Jump to content

Moto Zajednica

Vibracije prilikom kocenja

Recommended Posts

• moto merkat °°, 2870 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Koliko se komponenti za svetsku auto industriju pravi/lo kod nas? Ali mi volimo dobro da platimo zvucno ime na ambalazi, autosugestija je cudo.

• Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Ne silazi, 5742 postova
  • Motocikl: BMW R 1200 GS
Pre 7 sati, bdada je napisao:

Koliko se komponenti za svetsku auto industriju pravi/lo kod nas? Ali mi volimo dobro da platimo zvucno ime na ambalazi, autosugestija je cudo.

Tačno, za takmičarski agregat su klipovi i karike 27 Mart bili bolji i od Kolben Šmita i Malea, jedino par grama teži od ovih drugih, Bokeljka Kotor je pravila fantastične zaptivače za hidrauliku i kočnice, danas ne mogu da rešim gumice za mineralno ulje kod nas.Davno prošlo vreme, 3 decenije nauke, tehnologije, inženjeringa pa i kulture, autosugestija nebeskog stvaralaštva a za prizemno se bijemo u Lidlu.

Pre 10 sati, abarth_maniac je napisao:

Ali su se pokazale odlicno, dostupne su, ljudi su veoma korektni. Rade i subotom, ja odem kod njih licno. Kazem precnik klipa, oni mi daju opcije sta sve postoji od setova. Ovaj gore sam uzeo za TOKICO. Pasu na SV K1 i ZR7 a i na jos mnogo modela sa tim celjustima.

Sto se same gume tice, verujem do mora da zadovolji specifikacije i da se proizvodi od istih komponenti kao i druge kocione gumice. Na drugu stranu alati su im odlicni i gumice su veoma dobre zavrsne obrade.

Ja do sada nisam imao reklamaciju na njih a ugradio sam ih mnogo.

"Sigurnost" je spasao ko zna koliko glava, ugrađujem ih i sam, provalio sam nekom tipu na Adv-u set za BMW, mislim da je odneo pun džak za USA. Gume za vozila se isto prave od istih komponenti al se sve razlikuju, brisanjem Brembove i njihove se očas uvidi razlika, šta je bolje i dal uopšte jeste, nisam kompetentan da prosuđujem.

Pre 10 sati, Alekre je napisao:

Jel može neka detaljnija recenzija o gumicama? Baš u komparaciji "sigurnost" vs OEM. Sigurno nisu na nivou OEM ali?

Hidraulika uglavnom ne propada zbog zaptivača već zbog mehanike. Kočioni sistemi se izrađuju od raznoraznih materijala koji se različito ponašaju u eksploatacionim uslovima, radni zazori su vrlo mali i nisu isti zavisno od čega su napravljeni. Shodno tome se i projektuje pneumatika po obliku i merama. Razlika između Brembovih i gumica Sigurnost je u načinu formiranja zaptivajućeg pritiska koji obezbeđuje rad i kroz to proizilaze neke osobenosti, tu nek bude kraj diskusiji.

Drugim rečima, smatram da ne treba menjati gumice da bi se čisto stavile nove ala filter ulja, a ako mora, onda se razlog propuštanja mora otkloniti u mehanici, a gumice, čak iako nisu identične OEM-ovim će obezbediti radnu funkcionalnost. 

Znači, ništa loše za Sigurnost, naprotiv.

• Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

• Svrati ponekad, 393 postova
  • Motocikl: Trotinet

Све плочице су од меког материјала (чак и оне са металом у себи), и скидање плочица оштрим, чврстим предметом може да их оштети. Минорно, али довољно. И онда затресу, или трљају диск док их не потрошиш.

Најчешћи узрок вибрација јесу криви дискови, али би тада симптоми требали бити израженији. Што не значи да у овом случају немају деформитет, и да баш он узрокује наведене вибрације.

Лежај кормана ћеш проверити тако што ћеш мотор дићи на штендер или ћопаву (тако што ћеш га држати за реп), односно одвојити предњи точак од тла. Приликом окретања кормана треба да цакне/прескочи, као да је наишао на зуб. Лош лежај ћеш у вожњи осетити тако што у кривини при обарању мотор као да"падне" у тренутку када наиђе на горе поменути зуб. Мада је то нов мотор, да би отишао лежај.

Оно што још може да буде везано за управљачки склоп, јесте да троуглови, лежај и остали делови система за управљање, нису дотегнути како треба. Постоје тачне мере на које се стеже, овлашћени сервисер по тим подацима мора да ради. 

Нема пуно правих мајстора. Пре него што било шта замениш, провери да ли је мотор добро наштелован.

• Hvala 1

• Svrati ponekad, 473 postova
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 - Traveler

Zaboravio sam da vas izvjestavam :)

U servisu su stavili komplet prednji tocak sa drugog motora u nije bilo tresenja. Mjerili su diskove i pokazalo je da su malo krivi ali u toleranciji, sta god to znacilo. Njihovo misljenje je da diskovi to prouzrokuju ali su u toleranciji. Proljetos kupim nove prednje organske polocice, dobro ocistim diskove i montiram plocice. I dalje sve po staro medjutim...nakon predjenih 1000-2000km tresenje je prestalo i vise se ne javlja.

• Drug član, 1365 postova
  • Motocikl: SV 650S, SIMSON SR 50
Pre 4 sati, X8 Vračar je napisao:

Kako su ti balansirali nove gume kada su ih montirali, ako su diskovi krivi ???

Kakve veze to ima jedno sa drugim??  Balansira se masa. A moment je krak x sila. Disk s obzirom na masu i precnik, da je kriv kao kifla, masa tocka se izbalansira bez ikakvog problema. Disk nu ne igra nikakvu ulogu. 

• Zainteresovan, 873 postova
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Balansira se masa koja rotira. Verujem da je moglo i tada da se primeti da nešto nije kako treba...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

• Svrati ponekad, 473 postova
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 - Traveler

Odstuoanje na disku je navodno minimalno i u granicama tolerancije.

Na kraju se ispostavilo i da nije tresli zbig toga.

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja