Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 500ie Sprint

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Jesi li prebacio obrtaljku na režim 4t ili je još uvek u režimu 2t? Do sad nisam uparivao medin obrtomer i ovaj digitalni ali mi se čini da i tu opaljuje CDI u svakom taktu!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Jesi li prebacio obrtaljku na režim 4t ili je još uvek u režimu 2t? Do sad nisam uparivao medin obrtomer i ovaj digitalni ali mi se čini da i tu opaljuje CDI u svakom taktu!?

 

ne,ne prebacio sam na 4T..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Na moju žalost 0plac.gif ti si za sada jedini koji može da odgovori na ovo pitanje ...mada si delom i već odgovorio ali slika govori više od ....

Da napomenem da pali i gasi ventilator ali mi posle toga kazaljka uopšte ne pada kako bi trebalo (ili ja očekujem previše :stabre:)

 

Na prvoj slici je kada radi u mestu i kazaljka pokazuje nivo posle gašenja ventilatora...

 

D40FAB77-BA7A-304C-B8C1-325246161E37_thumb.jpg

 

A ovako je u vožnji, konstantno...

D70A384A-6802-BF44-9CE3-A78E6A1134F8_thumb.jpg

 

Da li je ovako i kod tebe ili se ja kao Beverlysta (čitaj Beverly nema pokazivač temperature) mnooogo tripujem.

 

Hvala na odgovoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

slična je situacija i kod mene s tim da je meni u vožnji još niža temperatura od tvoje na 2.oj slici...Znači da nam šteka termostat tj najverovatnije da je termostat stalno otvoren...

U principu ne bih ja tu ništa dirao jer u mestu je potrebno min. 5min. da radi kako bi podigao temperaturu do te mere da pali ventilator (ja probao naravno) a realno ti nigde ne stojiš toliko u mestu, a kad ga poteraš temperatura ide odma dole...

 

a možda bi nam i valjalo da zamenimo termostat, ne znam pošto je...?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Kazaljka temperature mora da stoji par mm ispod pola u vožnji, nebitno da li je 35 ili 5 stepeni spoljna temperatura... Tako je bar kod Classica. Možda ima razlike obzirom da je kod Sprinta termostat na glavi motora a kod Classica je na dekli pumpe za vodu (eksterni). Termostat je ispod 30 eura a stalno otvoren termostat može da uzrokuje "obogaćivanje" ulja benzinom, čemu se najviše obraduju ležajevi radilice i ostale sitnice u motoru. :zbunjen:

 

Ja bi' to menj'o bez razmišljanja... :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 55 postova
  • Lokacija: vrbas
  • Motocikl: AA 500

Ljudi imam jedno pitanje , šta može da bude kvar a problem je sledeći : Kada voziš motor i pustiš volan on samo počne da se trese levo desnio . Mislili smo da je guma i promenili ,ali nije. ako je neko imo taj problem ko Aprilije sprin 500 nka napiše ili bar zna u čemu je problem . pozdrav i pomagajte !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 554 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Lezaj volana treba da se dotegne ako moze ili je za zamenu.. Ili ti je felna mnogo kriva (mada ne verujem jer bi toliko primetili kod zamene gume).. Nema sta vise da bude uzrok tome..

 

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Može biti više uzroka voblovanju.

 

Kad ste zamenili gumu, da li ste išli na centriranje (nije neophodno ali je poželjno) felne? S druge strane, neki brand guma, mislim da pocinje sa C..... se u ovim krajevima ponaša kao neprijatan za centriranje, mada se slične pojave, ali u mnogo manjem obimu javljaju i kod drugog nama dragog branda M.... Namerno ne imenujem da ne bih ulazio u polemiku. Treće. dotrajalost ležajeva kormana ili pak nedovoljna zategnutost mogu da uzrokuju pojavu. Četrvrto, nedovoljan pritisak u pneumaticima, pa čak i prevelik zadnji kofer (ako ga ima). Nedovoljno ulja u vilama, ili pak neka ranija deformacija za koju ti nije poznato (ne znam jesi li prvi vlasnik) isto utiču.

 

Kao što vidiš, ima mnogo faktora, ja ti predlažem da kreneš od najjeftinijeg i tebi najlogičnijeg, jer si upoznat sa bliskom istorijom skutera i možda ćeš povezati početak pojave sa nekim događajem (naleteo si na rupu, stavio si veći zadnji kofer, pukla ili istrošena guma, pao sa štendera, drugar se izvrnuo, našao si na baricu ispod vila, jedan štap vile ti je prljaviji, masniji od drugog i slično) te se nadam da ćeš uspešno rešiti ovi zaista neprijatnu pojavu na tvom skuteru.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 55 postova
  • Lokacija: vrbas
  • Motocikl: AA 500

felna dobra , nema lufta u volanu i skidan kofer jer smo mislili da je strujanje vetra. bile miselinke iz srbije na njemu pa stavljene pireli gume i dalje trese kad pustis korman. pomagajte ljudi drug mi je poludeo zbog toga .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ja sam imao taj problem ali je bila guma u pitanju. Njenom zamenom Bogu hvala drži pravac kao strela. Da li je padano sa motora? Da nije van ose?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 55 postova
  • Lokacija: vrbas
  • Motocikl: AA 500

Ja sam imao taj problem ali je bila guma u pitanju. Njenom zamenom Bogu hvala drži pravac kao strela. Da li je padano sa motora? Da nije van ose?

 

 

 

nije padano , motor je pod konac jedino ima na zadnjoj felni malo oštećenje na felni . Pa hoćemo da skinemo zadnju felnu da pokušamo i to .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Pazi, meni se to isto desavalo dok sam imao stare gume cim pustim volan a krecem se preko 60 km/h on pocinje prvo lagano a nakon toga sve jace i jace da trese... Nakon sto sam stavio novu gumu, covek je lepo balansirao i vise mi se to nije desavalo, tako da proverite da li su gume balansirane dobro...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Definitivno je fabričko osvetljenje preslabo i tek nakon stavljanja Xenona sam video koliko sam bio slep sa fabričkim H11 sijalicama...Ovo je nebo i zemlja razlika...

Komplet kit, xenon sijalica i balast me je izašao 3.800din. Sve je plug&play i radi za sve pare...

 

evo spravice

 

imag0153ni.th.jpg imag0154m.th.jpg imag0155g.th.jpg

 

a evo razlike između običnog i xenon osvetljenja!!!

 

imag0188sm.th.jpg imag0187dx.th.jpg

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 554 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Gde si kupio xenone?

Promenio član alexanto
citiran prvi post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

u Novom Sadu u Temerinskoj ulici...ne znam kako se zove radnja ali mogu saznati ako te baš interesuje..imaju svega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 554 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Imam dva seta xenona koji iz nekog razloga ne rade.. Pa ako ne uspem da osposobim jedan set moracu da kupim nove pa me interesuje koliko je H4 bi-xenon? Ako budes tamo u prolazu ovih dana uzmi broj telefona i posalji mi PP..

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

H4 bi-Xenon platio sam jesenas 45e na BP (kineski za auto, ali svetle za sve pare), imaš u temi o mom Madisonu u potpisu ti je link

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Do sada na Apriliji su mi bile sledeće gume:

- napred Michelin Gold standard iz 2005.god

- nazad Pirelli GTS iz 2008 god.

sve u svemu prvoklasna plastika posle toliko godina, što je za očekivati...

 

Morao sam se ponoviti novim gumama a izbor je pao na Michelin City Grip - made in Serbia !!! :)

 

imag0380m.th.jpg imag0376r.th.jpg imag0379s.th.jpg imag0378xg.th.jpg

 

prednja 120/70-14 plaćena 5.300 din.

zadnja 150/70-14 plaćena 6.800 din.

 

Ljudi moji, kad sam seo na motor i provozao mislio sam da nešto nisam dobro sklopio, zategao, da nisam odstojnik točka dobro stavio itd itd...motor me ne sluša...Osećaj je takav da čim ga malo nagnem pada postrance...reko majku mu šta je ovo... wtf.gif Posle pređenih 10tak kilometara skontao sam da se konačno vozim na gumama a ne na nekoj plastici...Toliko dobro drže krivinu da je to nenormalno i jednostavno mi je bilo potrebno malo vremena da se naviknem na novu situaciju...Vožnja je dobila novi smisao!!! :) obaram ga maltene do ivice guma...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Aprilia atlantic 500sp

Molim pomoc oko resetovanja alarma ili kljuca. Naime, desilo se to da ne mogu upaliti motor jer ga ne mogu razblokirati. Daljinski je ispravan, provereno kod kljucara. Ukoliko neko zna nesto o tom problemu molim da pomogne.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nadji centralu od alarma ( najv. se nalazi ispod inst. table ), proprati instalaciju od blokade koja ide ka kont. bravi ili ka osiguracima ( pumpa goriva ), kada nadjes instalaciju tj. zice od blokade spoji medjusobno ( 2 zice ) i blokade vise nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja