Jump to content

Moto Zajednica

NOVI UREDNIK ?

  

40 članova je glasalo

  1. 1. Da li nam je potreban urednik fotoforuma ?



Recommended Posts

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Za 6 dana 205 "pregleda" posta, 10 za, niko protiv, 7 ravnodušnih. Još uvek nedovoljno da bi se obratili Upravi sa dokaznim materijalom. Jel ima neko da bi svoj "glas" dodao u cilju podizanja nivoa usluge u ovoj foto krčmi?

:stabre::Mina::zdravo:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Чачак
  • Motocikl: CBF600N ABS & Hornet 600

evo ja sam dao oglas iako nisam cesto ovde, samo koliko da nekome pomognem :D

taj neko mi dodje jedno pivo kad me vidi samo da zna da glasovi nisu za dzabe

kad ovi na izborima obecaju cuda muda moze i ovaj meni pivo

ok? :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Da mi je znati ko je glasao da nije potreban urednik... Eh kako zaludnih ljudi ima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Da mi je znati ko je glasao da nije potreban urednik... Eh kako zaludnih ljudi ima...

 

 

Klikni na procenat iznad ponudjenih odgovora i moći ćeš da vidiš u sva tri slučaja ko je za šta glasao... u samom startu postavio sam glasanje kao otvoreno, to ti je tzv. moto foto deomokratija ili bolje rečeno transparentna blenda ;)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Чачак
  • Motocikl: CBF600N ABS & Hornet 600

Nemas ti dovoljno godina za pivo, tebi sokic jedan, al negazirani :lol:

 

:nanana: :nanana: :nanana:

zidarski BIP

to nam je profesija jbg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: SUZUKI GSXR 750 K4

Nisam zaludan a i postoji opcija u glasanju NE stoga imam pravo da glasam kako hocu....

Zbog foto takmicenja se najvise i digla frka oko trazenja novog urednika jer takmicenja nema. Za ista mislim da nije potreban urednik mozemo i sami da organizujemo samo postavimo osnovna pravila recimo 800mpx po duzoj strani, glasaju samo clanovi, javno glasanje u istom postu gde su i slike. Svako postavlja svoju sliku u post i moze samo jednu fotografiju postaviti itd. a o kvalitetu fotografije odlucuju clanovi kad dodje glasanje......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Nisam zaludan a i postoji opcija u glasanju NE stoga imam pravo da glasam kako hocu....

Zbog foto takmicenja se najvise i digla frka oko trazenja novog urednika jer takmicenja nema. Za ista mislim da nije potreban urednik mozemo i sami da organizujemo samo postavimo osnovna pravila recimo 800mpx po duzoj strani, glasaju samo clanovi, javno glasanje u istom postu gde su i slike. Svako postavlja svoju sliku u post i moze samo jednu fotografiju postaviti itd. a o kvalitetu fotografije odlucuju clanovi kad dodje glasanje......

 

nemoj 800 milipixela, ič neće da se vidi :P

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Nisam zaludan a i postoji opcija u glasanju NE stoga imam pravo da glasam kako hocu....

 

Apsolutno si u pravu i vrlo je legitimno da neko smatra da je nepotreban urednik podforuma Fotografija. To ne umanjuje nečije nastojanje da svojim prisustvom učestvuje u postavljanju fotki, glasanju na takmičenjima i drugim aktivnostima koje digitalnim zapisima ovekovečavaju naše vizuelne impresije.

 

Cilj glasanja za "novog urednika" nije mi nikako bio da konfrontiram ljude, nego da se odmeri raspoloženje članova koje bi uticalo da se Fotografiji vrati boja i sjaj. Glasanje samo po sebi ništa ne znači, jer o uredniku odlučuje menadžment Foruma, tako da mi možemo da izglasamo i da je TITO živ, a da nam to ne pomogne. ;)

 

Pozz svima! i

 

:zdravo::zdravo::zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Urednik će biti određen, to je odlučeno a kada će se to desiti nikome nije poznato.

 

Do konačnog imenovanja Urednika možda će biti određena zamena, nešto kao vd., i to je moguće.

 

Ako treba bilo kakva pomoć pustite PP i sa zadovoljstvom ću uraditi šta treba.

 

Što se takmičenja tiče ne čekajte Urednika, to je moj lični savet. Nema razloga da se čeka bilo šta i bilo ko, odredite propozicije, rok za podnošenje materijala pa ćemo napraviti glasanje.

 

Ako ste uopšte tako zamišljali celu stvar. :stabre:

 

U svakom slučaju ono što je do BJB-a a potrebno je članovima trebalo bi da bude omogućeno, takva nam je namera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Predlog

Mogla bi i jedna lepljiva tema da padne isključivo za zakazivanje battle-a. Tipa pobednik ostavlja ime naredne teme i datum za slanje kao novi post, a spamovanja nema dok ne dođe novi pobednik sa novom temom. Znači ta tema bi služila samo i samo za to.

A temu za glasanje bi otvarao onaj koji prvi ima fotografiju za slanje sa nazivom koji je već zadan i nastavkom - [GLASANJE].

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Urednik će biti određen, to je odlučeno a kada će se to desiti nikome nije poznato.

 

Do konačnog imenovanja Urednika možda će biti određena zamena, nešto kao vd., i to je moguće.

 

Ako treba bilo kakva pomoć pustite PP i sa zadovoljstvom ću uraditi šta treba.

 

Što se takmičenja tiče ne čekajte Urednika, to je moj lični savet. Nema razloga da se čeka bilo šta i bilo ko, odredite propozicije, rok za podnošenje materijala pa ćemo napraviti glasanje.

 

Ako ste uopšte tako zamišljali celu stvar. :stabre:

 

U svakom slučaju ono što je do BJB-a a potrebno je članovima trebalo bi da bude omogućeno, takva nam je namera.

 

Hvala na iskrenim namerama!

 

Samoupravljanje je odavno propalo i u praksi se pokazalo kao necelishodno. 100 ljudi - 100 ćudi, 100 sela -100 pravila. I privremeno rešenje, tipa V.D. je bolje nego da nema urednika. Ipak je neko potreban ko može da izmeni post, da upozori na preveliku rezoluciju, da fotke izpremešta gde ime je mesto, i što je najvažnije da redovno posećuje Forum, prati promene i poštuje zadate rokove, npr. za takmičenje. Nikada npr. nisam video da je urednik preko Statusa na Froumu, pozvao ostale da glasaju, znači i minimarketing bi trebalo da mu bude u opisu posla. I ovo što je Ugac predložio je skroz OK, ali neko mora da kaže: Ljudi to je to, i tako će od sada da bude...

 

Meni je bez veze da pojednačno, kao tužibabe pišemo uredniku (jednom ili većini) o uočenim nedostacima, jer svako vidi problem na svoj način.

U jednim rukama mora du bude i nož i hleb!

Mislim da ovde medju nama (isključujem sebe jer sam amater), ima potencijala bar za V.D urednika a na Upravi je da to reši.

 

Ajd nek ide glasanje još malo, nek se još koji dan diskutuje, pa da zaključavamo temu i prosledimo rezultate u adekvatno poštansko sanduče!

 

S najboljim namerama, :zdravo: Svima!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Mislim da ovde medju nama (isključujem sebe jer sam amater), ima potencijala bar za V.D urednika a na Upravi je da to reši.

 

Ako postoje kandidati za VD-a bilo bi korisno da se zna ko bi to mogao da bude. :)

 

Na BJB-u svi Urednici imaju mogućnost delovanja u bilo kom njegovom delu ali je ipak svako specijalizovan za određeni segment koji je iskazan kao podforum. Važno je da Urednik bude poznat osnivačima, važno je i da bude stručan ali je izuzetno važno da Urednik odgovara članovima jer ovo mesto postoji zbog članova a ne da bi se Urednici dopisivali između sebe.

 

Samoupravljanje ili ne stvar je stila Urednika. U MZ Svet-u samoupravljanje postoji, dogovaramo se zajedno o svemu a ja kao tehničko lice uradim ono što smo se dogovorili i to je to. Ne vidim sebe kao "vlast", češće sam klovn jer nekad mora da se probija led, amortizuju nesporazumi i sl. Rezultata ima, teme otvaramo kada se o njima predhodno dogovorimo, tako brišemo postove a ja ništa ne radim samoinicijativno, bez predhodnog dogovora. Zbog toga nemamo izbrisanih postova sa uvredama, nije bilo disciplinskih mera, obisanih tema, banovanja... Bilo je situacija da sam nadglasan u vezi odlaganja Skupa i šta da se radi, većina odlučuje pa Skup nije odložen a ja sam se povinovao odluci većine.

 

E sad, neko drugi može da ima drugačiji stil ali je po mom mišljenju najvažnije da taj stil odgovara članovima. Stručnost jeste važna ali nije presudna, ljudskost je nekako uvek nivo iznad. Nijedno rešenje po kome se snaga autoriteta crpi iz snage moći nije dobro, nije to održivo...

 

Pre nego što sam postao Urednik nisam poznavao nijednog Urednika niti Osnivače. Izabran sam jer sam bio najaktivniji i verovatno u tom trenutku najpožrtvovaniji u ostvarenju zajednički postavljenih ciljeva. I ispalo je dobro, imali smo Skup pa smo se povezali sa svim MZ klubovima iz okruženja a sada smo u stalnom kontaktu sa svima koji postoje.

 

Tako je i ovde. Treba da predložite nekog jer je bolje da Urednik bude vaš čovek odavde nego neko doveden sa strane. ;)

U krajnjem, odlučiće se o ovoj stvari onako kako se odlučuje ali kandidat članova je jako bitan i ako se usaglasite koga želite za Urednika i ja ću zajedno sa vama da ga podržim.

 

A onaj koji bi bio kandidovan ne treba da se stidi i ustručava nego da se usredsredi na posao: ako se biraju naj fotografije zašto ne bi bile nagrađivane, kako na BJB-u predstaviti tu naj fotku.... i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

@Vuja Urednik

 

Da ne tupimo previše. Predlog je sledeći: Ovde postavljam predlog članova Foruma koji po meni mogu da budu ozbiljni kandidati za urednika fotoforuma. Ko se pročita na spisku, a ne želi da bude kandidat iz bilo kog razloga, neka se olglasi u postu i skine se sa spiska. Svačiji predlog za još nekog za koga smatrate da je adkevatan kandiddat je dobrodošao, dodajte ga na spisak. Od onih koji ostanu, napravićemo listu za glasanje koja bi po meni trebalo da bude aktuelna bar 15-tak dana...

 

Sa moje strane ovo je poslednji pokušaj da izadjemo sa predlogom za novog urednika.

 

Predlog kandidata za novog Urednika (dodajte još nekog ili se skinite sa spiska):

 

1. Oroku

2. Ben10

3. O"šonesiZ

4. Goshke

 

Da razbijemo birokratsku monotoniju ove teme, kačim fotku od pre neki dan: Zapadna Bosna, podnožje Kozare, vodenica koja još uvek radi...

 

20120408_164954.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Ja bi se skinuo sa spiska, stvarno nemam vremena da budem urednik, ali zahvaljujem se sto me ima na listi. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Ja bi se skinuo sa spiska, stvarno nemam vremena da budem urednik, ali zahvaljujem se sto me ima na listi. ;)

 

Ok, pošteno, ostaje:

 

1. Oroku

2. Ben10

3. O"šonesiZ

4. Goshke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

I mene isto brisite, ne mogu da preuzmem tu obavezu, zato sto moje slobodno vreme zavisi od obaveza na faxu, a videli smo da to ne valja kod proslog urednika :) Takodje zahvaljujem sto sam stavljen na listu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

I mene isto brisite, ne mogu da preuzmem tu obavezu, zato sto moje slobodno vreme zavisi od obaveza na faxu, a videli smo da to ne valja kod proslog urednika :) Takodje zahvaljujem sto sam stavljen na listu :)

 

Ok, idemo dalje, ako neko smatra da postoji još neko ko bi mogao da bude kandidat za urednika koga bi predložili Upravi Foruma, neka ga (se) doda na spisak

 

1. Oroku

2. Ben10

3. O"šonesiZ

4. Goshke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja