Jump to content

Moto Zajednica

Vibracije prilikom kocenja

Recommended Posts

• Drug član, 2205 postova
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
2 minutes ago, mali_veseljak said:

Nisam to nikada radio pa taman da naucim :)

Nemoj me krivo shvatiti, ali ako to nikad nisi radio, pazi samo da ti ne bude i prvi i zadnji puta .. ;)

• Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• I didn't start the fire, 5631 postova
  • Motocikl: Biffer 1L, Kliks 0.65L

Nema bre tu nista posebno, samo nadji taman dascicu i ubaci u sredicu celjusti da ne poispadaju klipovi, nema sta. otvoris posudu za kocionu tecnost pre, i zatvoris je tek kada vratis klipove. Nikakva mudrost. Topla voda, sapun i cetkica za zube i ribaj :)Z

Zacudices se sta sve ima tu

bocco, to što ti opisuješ može napraviti i da se malo ozbiljnije popiša po čeljustima .. ;)

Manžetu ne možeš izvaditi (a da ju ne pokidaš) dok je klip u čeljustima a time što ćeš obrisati to malo klipa što viri izvan čeljusti nećeš napraviti baš ništa više nego da motor opereš miniwashem i malo poprskaš po kočnicama .. 

ali zanimljiva je ta pojava autosugestije ... :takoje:

• Podržavam 2

Pa nije bas ne zajebavaj :) 2/3 je napolje. Vredibmu da proba. Valja to oribati, jetwash ne moze da skine nikad sva govna koja se uhvate po cilindru pogotovo kad su plocice tanje od pola

teske reci :)

Da li bi obrazlozio?

Posto sam vise puta remontovao kocione celjusti, neke vise neke manje detaljno. Kada sam imao problem kao njegov, cilindri su mi bili tapacirani sranjem, ali sam ja otvorio sve jer je bilo vreme i problem resio. Tako da znam sta pricam, on garanciju ne gubi redovnim odrzavanjem, a brze mu je i jeftinije da proba to nego da nabavlja odmah novu gumu

Ajd dok ti napises ja idem da pisem putopis, da ima sta da cita koleza :D

• Drug član, 3489 postova
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nema logike da bude bilo šta drugo sem potrošnog materijala.

Ako pak jeste neste drugo - diler i garancija. Nemoj se zezati sa tim jer pretpostavljam da si hteo da sam ključaras oko motora ne bi uzeo nov već upola cene neki od 2-3 gosine.

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

• Svrati ponekad, 473 postova
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 - Traveler

Pa bio sam u ovlastenom kao sto rekoh. Rekli su mijenjaj prvo gume posto je sumnja na njih ali ni oni nisu sigurni. Tek nakon zamjene guma mogu gledati sta dalje.

Da da, motor u garanciji. Garancija... :lol3:

Kanda ste vas dvojica predugo van balkana brdovitog.

Izbor je samo tvoj sta ces i kako raditi. I da, ne pokusavaj bas da isteras klipove do kraja. Ako nisu prljavi nemoj se ni zajebavati

• Misbehave Responsibly, 1247 postova
  • Motocikl: FZ6S
6 hours ago, mali_veseljak said:

Tracer 700 sa 17.000km na satu

Gume pilot road 4 isto toliko presle.

a)  Imaš kofer pozadi ?

Ako imaš skini ga pa vidi da li je pojava i dalje tu ili nije.

b) Gume su najverovatnije za zamenu, bez obzira šta ti šara govori a "testericu" najčešće ni vulkanizer ne može da provali pod rukom.

• Ne silazi, 5742 postova
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

"Krčag ide na vodu dok se ne razbije", otprilike su takve savetodavne tvrdnje na osnovu onoga što je neko uradio, odnosno, samo mislio da je urađeno, jedanput, dvaput, ili više puta nije bitno. Vibracije  uzrokovane kočnicom ne mogu da potiču od kočionih klipova već od nečeg pokretnog, a klip je uvek miran, tj. ne može pulsirajuće da dejstvuje jer na njega deluje konstantna hidraulička sila inicirana komandom.

Kočioni sistemi su od osetljivih materijala i ultra precizne i fine obrade, i naj manja anomalija može učiniti da dođe do propuštanja, bilo na metalnim delovima, bilo na gumenim. Materijali od kojih su izrađeni su osetljivi na hemikalije i upotreba nenamenskih srestava može imati zakasnelo dejstvo iako se tog časa čini da je sve besprekorno, čak i voda ima nus produkt. Svi proizvođači kočionih sistema izričito naglašavaju da se hidraulika ne dira, a osnovno pravilo u hidraulici je da se gumice i klipovi ne vraćaju stari već stavljaju novi zbog okom nevidljivih stvari. Ako se kočnice pri svakoj zameni pločica pravilno tretiraju, što na žalost nije slučaj, nema potrebe da se repariraju dugi niz godina a kamoli jednom ili više puta godišnje, ako se dešava da ne rade kako treba, onda je razlog u nečemu drugom, recimo, prljavština ispod brišućeg zaptivača je znak da on ne valja. Za remont je potrebno mnogo znanja, veštine i strpljenja, to za pola sata, sat, ne može. Upustiti se u diranje najvitalnijeg sklopa i podstrekivanje na to, a da se o njemu ništa ne zna, je jednako igranju ruskog ruleta ali sa barem 5 od 6 metaka u burencetu. 

• Sviđa mi se 1

Ja ne znam da li se svi vi pravite blesavi ili me zajebavate samo. 

Ajde na citanje gore opet. Nemam nerava stvarno. 

Veseljak javi se na pp ako te zanima sta i kako.

Izvini Bocco, ne čitam tvoje postove osim kad se radi o nečemu značajnom kao što je sklop kočnica, pogotovu ne po drugi put. Ne možeš da navodiš nekoga da se sam uči kočnicama i to po prvi put, tvrdeći da prljavi cilindri mogu izazvati vibracije pri kočenju i da rasklapanje valja raditi dva puta godišnje, vaditi klipove, trljati cilindre itd.

• Sviđa mi se 1

9 hours ago, drs said:

a)  Imaš kofer pozadi ?

Ako imaš skini ga pa vidi da li je pojava i dalje tu ili nije.

Kofer uzrokuje tzv. wobbling pri puštanju guvernala pri malim brzinama i rješava se težim utezima na krajevima ručki ... :takoje:

Ovo nema veze s tim .. 

• Podržavam 1

• Drug član, 1365 postova
  • Motocikl: SV 650S, SIMSON SR 50

I zameniti ovo:

20181013_112743.thumb.jpg.89641fd729ef9920e3ddcfab1b8aff0c.jpg

P.S. Ne trese zbog klipova. Moze da trese zbog gume, krivih/nejednako potresenih diskova, ako su bolcne gde diskovi plivaju zapekle...

• Sviđa mi se 1

pre 24 minuta, strasilo je napisao:

BTW ... kad ideš malo očistiti kočnice, onda bi to trebalo izgledati otprilike ovako ... :takoje:

IMG_20130521_123857.thumb.jpg.0e3c11d1bffab428d4f89b66f4fd52bb.jpg

Tako je i za to treba dva dana ultra picanskog rada, znanje i veština su podrazumevajući preduslov.

pre 20 minuta, abarth_maniac je napisao:

I zameniti ovo:

20181013_112743.thumb.jpg.89641fd729ef9920e3ddcfab1b8aff0c.jpg

P.S. Ne trese zbog klipova. Moze da trese zbog gume, krivih/nejednako potresenih diskova, ako su bolcne gde diskovi plivaju zapekle...

Sigurnost gumice su dobre i rade, al nisu  Brembo ili Magura, čak rade i na drugojačijem principu od pomenutih, no nije ni bitno.

Diskovi se provere komparaterom, vrlo slično mogu i gume, već ležajevi ne mogu tako jednostavno ako imaju početni stadijum propalosti a mogu da izazivaju vibriranje.

• Drug član, 1365 postova
  • Motocikl: SV 650S, SIMSON SR 50

Ali su se pokazale odlicno, dostupne su, ljudi su veoma korektni. Rade i subotom, ja odem kod njih licno. Kazem precnik klipa, oni mi daju opcije sta sve postoji od setova. Ovaj gore sam uzeo za TOKICO. Pasu na SV K1 i ZR7 a i na jos mnogo modela sa tim celjustima.

Sto se same gume tice, verujem do mora da zadovolji specifikacije i da se proizvodi od istih komponenti kao i druge kocione gumice. Na drugu stranu alati su im odlicni i gumice su veoma dobre zavrsne obrade.

Ja do sada nisam imao reklamaciju na njih a ugradio sam ih mnogo.

• Podržavam 1

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja