Jump to content

Moto Zajednica

na šta potrošiti novac, vreme i malo živaca

Recommended Posts

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

od čega si krenuo, mislim kakva je motor bio pre nego što si ga prepravio?

 

inače uradio si ga ukusom, da ne vrišti preterano, baš mi se dopada. ja sam sad u zastoju, a trebao sam pola posla uraditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200s DVT ,Triumph Street Triple R ,Triumph Speed Triple 955i , Kawa Z 650 i ostalo

motor sam uvezao iz svajcarske krajem 2005 bio je u extra stanju 32000km bez ijedne ogrebotine jedino sto sam zamenio su gume lanac lancanici  plocice i lamele a to sam ja kriv zbog preteranog tockiranja i sve to ove godine,presao sam sa njim za dve sezone oko 8 000km ,delove sa njega koje sam skinuo prodao sam za oko 700 -800e tako da se nisu bacili .vrlo je bitno kad ulazis u prepravku motora da znas da vreme i pare ulazes u zdravu osnovu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

naručeni farovi iz louis-a, majstor farbach treba da odlije masku od 999...

 

ja nešto čeprkam po garaži, pripremam šta mi treba da bi mogao da savijam cevi (držač prednjeg točka, šablone)....

 

 

mrdnuo sam iz mesta, jupiiiii!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

naručeni farovi iz louis-a, majstor farbach treba da odlije masku od 999...

 

ja nešto čeprkam po garaži, pripremam šta mi treba da bi mogao da savijam cevi (držač prednjeg točka, šablone)....

 

 

mrdnuo sam iz mesta, jupiiiii!  ;D

 

Samo napred, mrdaj pozadinu, da vidimo vec jednom "master-piece" u komadu!  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

molim Boga za neku mećavu ali ne vredi!  ;D

 

farovi stigli, maska odlivena, stiže sutra. evo slike.

 

eGykY_p1030531uj9hh0.jpg

 

samo što su u međuvremenu napravljeni otvri za vazduh, tu dolazi gusta alu mrežica. mislim da će se lepo uklopiti na crnu masku i viyir.

 

postaviću uskoro sliku kako to provizorno stoji na motoru....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

evo kako se to radi uz pomoć štapa i kanapa...  ;D

 

ZAl2Y_hpim3790mn4.jpg

 

 

TSsPk_hpim3778vh9.jpg

 

 

8agqL_hpim3791os4.jpg

 

maska će još malo da se obradi, malo je velika, a i pola motora fali tako da  ne može da se stekne baš prava slika.

 

a sad idem da se bacim na pravljenje nosača repa.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

Svaka cast na trudu i vremenu koje ulazes ....

 

mani rasu vidis da oblece oko motora kao kisa oko kragujevca nikako da prione na posao  :) :) :)

 

 

uhhhh. kako boli istina.  ;D

 

 

u pravu si runner, maska će ići bliže (to sam zaboravio da napišem) nego nisam mogao drugačije da je namontiram. meni se sviđa što je ovaj prednji deo izbačen napred ali je mnogo prostora između same maske i prednje viljuške tako da je moram primaći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GSX 600 R, Honda Deauville 650, BMW RT1200R

Da se i ja nadovezem na ovu temu.Ja sam pre dve godine od fzr-ke pravio r-1.I uopste nije mali poduhvat potrebno je mnogo truda i volje da se uradi kako treba.Neznam sta pokusavas da napravis od motora ali znam da sta god vidis moras da prepravis.Meni je najveci problem pravio rezervoar.Posto sam ugradio od r-1 morao sam da smanjim kuciste filtera vazduha pa mi je bilo malo vazdiha za normalan rad motora na visokim obrtajima.Onda sam od Aprilije ugradio fuzasrere i cevima od usisivaca doveo do kucista ustvari napravio air-boks i resio problem.Kod tebe vidim problem u prednjoj masci ,moj savet ti je da kompletnu armaturu koju drzi farove,cajgere.masku i retrovizere napravis ne da prepravljas od postojece bice ti mnogo lakse.Imam neke slike kaka sam ja to radio doduse napravljene su mobilnim pa ako ce ti nesto znaciti mogu da ih postavim.Pozdrav i puno uspeha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

Okaci slike, naravno. Svaki savet i iskustvo se ceni! Nosac maske cu praviti od nule, ovako sam postavio cisto da vidim kako ce se maska uklopiti jer je dosta velika. Maska ide blize motoru i malo ce se redizajnirati. Ovako mi je bilo najlakse da je stavim jer radim sam pa ne mogu da vidim ako moram da drzim rukom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja