecuju na slikama malo kvare eksterijer, koliko paznje pridodati tome? I najbitnije, sta me ocekuje u sklopu redovnog odrzavanja, posto sam laik i ovo mi je potencijalni prvi motor ?

 

Hvala unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4331 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

4308cf0a203536c37df181e9a8fc1c65.jpg
Evo ova dva imaju 200.000km zajedno, ista mašina je u njima kao i u Scarabeu. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gs500
1 hour ago, AlexaBGD said:

4308cf0a203536c37df181e9a8fc1c65.jpg
Evo ova dva imaju 200.000km zajedno, ista mašina je u njima kao i u Scarabeu. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Znaci, najverovatnije ce biti kupljen :D

 

Scarabeo je ruzniji spolja, a Atlantic ima guvernalu koju ne bih mogao da gledam svaki dan nikako :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4331 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Meni je Scarabeo sav smešan, ali stvar ukusa naravno. I položaj sedenja mi se ne svidja nikako.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja