Jump to content

Moto Zajednica

na GSX750f 1999 trese volan

Recommended Posts

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Suzuki GSXF 600

TEK SAM KUPIO MOTOR GSX750 F 1999 GOD JAVLJA MI SE PROBLEM NA VOLANU CIM PUSTIM RUKE POCINJE DA TRESE VOLAN,AKO GA DRZIS I SA 2 PRSTA JEDNEM RUKE ON JE MIRAN ,VOZEN JE I DO 200 KM NA SAT DOKLE GOD SE DRZI VOLAN NISTA NE TRESE DESNA VILA MI JE POCELA DA PUSTA ULJE NA SEMERINGU NEMAM NI JEDAN TEG NA RUCICAMA GUMA JE OK VALJDA STAVLJENA JE POLOVNA IMA TEGOVA NA FELNI FELNA NIJE VARENA FARBANA NITI BILO STA!!!!!!!!!

 

AKO MI NEKO MOZE POMOCI DA UTVRDIM STA JE TO BIO BIH MU ZAHVALAN POSTO SAM NOV U SVEMU OVOME

 

PS:OVO MI JE PRVI MOTOR I PRVA MOTO SEZONA UNAPRED SAM ZAHVALAN

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2821 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Tegice na volan.

Jel ima kofer

Kakvi su pritisci u gumama

jel ta polovna guma balansirana ili su tegovi od prosle gume

Jel trese pri svim brzinama ili samo na oderedjenim tipa oko 60 ili oko 110

I nemoj da vices

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pretpostavljam da si ga pustio na nekih 80 - 60 km/h.

Normalna pojava, pogotovo za takve motore u kombinaciji sa polovnim gumama.

Drzi korman bar sa jednom rukom i sve ce biti u redu.

 

Ali, da vozis svoj prvi motor, sa polovnom gumom, za koju ne znas da li je izbalansirana, 200 km/h...

Zvuci opasno. :ups:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Suzuki GSXF 600

Izvinjavam se za viku

 

ima kofer

 

pustao sam ruke od 40-100km/h

 

pritisci u gumama prednja 2.4 zadnja 2.9

 

ne znam da li je balansirana guma

 

a 200km/h sam poterao samo pri probi kad sam se vracao kuci vozio sam ga normalno i isto trese cim pustim ruke sad sam oterao motor kod majstora da mi zameni semeringe on tvrdi da je zbog toga jer je jedna vila ostala bez dovoljno ulja

 

moje misljenje za gumu i felnu dal je balansirana ili ne je to da bi to treslo pri svim brzinama i non-stop

 

jos jednom se izvinjavam za viku

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Ali, da vozis svoj prvi motor, sa polovnom gumom, za koju ne znas da li je izbalansirana, 200 km/h...

Zvuci opasno/APSOLUTNO SULUDO. :ups:

Pa tocak ti nije balansiran, mozda je guma losa, ali tocak nije balansiran sigurno, sem toga zar nije bilo lakse balansirati tocak nego puniti viljusku uljem :)

Ja kad bi kupio motor 1999 prvo bi sve rasturio i sklopio opet i uverio se da je bezbedno voziti ga preko 40/h nije to 2009...

 

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Mali su mu ti pritsci za toliki motor. One koje je napisao su taman za opterećen.

 

Dovoljno je da je guma malo neizbalansirana i počeće da trese volan kad ga pustiš, ovako kad ga držiš vibracija je minimalna i na rukama se ne osjeća, ali čim je volan slobodan počinje sve više i više da se cima. A nema ni tegiće...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Stara i deformisana prednja ili mozda zadnja guma.Predji rukom ( dlanom ) preko gume po poduznoj osi i ako osjetis blage neravnine u vidu ispupcenja ( talasa ) onda je guma deformisana od istrosenosti ili starosti. Naravno zamjeniti istu uz balansiranje,ali prethodno provjeriti da felna nema neki udarac-deformaciju koji okom nije primjetan,sto znaci prvo staviti golu felnu na "balanserku" i provjeriti je`l ispravna ( u osi ),pa onda motirati gumu i balansirati.0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Mali su mu ti pritsci za toliki motor. One koje je napisao su taman za opterećen.

 

Ne bih se složio sa tobom. Imam isti motor i gume pumpam kako je proizvođač rekao da treba, a to je 2.5 zadnja, 2.25 prednja, i sve funkcioniše kako treba.

 

Proveri felnu i gume kako su ti ljudi rekli i obavezno stavi tegiće. Ja sam na stzranom forumu čitao da se liku dosta tresao volan kjad je umesto fabričkih stavio manje i lakše tegiće?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Suzuki GSXF 600

Kasnije cu preuzeti motor od majstora,skinucu kofer,proveriti pritiske i videti kako se ponasa

 

imam jedan fabricki tegic nije na volanu gde bih mogao da nadjem drugi ili da kupim univerzalne

 

I jos jedna stvar me interesuje koliko bi gsx750f trebao da trosi goriva na njemu je fabricki izduv sve u svemu masina lepo radi

 

I jos jedna stvar gde odrzavati motor ja sam na nekih 60 km od beograda ima li neki extra majstor proveren posto je i moj pasa kupio suzuki gsxr 600 k1 ja gsx750f gde to odrzavati

 

Svima zelim puno km iza sebe i svoje masine

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2821 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Tegici mogu univerzalni al sto tezi.

Potrosnja od 5-8

Majstor HMMM svaki majstor koji je dovoljno pedantan i precizan moze da ga odrzava nije preterano zahtevan samo treba biti korektan ko i za svu mehaniku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Kasnije cu preuzeti motor od majstora,skinucu kofer,proveriti pritiske i videti kako se ponasa

 

imam jedan fabricki tegic nije na volanu gde bih mogao da nadjem drugi ili da kupim univerzalne

 

I jos jedna stvar me interesuje koliko bi gsx750f trebao da trosi goriva na njemu je fabricki izduv sve u svemu masina lepo radi

 

I jos jedna stvar gde odrzavati motor ja sam na nekih 60 km od beograda ima li neki extra majstor proveren posto je i moj pasa kupio suzuki gsxr 600 k1 ja gsx750f gde to odrzavati

 

Svima zelim puno km iza sebe i svoje masine

 

Procurela vila i trese motor. Sva je prilika da je mozda ciklistika losa (citaj: kriv ram-viljska-felna). U principu, sve se da ispraviti, samo treba naci krivca.

 

Ako je potrosnja do 6 litara pri normalnoj voznju, ne diraj nista, sve preko toga je znak da su karbovi zreli za stelovanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Suzuki GSXF 600

zamenio sam semeringe i ulje u vilama treskanje pri manjim brzinama se izgubilo a preko 50 km pri pustanju ruku sa kormana se nastavlja sutra balansiram tocak pa cu se javiti

 

ps:probao sam motor i bez kofera proverio pritiske u gumama, a majstor mi je rekao da su vile ok koji je najbolji nacin utvrditi da li je ram kriv ako nije kriva guma/felna

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Mali su mu ti pritsci za toliki motor. One koje je napisao su taman za opterećen.

 

Ne bih se složio sa tobom. Imam isti motor i gume pumpam kako je proizvođač rekao da treba, a to je 2.5 zadnja, 2.25 prednja, i sve funkcioniše kako treba.

 

Proveri felnu i gume kako su ti ljudi rekli i obavezno stavi tegiće. Ja sam na stzranom forumu čitao da se liku dosta tresao volan kjad je umesto fabričkih stavio manje i lakše tegiće?

 

 

Tegici kako ih vecina zovu ovdje na forumu ne sluze za balans upravljaca-prednjeg trapa-viljuske motocikla vec kao kres padovi ili slajderi,tako da nemaju nikave veze sa tresenjem upravljaca.Motocikli do polovine 80-tih godina nisu imali "tegice" na upravljacima pa nisu tresli ako je guma,viljuska i ciklistika ispravna,tako da se ne zamajvas sa tim glupostima.1neznam.gif Vec kako rece Maki pregledaj felnu,viljusku,ciklistiku i naravno prvo gume,a mogu i koferi uticati na nestabilno ponasanje motora,ali pri vecim brzinama.1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

tegichi sluzhe za upijanje vibracija, ali i kao zashtita, da su samo za zashtitu onda bi bili od plastike..

 

meni oche da trese sa koferom, uglavnom manjim brzinama (do 50, preko toga ne vidim zashto bih pushtao ruke?), bez kofera ne trese.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Suzuki GSXF 600

Meni trese sa i bez kofera tocak nisam jos balansirao nisam imao vremena a tegice sam narucio da mi ljudi na strugu naprave iste kao sto su fabricki pa cu se onda javiti sa rezultatima

 

ps:kad sam kupio motor decko mi je dao jedan tegic a za drugi mi je rekao da mu je neko ukrao na nekom skupu :neznam:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Šta će par desetina grama da ublaži pa to zanemarljivo na ukupnu masu okolnih delova. Prva stvar guma druga deformisan ram i nepravilan zatur točka.

@FJCharlie kako zašto bi puštao ruke, pa da proveri jeli sve u redu uostalom ja stalno to radim da bih zakopčavao jaknu, kacigu, stavljao naočari, preturao po džepovima... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Šta će par desetina grama da ublaži pa to zanemarljivo na ukupnu masu okolnih delova.

Ovi tegići što sada imaju da se kupe po prodavnicama motoopreme imaju u najboljem slučaju par desetina grama i služe za ukras ili kao što neko reče, ko kreš padovi.

Ovi koje FJCharlie ima na svom GSXFu imaju bar stotinak grama. Takvi su i na većini velikih motora, dolaze kao prva ugradnja i služe da umire sitne vibracije volana, imaju vrlo slab efekat na stabilnost, ali ga imaju.

Sitne oscilacije mogu da zaljuljaju volan, koji kad jednom krene u "tank slapper" ne treba mu nikakva pomoć, sam od sebe se sve jače cima.

Da je kriv ram vjerovatno bi to primjetio pri prvoj vožnji, 99% je guma malo van balansa, toliko da se ne osjeti, a dovoljno da zaljulja volan kad se pusti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ovo je postalo malo trosmisleno. Vibracije ruckica i tresenje volana (levo-desno) nemaju medjusobnu vezu.

Tegici sluze za smirivanje vibracija (da ne trnu ruke), a nemaju apsolutno nikakav uticaj na tresenje levo-desno (ma koliko sitno).

 

Kofer, gume, lezaj volana, ram, podloga, brzina...sve samo ne tegici..:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Suzuki GSXF 600

Moze li neko da mi kaze kako bih proverio ram ili koji su simptomi KRIVOG rama

 

motor kao motor je ok ne vuce i u jednu stranu koci extra ne trese,ne cima,opet kazem ne vuce

 

receno mi je da probam da prodjem kroz vodu i ako iza mene ostane jedan trag kao da je jedan tocak prosao onda je ram ok isto mi je receno da probam sa neke vece brzine pocnem naglo kociti i da ne treba da trese cima opet kazem vuce da mora da bude prav ko strela pri stajanju

 

STO je po mom misljenju sve ok :zbunjen:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Dva traga može da izazove nepravilno našpanovan lanac tj zadnji točak, da je napred grlo toliko iskrivljeno u jednu stranu videlo bi se i manifestovalo na drugi način. Kad već nećeš da promeniš gumu probaj da podesiš ogibljenje drugačije, podigni ga pozadi maksimalno a spusti napred i obrnuto pa nam reci šta se dešava.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Kriv ram nece da trese toliko, nego vuce u stranu.

 

Proveri felne da li nisu krive!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Suzuki GSXF 600

nabavio sam kao originalne tegice tj napravio na strugu isti kao fabricki u gram je majstor pogodio

 

ako nekome treba originalni teg imam jedan posto mi je napravio par istih cena hmmmmmmm 1 din ako nije mnogo ako je mnogo spusticu cenu ;)

 

gumu sam narucio

 

probacu cim je namontiram i izbalansiram pa vam se javljam :zdravo:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja