Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 500ie Sprint

Recommended Posts

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: aprilia atlantic 500 sp

Pozdrav svima. Voleo bih cuti sta mislite o problemima koje imam sa atlanticom. Prvi je kada je kisno vreme uvuce vodu u filter za vazduh i motor se ugasi. Desavalo mi se vise puta. Kasnije dodjem po njega i upali bez problema .

Drugi je nakon zustre voznje , promeni zvuk a na leru iz auspuha bljuje vatru. Kada se malo prohladi sve je normalno.

Treci se desava pri vrucinama kad ugasim motor posle nekog vremena pocne da pisti i upali zmigavac bez blinkanja. Nakon ukljucenja alarma i deblokade prestane sa pistanjem. Da napomenem alarm tj deblokada je fabricka. I tako te moje muke traju 6 god. Potrosnja mi oko 6-6.5 litara po gradu.

 

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pozdrav Dejane i dobrodosao.

 

Problem imas u elektrici i mehanici i to na vise polja, tesko je reci na prvu tj zahteva ozbiljan rad. Mnogo je opsirno da krenem da pisem jer me pola od toga ne bi razumeo sta i kako treba proveriti-uraditi tako da ti je moj savet da nadjes sto krstenijeg elektricara koji ce ga bukvalno pretresti od prednjeg do zadnjeg tocka, pa posle ide mehanika.

 

Drugacije tesko da ces resiti problem jednom za svagda, pozzz i srecno!

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: aprilia atlantic 500 sp

Hvala na savetu, elektriku znam jer sam inzenjer elektrotehnike, a mnogi autoelektricsri znaju mnogo manje od mene, tj. ja sam na takve priucene nailazio. Ukoliko imas vremena slobodno reci posto sam ja verovatno dosta toga proverio. Hvala jos jednom.

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
 

Promenio član alexanto
nema potrebe citirati 1. post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5597 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Doborodošao koleZa :takoje:

Spojio sam tvoju temu sa postojećom o Atlantic 500 sprint modelu. 

Što se tvog problema tiče, dobro ti Dare kaže (piše): preko tastature se ti problemi neće rešiti, samo kod kvalitetnog i strpljivog majstora. Sve ostalo je jalova rabota... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 3 sati, dmitems je napisao:

Hvala na savetu, elektriku znam jer sam inzenjer elektrotehnike, a mnogi autoelektricsri znaju mnogo manje od mene, tj. ja sam na takve priucene nailazio. Ukoliko imas vremena slobodno reci posto sam ja verovatno dosta toga proverio. Hvala jos jednom.

Kad si vec inzinjer, poskidaj plastike pa na cesljanje jer ocigledno nisi dovoljno proverio, jbg glupo da te ja ucim koji sam zavrsio za autoelektricara.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: aprilia atlantic 500 sp

Mozete li mi preporuciti autoelektricara iz Nisa. Vise njih sam pitao a odgovori su verovatno ovo, verovatno ono. Niko pouzdan odgovor da kaze. Tipa mozda ti je slab akumulator, regler ti ne puni . Zato sam tako reagovao na prvi odgovor. Nisam nikog hteo da uvredim. A sto se resetovsnja alarma tice jednostavno sam otkacio akumulator i posle nekog vremena se resetovao. Kratkotrajno otpajanje klema nije davalo rezultate.

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5597 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Slabo nam ide priključivanje drugara iz Niša... Par nekih pokušaja ali bez većeg uspeha... Opet ako neki Nišlija vidi, možda iznenadi sa preporukom. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Cekaj "rodjace", pa sta ce tebi autoelektricar kad si ti inzinjer (?), zasuci rukave i primeni znanje!

A sad mi reci sta si sve tacno proverio vezano za tvoja 3 problema?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: aprilia atlantic 500 sp
Cekaj "rodjace", pa sta ce tebi autoelektricar kad si ti inzinjer (?), zasuci rukave i primeni znanje!
A sad mi reci sta si sve tacno proverio vezano za tvoja 3 problema?
Cemu ovakav vid razgovora ? Kad bih znao u cemu je problem, problema nebi ni bilo.

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Satelis ti je to vise saljivo rekao. Ako vec imas znanja onda se moras detaljnije zabaviti problemom. Malo je nerealno da ti neko kaze sta je tacno problem kad se, bar po tvom opisu, vrlo specificne i nesvakidasnje stvari desavaju.
Ili reci sta si ti to sve proverio, pa nije i onda da vidimo sta bi jos moglo da bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: aprilia atlantic 500 sp

Danas sam vozio po kisi i motor se nije gasio odim par stucanja. Izmestio sam mesto usisa vazduha koristeci bakarnu krivinu za obilazak cevi a zatim nastavio crevom, tako da je sada mesto usisa kod glave motora . Krivina se koristi kod centralnog grejanja.
Ranije sam mislio da kabl od svecice probija. Slicni su simptomi gusenja i gasenja kao kad je vlazno vreme jer sam i takav slucaj imao. Naime kabl je probijao blizu izlaska iz bobine ka sajlama za gas. O tad je bila jebada dok sam detektovao problem. Na leru radi , das gas on trokira, pod punim gasom sve u redu. 'Svecica ' sta drugo? Zamenim svecicu i kao dobro je. Provozam se malo, opet gusenje. Rasturim ga opet probam staru svecicu isto. Sve dok slucajno nisam cuo varnicenje oko bobine. Zamenio sam kabl koji osim sto probija kroz onu zastitnu gumu i mesingani zavrsetak kabla izgoreo.
Zatim dodje kisno vreme i opet sumnja na kabl. Kabl dobar a oko bobine vlaga obrisem i motor upali pa opet gusenje. Proverio sam prekidac za gasenje i prekidac kod nogarice i oni dobri.
Otvorim filter za vazduh a u njemu vlaga. Iz sundjera istisnem vodu. Tako je doslo do ideje da se izmesti mesto usisa vazduha . Nadam se da je ovaj deo price sada zavrsen. Bas sam bio kratak i opisao sta sam sve proverio.

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: aprilia atlantic 500 sp

Ne nisam . Negde izmedju redova prethodne price zamenio i paljenje tj generator jer zamenom reglera novim nisam resio napon punjenja koji se sa napunjenim akumulatorom kretao od 12.8 do 13 V.
Kad sam zamenio paljenje napon je 13.2 V

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: aprilia atlantic 500 sp

Mozda ce nekom ovaj opis da koristi ali sigurno nece da skodi

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Mozda ce nekom ovaj opis da koristi ali sigurno nece da skodi

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока


Nešto kasnije stiže odgovor šta i kako ćeš uraditi/proveriti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 3/24/2018 at 14:00, dmitems je napisao:

 

Pozdrav svima. Voleo bih cuti sta mislite o problemima koje imam sa atlanticom.

Prvi je kada je kisno vreme uvuce vodu u filter za vazduh i motor se ugasi. Desavalo mi se vise puta. Kasnije dodjem po njega i upali bez problema.

 

Drugi je nakon zustre voznje , promeni zvuk a na leru iz auspuha bljuje vatru. Kada se malo prohladi sve je normalno.

 

Treci se desava pri vrucinama kad ugasim motor posle nekog vremena pocne da pisti i upali zmigavac bez blinkanja. Nakon ukljucenja alarma i deblokade prestane sa pistanjem. Da napomenem alarm tj deblokada je fabricka. I tako te moje muke traju 6 god. Potrosnja mi oko 6-6.5 litara po gradu.

Prvi problem koji imas, usko je vezan za pod brojem 1. u postu ispod sto si opisao.

AA Sprint moze se gasiti kad je neispravan prekidac cope, los napon akumulatora, los kontakt na klemama akumulatora-kucistu osiguraca, probijanje bobone, losa svecica-kapa svecice, neispravn step motor klapne gasa, neispravan racunar, slomljen dzek na dizni, neispravna pumpa goriva.

Sve moguce varijante sam imao na razlicitim Atlanticima sa istim simptomima (gasenje).

 

Problem koji ti imas (gasi se kad je mokro), prvenstveno mislim da ti je bobina u problemu jer se zamenom kabla ne resava problem, problem je u bobini i to mozes resiti tako sto ces je odvojiti od rama (masa).

Odvijes srafove sto je drze, izmedju ubacis gumu (min. 5mm debljine) sa rupom po sredini radi prolaza pvc vezice na mestu srafova i stegnes.

Trebace ti fajtalica sa vodom, upali motor i ostavi da radi, legni sa desne strane, prigusi svetlo i zalivaj po bobini.....ne sme zatrokirati nit se ugasiti, nit smes varnicu videti/cuti.

Ako pored toga sto je uradjeno, dodje do probijanja varnice, bobinu def. moras zameniti, nema druge.

 

Pre 3 sati, dmitems je napisao:

1. Danas sam vozio po kisi i motor se nije gasio odim par stucanja. Izmestio sam mesto usisa vazduha koristeci bakarnu krivinu za obilazak cevi a zatim nastavio crevom, tako da je sada mesto usisa kod glave motora . Krivina se koristi kod centralnog grejanja.
Ranije sam mislio da kabl od svecice probija. Slicni su simptomi gusenja i gasenja kao kad je vlazno vreme jer sam i takav slucaj imao. Naime kabl je probijao blizu izlaska iz bobine ka sajlama za gas. O tad je bila jebada dok sam detektovao problem. Na leru radi , das gas on trokira, pod punim gasom sve u redu. 'Svecica ' sta drugo? Zamenim svecicu i kao dobro je. Provozam se malo, opet gusenje. Rasturim ga opet probam staru svecicu isto. Sve dok slucajno nisam cuo varnicenje oko bobine.

Zamenio sam kabl koji osim sto probija kroz onu zastitnu gumu i mesingani zavrsetak kabla izgoreo.
Zatim dodje kisno vreme i opet sumnja na kabl. Kabl dobar a oko bobine vlaga obrisem i motor upali pa opet gusenje. Proverio sam prekidac za gasenje i prekidac kod nogarice i oni dobri.


2. Otvorim filter za vazduh a u njemu vlaga. Iz sundjera istisnem vodu. Tako je doslo do ideje da se izmesti mesto usisa vazduha . Nadam se da je ovaj deo price sada zavrsen. Bas sam bio kratak i opisao sta sam sve proverio.

2. Problem koji imas sa vodom u kucistu filter vazduha moze biti sa vise strana.

Proveri selne na gumenom crevu izmedju kucista f. vazduha i klapne gasa, takodje proveri da nema fizicko ostecenje.

Zatim proveri kuciste filter vazduha, otvori i vidi u kakvom je stanju gumica, odusak sa donje strane vidi da nije zapusen, proveri da nije izdeformisana plastika poklopca pa da ne naleze celom povrsinom kako treba pa dolazi do prodora vode. 

Sa zadnje strane (do tocka) imas crevo ibera, vidi u kakvom je stanju, da nije negde puklo, drugi kraj ti se zavrsava na desnoj strani motora odmah gore iznad pumpe za vodu.

 

Ideja za izmestanjem usisa kod glave nije bas najsrecnije resenje jer agregatu treba hladan vazduh dok ce sad u tvom slucaju dobiti vruc, poprilicno se tu zna usijati vec posle 4Krpm.

Ako vec hoces da izmestis, gledas da to bude sto je moguce napred, podalje od hladnjaka motora, moze u blizini rezervoara goriva bocno gledano, isto tako zakrenuta lula tj otvor (nikako na dola zbog prasine i nikako na gore zbog vode vec dijagonalno prema dole).

 

Drugi problem sa prvog posta (bljuvanje vatre) koji imas....... moze se desiti da ti ne valja termostat, otud racunar zadaje vrlo bogatu smesu, dolazi do nalivanja goriva koje ne moze u celosti sagoreti, deo odlazi karter, deo u izduv pa u kombinaciji kad ni dihtung izmedju grane i lonca ne odradjuje kako treba, eto belaja ili ti vatre.

Trebao bi da ocistis klapnu gasa, proveris/prestelujes ventile 15:15, zamenis termostat ujedno i antifriz, zamenis dihtung izmedju grane i lonca.

 

Treci problem (migavci) ti je vezan za centralu alarma pod uslovom da je alarm povezan da aktivira migavce pri radu. 

Ako nije tu problem, sledeca stanica je inst. tabla, mislim da nema zaseban automat migavca vec da dolazi iz table, tabla ko tabla ima lose kontakte na dzekovima i zna puci stampana "ploca" tako da treba sve proveriti.

 

Pre 3 sati, dmitems je napisao:

Ne nisam . Negde izmedju redova prethodne price zamenio i paljenje tj generator jer zamenom reglera novim nisam resio napon punjenja koji se sa napunjenim akumulatorom kretao od 12.8 do 13 V.
Kad sam zamenio paljenje napon je 13.2 V

Mala ispravka, nije generator vec namotaj (smesten je u desnoj dekli agregata) i imas regler.

Kad je slabije punjenje, prvo treba krenuti od:

- akmulatora (zna biti los, ne prihvata punjenje) 

- klema (oksidirali kontakti, labave kleme)

- kuciste osiguraca (progore kontakti osiguraca, zice sa donje strane)

- izlaz namotaja (odmah posle dekle na 10cm zna da dodje do raspada zica)

- namotaj 

- regler (gotovo nikad, on obicno prepunjava)

 

Punjenje koje si dobio od 13.2V je malo, zameni aku (pozajmi od nekog) pa opet proveri punjenje...... okrenu obrni, ne bi smelo biti na tim vrednostima, 14+V je vec Ok.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: aprilia atlantic 500 sp
Mala ispravka, nije generator vec namotaj (smesten je u desnoj dekli agregata) i imas regler.
Kad je slabije punjenje, prvo treba krenuti od:
- akmulatora (zna biti los, ne prihvata punjenje) 
- klema (oksidirali kontakti, labave kleme)
- kuciste osiguraca (progore kontakti osiguraca, zice sa donje strane)
- izlaz namotaja (odmah posle dekle na 10cm zna da dodje do raspada zica)
- namotaj 
- regler (gotovo nikad, on obicno prepunjava)
 
Punjenje koje si dobio od 13.2V je malo, zameni aku (pozajmi od nekog) pa opet proveri punjenje...... okrenu obrni, ne bi smelo biti na tim vrednostima, 14+V je vec Ok.
Hvala na odgovoru. Termoventil sam vec zamenio i sad pokazuje temperaturu na sredini skale. Ranije se jedvao odvoji od nule jer je termoventil bio stalno otvoren i vrti vodu kroz ceo sistem. Mislio sam da ce to uticati i na smanjenje potrosnje goriva , medjutim ostala je ista. Da li informacija o temperaturi koju pokazuje na instrument tabli ide i do racunara ili ima zaseban termodavac?

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: aprilia atlantic 500 sp
Hvala na odgovoru. Termoventil sam vec zamenio i sad pokazuje temperaturu na sredini skale. Ranije se jedvao odvoji od nule jer je termoventil bio stalno otvoren i vrti vodu kroz ceo sistem. Mislio sam da ce to uticati i na smanjenje potrosnje goriva , medjutim ostala je ista. Da li informacija o temperaturi koju pokazuje na instrument tabli ide i do racunara ili ima zaseban termodavac?

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока

A evo i slike alarma85b56049a3a2f0bb8f2b3e2fc4092a56.jpg

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
12 hours ago, Satelis said:

Trebace ti fajtalica sa vodom, upali motor i ostavi da radi, legni sa desne strane, prigusi svetlo i zalivaj po bobini.....ne sme zatrokirati nit se ugasiti, nit smes varnicu videti/cuti.

Iskren aplauz za fajtalicu !!!

Možda bi mi ovo palo na pamet za nekih 100 godina  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 1 sat, dmitems je napisao:

Hvala na odgovoru. Termoventil sam vec zamenio i sad pokazuje temperaturu na sredini skale. Ranije se jedvao odvoji od nule jer je termoventil bio stalno otvoren i vrti vodu kroz ceo sistem. Mislio sam da ce to uticati i na smanjenje potrosnje goriva , medjutim ostala je ista. Da li informacija o temperaturi koju pokazuje na instrument tabli ide i do racunara ili ima zaseban termodavac?

Opet mala ispravka, nije termoventil vec termostat. Kad si njega zamenio, obavezno si trebao proveriti nivo ulja u motoru i pomirisati merac. Po opisu garant imas benzina u karteru sto nikako nije dobro.

 

Nema termodavac vec senzor temperature koji je na glavi motora, odatle signal salje racunaru i tabli, pa kad dodje vreme za ukljucenje ventilatora, racunar salje signal releu, rele ventilatoru i to je to.

Inace racunar preko mase opaljuje rele, nadji zicu pozadi kod racunara, daj kontakt, daj toj zici sto si nasao masu i ventilator se mora ukljuciti.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: aprilia atlantic 500 sp
Opet mala ispravka, nije termoventil vec termostat. Kad si njega zamenio, obavezno si trebao proveriti nivo ulja u motoru i pomirisati merac. Po opisu garant imas benzina u karteru sto nikako nije dobro.
 
Nema termodavac vec senzor temperature koji je na glavi motora, odatle signal salje racunaru i tabli, pa kad dodje vreme za ukljucenje ventilatora, racunar salje signal releu, rele ventilatoru i to je to.
Inace racunar preko mase opaljuje rele, nadji zicu pozadi kod racunara, daj kontakt, daj toj zici sto si nasao masu i ventilator se mora ukljuciti.
 
Mnogo je nadoumice kada se kaze termostat jer se tako i kod bojlera i raznih elektricnih uredja termostatom zovu i termoprekidaci kojima se komanduje. Inace kod mene ventilator je ispravan i retko kad se ukljuci. Proverio sam ga dok radi u mestu. Za benzin u karteru nisam siguran. Zasto i odakle on tu? Ne razumem.

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nema nedoumica oko termostata, kako je kod bojlera i ostalih el. uređaja ne znam. Znam da termostat otvara na odredjenoj temperaturi kako bi doslo do cirkulacije antifriza u rashladnom sistemu.
Termo prekidač koji pominjes nema veze sa termostatom, on je obično ušrafljen u hladnjak motora i sluzi da na odredjenoj temperaturi aktivira ventilator.

Termostat kada otvori ranije nego što treba, agregat ne može postići radnu temperaturu. Temperaturu čita senzor na glavi i informaciju salje računaru. Računar vidi hladan agregat i konstantno zadaje bogatu smešu kako bi se agregat zagrejao.
Bogata smešma ne sagori u celosti, sav visak goriva spušta se u karter pa otud nivo ulja preko maximuma nakon 4, 5Kkm predjena = propas.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5597 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Vaistinu zbori mladi Darko. Lično sam iskusio "proizvodnju ulja" na mom Atlanticu kad je imao 25K na cajgeru. 'Teli da mi rade generalnu, sreća pa nisu, brljali sa mapama i nekim drugim čudima (u ovlašćenom Piaggio servisu). Kasnije slučajno naletim na motori.hr da mnogi motori koji nose Master 500 sa termostatom u dekli pumpe za vodu imaju iste "nastrane sklonosti". Promenio termostat i evo me na 92K bez generalne :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: aprilia atlantic 500 sp
Vaistinu zbori mladi Darko. Lično sam iskusio "proizvodnju ulja" na mom Atlanticu kad je imao 25K na cajgeru. 'Teli da mi rade generalnu, sreća pa nisu, brljali sa mapama i nekim drugim čudima (u ovlašćenom Piaggio servisu). Kasnije slučajno naletim na motori.hr da mnogi motori koji nose Master 500 sa termostatom u dekli pumpe za vodu imaju iste "nastrane sklonosti". Promenio termostat i evo me na 92K bez generalne :sampion:
Kod mene je termostat spolja na crevima, ali sam ga kupio sa neispravnim termostatom i 20k km. Zamenio sam ga pre 2 god. Sada imam 40k km. Do sada bi riknuo odavno

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja