Jump to content

Moto Zajednica

Izvini, nisam te vidio... po koji put :(

Recommended Posts

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Danas prilikom povratka sa posla sam imao saobracajku, isjekao me je vozac dostavnog vozila koji je na raskrsnici ignorisao STOP znak i izletio iz bocne ulice direktno meni pred motor. Klasicna 'izvini, nisam te vidio' situacija >:( >:(>:( .

 

Ja sam pokusao da spasem stvar, ali previse naglo sam kocio i izgubio kontrolu nad motorom prije udarca u auto, sto je ispalo i dobro na kraju, posto sam proklizao po asfaltu i tijelom nisam udario u auto, ali nazalost motor jeste. Steta na motoru je tolika da se pitam da li se uopste isplati raditi popravku, s obzirom na godiste motora (1990-to).

 

Ja sam prosao samo ugruvan i malo ogreban, oprema je odradila svoj posao. Uvidjaj je bio korektan do kraja, policajci su rekli da je situacija cista i da je vozac automobila kriv, te me poslali u hitnu na slikanje glave i grudnog kosa.

 

Prvi put sam ucesnik saobracajne nesrece, i ono sto mene sad interesuje je sta sad ?

Zvati osiguranje da rade procjenu stete, toliko znam. Ali sta onda ?

 

Sta da uradim sa ostecenom opremom (kaciga, jakna, rukavice), da li i ona ide u procjenu stete?

 

Da li da to naplacujem od osiguranja ili od pocionica udesa ?

post-3840-0-85414700-1332794983_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR K9 1000 ccm

Danas prilikom povratka sa posla sam imao saobracajku, isjekao me je vozac dostavnog vozila koji je na raskrsnici ignorisao STOP znak i izletio iz bocne ulice direktno meni pred motor. Klasicna 'izvini, nisam te vidio' situacija >:( >:(>:( .

 

Ja sam pokusao da spasem stvar, ali previse naglo sam kocio i izgubio kontrolu nad motorom prije udarca u auto, sto je ispalo i dobro na kraju, posto sam proklizao po asfaltu i tijelom nisam udario u auto, ali nazalost motor jeste. Steta na motoru je tolika da se pitam da li se uopste isplati raditi popravku, s obzirom na godiste motora (1990-to).

 

Ja sam prosao samo ugruvan i malo ogreban, oprema je odradila svoj posao. Uvidjaj je bio korektan do kraja, policajci su rekli da je situacija cista i da je vozac automobila kriv, te me poslali u hitnu na slikanje glave i grudnog kosa.

 

Prvi put sam ucesnik saobracajne nesrece, i ono sto mene sad interesuje je sta sad ?

Zvati osiguranje da rade procjenu stete, toliko znam. Ali sta onda ?

 

Sta da uradim sa ostecenom opremom (kaciga, jakna, rukavice), da li i ona ide u procjenu stete?

 

Da li da to naplacujem od osiguranja ili od pocionica udesa ?

 

Jbg, prvo zao mi je sto ti se ovo desilo.

Dobra stvar u celoj prici je sto nisi povredjen i nije izlazilo vozilo hitne pomoci jer se onda sve potpuno drugacije tretira, odnosno traje mesecima i krivicu odredjuje sud... Ovako ces za par dana pokupiti zapisnik, dobices procenu stete, videces dal treba da ulazes neku zalbu, odnosno dodatnu procenu stete i naplatices pare od osiguranja (mozes da navedes i opremu i ona spada u stetu). Od pocinioca udesa koliko znam ne mozes da naplatis nista dok ne pokrenes tuzbu (za ugrozavanje bezbednosti, pretrpljeni strah, dusevnu bol i bla bla)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

sto nije lose da pokrenes pride. da imas strah sesti na motor a do tad si vozio ga svaki dan u godini...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: begeč
  • Motocikl: BMW R1100GS

tebi njegovo osiguranje isplacuje stetu na motoru a i odstetu za tvoje povrede.za tvoje povrede mozes uzeti vise para.angazuj advokata da se to brze resi a i odsteta ce biti veca.advokat ce ti reci sta si sve povredio,i koliko koja povreda donosi para.oni to jako dobro znaju.sa srecom....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Druze pazi da te ne zajebu u njegovom osiguranju. Po ovome sto si napisao znaju da procene totalnu stetu, a sve se gleda od godista proizvodnje vozila. Moj savet je da konsultujes nekog advokata, da ne ispadne da za nadoknadu koju ti oni isplate nemozes kupiti ni tockove. Ovo ti pisem iz mog iskustva, jer sam zbog neznanja ispao ovca, a posle je bilo kasno.:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Danas prilikom povratka sa posla sam imao saobracajku, isjekao me je vozac dostavnog vozila koji je na raskrsnici ignorisao STOP znak i izletio iz bocne ulice direktno meni pred motor. Klasicna 'izvini, nisam te vidio' situacija >:( >:(>:( .

 

Ja sam pokusao da spasem stvar, ali previse naglo sam kocio i izgubio kontrolu nad motorom prije udarca u auto, sto je ispalo i dobro na kraju, posto sam proklizao po asfaltu i tijelom nisam udario u auto, ali nazalost motor jeste.

 

 

Off topic:

Čisto ako čita neko ko ne zna. Proklizavanje nije dobro nikada. Da si kočio manje naglo, verovatno bi stao pre kombija, ili toliko usporio da bi udarac bio bezbolniji po motor i tebe. Takođe, postoji opcija izbegavanja, ako je kočenje nemoguće. Takve stvari treba vežbati. Proklizavanje je uglavnom najgora opcija, ali dobro je što si imao sreće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Opcija izbegavanja može od žrtve da napravi krivca. Kod proklizavanja su povrede bezazlenije, uglavnom oderotine dok pad sa neke visine i direktan udarac uglavnom izazivaju frakture i tu oprema slabo pomaže. Dva puta sam lomio desnu ruku pri minimalnim brzinama jedanput ozbiljan kolesov prelom zbog mahinalnog dočekivanja na nju. Ako postoji šansa da se zakoči ili bar dovoljno uspori treba ići direktno, ako ništa čistija je situacija pošto ovako neki zlonameran policajac može da stavi da si izgubio kontrolu i pao zbog neprilagodjene brzine. Pri vecim brzinama izbegavanje je jedino logicno kakve god to kasnije pravne posledice izazvalo, ipak je bolje biti živ nego mrtav. Za svaki slučaj idi odmah u stanicu da proveriš šta se dešava sa zapisnikom da ne bi bio neprijatno iznenadjen. U više navrata sam dobijao potpuno drugačiju finalnu verziju od onoga što su policajci pisali na terenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

100% ce osiguranje da ti kaze da motor ide u totalnu stetu. Za motor ce ti isplatiti oko 70% trzisne vrednosti motora (sa time tesko da ces moci da popravis motor). Konsultuj se sa nekim advokatom (koji radi udese) obavezno oko naknade nematerijalne stete za tebe (moto oprema koja je ostecena, povrede ako su konstatovane u bolnici, pretrpljeni strah i trauma, ako si zbog saobracajke izostao sa posla / za tu sprecenost u radu se takodje dobija nadoknada itd..). Ovo sam ti sve napisao iz licnog iskustva i nadam se da ce ti pomoci. Ali budi spreman da osiguranje pocne da zateze oko svega ali samo do kraja jer znaju i oni da ce morati sve da ti plate. I najbitnije je da si ti dobro.

 

1zdravo.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA
Sta da uradim sa ostecenom opremom (kaciga, jakna, rukavice), da li i ona ide u procjenu stete?

Bukvalno sve ide na procenu stete: jakna, pantalone, stitnici, rukavice, GPS (ako si imao), itd, itd.

 

Kaciga obavezno. Ne znam kako je u RS, ali u Srbiji postoji clan zakona u kome kaze da se ne sme voziti kaciga koja je izvrsila zastitnu funkciju prilikom pada, i to treba da navedes negde, da te ne bi zeznuli i isplatili vrednost polovne kacige, pogotovo ako si nosio neku skuplju.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500
Sta da uradim sa ostecenom opremom (kaciga, jakna, rukavice), da li i ona ide u procjenu stete?

Bukvalno sve ide na procenu stete: jakna, pantalone, stitnici, rukavice, GPS (ako si imao), itd, itd.

 

Kaciga obavezno. Ne znam kako je u RS, ali u Srbiji postoji clan zakona u kome kaze da se ne sme voziti kaciga koja je izvrsila zastitnu funkciju prilikom pada, i to treba da navedes negde, da te ne bi zeznuli i isplatili vrednost polovne kacige, pogotovo ako si nosio neku skuplju.

 

Hvala svima na savjetima, dosta stvari mi je sad jasnije. Jutros sam bio na pregledu kod ljekara, nista ozbiljno nije bilo, srecom :).

 

Znaci bolje da trazim popravku stete, nego da proglase totalnu stetu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

Kao sto su ti vec rekli. Obavezno kod nekog advokata koji ce ti vec reci sta dalje. Advokat radi na procenat i ti nemas nikakvih dodatnih troskova, da te to nebrine. Za procenu stetr ne bi bilo lose da vidis sa nekim majestorom sta streba da se menja, da odes u zvanican servis i zatrazis spisak tih delova sa cenama. koji ces odmah pokazati procenitelju. Ako hoce da ti isplate kao totalnu stetu (sto se tebi ne isplati) imas mogucnost da motor nosis u ovlasceni servis i oni da ti dovedu motor u originalno stanje, pa da ti napalte, a ti posle preko suda naplacujes od osiguranja. Ali naj bolje kod advokata pa ce ti on sve reci sta i kako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 321 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: SUZUKI BANDIT 400

Da ali ti sigurno neće dati jer im je neisplativo nego će biti totalna. Kod totalne štete traži po oglasima tvoj model i traži da ti daju isto toliko para koliko je u oglasima. Spustiće ti oni nekih 20-30% od te vrednosti i to je to. A za nematerijalnu štetu, kacigu, jaknu, pantalone, gps i mobilni koji su ti ispali u toku nesreće (samsung galaxy s2 1zvizduk.gif ) i ostalo najpametnije da uzmeš advokata. Jeste da uzimaju procenat ali isplatiće ti se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

isplata totalne stete ide na osnovu KATALOSKE vrednosti, ne trzisne, koja se iz nekog razloga jos umanjuje za neki postotak

 

ali posto si i tu u minusu, najbolje odes i porazgovaras sa nekim advokatom i on ti kaze koliku benefit mozes da izvuces

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 321 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: SUZUKI BANDIT 400

Nije po kataloškoj vrednosti! prošle godine sam imala totalnu štetu na banditu i računalo se tržišna vrednost - 5-10% odstupanje od tršišne vrednosti - 5-10% za starost motora - ostatak vrednosti motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Kao prvo dobro si prošao što je najbitnije.

 

Ne znam kako je kod vas ali za štetu i telesne povrede kod nas je ovako.

 

Uzmeš izveštaj saobraćajne nesreće i odeš kod advokata(najbolje) i onda se advokat cima sa osiguranjem za naplatu psiho/fizičkih povreda.

 

Za materijalnu štetu najbolje da ti sam odeš(da ti advokat i tu ne uzima pare) u osiguranje(tog što te udario) i odneseš im zapisnik posle čega oni moraju da dođu do tebe da slikaju motor.

 

Ako ti nude smešne cifre cenkaj se sa njima i spominji im advokata,sud,predomisli će se hehe

 

P.S. Šteta na telefonu,jakni,kacigi itd,može da se naplati samo ako imaš fiskalni račun za iste.

 

P.S.S. Idi kod doce žali se da te boli vrat,traži kragnu.Znam da će me pola foruma pljuvati zbog ovog ali tako možeš uzeti dooosta više para za povrede,drugar koji me je poslušao nije se pokajao. :takoje:

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA
P.S. Šteta na telefonu,jakni,kacigi itd,može da se naplati samo ako imaš fiskalni račun za iste.

Ja sam naplatio stetu za sve ovo sto si naveo, a nisam imao ni jedan fiskalni racun, nego sam prilozio profakture.

 

Obavezno angazovati advokata, to je moj savet.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Da može i predračun,ako imaš gde da ga namestiš.:takoje:

 

e da ako ti je šlep služba odlela motor,priloži im i taj račun u osiguranju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Svaka radnja hoce da izda predracun na tvoje ime, jer to nije obavezujuci dokument, samo sluzi kao informacija da radnja ima tu robu na raspolaganju po toj-i-toj ceni.

 

Postoje dva nacina da se nadoknadi (materijalna) steta.

1) Da se kupe iste te stvari od svojih para i da osiguravajuce drustvo nadoknadi pun iznos

2) Da se podnesu profakture ili racuni i da se isplati novac ostecenom, ali u tom slucaju je taj iznos umanjen za nekih 20-30%.

 

Osiguravajuca kuca prvo ponudi neku sumu koju uplati na racun, ali ta suma nije konacna jer mozes da podnese zalbu ako smatras da nije dovoljno. Iz mog iskustva, zalba je dala rezultat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Već su ti ljudi rekli, ali čisto da i ja podvučem - naplaćuješ štetu i za motor, i za povredu. Za naplatu motora trebaju ti njegovi ostaci, a za naplatu povreda treba ti izveštaj iz urgentnog, i izveštaj kad se izlečiš, od recimo lekara opšte prakse.

 

Država je propisala neku kliznu tarifu za vrste povreda, ali opet u nekim razumnim granicama. Isplata za lake povrede je između 50 i 100 000 dinara. Ti si, koliko sam shvatio, imao lake povrede. Moja devojka je za udarac u glavu i blagi potres mozga dobila 80 000. Koja ti je dijagnoza iz urgentnog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd (Banjica II)
  • Motocikl: V-Star 1100 Silverado

Da se nadovezem na kolege - uzmi advokata i opleti po firmi koja je vlasnik vozila.

Kazne su strasne za firme. u Srbiji, racunam da je tako i u RS.

 

I najvaznije je sto i sada mozemo da pricamo i da se konsultujemo :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prošao, 184 postova
  • Lokacija: Kotor Varoš (Republika Srpska)
  • Motocikl: Kawasaki Ninja 250R

Ma najbitnije je da ti imas policijski izvjestaj a ostalo se da rijesiti... a u kojem je to dijelu BL bilo? 0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit (ex Kawa ER5)

Najbitnije je da imas policijski zapisnik, izvestaj o lekarskom pregledu, posle ide procena stete i to je to.Najbitnije da si ti ok. Srecno sa naplatom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja