Jump to content

Moto Zajednica

Vaskršnja akcija Sremčica i Kulina - 14. i 15. april 2012

Recommended Posts

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Dragi prijatelji, forumaši, braćo i sestre po motoru - molim da obratite pažnju :zdravo:

 

Svi znate da Asocijacija Motociklista Srbije - BJBikers tradicionalno organizuje dve velike humanitarne akcije u toku godine:

 

Moto Deda Mraz i Vaskršnju humanitarnu akciju za decu u domu Sremčica i štićenike Doma u Kulini kod Aleksinca.

 

Tradicionalno u Dom Sremčica, kod naših drugara odlazimo na Vaskršnju Nedelju noseći na poklon šarena Vaskršnja jaja i kroz druženje, fudbal, košarku i mini-vožnjice dece po dvorištu, trudimo se da radost, ljubav i čovekoljublje tog Dana ne blista samo u našim domovima nego i u Domu te dece - naših iskrenih i vernih prijatelja.

 

Tako će biti i ove 2012. godine i zato vas pozivam da nam se u Nedelju 15. Aprila u 10h pridružite ovaj put na parkingu ispred Arene na Novom Beogradu (strana ka auto putu) odakle ćemo u organizovanoj koloni otići do Sremčice.

 

Takođe, tradicionalno, PETU GODINU za redom i na ovaj Vaskrs organizujemo prikupljanje Humanitarne pomoći za štićenike Doma Kulina kod Aleksinca i tim povodom ćemo krajem Aprila organizovati posetu - vožnju motorima do Doma Kulina.

 

S obzirom da za dom u Kulini na Vaskrs prikupljamo materijalnu pomoć i da ćemo narednog vikenda, u Subotu 07. Aprila zajedno sa Moto Asocijacijom Srbije - MAS organizovati veliko okupljanje motociklista Srbije povodom Otvaranja Moto-Sezone 2012 naši prijatelji i braća po motoru iz MAS-a su prihvatili da nas podrže i pomognu u ovoj akciji pa su tako:

 

AMS BJBikers i MAS kao organizatori Otvaranja Moto Sezone 2012 u Srbiji, odlučili da sve vas koji ćete doći na Otvaranje sezone pozovemo da tokom skupa odvojite 100 dinara (jedan nepuni Evro) u Kacigu Milosrđa namenjenih kupovini pelena za odrasle tačnije - štićenicima Doma Kulina kod Aleksinca.

 

MAS i AMS BJBikers će odrediti nekoliko naših sestara koje voze motore ili koje se voze na motorima i one će se kretati medju vama tokom celog skupa ispred Skupštine Srbije i potom na Malom Kalemegdanu i njihov zadatak će biti da od svakog bajkera dobre volje prime tih 100 dinara donacije. Prepoznaćete ih (čak i iz daljine) tako što će za Kacigu Milosrđa biti privezan i iznad njih lebdeti Beli Balon.

 

Molim vas da i tog dana, kao što smo uvek to činili u svojim humanitarnih akcijama, budete solidarni i priložite 100 dinara kao i da sa punim razumevanjem i poštovanjem prema našim sestrama po motoru koje će tog dana prikupljati donacije, pomognete da i taj deo naše subotnje i Vaskršnje akcije bude uspešan na dobrobit nas i onih kojima je naša pomoć potrebna.

 

O detaljima odlaska u Sremčicu i Kulinu ćemo nastaviti u ovoj temi od Nedelje 08. Aprila tj. nakon okupljanja povodom Otvaranja Moto Sezone 2012.

 

:Navijac:

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Potrudicu se svim silama da budem u koloni motora do Kuline 14.4.

A...ja kad se potrudim, mozete da racunate da sam vec prisutan 0takoje.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Pokušaću da budem sa vama 7. aprila.

A 14. aprila se sigurno vidimo u Kulini.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

U Sremcicu idem 1moto3.gif za Kulinu nisam siguran (porodicne obaveze) a otkud znam mozda mi ponovo zamaste svecice 0takoje.gif

 

Poneses dve kofe benzina za tu tvoju borbotnu i nema sta da brines 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Pijatelji, planirao sam da sutra budemo zajedno. Međutim zbog "više sile" od toga nema ništa.

Sinoć sam (dok sam čistio dvorište) nepažnjom uspeo da obnovim staru povredu kičme! Napravio sam nezgodan pokret, javio se strašan bol i jednostavno sam se našao na kolenima. Pošto nikog nije bilo u blizini ostao sam na tom mestu skoro sat vremena, a još toliko mi je trebalo da bukvalno četvoronoške "dopuzim" do sobe. Situacija je trenutno takva da uopšte ne mogu niti da se krećem niti da sedim. A motor mogu da gledam kroz prozor.

Veliko je pitanje da li ću do akcije u Kulini uspeti da "promrdam".

Nije mi ovo prvi put i po dosadašnjem iskustvu mislim da ću narednih petnaestak-dvadesetak dana da budem potpuno "otpisan".

U svakom slučaju želim svima lep provod i uspešne aktivnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Oporaviće se "stara kuka" za nedelju dana :)

 

Malo miruj dok se ne smiri pa vidi da te neka teta otkoči što pre :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Zna li se nesto kad se krece iz Bg za Kulinu najverovatnije bi dosli drugar i ja,tj sacekali bi ostale u Pojatama ako se ide a pretpostavljam da idete auto putom :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

=Djordje= user_popup.png

Postavljeno Danas, 14:48 PM

 

Zna li se nesto kad se krece iz Bg za Kulinu najverovatnije bi dosli drugar i ja,tj sacekali bi ostale u Pojatama ako se ide a pretpostavljam da idete auto putom :zdravo:

Predprošle godine je ekipa iz Beograda (pod "komandom" Koče Matorog) bila poveća i došli su do Aleksinca auto putem, a zatim lokalnim putem (preko Žitkovca i Tešice) do Kuline.

A prošle godine je grupu (pet motora) "vodio" Severian i (na moj predlog) su došli preko Kragujevca, Belušića, Kruševca, ... . Kod Kaonika smo ih sačekali Debeljan i ja (sa suprugom) i nastavili smo zajedno do Kuline (preko Velikog Šiljegovca i Ribara).

Ja učesnicima (u dolasku) ponovo predlažem ovu trasu jer je mnogo zanimljivija za vožnju motora od auto puta.

Uostalom, ima onih koji su dolazili i jednim i drugim putem pa neka se dogovore i odaberu trasu.

=Djordje= Smatram da je za tebe u svakom slučaju najbolje da preko Kopaonika dođeš u Kruševac, a da zatim ili svratiš kod mene u Donji Adrovac (pa da ih zajedno dočekamo u Aleksinac), ili da se sa njima sastaneš u Kruševac (u zavisnosti od trase koju budu odabrali "Beograđani").

U svakom slučaju bićemo u vezi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Ziko u svakom slucaju ja preko Kopaonika i idem,samo da saznamo detalje kad se dolazi i relaciju a ova solucija da dodjem do tebe pa da se zajedno prikljucimo grupi mi odgovara zasad najvise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

VladaSD user_popup.png

Postavljeno Danas, 16:14 PM

 

Ovog puta neće biti samo Beograđani, ako posluži motor, eto i mene.

Pa ja sam "Beograđani" stavio pod navodnicima upravo iz razloga što to podrazumeva smer iz koga ljudi dolaze a ne mesto odakle su. Mada bi najispravnije bilo da se kaže "oni koji dolaze sa severa".0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Do Kuline sigurno ne idemo auto putem...gde je tu draž vožnje?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Sjajno raspoloženje u humanitarnim akcijama kao i uvek, nema šta. :care:

 

Da prenesem ''vest'' iz teme o Otvaranju :

 

Naše bajkerke, dame, lepotice, misice, lavice, carice.... Nensy, Maraya, Misha (f) i Ruza Bandit su na Otvaranju sezone sakupile 26.000 dinara. Sa tim novcem kupićemo skoro 1000 pelena za Kulinu. U odnosu na njihove potrebe to je malo... u odnosu na ono što taj gest njima znači to je mnogo i zato OGROMNO hvala svima koji su, pored svega, juče iznašli neki dinar da prilože za ovu stvar.

 

Vremena su teška, kriza udara sa svih strana i sam čin dolaska tako velikog broja motora iz unutrašnjosti Srbije je za svako poštovanje.

 

Pored gore pomenute donacije, u sklopu naše Moto Deda Mraz akcije, kada smo uručili dosta veću količinu pelena, Domu Kulina kod Aleksinca svakog meseca naša poznata kompanija Carnex iz Vrbasa uredno isporučuje ozbiljnu količinu mesa i mesnih prerađevina na čemu su i njima u Carnex-u i nama, zaposleni i štićenici Doma i te kako zahvalni. Dobar deo zasluga za ovu donaciju pripada Livaji koji je taj aranžman u ime BJBikers moto-zajednice dogovorio sa Carnex-om.

 

Što se tiče odlaska u Kulinu, molim vas za još malo strpljenja. Sutra tokom dana ćemo se čuti sa Goranom, Direktorom Doma Kulina i dogovoriti sve detalje. Bez obzira na našu dobru volju, koja je za svaki respekt, prioritet u planovima i rasporedu aktivnosti uvek dajemo domovima jer ne želimo da svojim posetama remetimo njihove aktivnosti i planirani program rada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Sasha P user_popup.png

Postavljeno Danas, 20:55 PM

 

Do Kuline sigurno ne idemo auto putem...gde je tu draž vožnje?

Samo da vreme (i zdravlje) posluže. Vidimo se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Dok čekamo da usaglasimo dogovor sa upravom doma Kulina ajmo ljudi da se dogovorimo za Sremčicu.

 

Deca iz Sremčice već crtaju i pišu Vaskršnje čestitke za nas i uveliko su u ekstazi radujući se dolasku njihovih Bajkera. Da ne pričam da se dobro sećaju obećanja kako će na proleće moći da ''naprave jedan krug'' po dvorištu na motoru. Zimus su pale i ''ozbiljne pretnje'' da će nas rasturiti u fudbalu, košarci i tucanju šarenim jajima.... i tu nema i ne sme da bude ispale...

 

Jel smo Bajkeri il' smo .... ?

 

Vaskrs je sad u Nedelju. Da ne bismo nepotrebno maltretirali sugrađane u Beogradu sa još jednim defileom kroz grad i dodatno smarali nadležne institucije sa izdavanjem silnih dozvola i saglasnosti, predlog je da se ove godine za odlazak u Sremčicu okupimo na lokaciji za koju nam ne treba posebna dozvola.

 

Zato svi koji mogu, žele i osećaju potrebu da Vaskršnju ljubav i radost

podele i sa decom koja nemaju nikoga osim svojih Bajkera

treba da spakuju par šarenih Vaskršnjih jaja i da dođu

 

u Nedelju, 15. Aprila 2012. godine u 10h

na Parking kod Arene Sportova na Novom Beogradu

strana prema Auto-Putu

odakle ćemo u organizovanoj koloni otići na Vaskršnje druženje sa našim drugarima iz Doma Sremčica

 

Arena.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Jos sam pod utiscima jucerasnjeg dana, ali se itekeko radujem novom skupljanju u novom druzenju sa svima vama. Pogotovo me raduje sto cemo jos jedanput obradovati nase drugare u Sremcici.

 

Vidimo se u Nedelju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Brmbrm, 448 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM Life Race

Od kada sam otišao prvi put u Sremčicu pre nekoliko godina, ne propuštam mogućnost da svratim do njih. Pogotovu o ovakve praznike...

Zato, nekoliko ofarbanih jaja za takmičenje i puno kondicije za košarku i fudbal (odraše nas štićenici prošli put :zvizduk: ) i vidimo se na parkingu kod Arene.:moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja