Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha TDM 3VD

Recommended Posts

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Da neko ne zna gde bih mogao da nadjem da kupim nov termostat za TDM? Moze li da se stavi neki od automobila ili nekog drugog motora?

 

Ne ceka mi se 3 nedelje Plattner.... a i 38 EUR je <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

post-2576-0-40818800-1332875151_thumb.jpg evo pa pisi sta ti tacno treba!

 

 

Treba mi ovo:

 

3WOtB_termostattdm.jpg

 

Nalazi se u kucistu koje stoji na crevima od hladnjaka...

 

Samo sam ja planirao da kupim nov posto mi se ne rastura pola motora za polovan i mozda ispravan termostat :neznam:

 

Koliko bi kostao polovan, ukoliko bi ga uopste i prodavao odvojeno od kucista?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Ne vidim problem oko termostata. :zbunjen: Taj ti je vjerovatno blokirao u zatvorenom polozaju cim trazis drugi,ako je ostao otvoren znaci da ima cirkulaciju,a ne koristis motor zimi nego ljeti pa onda nije problem sto imas stalnu cirkulaciju tecnosti za hladjenje. :neznam: Ako je pak ostao zatvoren onda samo probusi rupu na tijelu termostata i vozi dok ne nabavis drugi. :takoje:

 

termostattdm.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Ne vidim problem oko termostata. :zbunjen: Taj ti je vjerovatno blokirao u zatvorenom polozaju cim trazis drugi,ako je ostao otvoren znaci da ima cirkulaciju,a ne koristis motor zimi nego ljeti pa onda nije problem sto imas stalnu cirkulaciju tecnosti za hladjenje. :neznam: Ako je pak ostao zatvoren onda samo probusi rupu na tijelu termostata i vozi dok ne nabavis drugi. :takoje:

 

Cim izadjem iz grada, motor je suvise hladan. Nije zaglavio termostat (otvarao sam ga) ali ocigledno ne radi kako treba.

 

Mozda nekom i ne bi smetalo ali ja volim da vozim ispravan motor, cak iako kvar izgleda banalno. ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Ima i za to pomoci da dignes radnu temperaturu na otvorenom putu( prekrijes pola hladnjaka ),ali vidim da ti vise volis da lickas nego da se vozis. :lol: Salim se....Nego jesi li termostat ( kad si vadio ) stavljao u kakv sud i zagrijavao u vodi,pa hladio da vidis sta se desava,jer zna termostat ( osovinica koja otvara ) blokirati od prljavstine u tekucini za hadjenje. Pogotovo ako sipas vodu zna se uhvatiti kamenca,pa blokira. Onda ga prokuvaj u vodi sa sodombikarbonom vise puta,mozda proradi kad se ocisti. :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Ima i za to pomoci da dignes radnu temperaturu na otvorenom putu( prekrijes pola hladnjaka ),ali vidim da ti vise volis da lickas nego da se vozis. :lol: Salim se....Nego jesi li termostat ( kad si vadio ) stavljao u kakv sud i zagrijavao u vodi,pa hladio da vidis sta se desava,jer zna termostat ( osovinica koja otvara ) blokirati od prljavstine u tekucini za hadjenje. Pogotovo ako sipas vodu zna se uhvatiti kamenca,pa blokira. Onda ga prokuvaj u vodi sa sodombikarbonom vise puta,mozda proradi kad se ocisti. :zbunjen:

 

Nisam grejao, ali cu. Nasao sam u uputstvu za TDM kako se proverava ispravnost termostata pa cu tako i da proverim.

 

Hvala za savet sa sodom probacu i to mada sipam iskljucivo antifriz i destilovanu vodu :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Нови Сад Србија
  • Motocikl: Gazela

Немој се зјб.... Ако тај уложак термостата може да се извади из кућишта, провери температуру отварања, одеш у мало бољу радњу са ауто деловима, нађеш одговарајућу топлотну вредност, ако треба спољне димензиjе термостата лако ћеш да прилагодиш јер је материјал мек и лако се обрађује. И све то за максимално 1000 динџи. Не бих ти саветовао да возиш мотор без термостата.

 

fox :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM850

Imam slican problem, meni to kuciste curka pravo na svecicu >:(  Probao sam sva moguca dihtovanja i ne vredi. Tako da me zanima gde da kupim novo kuciste termostata?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Imam slican problem, meni to kuciste curka pravo na svecicu >:(  Probao sam sva moguca dihtovanja i ne vredi. Tako da me zanima gde da kupim novo kuciste termostata?

Ja sam problem sa curkanjem termostata resio tako sto sam zamenio gumicu (Plattner).

 

Jeste da je skupa ali je uradila posao. Bar sam 5 puta pre toga dihtovao I stavljao svakakve silicone misleci da je stara gumica dobra - resio sam problem tek kada sam stavio novu gumicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja