Jump to content

Moto Zajednica

na GSX750f 1999 trese volan

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Ja imam sada taj problem. Ubrzam recimo do 80km/h, pustim korman i na oko 65 km/h pocne da trese (posle zamene guma). Problem je: otisle mi neke biksnice/podloske na disku, pa sada pliva vise nego sto treba i krivi se. Guma je ok, lezaj kormana je ok, ok je balansirano. Proveri to. A i navodno je vreme da se menja lezaj tocka, vidi da li ti se to cuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Suzuki GSXF 600

Ja imam sada taj problem. Ubrzam recimo do 80km/h, pustim korman i na oko 65 km/h pocne da trese (posle zamene guma). Problem je: otisle mi neke biksnice/podloske na disku, pa sada pliva vise nego sto treba i krivi se. Guma je ok, lezaj kormana je ok, ok je balansirano. Proveri to. A i navodno je vreme da se menja lezaj tocka, vidi da li ti se to cuje.

 

ok hvala :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 807 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Guma 99%. Meni je na dva motora bilo tako, sada poslednju prednju kada sam promenio na hondi, to je odmah prestalo. Bila je losa i deformisana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSR600 2007

Cao ljudi,

 

I ja imam problem, jako slican ...

 

Vozim motor godinu i po dana, tako da sam relativno mlad vozac. Tek sam skoro presao na vece brzine voznje (preko 150km/h).

 

Imam problem sa Suzukijem GSR600, naime, kada dostignem brzinu oko 175km pocinje uzasno da se trese... Mislio sam da ce problem da nestane ako jos malo ubrzam, do 180km ili malo preko, ali je sve gore.

 

Dok ne dostigne tu brzinu motor radi savrseno, stvarno bez mane....

 

Bio sam kod Joce pred pocetak sezone, uradio mi je "specijalan pregled" koji ukljucuje kompletnu proveru motora, lezajeva, semeringa, stapova, ulja, stelovanje ventila, ciscenje disni i jos mnogo toga.

 

Gume su mi priznajem lose, stare su i treba ih zameniti, ali generalno "izgledaju" dobro (na oko).

 

Da li moze neko da mi kaze sta moze biti uzrok ovome? Gume cu svakako zameniti za mesec dana, nadam se da je problem u njima a ne u necem drugom.

 

Moj utisak je kao da se trese ceo agregat i samim tim mi trese i viljusku i guvernalu.

 

Veliki pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 316 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los

Za pocetak nove gume i da se izbalansiraju.A lanac i lancanici kakvi su?Ako je potroseno,hoce i to da pravi vibracije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Tegici, zazor u lezajevima u vratu, stabilizator teleskopa, ako ga taj model ima(obicno je ispod blatobrana celicni profilisan lim) posle sve ostalo... pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSR600 2007
timestamp='1367263524' post='1485050']

Za pocetak nove gume i da se izbalansiraju.A lanac i lancanici kakvi su?Ako je potroseno,hoce i to da pravi vibracije

Tegici, zazor u lezajevima u vratu, stabilizator teleskopa, ako ga taj model ima(obicno je ispod blatobrana celicni profilisan lim) posle sve ostalo... pozz

 

 

 

Hvala ljudi puno. Provericu sve sto ste predlozili i napisati sta je bilo kada resim problem. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Imao sam potpuno isti problem sa istim motorom samo 600cc. Sigurno je prednja guma, nema veze da li na balanserki pokazuje da je ok nego je guma izdeformisana, cak i novim gumama se desava da budu takve. Ja zamenuo gumu koja je bukvalno bila nova i resio problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Titel
  • Motocikl: Kawa z750s

Meni je treslo bas jako dok ne drzim korman makar sa jednim prstom zamenuo sam gumu i sad mi trese al puno slabije msm podnosljivo i kad pustim korman,a pre mi je bilo sve jace i jace a sad jedan isti tempo tresenja.sve sam pregledao samo nisam vile a to mora da je razlog...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja