Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Scarabeo 500ie

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

Nemam toliko km kod Darka kao @Alexa90 ,ali bice i potpuno se slazem sa kolegom. Ja sam od onih ako si zadovoljan necim cena nije bitna, ali definitivno koliko se posveti svakom motoru i musteriji i svaki tretira kao svoj cene su male za takav rad.  

 

Sto se mene tice majstora ne menjam sem ako me ne otera jednog dana sto postoji velika sansa (ne znam koliko ce imati zivaca da me tripi) :lol2::lol2::lol2:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Michigen
  • Motocikl: Honda NC 750XD

Kada bi genetskim inzenjeringom resili da spoje nemca i japanca dobili bi Satelisa. Sreca moja sto sam ga kontaktirao preko ovog foruma pre ne znam ni ja koliko godina jer kao apsolutno pocetnik u moto svetu nisam ni znao ko je dobar majstor a ko nije. Posle nekoliko promenjenih dvotockasa i predjenih desetina hiljada km u zajednickim voznjama ne postoji druga osoba za odrzavanje mojih motora.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  • Hvala 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Kucura
  • Motocikl: Aprilia scarabeo 500

usput, zamolio bih majstora da mi objasni kako da namestim vreme na tabli, posto sam ga ponistio kad sam skidao klemne sa akumulatora....inace Darko je za 10+++

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Kucura
  • Motocikl: Aprilia scarabeo 500

Poz. Imam pitanje, da li benzin moze da utice na rad motora, posto sam pre desetak dana sipao benzin na pumpi i presao nekih 100km (u cugu) i kada sam stigao kuci primetio sam da na leru pocinje da trokira i gasi se. U voznji sada primetim drugaciji zvuk na auspuhu, deluje mi kao da je motor rastelovan. Imam jos pola rezervoara benzina a ne mogu da ga izvucem kako bih sipao drugi, da li bi imalo svrhe da dospem stooktanski benzin ili da prvo ovaj potrosim pa onda da sipam novi, ili je problem u necem drugom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ako se problem javio neposredno po sipanju goriva.... vrlo moguce da je uletela voda zajedno sa benzinom.

Kad su jake kise treba izbegavati sipati bilo koje gorivo na b. pumpama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Kucura
  • Motocikl: Aprilia scarabeo 500

sipao sam pre ovih kisa,  kad su bile vrucine, ali sumnjam da je na ovoj pumpi los benzin, pa me interesuje da li se to moze popraviti ako naspem onaj stooktanski benzin da se pomesa sa ovim u rezervoaru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Po opisanom vuce na gorivo al ne mora da znaci.

Hoce isto tako da zeza kad napon akumulatora nije dobar.

 

Jesi li uzeo neki pametan punjac, secas se da smo pricali da ne bi valjalo da motor boravi bez punjaca jer imas tablu sa kod. paljenjem a ona vuce poprilicno struje + namotaj nije sjajan pa ni punjenje ne moze biti dobro (ubacen lad na ob. svetlu).

Premeri prvo sta se desava sa naponom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Valjalo vi i te kako bi valjalo ako nisi do sad pa probaj, vidi kako će raditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Kucura
  • Motocikl: Aprilia scarabeo 500

Ostavio sam juce akumulator da se puni 5 sati, nisam hteo duze jer nije ni bio ispraznjen, a jutros kad sam se provozao sve isto bez promena, probacu jos sa zamenom benzina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1877 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Skarabeo 400i

Od kako ga imam, skuter je prešao oko 18 do 20 hkm. Prilikom kupovine, i prvog pregleda kod našeg majstora (Dare), nije bilo potrebe menjati rolnice, kao i kaiš. Odrađene, i zamenjene su druge stvari, da ne nabrajam, koje su bile potrebne. Sada, posle ove km, ide novi kaiš, ovaj se malo iskrzao, novi slajderi, zamenio sam i ležaj u dekli.

Jedno pitanje, vezano za rolnice : ako su idealno okrugle, svih 8 kom iste gramaže (19 gr), kako da znam da li ih treba menjati ? Znam da nije to neka cifra, meni ove deluju dobre...

 

IMG_20220317_093907.jpg

IMG_20220317_093840.jpg

IMG_20220317_093816.jpg

IMG_20220317_093702.jpg

IMG_20220317_093638.jpg

IMG_20220317_093621.jpg

IMG_20220317_093559.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nisu ti rolne za zamenu, traju ohohoo podosta..... pazi samo kad montiras da neku ne okrenes kako ne treba (sjebace brzo leziste varia).

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 447 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Koji je ovo deo kao roler u sredini, i cemu sluzi?
Imam predpostavljam isti agregat i prenos na bev 400 pa me interesuje
6dcd0a323b9e06e76e5838a3e8f18479.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8378 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

"Anti-flapping roller" sluzi da umiri kais na pustanju ili dodavanju gasa, onemoguci mu "landaranje".

Inace, kada se stavi jaca cenralna opruga ti agregati (master 400/500) vole da pri kretanju samaraju deklu u predelu gde obelezih (tu bude kao polirano).

IMG_20220317_093907.jpg.a2d3499663916f33a5de0d9f4337658e.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

 

Posle 7 punih godina vratio sam se Scarabeu pa rekoh da se javim, pohvalim i ujedno pitam za neki savet. 

Pre mesec dana kupio sam 500ie 2008 godište (vozio sam identičan samo 250ie) od jednog starijeg gospodina na Dorćolu, nisam ga vozio kod majstora od tada jer je prodavac tj predhodni vlasnik delovao iskreno, odmah mi je pokazao sve sitne nedostatke koje ja ne bih ni primetio i spustio cenu za 100€ zbog loših guma što je ujedno i prvo  pitanje gde i koje gume da kupim ? Za ovih mesec dana kako ga vozim prešao sam oko 500 km i prezadovoljan sam kako ide za sada,servis ne planiram da radim ove sezone jer mu verujem na reč da ga je skoro odradio

IMG_20220409_095700.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

E pa neka je sa srećom kupovina. Lepo da te služi.
Što se guma tiče, najlakša za nabavku i po mom mišljenju najoptimalnija prema "uloženo-dobijeno" kriterijumu je Dunlop ScootSmart. Nije idealna slinje korektna skroz.
Ako baš želiš da ulaziš u finese, u našem Maksi skuter podforimu imaš temu o gumama pa navali. U zadnih 5 stranica kmaš sažvaka u kompletnu trenutnu ponudu, sa apstraktnim mišljenjima i savetima kao i sa ličnim oskusvima i konkretnim detaljima.

E sad, što se se servisa tiče, lepo je što si osoba puna poverenja i pretpostavljam da ono nije neosnovano. Ali i dalje ne razumem zašto bi preskočio zamenu ulja u agregati i diferencijalu... Šta znači to "skoro je zamenio"? Ako je ulje iz prošle sezone, pa makar to bio i decembar, dobro je zameniti ga.
Apsolutno nije skup izdatak a bude ti mirna glava.
Pored zamene ulja većina majstora će ti za sitne pare proviriti u stanje CVT-a, proveriti svećicu, premeriti napon punjenja, virnuti u diskove i pločice... Pa ćeš znati šta te čeka u perspektivi.


Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока



  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650
2 hours ago, Bokes said:

E pa neka je sa srećom kupovina. Lepo da te služi.
Što se guma tiče, najlakša za nabavku i po mom mišljenju najoptimalnija prema "uloženo-dobijeno" kriterijumu je Dunlop ScootSmart. Nije idealna slinje korektna skroz.
Ako baš želiš da ulaziš u finese, u našem Maksi skuter podforimu imaš temu o gumama pa navali. U zadnih 5 stranica kmaš sažvaka u kompletnu trenutnu ponudu, sa apstraktnim mišljenjima i savetima kao i sa ličnim oskusvima i konkretnim detaljima.

E sad, što se se servisa tiče, lepo je što si osoba puna poverenja i pretpostavljam da ono nije neosnovano. Ali i dalje ne razumem zašto bi preskočio zamenu ulja u agregati i diferencijalu... Šta znači to "skoro je zamenio"? Ako je ulje iz prošle sezone, pa makar to bio i decembar, dobro je zameniti ga.
Apsolutno nije skup izdatak a bude ti mirna glava.
Pored zamene ulja većina majstora će ti za sitne pare proviriti u stanje CVT-a, proveriti svećicu, premeriti napon punjenja, virnuti u diskove i pločice... Pa ćeš znati šta te čeka u perspektivi.


Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока


 

Hvala na iscrpnom odgovoru i savetima, poslusacu te i dati majstoru da mi pregleda sve što si napisao i uzeću te Dunlop gume. Nisam zapamtio šta mi je rekao kad je tačno menjao ali mi je dva puta naglasio i to po obavljenoj kupovini da je skoro menjao ulje i da stvarno nema potrebe da menjam a da gume obavezno promenim i da mu je uvek stavljao Agip. Cena je bila 2300 i spustio je na 2200 zbog guma a on je neki mehaničar, u dvorištu sam mu zatekao rasklopljen motor za čamac pa sam povezao da je stvarno održavao taj motor kako treba, možda sam i ispao naivan... 

U ponedeljak ću zvati za gume majstora koji mi je servisirao starog Scarabea pa cu mu onda reći da proveri sve ovo i javljam kako sam prošao. 

Veliki pozdrav 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja