Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc u vezi vizira ?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: V-strom DL650

Momci, potreban mi je mali savet od vas po pitanju vizira. Naime ja vozim Kymco Xciting 250 koji nema los vizir i generalno zastita od vetra mu je solidna no to vazi za normalno visoke vozace :zbunjen: . Sta da radim ja sa mojih 195-6 cm...Problem se javlja pri vecoj brzini u vidu buke i vazdusnih udara u vrh kacige sto za duzu voznju bas i nije prijatno.

E sad, bez obzira sto zivim u Makedoniji imam u Srbiji dosta rodbine i prijatelja pa me interesuje gde kod vas ima da se nabavi onaj produzetak za vizir (to sam video na slici nekog od vasih skutera, ne secam se tacno gde... znaci gde ima, koliko para i da li to otklanja ili barem znacajno smanjuje probleme koje sam naveo ( ili je bolja varijanta novi duzi vizir ???) :stabre:

 

Ako je to vec ,,obradjeno" u nekoj temi kazite u kojoj a ja se izvinjavam sto otvorih novu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Imaš dve opcije, da kupiš tzv. Laminar Lip, iliti produžetak za vizir (bilo fabrički, bilo pravljen) ili da uradiš sebi nov vizir kod nekog majstora (npr. Ivana u BG).

 

Obe opcije su okej, s tim da je pravljenje novog vizira vrlo zgodno jer se radi po tvojoj meri visine i širine, posebnim zahtevima (tipa zaštita za ruke, zatamnjen, itd.) i ne mora da bude skup.

 

Reci ako ti treba kontakt za Ivana, dosta forumaša je išlo kod njega i svi su zadovoljni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: V-strom DL650

Imaš dve opcije, da kupiš tzv. Laminar Lip, iliti produžetak za vizir (bilo fabrički, bilo pravljen) ili da uradiš sebi nov vizir kod nekog majstora (npr. Ivana u BG).

 

Obe opcije su okej, s tim da je pravljenje novog vizira vrlo zgodno jer se radi po tvojoj meri visine i širine, posebnim zahtevima (tipa zaštita za ruke, zatamnjen, itd.) i ne mora da bude skup.

 

Reci ako ti treba kontakt za Ivana, dosta forumaša je išlo kod njega i svi su zadovoljni.

 

Hvala na brzom odgovoru... i da, svakako, ako moze tel. e-mail, bilo sta za kontakt sa Ivanom :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSR 600

Druze meni je Ivan napravio vizir za gsr. Zbog putovanja. Njegove reci prenosim ti,decko je lepo to objasnio,uprincipu ce ti pomoci taj nastavak ali do odredjene brzine ali posle nema tu sta da ti pomaze. To je motor. Ja krenuo na put do Grcke U Makedoniji popizdeo na vizir jer mi jos vise klepetao po vetru,skinuo bacioga izvadim mali vizir iz kofera namontiram ga na cetri srafa i nastavim dalje. Moje iskustvo. Decko lepo radi ali nemoj mnogo da ocekujes od vizira da ce date zastiti. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Druze meni je Ivan napravio vizir za gsr. Zbog putovanja. Njegove reci prenosim ti,decko je lepo to objasnio,uprincipu ce ti pomoci taj nastavak ali do odredjene brzine ali posle nema tu sta da ti pomaze. To je motor. Ja krenuo na put do Grcke U Makedoniji popizdeo na vizir jer mi jos vise klepetao po vetru,skinuo bacioga izvadim mali vizir iz kofera namontiram ga na cetri srafa i nastavim dalje. Moje iskustvo. Decko lepo radi ali nemoj mnogo da ocekujes od vizira da ce date zastiti. Pozdrav.

 

Slažem se, izgleda da je brzina kretanja presudna, mogu da pretpostavim da je vizir od klirita bio suviše mekan za tvoj GSR600 i vožnju autoputem, pa su se javile jake vibracije. Mene je npr. lepo služio na Piaggio Libertiju 125cc, na gradskim brzinama do 90kmh.

 

Peđa, sam znaš kako i pri kojim brzinama koristiš svoj motor, pa proceni koja ti je opcija najbolja :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Ja sam bio kod Ivana zbog istog problema i kaže lepo čovek da za nas gabaritne (ja 196cm) je jako teško - gotovo nemoguće, učiniti čudo.

 

Pogotovo ne iz prvog puta, to ti najbolje može objasniti naš lider, predsednik i urednik Alexanto sa tom problematiokom se uhvatio u koštac sa mnogo volje, entuzijazma i prepravljanja

 

Ivanov savet meni je bio mali laminar lip, ali da ne očekujem ništa spektakularno tako da sam odustao od tih egzibicija i počeo sakupljanje love za neku dooobru bezšumnu kacigu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

Drugari, hvala vam na trudu i zaista korisnim informacijama... jos neko da mi da Ivanov broj ili e-mail i super :Mina:

 

Viziri od pleksiglasa (klirita) za sve motore.

 

Ivan, 0642847847, ivan28m@beotel.rs

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Nezgodno je to što si u Makedoniji a teško da to može na daljinu da se završi.

Ivan skroji i savije vizir a zatim ga prilikom montaže na motor dodatno dorađuje da bi savršeno legao i bez ikakve sumnje vrhunski je majstor kakvog nema nigde u Srbiji.

Kod mene na Burgmanu 400 nije fabrički vizir nego je stavljena povišena wide varijanta i do 70-80 km/h skoro da i ne duva a vizir je taman te visine da mogu da gledam preko njega ili u blago pognutom položaju kroz njega ( postavio sam slike na temi ljubitelji Burgmana).Na prvi pogled je idealno da bolje biti ne može.

Ali stvari se drastično menjaju pri većim brzinama i turbulencija počinje da šamara po kacigi tako da mi u tim situacijama dodje da ga skinem i bacim.

Možda bi to dodatno krilce rešilo problem ali uspeh nikada nije zagarantovan tako da ću razmisliti da li uopšte da idem kod Ivana i gnjavim ga.

Za tebe je rešenje neka fabrička povišena i proširena varijanta a Parimor proizvodi vizire za skoro sve modele motora, čak prave i flapseve za prozore od kola-one što idu sa spoljne strane.

Obrati se nekom lokalnom prodavcu moto opreme, možeš da poručiš i po slobodnoj proceni ne bi trebalo da košta više od 100 eur.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Ja sam imao sličan problem i evo kako sam ga rešio. Naime, na Xciting-u je moguće pomeranje vetrobrana po visini ali na žalost to ne porazumeva podizanje nego spuštanje u tzv. "sportski" položaj. Na sreću, delovi koji služe za fiksiranje vetrobrana su dovoljno veliki da omogućavaju prepravku i u drugom pravcu - na gore. Konkretno, treba samo skinuti 3 dela (na skici označena sa 64250, 64220 i 6423A). Na ovom poslednjem već postoji 6 rupa pri čemu su zauzete on niže 4. Na sreću, postoji dovoljno prostora sa se ispod njih, na odgovorajućem rastojanju probuše još dve i na taj način čitav element fiksira za nekih 5cm iznad fabričkog položaja. Sve ovo ne košta ništa, a može da pomogne taman onoliko koliko Laminar Lip ili novi vetrobran!

 

Mf5YH_delovi.jpg

 

u1Qiv_30313875.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: V-strom DL650

Eeee...ovo je prava stvar. Sasha druze za ovo ti dugujem :Mina: ... ako se ikad sretnemo a nadam se da hocemo :zdravo:

Bilo kako bilo, hvala puno...ako mi uspe ova operacija, javljam kako je ispalo.

Promenio član alexanto
citiran prvi post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: V-strom DL650

E pa Sale, postupajuci po tvom savetu i ja podigoh malo vizir i ispalo je super evo i fotke. Hvala ti na ideji :care:

 

P.S. Javljam kako sam i obecao :aha:

post-23193-0-10600000-1333892659_thumb.jpg

post-23193-0-36007200-1333892673_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 500

Eeee...ovo je prava stvar. Sasha druze za ovo ti dugujem :Mina: ... ako se ikad sretnemo a nadam se da hocemo :zdravo:

Bilo kako bilo, hvala puno...ako mi uspe ova operacija, javljam kako je ispalo.

 

Jel moze malo više detalja..Ili će se smao reći kad se skine vizir ?

Treba li nešto od delova ili se samo premeste postojeće matice ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 500

Evo vrućeg vizira iz Ivanove radionice (urađen u istom danu kad je i naručen):

 

14kedzp.jpg

 

PS. Ivanu je email prebukiran (verovatno kao i on) pa savetujem direkt poziv na mob. ili viber 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Много добро изгледа. Свака част Ивану. Јел има избора колико ће бити тониран?

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 500

Много добро изгледа. Свака част Ивану. Јел има избора колико ће бити тониран?

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

 

Po njegovim recima, za ovaj vizir tj. za tu debljinu imao je samo ovo da ponudi, sto je meni sasvim odgovaralo.

Taman a ipak se kroz njega dobro vidi, cak i nocu, cak i kada je vizir na kacizi toniran (voznja u osvetljenom gradu).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 331 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Kolege zna li neko gde da kupim ono krilce za vizir,ima kod nas na oglasima neko univerzalno al mi se ne svidja sto je nekako coskasto i sto je mehanizam za kacenje po sredini vizira pa moze da smeta u voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ako misliš na MRA, tu nema alternative... Louis.de i spremiš kamaru novaca :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 331 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Mislio sam na onaj laminar lip ili kako vec,kao na tvom atlanticu, mozda bi Ivan mogao da mi uradi,znas li otprilike koliko to naplacuje?

Jes neprikladno sto zalazim u cene coveka nego mislim da mu za skutere dodje cena manje vise ista.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Da to je Ivan pravio ali u sklopu celog vizira. Ne znam pošto je posebno a ne sećam se ni koliko je bio ceo vizir...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja