Jump to content

Moto Zajednica

na šta potrošiti novac, vreme i malo živaca

Recommended Posts

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

pa na motor naravno!  ;D

 

pre nekog vremena kupio sam yamahu FZR1000Exup, blago havarisanu. i sad pitanje je bilo šta raditi sa njim - vratiti ga u fabrički izgled.... ili napraviti streetfight po svojoj meri? pošto je to motorče po meni prilično ružnjikavo, a i zima je pred nama odlučio sam se za drugu varijantu iako znam da će da me košta više i novca i vremena i živaca ali nema veze.

 

plan je sledeći: rep od ducati 999r modela sa auspuhom, ugradnja ralice i druge maske (ovaj deo je još u fazi traženja ideja), pravljenje ojačanja zadnje viljuške sa donje strane, takođe okretanje kočionih klešta zadnje kočnice na dole, ugradnja malog blatobrana kao na novijim R motorima, plastifikacija rama u crnu boju, ugradnja pancirnih creva, farbanje motora u crno....

 

inače neće biti klasičan SF, zadržaću fabričke heblove, maska će biti veća i spuštena nisko blizu točka i rep neće biti preterano podignut.

 

naravno ovo sve radim uz bratovu veliku pomoć (ivan82), veliki pozdrav za njega!  ;)

 

 

 

nemam sliku kakav je motor bio kad sam ga uzeo, to ću nabaviti pa kačim.

 

manje više sam poskidao sve što je višak, hladnjak, izduv creva i ceo rep.

 

mašina izgleda ovako..

 

 

TXWv9_hpim2938zv2.jpg

 

 

temu sam otvorio da vidite kako će to izgledati korak po korak, da razmenjujemo mišljenja i ideje i naravno rešavamo probleme kojih će svakako biti.

 

 

KREĆEMO!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

aj blago meni polako pa javi da trazimo i preko sta treba

gledaj na ebay-u

 

svaka ti čast, u tebe nisam ni sumnjao!  ;)

 

 

REP!

 

posle dosta ideja, saveta, slika, šetanja po netu, odluka je pala na rep o ducati-a 999r modela, znači da prekopiram komplet rep sa sve izduvom, jer bez izduva rep i ne postoji.  ;D

 

evo kako to izgleda na dukcu.

 

OD5g9_bikepics309981fullig1.jpg

 

izduv će biti kao ovaj termignoni jer je fabrički dosta veći o kockast, jedina dilema da li će imati jednu cev ili dve, jedna je lakša za izradu ali dve su lepše, hmm videćemo.

 

 

majstor farbach je izlio rep.

 

er1Sv_hpim2960fz2.jpg

 

e sad, fora je u tome što ova plastika mora imati sedište da bi sa njom mogao da baratam, merim rastojanja i tražim pravi položaj. kako ne bih poremetio poziciju sedenja, uzeo sam yamahino sedište, privremeno ga namestio i uzeo sve potrebne mere i na osnovu njih napravio zamensku osnovu za sedište od špreploče.

 

na kraju je to sve izgleda ovako.

 

Thajr_hpim2957zw0.jpg

 

rep će ići još malo gore.

 

e sad da bih mogao dalje da radim moram da napravim držač ove plastike (ne kompletnog repa već samo plastike), jer je ona sva i krivinam i ne mogu da se postave dve prave cevi (kao na japanskim motorima) pa da sedne na njih, prokleti italijani  :D.

 

kad to uradim pišem dalje.

 

kad napravim konstrukciju nosač sledi ugradnja struje koja je kod yamahe sva u rep tako da će to biti posebna avantura, servo od exup-a naravno ostaje na polici.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Ukusi su razliciti.

Meni se npr. svidja ovo, samo da je ovaj donji deo oklopa malo vise spicast.

 

EEcde_dscn6765largerk9.th.jpg

404.jpg

AY9I8_dscn6767largetx9.th.jpg

 

Ipak je bolja zastita od vetra pri velikim brzinama od SF-a.

 

Ako uspes dobro da upasujes taj rep od Ducati-ja i da izvedes izduv sa cevima kao sto si gore pisao mislim da ce odlicno izgledati taj zadnji deo.

 

A za blatobran nesto ovako malo novije i atraktivno:

404.jpg

404.jpg

 

Ili ovako kao na ovom Grbavom (klasicno a lepo):

RwUs5_20070327bikepics8440218wq5.th.jpg

pUlXQ_20070616bikepics9338138eh9.th.jpg

 

A za ralicu, zna se  ;D:

QK6Gc_dsc00282jy2.th.jpg

bOq3Z_20061121bikepics7289318ye8.th.jpg

2cIu3_20070523bikepics9081698fm3.th.jpg

404.jpg

 

Ili donji deo nekog trkackog oklopa (nesto poput ovog samo sto je ovaj serijski):

404.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

ja nisam hteo rep od R1 jer ga svi staljeju, a i izgleda mnogo glomazno na fzr-u, imam par slika, mnogo bolje stoji rep od 998 sa podrepom i klasičnim auspuhom.

 

što se tiče prednjeg blatobrana, videću, prvo da uradim rep i ralicu, inače motor ima klasičnu viljušku a ne USD tako da to malo zeza.

 

ralica... mora da ide u špic, skoro do samog prednjeg točka i nazad do zadnjg, tako da će verovatno pasti prepravljeni donji oklop od nekog R-a.

 

 

 

samo da upozorim sve da će radovi veoma polako napredovati, imam dosta drugih obaveza, a i sam motor je u selu tako da... naravno planiram da slikam svaki prepravku i izradu i da kačim slike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

Krece prepravka jos jedne Yamahe exup.

Maska je prepravljena z 1000. 2 mala sociva su iz Louisa, 70 e ali bar sijaju. Z 1000 je bio donator i plastika oko hladnjaka. Rep je R1 2007.

Dole ce korito, ima ih nekoliko, izabracemo neko koje ne ide previse visoko. Ne bi trebalo da lici na donji deo oklopa, bar ne da se prepozna na prvu.

Auspuh jos nije definisan. Najbolje bi bilo u repu, but jebiga.

 

post-0-12878991402074_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

Rep jos nije fiksiran. Bice kraci i  nize postavljen, ne sme da prelazi ivicu zadnjeg tocka.

Ovo su faze prepravke maske. Malo je buljava sa tim velikim ocima. Imao sam par sitnookih projekata i ne bih vise da becim oci po mraku.

 

post-0-12878991403087_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

što se tiče prednjeg blatobrana, videću, prvo da uradim rep i ralicu, inače motor ima klasičnu viljušku a ne USD tako da to malo zeza.

 

ralica... mora da ide u špic, skoro do samog prednjeg točka i nazad do zadnjg, tako da će verovatno pasti prepravljeni donji oklop od nekog R-a.

 

Pa ako hoces da ti ralica ide od prednjeg do zadnjeg tocka i da bude malo vise nego klasicna onda se to zove donji deo oklopa.

Ako tako hoces, najbolja varijanta je neki donji deo od nekog trkackog oklopa ili serijskog koji izgleda tako.

Gledao sam malo slika po netu i naisao sam na nesto ovako:

 

zpDS7_20070915bikepics1024368sc0.th.jpg

WQ5b1_20071001bikepics1042139aw4.th.jpg

edTD0_20071003bikepics1044032nb7.th.jpg

k0sRJ_20070802bikepics981819fih3.th.jpg

 

Brrko ovu Yamahu sam video u Kraljevu, pa ono solidno izgleda ;)

 

Pa izgleda solidno a izgledala bi extra da je covek posvetio malo vise vremena i paznje pod kojim uglom  da montira oklop, po meni gornji deo je trebao da ide malo vise ka napred da izgleda agresivnije, donji deo je trebao da bude vise spicast ali on je hteo ovako (ukusi su razliciti) onda sitnice kao sto su sedista, zadnja stop lampa itd...

Motoru treba posvetiti malo vise vremena i para i bice vrh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

pa to je to Brko, neće biti klasična ralica, a neće biti ni klasični donji deo oklopa, uzeću donji deo oklopa od nekog motora i iseći ga po svojoj želji, ne treba mi tolika dubina, ali o tome kad dolje vreme. hvala ti na idejama!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Znaci, motor ce izgledati toliko dobro da ce biti zlo i naopako. ;D

 

A sto se tice saveta nema na cemu ;).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

evo malo novosti...

 

radovi su trenutno u zastoju!  ;D

 

čeka se pošiljka iz nemačke koja se negde usput zagubila...  :D

 

evo šta treba da stigne

 

K1UMM_delovi999mo1.jpg

 

posle ostaje da se napravi samo nosač repa i to je to. u međuvremenu ću očistiti i ofarbati grane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Ja ne smem ni da pitam koliko kosta ovaj auspuh kad ovako dobro izgleda. ;):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

.

ja nisam hteo rep od R1 jer ga svi staljeju, a i izgleda mnogo glomazno na fzr-u, imam par slika, mnogo bolje stoji rep od 998 sa podrepom i klasičnim auspuhom.

 

što se tiče prednjeg blatobrana, videću, prvo da uradim rep i ralicu, inače motor ima klasičnu viljušku a ne USD tako da to malo zeza.

 

ralica... mora da ide u špic, skoro do samog prednjeg točka i nazad do zadnjg, tako da će verovatno pasti prepravljeni donji oklop od nekog R-a.

 

 

 

samo da upozorim sve da će radovi veoma polako napredovati, imam dosta drugih obaveza, a i sam motor je u selu tako da... naravno planiram da slikam svaki prepravku i izradu i da kačim slike.

lOdgovara li ovako nesto? Ova ralica na slici nije dovrsena ,idu alu mreze u otvore, drugi sarafi itd.Ralicu pravim od poliestera iz dva dijela i postavlja se na org. nosace od starog oklopa.

 

post-1867-12878991697267_thumb.jpg

post-1867-12878991697931_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd/Surcin
  • Motocikl: Suzuki SV650S

ja sam od ovih likova kupio ralicu za svoj motor, pogledaj mozda bude nesto zanimljivo za tebe do duse kao sto naslov kaze potrosices i novac i vreme.

 

http://www.powerbronze.co.uk

 

A na ovom sajtu mozes pogledati kako to rade oni koji bas imaju para za ovakve slicne akcije.

 

http://secure.wisconsinwebwriter.com/mm5/merchant.mvc?Screen=SFNT&Store_Code=sf

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

GS druže hvala ti na predlogu ali ja sam još jaako daleko od ralice, ovo na slici izgleada super ali se ne uklapa u moju sliku, ovo je klasišna fajterska, a ja bih nešto drugačije.

 

inače ralica će izgleda polednja da se montira, kako sam kerenuo izgleda da če sve ovo ići jako sporo tako da mi je primarni cilj da na proleće motor bude u voznom stanju, tako da ću raditi prvo osnovne stvari, a ralica može da sačeka. ali videćemo kako će se situacija odvijati.

 

redoran-e parola ovog drugog sajta je "ovce su za šišanje"  ;D, brate, cene od 500-600-700 dolara za rep koji je neofarban u neobrađenom stanju i na njega se čeka od 4-6 nedelja, stvarno van pameti. ima dosta lepih stvari ali cene otkidaju! hvala ti za lin, ako ako imaš još nešto na tu temu stavi pa da im kardemo ideje.  ;D

 

trenutno ne mogu da razmišljam o drugim stavrima dok rep ne namestim, treba da radim ojačanje zadnje viljuške, e sad da li da je stavim sa donje ili sa gornje strane, da li da kočiona klešta stavim sa donje strane ili da ih ostavim tu gde su, od svega ovoga zavisi kakav će blatobran doći, kao i ralica, kako će se to uklopiti sa repom... biće posla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

evo kako bi ta ralica trebala da izgleda...

 

ralicaef9.png

 

i maska će biti u fazonu ove sa slike. ceo motor će odudarati klisičnog fajterskog stila.

 

za razliku od motora sa slike moj će imati sitniji rep, ojačanje zadnje viljuške će verovatno ići sa donje strane tako da će između same viljuške i repa biti dosta prostora, tu će naraavno doći blatobran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica

 

lOdgovara li ovako nesto? Ova ralica na slici nije dovrsena ,idu alu mreze u otvore, drugi sarafi itd.Ralicu pravim od poliestera iz dva dijela i postavlja se na org. nosace od starog oklopa.

 

meni je interesantna ova ralica, otprilike sam tako nessto zamislio od cega je u orginalu i moze li neka malo bolja slika na pm ili u temi http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=11192.0

 

pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja