Jump to content

Moto Zajednica

Motor preko 35kw,voznja sa A2 kategorijom

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova

Zdravo svima, stvarno mi je potrebna vasa pomoc i savet, bio bih vam veoma zahvalan! Dakle imam 18 godina,a za koji mesec punim 19, imam polozeno za A2 i B kategoriju, po zakonu ne smem da vozim motor cija snaga motora prelazi 35kW, to su svi od 125-250 cc, a ja stvarno ne bih da kupujem sada neki takav da bih ga za godinu dana prodavao i kupovao veci od 600cc, video sam da mogu da kupim sada neki od 600cc sa npr 80kw i da se na njega ugradi restriktor koji ce mu ograniciti snagu na 35, tako da mogu da ga vozim pod A2 dozvolom, bio sam u supu danas i rekli su mi da je u redu i nije problem jer njima je bitno da u saobracajnoj pise da je 35kw... Dakle kada bih kupio motor cija je snaga veca od 35kw, morao bih da ugradim taj restriktor i da motor ide na atest kako mi je rekao covek iz policije, e sad zvao sam lokalni servis i oni koliko sam shvatio nemaju pojma za te restriktore itd, a video sam da se prodaju neki kitovi ali samo u zemljama EU, kod nas nisam nista slicno nasao.... Da li je neko imao iskustva sa ovakvim stvarima, da li mogu da kupim ovde neki polovni motor iz Srbije i da nekako nadjem nacin da ga ogranicim na 35kw ili da uvezem motor iz npr Nemacke, da tamo stave ogranicenje na 35kw i onda sa sve papirima da se dopremi ovde i ko moze u tome da mi pomogne? Neka firma, agencija sta god ? Bilo kakav sajt bi mi bio koristan ! Hvala unapred na pomoci!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Kao prvo nije tacno da mozes da vozis motore od 125-250 kubika sa A2 !

 

Moj dominator u saobracajnoj ima 33Kw,a ogranicenje za A2 je 35KW !

Tako da mozes da vozis enduro motore do 600, 650 kubika.

 

A ti restriktori kako se zovu,nikad nisam cuo da su se ugradjivali kod nas

 

ALI

 

Ako ti je bitno da motor samo u saoobracajnoj ima do 35 KW onda gledaj oglase i trazi motore koji su uvezeni iz Svajcarske....

 

Oni imaju ogranicenje snage,a opet gomila motora u saobracajnoj ima manju snage od ocekivane

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Moj dobar prijatelj prodaje Pegaso 650 2003 god top stanje -moze da vozi A2 pogledaj na polovni automobili pozz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Kao prvo nije tacno da mozes da vozis motore od 125-250 kubika sa A2 !

 

Moj dominator u saobracajnoj ima 33Kw,a ogranicenje za A2 je 35KW !

Tako da mozes da vozis enduro motore do 600, 650 kubika.

 

A ti restriktori kako se zovu,nikad nisam cuo da su se ugradjivali kod nas

 

ALI

 

Ako ti je bitno da motor samo u saoobracajnoj ima do 35 KW onda gledaj oglase i trazi motore koji su uvezeni iz Svajcarske....

 

Oni imaju ogranicenje snage,a opet gomila motora u saobracajnoj ima manju snage od ocekivane

Poz i hvala na odgovoru, znam da se ogranicenje u A2 odnosi samo na snagu motora,tj 35kw, ali ja vise volim sportske tipove od enduro, kao kawasaki ninja 250r itd, oni imaju do 35kw, ali su 250 cc... Zeleo bih neku yamahu r6 ili slicno, tako da cu pogledati te uvozne motore iz Svajcarske, da li imas neki sajt mozda da mi preporucis?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Nazalost nemam...

 

Preporucujem ti da pogledas malo nase oglase, mojauto, polovniautomobili, motoberza....

 

Ali posto vidim da zelis R6 onda dzabe trazis...pokusaj sta ga znas mozda naletis na nesto

Mislim da ces pre naci neki CBR 500 ili FZR 500

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: (Vertemati) Vor EN400 enduro

Pored ogranicenja snage motora do 35 kw postoji jos jedno ogranicenje:

-odnos snage motora u kw i tezine motora mora da bude ispod 0,2....

 

Tako moj tt sa 30 kw i 215 kila :staa2:(podaci iz saobrcajne,uvezen iz Italije) ispunjava i taj uslov (30/215=0,14 sto je manje od 0,2)...

Obrati paznju i na taj uslov.

 

Jos jedna bitna stvar:

-nakon 2 godine posedovanja A2 kategorije dobijas PUNU A kategoriju. Ne znam kada si polozio, ali mogao bi da vozikas nesto sto mozes lako da prodas posle bez nekog kaliranja, pa kad prodje dve godine a ti kupi R6 i vijaj krivine :zdravo:

 

 

Za te "restriktore" pojma nemam. Jedino sad da zoves sve redom oglase i pitas koliko kila i kolika snaga, ali od toga mrka kapa.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: (Vertemati) Vor EN400 enduro

E ako je tako jbg...

Moze to vrlo lako da se proveri, lepo odes kod pravnika u supu(posto oni na salteru verovatno nemaju pojma) koji ce da ti protumaci zakon i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Hvala svima na odgovorima, dosta sam vremena proveo kako na domacim tako i na stranim sajtovima koji se bave prodajom polovnih motora,pogledacu i ove CBR 500 I FZR 500 takodje,a koliko se secam rekli su mi da sa 20 godina automatski se dobija puna A kategorija ukoliko sam prethodno imao A2 dve godine kao sto je Srdjan rekao... Novembra 2011. sam polozio za A2 , u svakom slucaju do 20og rodjendana bih dobio punu A. Za to ponovno polaganje jos nisam cuo...

 

Takodje sam naisao na ovaj sajt http://www.mmbikes.co.rs/, bave se uvozom iz inostranstva, pa sam im poslao mejl i poruku na mob, ali mi jos nije stigao odgovor u vezi ugradnje tih restriktora na motore jace od 35kw i voznje pod A2, javicu vam sta je bilo! Sto se tice R6, to redovno sanjam da vozim tako da pozelim da se ne probudim hehe :D

 

Hvala jos jednom drustvo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: (Vertemati) Vor EN400 enduro

Ovaj ti se uklapa u kategoriju: http://www.moto-berza.com/moto-oglasi/honda-cbr400rr-oglas-42503/

 

Samo moras dobro da vidis od cega je sklapan ovaj motor i jesu li papiri u redu.

Mozes i da zovnes prodavca pa da pitas kako to u saobracajnoj pise 25 kw, odakle je uvezen i tako to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Ovaj ti se uklapa u kategoriju: http://www.moto-berz...rr-oglas-42503/

 

Samo moras dobro da vidis od cega je sklapan ovaj motor i jesu li papiri u redu.

Mozes i da zovnes prodavca pa da pitas kako to u saobracajnoj pise 25 kw, odakle je uvezen i tako to.

 

Mhm izgleda da je tako, ali vec sam se odlucio za http://www.polovniautomobili.com/oglas1988976/honda_cbr600f/#2 :D sutra idem da ga preuzmem! 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: (Vertemati) Vor EN400 enduro

Jesi vec proverio ispravnost i regularnost motora, ili sutra ides na nevidjeno? Nadam se da ne ides sam?

 

U svakom slucaju, srecno!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Imao sam CBR600RR iz CH,kupio je sa 35kw,skinuo blokadu i vozio normalnu.Blokadu sam sacuvao ako zatreba mom klincu ili nekom drugom..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Jesi vec proverio ispravnost i regularnost motora, ili sutra ides na nevidjeno? Nadam se da ne ides sam?

 

U svakom slucaju, srecno!!!

 

Ne idem sam, a sto se tice ispravnosti, koliko sam se cuo sa covekom deluje da je sve u redu, sutra cu ga prvi put uzivo videti i probati, ako je sve ok onda cu ga i kupiti! Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd - Arena
  • Motocikl: Freewind

Hvala svima na odgovorima, dosta sam vremena proveo kako na domacim tako i na stranim sajtovima koji se bave prodajom polovnih motora,pogledacu i ove CBR 500 I FZR 500 takodje,a koliko se secam rekli su mi da sa 20 godina automatski se dobija puna A kategorija ukoliko sam prethodno imao A2 dve godine kao sto je Srdjan rekao... Novembra 2011. sam polozio za A2 , u svakom slucaju do 20og rodjendana bih dobio punu A. Za to ponovno polaganje jos nisam cuo...

 

Takodje sam naisao na ovaj sajt http://www.mmbikes.co.rs/, bave se uvozom iz inostranstva, pa sam im poslao mejl i poruku na mob, ali mi jos nije stigao odgovor u vezi ugradnje tih restriktora na motore jace od 35kw i voznje pod A2, javicu vam sta je bilo! Sto se tice R6, to redovno sanjam da vozim tako da pozelim da se ne probudim hehe :D

 

Hvala jos jednom drustvo!

 

druze moram da te razocaram..ne dobijas A kategoriju. U novembru 2013,ako zelis da vozis motore cija snaga prelazi 35kw, bi trebao bi da izvadis lekarski i da ides u auto skolu. Tada ces polagati "samo" testove i voznju. Znaci nema vise L tablice i tome slicno...

pogledaj poslednja 3 posta u temi: A KATEGORIJA - KONACNI VODIC ZA POLAGANJE

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Kad te zaustavi marsovac sa motorom od 100KS, probaj da mu objasniš da voziš malu macu, i da nije štamparska greška u saobraćajnoj, pa kad te zatim odvede na tehnički na Dyna-metar (nabavili su ih baš zbog motorcikala - skutera pogotovo), ondak si blago rečeno nahebo...

Misim ne mora da znači, voze se i ukradeni motori bez tablica, pa niko nikog ne dira, al čisto da ti skrenem pažnju na još neke detalje u životu...

 

Aj nek je sa srećom... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja