Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia atlantic calssic senzor kilometraze, pomoc skup kao otrov

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Pregledao sam detaljno Service emanuel od vaše Aprilie i na strani 6 - 29 cela strana je posvećena spidometru, njegovoj proveri i podešavanju (hvala Boriša na linku :)).

 

Spidometar je, kao što sam i mislio, Hall senzor koji se namešta uz točak i svojim senzorom prilazi na 1.5 mm od šrafova koji drže disk. Svaki prolaz šrafa pored senzora na izlazu spušta signal na potencijal mase, sve tri žice sa senzora idu u instrument tablu sa koje ide napajanje (9+V), masa i izlaz sa senzora.

 

Na istoj strani manuala lepo piše kako se voltmetrom proverava napon sa spidometra i lako se proveri da li radi. Ovakvi spidometri sa hall senzorom teško crkavaju, 90% problema je sa povećanjem udaljenosti od šrafova pa hall ne može da "očita" prolaz šrafa ili instrument tabla ne daje napon za napajanje hall-a.

 

Na sličnom principu radi senzor za brzinu kod onih KOSO digitalnih satova, mislim da može da se koristi bilo koji takav senzor sa hall-om i da će stvar fercerati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 55 postova
  • Lokacija: vrbas
  • Motocikl: AA 500

Ljudi senzor proradio , Arakis je bio upravu . Svaka čast majstore !!!

Senzor sam kupio u Bačkoj Topoli u MOTO-BIKE za 20 evra .

Sve funkcioniše besprekorno . potrebna je samo prepravka džeksne i ništa više !!

Zato nedajte bitagama 15 hiljada !!

A senzor je upravo od suzukija GSXR !!

Mada čovek kaže da je od dosta modela sa senzorom takav .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

ja sam skidao taj senzor pa sam ga probao tako sto sam ispred njega pomerao metalni kljuc levo desno,nadam se da tako moze da se proveri,sem ukoliko mora da mozda bude namontiran na motor radi mase...brzinomer nije ocitavao nista.inace,ponekad radi ponekad ne.otprilike da mi senzor ok ali da je neki los spoj od njega ka satu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Kymco Grand dink 250

daj samo tacan naziv proizvoda pa da se porucuje to i reci mi jel ono kacenje dole isto sve ili se mora i tu nesto prepravljati...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 55 postova
  • Lokacija: vrbas
  • Motocikl: AA 500

 

brankoXM

Proveri kontakte skroy kod inst. table !!

 

a senzor probas tako sto prikljucis unimer i vidis napon na njemu i treba da je namontiran na inst tablu .okreces tocak i vidis da li se menja napon.i treba da vidis zazor izmedju srafa i senzora ( ne vise od 1,5 mm ).

 

 

 

 

Nemanja87

nazovi MOTO-BIKE iz Backe Topole i reci da sam ti rekao da sam skoro uzeo taj senzor .reci samo da je za apriliju atlantik i da je skoro decko iz vrbasa uzeo .

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 55 postova
  • Lokacija: vrbas
  • Motocikl: AA 500

uz duzno postovanje gospodinu aleksicu ,ako negresim , mislim da nemoze bilo koji jer treba da ima signal od 9v i 6v . a ispraviceme majstor za elektriku ARAKIS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

uz duzno postovanje gospodinu aleksicu ,ako negresim , mislim da nemoze bilo koji jer treba da ima signal od 9v i 6v . a ispraviceme majstor za elektriku ARAKIS.

 

 

 

ako smem, pošto baš imam malo vremena.....koji hall senzor može da se uglavi zavisi od tipa (izvedbe) hall senzora (dali je to senzor sa kotvom i magnetom ili je samo senzor)...od toga zavisi dali če registrovati prelazak metala (hall sa kotvom) ili je potreban magnet (samo hall senzor)....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Kymco Grand dink 250

majstor arakis kaze da moj senzor radi da je verovatno problem u razmaku(zazoru) od diska, videcemo sutra kad ga namotriamo ponpvo na motor, ako ne porucujemo taj oz moo bikea, u svakom slucaju problem ce bii resem za mnogo manje novca nego da se zabarima bujavim placa cena novog, hvala svima na saradnji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

malopre unimerom prekontrolisah napone na seznoru unimerom,onako kako pise po servis manualu,i dodjoh do zakljucka da mi senzor ne radi...tako da kandidat sam za novi senzor! i to taj gsxr-ov sto je kolega moto kalpak kupio,pa bi mi trebao info za koji model-godiste gsxr-a je taj senzor,da znam konkretnije sta da narucim.zovem radnju cim saznam sve :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

evo upravo narucih senzor(ili davac ili kako vec) u moto bike.kaze covek koji se javio da je danas poslao jos jedan takav nekome u bg,pa ko je narucio,nek se nada :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 55 postova
  • Lokacija: vrbas
  • Motocikl: AA 500

Branko oprosti kasno sam video da si pisao , nemas brige kod mene funkcionise senzor besprekorno . vozo sam se ovih dana i nema brige !! ako ti nije nesto jasno zovi !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC
:) sad je sve jasno samo me zanimalo da dobijem bas taj isti senzor,ali posto covek iz radnje zna koji je senzor u pitanju,onda nema frke...javljam kad proradi \o/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 134 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 200

uz duzno postovanje gospodinu aleksicu ,ako negresim , mislim da nemoze bilo koji jer treba da ima signal od 9v i 6v . a ispraviceme majstor za elektriku ARAKIS.

 

 

 

ako smem, pošto baš imam malo vremena.....koji hall senzor može da se uglavi zavisi od tipa (izvedbe) hall senzora (dali je to senzor sa kotvom i magnetom ili je samo senzor)...od toga zavisi dali če registrovati prelazak metala (hall sa kotvom) ili je potreban magnet (samo hall senzor)....

..naravno,u pravu si 100%,ja sam se malo neprecizno izrazio,mislio sam da se odg. senzor moze naci u prodavnicama elektronskih komponenti za jako sitnu lovu(cca <1 evra)..nije posteno ovakvo klepanje za tako sitnu stvar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 134 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 200

uz duzno postovanje gospodinu aleksicu ,ako negresim , mislim da nemoze bilo koji jer treba da ima signal od 9v i 6v . a ispraviceme majstor za elektriku ARAKIS.

..mislim da gresis,sad kad sam vec prozvan,Hall davac okida referentni napon na nivo mase i u auto industriji je to obicno 12V ali ima ih i sa 5V.Signal je kvadratni i ne vredi ga nicim meriti osim osciloskopom.Ako ne verujes,svrati da izmerimo.Uvek sam rad da pomognem dvotockasima...Pozz..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 55 postova
  • Lokacija: vrbas
  • Motocikl: AA 500

uz duzno postovanje gospodinu aleksicu ,ako negresim , mislim da nemoze bilo koji jer treba da ima signal od 9v i 6v . a ispraviceme majstor za elektriku ARAKIS.

..mislim da gresis,sad kad sam vec prozvan,Hall davac okida referentni napon na nivo mase i u auto industriji je to obicno 12V ali ima ih i sa 5V.Signal je kvadratni i ne vredi ga nicim meriti osim osciloskopom.Ako ne verujes,svrati da izmerimo.Uvek sam rad da pomognem dvotockasima...Pozz..

 

Ma ne prozivam ja nikog ,nemoj se ljutiti komsija .Ja samo pokusavam ljudima od tocka da pomognem . a ojasnili su mi da ako je razlika u naponu koji napaja taj senzor se razlikuju ,jer daju pogresnu brzinu . I dali ima okidac magnet ili srafove . I ja stvarno nisam hteo da to zaliveno sranje sad rasturam ,pa da ga budzim zbog 20 evra. A navraticu da donesem stari pa da vidis sta je to i dali moze da se budzi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

4 moto kalpak - stigao malopre senzor,treba mi informacija od tebe koja zica od novog ide na koju od starog,da se ne igram sad unimerom i servis manualom.na starom imam zelenu,sivo-belu i plavo narandzastu,a na novom su plava,braon i zeleno zuta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 55 postova
  • Lokacija: vrbas
  • Motocikl: AA 500

4 moto kalpak - stigao malopre senzor,treba mi informacija od tebe koja zica od novog ide na koju od starog,da se ne igram sad unimerom i servis manualom.na starom imam zelenu,sivo-belu i plavo narandzastu,a na novom su plava,braon i zeleno zuta

 

javljam ti ujutro ,jer sam sad video poruku (22 h)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Moj senzor je kao i kod vas sa magnetom, a na nasim felnama koje su od aluminiluma na dva kraka postoji metalni (gvozdeni) deo koji upravo sluzi za magnet u senzoru. Ako je nesto budzeno senzor je predaleko od tih gvozdenih biksni, senzor netje da fercera. Zato, ako uzimate senzor koji odgovara elektronski, gledajte i da mu duzina ka tocku bude odgovarajuca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

ma to cu prilagoditi,nego me sad muci raspored zica jer na starom i novom nisu iste boje zice pa cekam da mi javi kolega koji je postavio novi senzor,koja zica na koju ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja