Jump to content

Moto Zajednica

Sinhronizacija karburatora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Svaka promena tipa K&N filtera, sportskog izduva... trazi promenu mapa. Vrati original izduv i nece biti problema. Ako ti je markiran izduv tipa Akrapovic, Yoshimura... obratis im se e-milom, kazes koji motor imas i koji izduv imas, pomocice ti. Pozz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake
Pre 10 sati, Jelenko Vilotic je napisao:

Sladak si... ajd ubuduce ako si tako pametan podeli neki savet i pouci one koji ne znaju. U protivnom, ne seri.

 

Nema tolerancije za ovakve uvrede.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 12 sati, Arakis je napisao:

 

Nema tolerancije za ovakve uvrede.

Lose se izrazio, termini nisu primereni forumu, slazem se ali poenta u centar!!! "Ja znam a ti ne" i pohvale slicnog tipa za kojima ne sledi "pogledaj stranu pre" ili konkretna pomoc su gore nego ne pisati nista.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
2 hours ago, N.F.S. said:

Lose se izrazio, termini nisu primereni forumu, slazem se ali poenta u centar!!! "Ja znam a ti ne" i pohvale slicnog tipa za kojima ne sledi "pogledaj stranu pre" ili konkretna pomoc su gore nego ne pisati nista.

 

vjerovatno si upravu .. ali sve to je uslijedilo nakon njegovog komentara ... a ne prije .. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

I to je istina.... Revoltiran je bio verovatno, ne podrzavam naravno takav recnik ali valja i trud prilikom pomoci videti... Zato smo ovde :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 3/29/2012 at 10:08, strasilo je napisao:

Ako sinhronizaciju radi netko tko nezna,..., će zadati puno muke onom tko to iza njega bude išao popravljati ... :takoje:

 

Kad se zalomi BMW R1.2x, više sati.

 

On 11/25/2017 at 7:45, Jelenko Vilotic je napisao:

U mom manualu pise da se ...

Vidim da ovde pise drugacije, a sa obzirom da su to napisali ..., koji verujem da znaju tematiku,...

Gde sam pogresio?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Ja se izvinjavam. Nisam znao da je strasilo toliko bitan clan foruma, cak sam i banovan na nedelju dana da se malo saberem. 

I evo me nazad, drugovi su mi ukazali na moje greske i vratili me na put bratstva i jedinstva. Opet, i ovako raskajan, ja ne dobih odgovor u cemu sam pogresio, osim u poslu... 

Mislim da cu morati da posetim majstora, verovatno jednog koji kao i mnogi ovde puno zna i mrzi ga da se raspravlja sa buranijom. Smrc, smrc, osiromasicu...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Imaš fabriku u kojoj rade na hiljade inženjera, tehničara i majstora koji svaki dan jedu hleba od motora koji su izmislili, napravili i predvideli kako radi i održava se do naj manjeg šrafčića, a ti ne veruješ svojim očima, onome što piše u uputstvu, već veruješ verovanju, tu si pogrešio. Ne radi se posao verovanjem već znanjem, rupu u saksiji je već izmislila fabrika. Znaš onaj vic, šta Srbin prvo uradi kad kupi nov uređaj, pa prvo baci uputstvo, a drugi, kad Srbin čita uputsvo, pa tek kad pokvari televizor. Ja sam Srbin i pridružujem se Strašilu, nema to veze sa bilo čime, u pitanju je čista matematika, odnosno tehnika u koju je ona utkana.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

E bas si mi dobro objasnio. Ja sam postavio najjednostavnije pitanje na koje i dalje nema odgovora.

Da ponovim, u mom MANUALU ZA VARADERO, koji je izmislila ista fabrika koja je izmislila i rupu na saksiji pise da se prvo radi sinhronizacija pa onda stelovanje smese. Ovde ljudi govore da se prvo steluje smesa pa onda radi sinhronizacija. Da li ja pricam kineski ili je stvarno moje pitanje toliko glupo? 

Ja upravo i ne verujem verovanju, tj. mastorima koji govore suprotno upustvu i zato i postavljam pitanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Ja sam ponovno čitam sve od tvog pitanja pa na dalje i ne mogu naći (ne kažem da nema, nego da ja ne vidim) gdje je netko tebi savjetovao da prvo naštelaš smjesu a onda vakuume ?! 

Ako si pratio postupak koji je u manualu za tvoj motor .. i motor ti radi kako treba, koji je točno smisao tvog pitanja na ovoj temi ?!? 

 

ali sa druge strane ... DA .. ako imaš karburatore na stolu, rastavljene u proste faktore od kojih trebaš složiti nešto upotrebljivo, prvo češ namjestiti šarafe za smjesu na "početni" položaj, koji je također naveden u manualima i nije na svim motorima isti .. a tek nakon toga ćeš uopće staviti karburatore na motor i započeti sa namještanjem "vakuuma" ... 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS
On 3/28/2012 at 22:31, scuba je napisao:

Sinhronizacija dolazi na kraju krajeva. Prvo šteluj ventile pa paljenje pa smešu pa tek na kraju diraj sinhronizciju.

Ja sam iscitao temu i postavio pitanje u vezi onoga sto mi nije jasno, na sta sam od tebe, strasilo, dobio nadmen odgovor. Ali dobro...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Ok, hvala. Pozvacu Ajnstajna sada na telefon da mi protumaci vase postove posto sam ja jadan glup, pa ne kontam. 

 

Ja sam skolu napustio u osmom razredu pa sam malo retardiran, nisam imao pameti da zavrsim trogodisnju masinsku za auto mehanicara... sta ces, nekom je zivot mama, a nekom maceha. 

 

Hvala na pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS
On 11/25/2017 at 8:45, Jelenko Vilotic je napisao:

Nesto me zbunjuje ovde. U mom manualu pise da se prvo nasteluju odnosi (sinhronizacija) pa tek onda podesava smesa. 

Vidim da ovde pise drugacije, a sa obzirom da su to napisali scuba i boki, koji verujem da znaju tematiku, molio bih za pojasnjenje. Ja sam radio komplet servis karbova, podesio smesu na pocetno fabricko podesavanje, zatim sinhronizovao, pa potom podesio smesu sa digitalnim tahometrom na razlicitim obrtajima. Sve kako pise u manualu...

Gde sam pogresio?

Evo i mog pitanja, koje mislim da sam sa postovanjem i uvazavanjem postavio. Medjutim, ovde je nekima bitnije da budu oni koji se jako razumeju, nego da pomognu ako nekom nesto nije jasno. Ne razumem zasto pisete ako cete napusiti svakog ko vam postavi podpitanje kao da je retard. 

I onda mene banuju zbog vredjanja... pa gde je tu logika... 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 25 minuta, Jelenko Vilotic je napisao:

Ja sam skolu napustio u osmom razredu pa sam malo retardiran, nisam imao pameti da zavrsim trogodisnju masinsku za auto mehanicara... sta ces, nekom je zivot mama, a nekom maceha. 

 

 

Visoko sam obrazovan na državnom univerzitetu, sa lepim poslovnim iskustvom, a mehanikom se bavim ceo život iz strasti i hobija za trkama, sada duše i iz nužde jer sam retardirano pošten pa ne umem da podignem dva prsta, no, ne žalim se. Protivnik sam banovanja i svih vrsta restrikcije pa sam apriori na tvoj strani iako ružna reč ima može imati i povratni epitet. Ne mislim da se ovo odnosilo na mene ipak pa ti neću zameriti ni uzvratiti, a nema ni potrebe da to  drugi čine. Ne smatram da je znanje, znati da ga deliš, bar ne uvek i ne sve. Napisao sam ti jasno iako ne decidirano, fabrički manual je azbuka uz dužno poštovanje tvojim verujućim osobama. Naveo sam da usis sadrži niz faktora koji su uzajmno posledične i da se mora zato raditi u krug i sinhrono. Praktično, dva cilindra sa dva potpuno razdvojena usisa, nebitno dal je karburator i koji ili ajnšpric, rasture se oba i sve vrati na mesto bez da se uoči neka anomalija, osnovno je da se izvrši radioničko postavljanje kako je navedeno u manualu ali to ne znači da će automatski biti i dobro, može broj obrtaja da bude daleko viši od potrebnih na slobodnom radu, ili čak i kako treba a da jedan usis jedva da radi a drugi da puni previše, što se u gruboj projekciji vidi po nestabilnom radu iako je obrtomer na 1.000. Praktično kroz jedan protiče više vazduha nego što je njegova idealna polovina, a kroz drugi manje, logički je da podešavanje smeše ne može da bude urađeno dobro i kao prvo, pa da se onda jedan pritvara a drugi otvara radi usaglašavanja. Ako se prikači diferncijalni manometar pri drastičnoj nesinhronosti, ode tečnost u jedan cilindar trenutno, a svašta se sipa u creva. Zato i stoji u tom manualu da se prvo izvrši usaglašavanje  usisa bez obzira na nivo, pa onda smeša i tako u krug do potrebnog rezultata po svim parametrima. Znači, ako si se pridržavao manuala, nisi ništa pogrešio, ali je pogrešno dovođenje u upitnost fabričkog navoda naspram forumskih likova gde ubrajam i sebe iako ja često radim van uputstva ali mu ne protivurečim. Ne znam o kom motoru se radi, zaključujem da nije u pitanju BMW, pa ćeš još i dobro da prođeš sa takvim ambivalencijama.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
On 12. 04. 2012. at 1:19 AM, scuba said:

 može govoriti o pravoj, preciznoj sinhronizaciji ukoliko su svi prethodni uslovi zadovoljeni (ventili, paljenje, smeša, temperatura...).

Da si pročitao (s razumjevanjem) i ostali tekst koji je scuba napisao, možda nebi ni pitao to što pitaš .. ;)

Iako je i dalje izvlačenje nedne rečenice iz teksta potpuno besmisleno .. 

 

Znači neki od parametara koji su potrebni za pravilan rad mašine se moraju zadovoljiti prije nego što se krene sa postupkom sinhronizacije .. ali to ne znači da se na te iste parametre nećeš ponovno vratiti nakon što riješiš vakuume .. 

Iako vidim da tebi ovdje nije cilj dobiti odgovor, već isprovocirati nekoga ... :takoje:

 

Uostalom, ako si napravio motor i on radi, onda vjerovatno nisi nigdje pogriješio i dobar si majstor i trebao bi otvoriti servis ... :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja