Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia atlantic calssic senzor kilometraze, pomoc skup kao otrov

Recommended Posts

  • U prolazu, 60 postova
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Kymco Grand dink 250

Kako i sama tema kaze potreban senzor za citanje kilomeraze za atlatic 500 2002 stariji model, u ovalscenom 15000 dinara, po meni boesna cifra, pomagajte...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Kymco Grand dink 250

Nisam jos uvek, pokusavam da nadjem neku jeftiniju varrijantu,nemam para sada da dam tih 15ak hiljada a i ne pada mi napamet da za tako malu glupost dam tolike pare..

A kako ti je riknuo samo odjednom ili ....?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Mislim da sam ja taj pacijent sa Piaggio foruma...ovako .... ovako izgleda to čudo od senzora kada se rastavi (meni đavo nije dao mira i morao sam to da rasturim da vidim šta ima unutra)...

 

FD9F0B3D-DEAE-5741-BAFF-3969E58E804A_thumb.jpg4DDB5FF7-36AE-A345-BD29-DEE4AF4AC704_thumb.jpg00E9B17B-4323-4749-94A3-D7F118AE5018_thumb.jpg

 

Moje skromno mišljenje je da tu nema šta da se pokvari osim da se prekine žica, ili da se pinjon (mislim da se tako zove deo na točku u koji ide senzor) nekako pokvari...možda da se osuši mast u njemu i zapekne pa se ...:stabre:

Nažalost njegovu sliku nemam ali sam i njega proučio...

Poenta je da sam ja isto mislio da je problem sa senzorom našao polovan preko neta za 30€ ( naravno komplet i senzor i pinjom ) i kad sam ga ugradio ..opet isto..ne radi..

Meni su rekli da od X9 odgovara Beverlyju, e sad možda su me prevarili..Inače orginal senzor za Bev. je 5000 din.

Skoro sam pričao sa nekim serviserom iz Pontadere (hvala AlexBGD) koji mi je rekao da tu može najverovatnije da bude neka glupost bukvalno rešiva za 5 min. i ništa dinara, a može i i malo skuplje ....

 

Proveri sve (možda za početak proveri kontakte na džeku iznad točaka tj. prati kabl ) ostalo pre nego što se zaletiš da kupiš original...Meni je malo falilo

 

:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Kymco Grand dink 250

Naravno da prvo proverim sve pre nego sto donesem zakljucak, i na oko je sve ok, i kontakti i buzir i izlocaija skinuta celom duzinom i kabl nigde nije u prekidu, ali kada sam sa iste aprilie kao moje skinuo i stavio kod mene sve je proradilo, tako da je problem u senzoru sto posto, samo sto je moj drugaciji od ovog tvog, takodje sam ga iseckao na komade i unutra se nalazi neki kao tranzistor koji je najverovatnije otkazao, a ne odgovara ni sa X9 ni sa beverly-ja, jednostavno mora sa aprilije classic i to je to..pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Verovatno je to mali Hall senzor a ne tranzistor. Hall daje napon na izlazu kada mu se približi neki magnet, ukoliko magnet rotira na izlazu Hall-a dobićeš impulse.

 

Možeš li da pročitaš šta piše na tom "tranzistoru"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 55 postova
  • Lokacija: vrbas
  • Motocikl: AA 500

Nisam jos uvek, pokusavam da nadjem neku jeftiniju varrijantu,nemam para sada da dam tih 15ak hiljada a i ne pada mi napamet da za tako malu glupost dam tolike pare..

A kako ti je riknuo samo odjednom ili ....?

 

 

 

 

Moj je udaren pri transportu ,uskoro treba da dobijem polovan,pa cu ti javiti .Krecu se oko 35 eura !!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

i mene slicna stvar zeza,mislim da je kod mene neki spoj kontakt buksna sta li...povremeno proradi km sat,jednom u 10 dana,ostalim danima ne radi...nikako da nadjem vreme za to..e sad posto cas radi cas ne mislim da nije do senzora nego od njega pa na gore prema satu problem..sitnica ali nervira,ne toliko sto ne radi brzinomer,koliko sto ne radi sve ostalo ...kilometraza,trip metar,servis i slicno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Kymco Grand dink 250

arakis zute je boje, kao valjcic neki i ina nekih 5 brojeva, slabo se vide ali nesto 1440....tako nesto i idu tri zice, jel se ti razumes u elektroniku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

i mene slicna stvar zeza,mislim da je kod mene neki spoj kontakt buksna sta li...povremeno proradi km sat,jednom u 10 dana,ostalim danima ne radi...nikako da nadjem vreme za to..e sad posto cas radi cas ne mislim da nije do senzora nego od njega pa na gore prema satu problem..sitnica ali nervira,ne toliko sto ne radi brzinomer,koliko sto ne radi sve ostalo ...kilometraza,trip metar,servis i slicno

 

Znaci druze da su instalacije i to je super vest s obzirom na cenu novog senzora. Uzmi rastavi konektor,malo iskrivi iglice ili vidi da nije prekinuta zice na ulazu u senzor.

 

arakis zute je boje, kao valjcic neki i ina nekih 5 brojeva, slabo se vide ali nesto 1440....tako nesto i idu tri zice, jel se ti razumes u elektroniku...

Arakis je inzenjer, a pored toga drugarcina i ljudina, a ti se malo potrudi, uzmi lupu pa procitaj oznaku ili uslikaj makro kad vec hoce covek da ti pomogne. Pozdrav :takoje:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Kymco Grand dink 250

http://imageshack.us/photo/my-images/694/img005hb.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/856/img003mo.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/138/img006ht.jpg/

Evo silka senzora kada je iseceno do samog hall senzora, brojevi koji pusi gore 1gp7001,n1000563,ij01 koliko sam uspeo da procitam ali ima u sredini jedan crni deo na kome pisu sledeci brojevi 1620, GT-1.69, 1574163 mozda nesto nisam lepo procitao ali slabo je vidljivo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

http://imageshack.us/photo/my-images/694/img005hb.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/856/img003mo.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/138/img006ht.jpg/

Evo silka senzora kada je iseceno do samog hall senzora, brojevi koji pusi gore 1gp7001,n1000563,ij01 koliko sam uspeo da procitam ali ima u sredini jedan crni deo na kome pisu sledeci brojevi 1620, GT-1.69, 1574163 mozda nesto nisam lepo procitao ali slabo je vidljivo...

Pa ako nije moglo bolje onda u redu. Mogao si malo s blicem , pa malo da ga rasturis da se vide delovi unutra...Sad samo malo sacekaj da prodje ova frka oko otvaranja sezone sutra i javice ti se neko. Arakis je bolestan pa budi malo strpljiv. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Mislim da sam ja taj pacijent sa Piaggio foruma...ovako .... ovako izgleda to čudo od senzora kada se rastavi (meni đavo nije dao mira i morao sam to da rasturim da vidim šta ima unutra)...

 

FD9F0B3D-DEAE-5741-BAFF-3969E58E804A_thumb.jpg4DDB5FF7-36AE-A345-BD29-DEE4AF4AC704_thumb.jpg00E9B17B-4323-4749-94A3-D7F118AE5018_thumb.jpg

 

Moje skromno mišljenje je da tu nema šta da se pokvari osim da se prekine žica, ili da se pinjon (mislim da se tako zove deo na točku u koji ide senzor) nekako pokvari...možda da se osuši mast u njemu i zapekne pa se ...:stabre:

Nažalost njegovu sliku nemam ali sam i njega proučio...

Poenta je da sam ja isto mislio da je problem sa senzorom našao polovan preko neta za 30€ ( naravno komplet i senzor i pinjom ) i kad sam ga ugradio ..opet isto..ne radi..

Meni su rekli da od X9 odgovara Beverlyju, e sad možda su me prevarili..Inače orginal senzor za Bev. je 5000 din.

Skoro sam pričao sa nekim serviserom iz Pontadere (hvala AlexBGD) koji mi je rekao da tu može najverovatnije da bude neka glupost bukvalno rešiva za 5 min. i ništa dinara, a može i i malo skuplje ....

 

Proveri sve (možda za početak proveri kontakte na džeku iznad točaka tj. prati kabl ) ostalo pre nego što se zaletiš da kupiš original...Meni je malo falilo

 

:zdravo:

 

Djuxy, mozes li ponovo da uslikas, ali makro, da se vide delovi? Skoro svi imamo isti senzor. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

problem jos uvek nije resen, ako neko ima neku ideju, bio bih zahvalan...?

 

Nemanjicu, rasturi ga kao Djuxy pa onda vidi da li je zica u prekidu, tj da li je prekid nastao od stampane plocice pa na dalje negde recimo na ulazu u senzor. Nemoj da te mrzi da odes do Arakisa u laboratoriju. Taj ce sve da opravi (i zato me strasno nervira). :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Kymco Grand dink 250

ma nije problem u zicama sto posto, nije mi problem da odem do arakisa, samo kako da stupim u kontakt sa njim, ne znam coveka... :)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 55 postova
  • Lokacija: vrbas
  • Motocikl: AA 500

Prijatelji mislim da smo na pragu resenja problema !!

Nabavio sam senzor od drugog motora koji je vrlo sličan našem ,samo je potrebno prepakovati džeksnu .

sutra kad probam ,odma se javljam !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja