Jump to content

Moto Zajednica

TDM 850 auspusi

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova

Pozdrav svima!

 

Duze vreme sam clan BJB foruma al sam vise bio citac, pa ajde i ja nesto da pitam.

 

Drugu sezonu vozim TDM-a i sve u svemu ja sam zadovoljan sa njim.

Jedino moram da priznam da su mi auspusi od starta bili "trn u oku" imam osecaj da nekako guse motor, a sa druge strane mi se dopada sto motor nije bucan.

Hteo bih da pitam vas koji imate iskustva sa zamenom auspuha na TDM-u za savet i misljenje.

Znam da u Adi rade "Race" i "Dragon" pa me zanimaju vasa iskustva sa njima.

Isto tako me interesuje sta je bolje, dva auspuha ili 2u1!

 

Koliko pitanja od jednon

 

Fala

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Drugar ja imam te auspuhe 1u1 doduse motor je kod mene tek 10 dana tako nemam bas puno iskustva ali kvalitet izrade je vrhunski0takoje.gif Ja bi ti preporucio isto motor mnogo lepse izgleda sa dva auspuha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: YAMAHA TDM 900

Vozio sam tdm 850 4godine. Imao sam isti problem-kao da se gusio. Izbacio sam srednji lonac i motor je propevao. Zvuk se nije nista promenio( nije motor postao nista bucniji). Grane sam preradio 2-2.

Tako da ti preporucujem isto. Ako su ti dobri lonci, ne diraj ih, nego samo izbaci srednji lonac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Pozdrav!

 

Sto se tice dileme izmedju 2u1 i 1-1 to sam prelomio u korist 1-1.

Hvala za savet u vezi srednjeg lonca, a sto se tice zadnjih, i njih bi bilo pozeljno zameniti.

Jos samo da se odlucim "Race" ili "Dragon". Mislim da cu da se provozam do Ade, da popricam sa proizvodjacima, da cujem sta oni kazu.

 

U svakom slucaju hvala,

kada zavrsim posao, napisacu ovde kako je proslo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ============, 132 postova
  • Lokacija: Trebinje Hercegovina
  • Motocikl: suzuki DL 650 V-Strom

ja sam ih davno promjenio , i isplati se , kao da vozis nekog dukatija takav je zvuk

 

a mene tvoj zvuk svaki put podsjeti na Hondu VTR 1000 SP 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Pozdrav svima!

 

Duze vreme sam clan BJB foruma al sam vise bio citac, pa ajde i ja nesto da pitam.

 

Drugu sezonu vozim TDM-a i sve u svemu ja sam zadovoljan sa njim.

Jedino moram da priznam da su mi auspusi od starta bili "trn u oku" imam osecaj da nekako guse motor, a sa druge strane mi se dopada sto motor nije bucan.

Hteo bih da pitam vas koji imate iskustva sa zamenom auspuha na TDM-u za savet i misljenje.

Znam da u Adi rade "Race" i "Dragon" pa me zanimaju vasa iskustva sa njima.

Isto tako me interesuje sta je bolje, dva auspuha ili 2u1!

 

Koliko pitanja od jednon

 

Fala

 

Meni taj problem gusenja motora izmedju 2500 i 3000 rpm ide na "ganglije" odavno,ali me jos drzi to sto sa originalnim auspusima ima tih zvuk koji ne smeta prilikom duzih putovanja,kao kod otvorenih auspuha. Ipak sam rjesio da i ja ovo ljeto predjem na 2u1 auspuh na ustrb konfora.....:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Evo napokon skupih malo vremena i malo para da resavam auspuhe.

U medjuvremenu sam imao nekih ne planiranih popravki pa me to kostalo, radi se o tome da mi je procurio simering na vodenoj pumpi koji se naravno ne prodaje zasebno, nego u Yamahi prodaju samo kompletno telo pumpe (300 jEv) :rat3: ali zahvaljujuci dobrim ljudima :care: nasao sam veoma povoljno resenje, plovnu sa Tenerea za 50e i cini mi se da je u ekstra stanju. Mada su, opet oni dobri ljudi, ponudili i novu aftermarket po ekstra ceni. E pa onda igranci nije bio kraj, procurilo na kucistu od termostata, kojeg kad smo rastavili nije ni bilo (ovim putem i pozdravljam nekoga), jeste mi bilo cudno sto motoru treba vise vremena da postigne radnu temperaturu. Za informaciju ako nekome zatrebalo, termostat u Yamahi u Segedinu kosta 40e i treba im dva tri dana. Ako sam malo gnjavio onda izvinte, a mozda nekome zatreba koja informacija o ovome.

Da se vratim na auspuhe,

Odlucio sam da poslusam savet i da izbacim srednji lonac (kao najjeftije resenje), posto su mi zadnji ok, pa da vidim kako ce da bude. Motor je trenutno na operaciji, a ja cupkam :Mina: i jedva cekam da mi se zavrsi radno vreme pa da vidim sta je napravljeno. Tako da veceras imate i moje iskustvo na ovu temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Evo napokon!

 

Sta reci, ...

Zvuk, EXTRA, na leru lepo duboko, do jedno 40kmh cuje se dublje brujanje, a pri vecoj brzini se ni necuje vise. Tako da sto se tce duzih voznji sigurno nece ici auspuh na zivce!

 

Gusenja na manjim obrajima vise nema, motor sada reaguje na dodavanje gasa ujednaceno na svim obrtajima.

 

Ja sam zadovoljan, dokle god mi potraju zadnji lonci ovako je savrseno.

 

Ako nekog zanima, mogu da za koji dan i postavim snimak da se cuje kako sada TDM zvuci!

 

Hvala lepo na savetima i vidimo se negde na nekoj voznji!

 

Za branka:

Probaj da uradis isto, sigurno ces biti zadovoljan. Svakako ces da skidas granu dole, pa vredi da pokusas, ako imas nekog dobrog majstora za auspuhe mislim da ti nece uzeti mnogo za tu rabotu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Fino....znaci 2u2.;) Hvala ti na fotkama,ali cu ja ipak staviti 2u1,jer su moji topovi osteceni ( desni,a i sivi su ) tako da nema svrhe trositi vrijeme na takvu vrstu prerade.:jok: Moj dobar drugar,a nas Forumas Andjelo iz White Church ce mi postaviti na motor Remusov karbon top ( takav je dogovor ) koji je nesto tisi od ostalih topova tog sistema,a mozda jos ubacimo i neki DK.:takoje: Nadam se da ce to biti u Maju,ako vrijeme posluzi pa cu se i ja valjda pohvaliti i reci svoje iskustvo...:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000

Pozz druze vidim da si malo stelovao auspuh :)

Uopste ne izgleda lose i kontam i sam da uradim to, ali imam jedan problem...

Ove dve aluminijumske "glave" koje ulaze u sam motor i iz kojih idu grane nikako ne mogu da skinem!

pokusavao sam jer sam hteo da stavim sve nove cevi ali jbg...

Sve zivo sam probao i (i za.ebao) sam stvar jer sam ostetio grane i sad mi je motor zvuci kao formula :)

Kaaaaaako da ih skinem? <div>Ako neko zna sta mi je najpametnije... Hvala</div><div>0zbunjen.gif

 

</div>

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar/Vozdovac
  • Motocikl: Honda CBR1100XX SuperBlackBird (a nije crn nego crven ofarban u sivo)

Evo posle skoro dve godine malo da ozivim ovu tematiku :zvizduk:

Neki su to vec prosli a ja sada sve vise razmisljam o ovakvom zahvatu. Citajuci razlicita iskustva na forumu vidim da se mnogi opredeljuju na ovakvu prepravku. Ja sam motor kupio sa skroz otvorenim prohromskim auspusima 2-1-2 ali se prethodni vlasnik ocigledno nije preterano zamarao sa stelovanjem karbova posle zamene auspuha, pa mi motor trosi prilicno (8-8,5l/100km) i na auspusima se oseca (miris) "zivog" benzina... inace motor radi mirno, ravnomerno prima gas i na prvi pogled nema problema u radu (ja ga ovako vozim vec 2 meseca) osim sto ako se neposredno uporedi sa identicnim motorom (sednes na drugarov pa na moj), oseti se da je tromiji a naravno glasniji :stabre:

E sada, dobio sam i original auspuh uz njega i koliko sam video ovaj modifikovani se samo skine a original se navuce i gotovo... sa time sto bih ja izbacio srednji lonac koji kako vidim na forumu, samo smeta (npr. za centralni stender). Obzirom da je meni ovaj preglasan a i da sam obecao drugaru da cu mu dati ovaj skroz otvoreni da se vozi ovu sezonu i galami po komsiluku, da li da idem na ovu opciju 2-2 ili da ostavim "fabricku" opciju 2-1-2 ?

Negde sam na forumu video da ako idem na opciju 2-2 mogu da napravim problem sa ventilima... i da li je bilo potrebno stelovanje karbova posle izbacivanja srednjeg lonca sa fabrickog auspuha?

U auspuh servisu mi je ista cena za obe prepravke, bio da se odlucim da vucem 2-2 kao kolega u ovoj temi ili da samo izbacim srednji lonac i ostavim opciju da sutra mogu da vratim neki fabricki ili ovaj moj otvoreni 2-1-2... Osim ovog prakticnog razloga koja je opcija bolja , tj koje su prednosti/mane opcije 2-2 prema 2-1-2 :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja