Jump to content

Moto Zajednica

Oprema za kampovanje u Metrou

Recommended Posts

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Poceo si da se odvajas od zene cim si kupio dva duseka. Zasto nisi uzeo 147x191x22 da ti Bandolerica bude blize a i toplije. Nemoj da mi jos kazes da izmedju duseka stavljas kacige, ili nadaj Boze carape. :jee1: Kupio sam drugaru pre neki dan taj siroki 1500din ima neka akcija, inace kosta 2320din.

Dane nije u pitanju odvajanje od žene već loše iskustvo sa dušecima. Pucali su do sada posle dan dva, doduše oni jeftini za plažu. Kupili smo dva iz praktičnih razloga, lakše je spakovati ih i rasporediti po motoru a i ako se probuši, probušio se samo jedan te ondaK dolazi do još većeg zbližavanja :lol:

 

INTEX dušeci su VR'

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

meni su ti intex-ovi pravili problem na kampovanjima tako što koliko god da ih naduvaš (koristio sam pumpu njihovu) uvek ostane mesta za još vazduha i onda se u toku noći probudim sa bolom u leđima jer mi bulja propadne nisko u odnosu na ostatak tela... to je moje 90-100 kg iskustvo ali mislim da moja devojka 45-50 kg nije imala tih problema

 

Pumpe same prestanu da duvaju na odredjenom pritisku. Pogotovu ona na struju. Treba da se doduva ustima i posle je ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

Ja imam isto,kao neke kolege ovde,Active Ontario 2 sator (za 2 osobe jelte) i skroz je ok za te novce (mislim da nije bio ni pune 2000 nego sam ga uzeo na nekom popustu za 1190 ili tako nesto).

 

Kampovao sam na Jazu s njim predproslo leto i pokazao se sasvim pristojno. Naravno kise nije bilo,one celodnevne barem....jedno jutro je bilo onako, sto kaze moja baba - tri kapi,dva reda... Naravno ni blizu uslova za neko ozbiljnije testiranje mogucnosti satora.

 

E, a ove jeseni sam prvi put kampovao/spavao u satoru kad je malo zimoca. Spustilo se u toku noci oko 2,3 stepena...nije 0 ali fino ladno,ide para na usta..Mogu da kazem da je problem sa kondenzacijom dobro primetan. Usled disanja -_- -_- i razlike temperature na unutrasnjem zidu satora se stvara kondenz i curi niz stranice. Nije kao da je pod satora bio ceo mokar,ali ako dodirnete stranicu satora u toku noci rukom ili licem,nije bas najlepsi osecaj :staa: ...a 'ladnooo.

 

I da jedna od onih plastikica na cosku,u koju se ubadaju sipke i klinovi...paaaa pukla je na pola <_< <_< ...uzduz :stabre: Moze biti da je do neznog rukovanja :zvizduk::neznam::ups: ili neceg drugog..kvaliteta recimo :P

 

Ugl.ok sator za posluziti se...ali neke ozbiljnije avanture i temperature :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Hocete da kazete da i obicni jeftini sator moze da izdrzi kisu ako se prekrije ceradom? 1zdravo.gif

Naravno da moze. Imao sam iskustvo pre 2-3 godine kada sam bio na jednom motoskupu sa drugarom. Ja isao motorom a on autom, nosili smo dosta stvari, rostilj itd. Ja sam imao onaj klasicni iglo oblik satora a on vojnicki, dosta veci i masivan. Moj drzi slabiju kisu, mada ne verujem da bi zadrzao jacu i duzu kisu. Nosili smo i ceradu, koja je nepromociva a sastavilo nas je takvo nevreme na 10-15 minuta, da smo morali izaci iz auta i drzati satora da ih vetar ne oduva! Kad je stalo sve ok. Tako da ako vidim da su prognozirali kisu za neki vikend a krecem na motoskup i sl., poneo bih ceradu-puno znaci ako vec nemate neki bas dobar sator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Najlon za krečenje je zakon u tim slučajevima :takoje:

Malecko pakovanje a ima ga za dva šatora kad se pažljivo prepolovi, košta 50-ak dinara. A mogu i razne druge stvari da se zaštite.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Inace ova cerada nije ona kamionska, plastificirana vec neka iz poljoprivredne apoteke za prekrivanje prikolica itd. dosta je laksa. Prava stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Najlon za krečenje je zakon u tim slučajevima :takoje:

Malecko pakovanje a ima ga za dva šatora kad se pažljivo prepolovi, košta 50-ak dinara. A mogu i razne druge stvari da se zaštite.

 

Baš tako, godinama nosim takav najlon sa sobom i uvek ga obavezno stavim preko šatora. Uz njega ponesem i desetak gumica za tegle ( u maloj kesici ), kojima najlon pričvrstim za kočiće šatora ( obmotam najlon oko kočića pa stegnem gumicom.

Prednosti su višestruke :

1. Ne zauzima puno mesta ( spakujem ga u torbicu sa šatorom ).

2. Zadržava i najjači pljusak.

3. Poboljšava izuolaciju ( toplije je u šatoru ).

4. Ako samo prespavam i nastavljam dalje put - ako je pala rosa - nemoram da čekam da se šator osuši od nje pa da ga pakujem jer je već suv !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Dakle, što reče Dane Deda nemam šta da mislim - kupljeno. :zvizduk:

 

2 komada 76x191x22 u Metrou 1650 dindži. Za pumpu će vidimo, pošto kad ih naduvamo mirni smo najmanje 10-tak dana.

 

Hvala vam svima na preporukama. :takoje:

 

Evo ih opet u ponudi, ako nekome treba nek trkne do metroa, sada su čak i jeftiniji. Komad 718.80 dindži. :takoje:

 

 

 

 

DSCF2187.jpg

 

DSCF2188.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

 

 

 

Nisam pazario nego mi danas stigao katalog i vidim da je sada jeftiniji nego kada sam ga ja kupio pre skoro 2 godine.

 

Ekstra sam zadovoljan sa njim :takoje:

 

Ima i dupli u katalogu (137x191x22cm), cena mu je 1438.80 dindži.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Aj malo da ozivim temu. Nisam otvarao svoj ontario 2 sator nekih godinu i po dana i sada se malo unutra oseca na memlu i ima par crnih tackica. Jel probao neko sator da pere u masini za ves? Naravno ukljucio bih program hladne vode i bez centrifuge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Za vodonepropusnost, bar tako kazu za opremu za skijanje, ne sme sa se koristi omeksivac. Prošle godine pre zimovanja smo oprali sav veš sa nekim sredstvom koje se ubaci u masinu i koji ga impregnira.

 

Da li će šator da izdrzi tumbanje..javi sta se desilo i kako se zavrsilo :)

 

Mislim da je možda lakse da ga na ruke potopis u neko bure sa nekim rastvorom, za budj mislim da može i sirće ili soda bikarbona? I posle isperes. Ako se i dalje bude malo osecao, razapnes šator i ubaciš neku mladu i namirisanu ženku :D ponoviš par puta po potrebi.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Imam opciju na ves masini "rucno pranje" sto u principu znaci da ne pali centrifugu uopste i da ga samo tumba polako po bubnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ene ga u dvoristu, otvorio sam ga lepo i zatego, sad pada kisa. Neka ga spira ona lepo, sutra cu da ga plaknem sa nekim deterdzentom i da ostavim da se susi na suncu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TVRD RAD, 181 postova
  • Lokacija: Beograd/Banovo Brdo
  • Motocikl: KTM 1290 SuperDuke GT 2016

Tamo gde je bila memla slobodno malo sirceta na krpicu i prodji, posle toga sapun na sundjer i polako prodjes ceo sator i onda sa screvom spereš i ostaviš da se dobro osuši, ako vlažan šator spakuješ ništa nisi postigao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Aj malo da ozivim temu. Nisam otvarao svoj ontario 2 sator nekih godinu i po dana i sada se malo unutra oseca na memlu i ima par crnih tackica. Jel probao neko sator da pere u masini za ves? Naravno ukljucio bih program hladne vode i bez centrifuge.

 

Nikako mašina.

Pranje na ruke blagim šamponom za pranje tekstila (bez plavih i zelenih zrnaca i omekšivača). Ja obično koristim isti šampon sa kojime tretiram goretex garderobu.

Takođe, pored tretmana sirćetom, šator može da odstoji u lavoru sa blagim rastvorom sode bikarbone u mlakoj vodi, a posle na jako sunce da se dobro osuši i UV zraci poubijaju spore buđi i drugu gamad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja