Jump to content

Moto Zajednica

Prva pomoc za maxi skuter

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Mislim da je Galenika napravila odredjenu kolicinu i da ih nece praviti do 20151hmm.gif.

Kad budu istekle sadasnje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Čorta, nemoj da unosis dezinformacije! :D

Nije u Tempu akcija, nego u Metrou. Evo ga LINK

Ja sam bio sinoc u Metrou u Krnjaci, imaju jos prvih pomoci za motor, pa ako ima jos neko da hoce da kupi pozurite, akcija je do nocas u ponoc!

 

edit: Tek sad vidoh ove postove na drugoj strani :D

 

Nego, sto se tice roka vazenja, ovima istice u julu 2015 godine. Ali to me nece spreciti da kada istekne obrisem stari datum i belilom napisem novi :lol: Ako neki pandur bas bude proveravao do kada mu je rok vazenja ne verujem da ce proveravati i da li je isti falsifikovan :D

Promenio član markulja
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250

Čorta, nemoj da unosis dezinformacije! :D

Nije u Tempu akcija, nego u Metrou. Evo ga LINK

Ja sam bio sinoc u Metrou u Krnjaci, imaju jos prvih pomoci za motor, pa ako ima jos neko da hoce da kupi pozurite, akcija je do nocas u ponoc!

 

edit: Tek sad vidoh ove postove na drugoj strani :D

 

Nego, sto se tice roka vazenja, ovima istice u julu 2015 godine. Ali to me nece spreciti da kada istekne obrisem stari datum i belilom napisem novi :lol: Ako neki pandur bas bude proveravao do kada mu je rok vazenja ne verujem da ce proveravati i da li je isti falsifikovan :D

 

Ideja ti je u pokusaju dobra ,mada...Ne mislis valjda da gospoda policajci nece dobiti instrukcije do kada vaze Galenikine p.p., pa ce naravno u julu 2015-e da obrate paznju na datum .Nece se oni izgubiti-pogotovu kad je u igri 40000000 evrica-da da ...rat3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

Čorta, nemoj da unosis dezinformacije! :D

Nije u Tempu akcija, nego u Metrou. Evo ga LINK

Ja sam bio sinoc u Metrou u Krnjaci, imaju jos prvih pomoci za motor, pa ako ima jos neko da hoce da kupi pozurite, akcija je do nocas u ponoc!

 

edit: Tek sad vidoh ove postove na drugoj strani :D

 

Nego, sto se tice roka vazenja, ovima istice u julu 2015 godine. Ali to me nece spreciti da kada istekne obrisem stari datum i belilom napisem novi :lol: Ako neki pandur bas bude proveravao do kada mu je rok vazenja ne verujem da ce proveravati i da li je isti falsifikovan :D

 

 

PROČITAJ PETI POST "NAGORE" :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250

O.k. drago mi je da sam pomogao otvaranjem ove teme-isplatolo se bar svima koji su prosli jeftinije nego ja koji sam platio p.pomoc 1900,oo , u Nisu nije bilo jeftinije u tom momentu,ali to je razlika u odnosu na cenu iz Metroa 4 piva-ipak nije puno.Pozzz svima :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

E vako prva pomoć tipa B a moze i za motor, skuter al sa povecim top case-om iliti koferčetom, kineske proizvodnje, u tvrdom pakovanju jeeeeee :jee1: jopet u METROU na ackiji 1178, 82 dinaraaaaa.

 

 

eve link ko neveruje http://www.metro.rs/metro_mail/mcc-rs/catalog/1188064/uradi_sam.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250

Ja sam za to isto s*anje dao 2500 prosle godine...1hmm.gif

E brate moj -tako nam je kad zivimo u zemlji Srbiji-u Nemackoj nijedna p.pomoc nije skuplja od 9,99eura ...3stabre2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

E vako prva pomoć tipa B a moze i za motor, skuter al sa povecim top case-om iliti koferčetom, kineske proizvodnje, u tvrdom pakovanju jeeeeee :jee1: jopet u METROU na ackiji 1178, 82 dinaraaaaa.

 

 

eve link ko neveruje http://www.metro.rs/metro_mail/mcc-rs/catalog/1188064/uradi_sam.pdf

 

 

Ja mislim da prva pomoć za automibilčiće ne važi (za policiju) i za motorčiće !! :neznam:

 

Naravno da bi kupovali posebno !! :staa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250

Pa recimo ima 2000,oo dinara - novih , od cega 50% za Galeniku a 50 % za gospodu koja su donela uredbu da mora p.pomoc, da je preporucljivo Galenikina p.pomoc, da kupujemo domace ( Galenikinu p.pomoc ) , a ne Slovenacku ( Tosama Domzale ) i slicno, a sve u prilog tome da sva ta guzva oko prve pomoci kosta oko 40000000 ( MILIONA ) evra, da da dobro ste culi 40 000 000 evra- braco moja...Svi bi mi voleli da moze u skuter ova iz auta -pa po potrebi -cas u kola, cas u skuter, ali nisu ni oni mutavi-naucili se da lapaju samo tako...3ljut.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja kupio u Luisu za 7-8 evra. Sad, ja prvu pomoc imam a da li zadovoljava srpske standarde to ima da dokazujemo metodom svadjanja. Necu iz principa da kupim drugu. Vec sam pisao negde o tome, to je moj vid borbe protiv tiranije.

 

A recite mi u poslednjih godinu - dve dana kome su panduri trazili prvu pomoc i ako su trazili kome su pregledali datume, standarde.... Ja nisam cuo za taj slucaj, niti doziveo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

Prva pomoć je (trebalo bi) svuda ista ! Povrede i saniranje istih se svuda obvlja na isti način, ali taj komplet ne zadovoljava naš standard. :stabre:

Ja neznam za slučaj da je nako prijavio da su mu je policija tražila istu na uvid, prema tome podržavam te 100%. :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Ja cu kupim vecu pederusu pa posto vozim po potrebi i kola i skuter, u pederusi lepo dokumeta, telefon itd, prva pomoc, naravno ova veca, za auto i miran sam, ne moram dve da kupujem... :) Nije lose ovo i za tougao, sijalice, prsluk, aparat za gasenje pozara... :) Dobro onda je u pitanju manja sportska torba ili ranac... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250

Ja kupio u Luisu za 7-8 evra. Sad, ja prvu pomoc imam a da li zadovoljava srpske standarde to ima da dokazujemo metodom svadjanja. Necu iz principa da kupim drugu. Vec sam pisao negde o tome, to je moj vid borbe protiv tiranije.

 

A recite mi u poslednjih godinu - dve dana kome su panduri trazili prvu pomoc i ako su trazili kome su pregledali datume, standarde.... Ja nisam cuo za taj slucaj, niti doziveo

 

Brate -to sto si napomenuo-stoji.Mada vec sam pisao ,idu izbori-kase prazne-e sad krece igranka ,treba doci do para-kako?Filozofija u zemlji Srbiji:ovi sto voze "besne motore " imaju para za iste-e pa imaju para i za kazne".U prevodu svi koji imamo malo bolje masine od bicikle sa pomocnim motorom,naje.ali smo.Bice veselo , a ja ne bih da bi bilo koji durpan pokvari uzivanje i raspolozenje-kad ide konj -nek ide i konopac-tako kazu nasi stari.Slazem se sa tobom u potpunosti u svakom slovu tvojeg pisanija , ali nemam zivaca-kadija te tuzi-kadija te sudi.Ko razume shvatice !!!Pozdrav i SRECNO NA DVA TOCKA 0takoje.gif1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250

Ja cu kupim vecu pederusu pa posto vozim po potrebi i kola i skuter, u pederusi lepo dokumeta, telefon itd, prva pomoc, naravno ova veca, za auto i miran sam, ne moram dve da kupujem... :) Nije lose ovo i za tougao, sijalice, prsluk, aparat za gasenje pozara... :) Dobro onda je u pitanju manja sportska torba ili ranac... :)

 

Brate nisu oni dzabe napisali -tip A i tip B -razmisli ...0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

Ma otštampati nalepnice ili još bolje napraviti na PP džepče u koje po potrebi gurnes papirče na kojem piše:

1- PP tip-A datum itd, itd

2-PP tip-B datum ........

i po potrebi menjaš

Kad te drug organ pita "šta je to" praviš se lud takvu sam je kupio ili dobio uz motor, auto... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Tip B je nadkomplet tipu A i ima više zavojnog materjala, isto kao kada bi u kolima neko vozio veći PP aparat od onog što je predviđen za auto. Bilo je polemike dugo na forumu prošle godine od kada važi zakonska obaveza nošenja novog tipa prve pomoći dok neko od kolega nije došao do izvesnog sekretara u ministarstvu i potanko objasnio čoveku kako stoje stvari. Čovek saslušao, izčuđavao se izvesno vreme kako tip A košta više nego tip B i objasnio da je moguće nositi tip B na motoru sa argumentom da je on nadkomplet. E sad... čućemo valjda nečije iskustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250

Ma znam tata samo se za'ebavam... :) Kupicu prvu pomoc O grupe, ona vazi i za A i za B... :)

 

Ma najbolje -univerzalni komplet !1jezik.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco xciting R300i

Tip B je nadkomplet tipu A i ima više zavojnog materjala, isto kao kada bi u kolima neko vozio veći PP aparat od onog što je predviđen za auto. Bilo je polemike dugo na forumu prošle godine od kada važi zakonska obaveza nošenja novog tipa prve pomoći dok neko od kolega nije došao do izvesnog sekretara u ministarstvu i potanko objasnio čoveku kako stoje stvari. Čovek saslušao, izčuđavao se izvesno vreme kako tip A košta više nego tip B i objasnio da je moguće nositi tip B na motoru sa argumentom da je on nadkomplet. E sad... čućemo valjda nečije iskustvo.

 

Onda je stvar resena, komplet B i obrazlozenje da je to nadkomplet :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja