Jump to content

Moto Zajednica

honda cb1300

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: NIš
  • Motocikl: BMW R1200GS

Vidim da nigde nema tema o ovom motoru, pa me interesuju iskustva vlasnika ili bivsih vlasnika :)

ja sam ga kupio prosle godine sasvim slucajno, mada mi bas i ne odgovara po gabaritu (treba mi nesto vece), ali nikog ne znam ko je imao kontakt sa ovim bajkom...

Sva iskustva su pozeljna :)

 

Ovo sam nasao o njemu:

Top speed 136mph 1/4-mile acceleration 12.1 secs Power 113bhp Torque 86ftlb Weight 236kg Seat height 790mm Fuel capacity 21 litres Average fuel consumption 42mpg Tank range 195 miles Insurance group 14 Engine size 1284cc Engine specification 16v, in-line four, 5 gears Frame Steel cradle Front suspension adjustment Compression, rebound Rear suspension adjustment Preload Front brakes Twin 310mm discs Rear brake 256mm disc Front tyre size 120/70 x 17 Rear tyre size 180/55 x 17

post-14778-0-60825400-1332549822_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Imao priliku da probam motor.CB 1300 je vrh.Drugar je ima već godinama i prezadovoljan je.Poteže sa niskih obrtaja,skoro kamionski obrtni moment.Čestitam i da te lepo služi.Klasika je klasika. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: NIš
  • Motocikl: BMW R1200GS

Mora da se pozalim malo, pukla mi sajla za gas pre jedno 20 dana narucio novu u Centar S ( koje mora da pohvalim - max ljubazni), ali da bi zamenio sajlu za gas mora da se rasturi bukvalno pola motora dobrih 4-5 sati mi je sale - pozarevac menjao sajlu.

Ne mogu da verujem da su napravili tolko komplikovano !!! :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Mora da se pozalim malo, pukla mi sajla za gas pre jedno 20 dana narucio novu u Centar S ( koje mora da pohvalim - max ljubazni), ali da bi zamenio sajlu za gas mora da se rasturi bukvalno pola motora dobrih 4-5 sati mi je sale - pozarevac menjao sajlu.

Ne mogu da verujem da su napravili tolko komplikovano !!! :stabre:

 

Na Hondi pukla sajla gasa. :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: NIš
  • Motocikl: BMW R1200GS

DA da pukla, na jedva predjenih 40000, salim se, pa tolko bi i trebalo da traje od prilike ...

ali metod menjanja STRASNO!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Sto bre nisi dokumentovao nekim fotografijama, pa da se i mi ovde malo cudimo cudom :zbunjen::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: NIš
  • Motocikl: BMW R1200GS

aparat ne bi preziveo posto je mnogo napeta situacija bila al evo otprilike sta se skida: rezervoar, pa onda ispod sedista kompletna plastika sto drzi akumulator i kompjuter da bi se skinula plastika koja drzi filter za vazduh, onda se usisni sistem skine i dodjes do mesta de se zakacinje sajla :Mina:

 

prosto ko pasulj :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Auuuu, kakva komplikacija !

Da sam na tvom mestu ja bih je pod hitno menjao za jednog dobrog Rovera 75 (turbo diesel) :) i da te bog vidi :takoje: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

DA da pukla, na jedva predjenih 40000, salim se, pa tolko bi i trebalo da traje od prilike ...

ali metod menjanja STRASNO!

 

Ta cifra od 40k nista ne govori.....;) Ja sam imao Hondu CB 500 Four sa cca 78k na kojoj nikad sajla gasa nije promjenjena,prva ugradnja. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: NIš
  • Motocikl: BMW R1200GS

stara skola - nova skola :care:

 

honda NTV koju sam prodao drugaru jos pre 6 godine je mislim presla 100000 i sve joj je original pa i sajle a ovde lepo kazu da posle 40k sajle crkavaju.

 

u svakom slucaju 4-5 sati majanja oko motora i nije tako strasno na svake 5-6god pogotovo jos ako platis nekom da to uradi umesto tebe :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: yamaha fzs 1000 fazer

Veoma lijep motor. MOžeš li mi reći dali je preporučljivo sa tim velikim vizirom voziti 180-240, dali je teže upravljati, dali se dešavaju vibracije ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

@rd 68 nebih da ti rušim sneška .... ali tema je stara 5 godina Kowac sada prodaje KTM 990 (mislim) pa nisam siguran da će odgovoriti na temu... pitaj ga na PP :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Pa motor je cista klasika u novom ruhu....sajle nebi crkavale da se neko seti bar jednom godisnje da ih ocisti i ponovo podmaze...toliko o .....mazen pazen i redovno ODRZAVAN.....kod nas u SR;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja