Jump to content

Moto Zajednica

Honda NC700x

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Požega
  • Motocikl: BMW r1200gs

Kontaktirao sam Delta Automoto, ovo je odgovor:

 

Postovani,

 

Vezano zaVase pitanje upuceno kolegi iz prodaje Nenadu mogu Vam potvrditi da postoji kododredjenog broja motocikala kao Vas problem sa pogonskim lancem. Naime pogonski lanac na modelima NC 700 se ugradjivao od dva razlicitaproizvodjaca. Kod jednog proizvodjaca je ustanovljeno da sam pogonski lanacnije dobro konstruisan I da prilikom velikih opterecenja(I posle vecekilometraze ) dolazi do ostecenja istog. Zbog toga se preventivno proveravajusvi motocikli iz te serije. Procedura je sledeca, treba dovesti motocikldo ovlascenog servisa gde se vrsi inspekcija I ustanovljava koji tip lanca jena motociklu. Ako je pogonski lanac od proizvodjaca koji nema nedostatke vi stezavrsili svoju obavezu. Ako se ipak ustanovi da je na vasem motocikluugradjen pogonski lanac proizvodjaca koji ima problem onda se isti porucuje Imenja.

 

Svitroskovi pregleda I eventualne zamene pogonskog lanca je pokriven garancijom.Ako je vas motocikl u grupi onih kod kojih se menja pogonski lanac , Vislobodno vozite vas motocikl jer mogucnost da dodje do ozbiljnih ostecenja jevrlo mali I manifestovao se na jako malom broju modela I to tek nakon duzeeksploatacije.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6318 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Da li neko ima informaciju koliki i kakvi su dobici upotrebom http://www.atb-tunin...detail-3573.htm ?

 

Pozdrav!

Mislim da nista posebno ugradnjom ovoga neces dobiti...jedino ti mozda propadne garancija.

a kutijica u linku je samo jedan od gomile proizvoda koji vec dugi niz godina ljudi koriste za popravku performanski. Da bi se dobio rezultat iole vredan pomena potrebno je uraditi i jos puno drugih radnji. Filter i kuciste filtera, onda malo izduv...a potrebne su i neke mehanicke dorade. Tom poslu onda nikada kraja. Kad sprava krene brze, treba je i bolje zaustaviti, bolja suspenzija nije na odmet...i tako. Ako ti je dzep dovoljno dubok, mogla bi NC i da poleti :zvizduk:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Kontaktirao sam Delta Automoto, ovo je odgovor:

 

Postovani,

 

Vezano zaVase pitanje upuceno kolegi iz prodaje Nenadu mogu Vam potvrditi da postoji kododredjenog broja motocikala kao Vas problem sa pogonskim lancem. Naime pogonski lanac na modelima NC 700 se ugradjivao od dva razlicitaproizvodjaca. Kod jednog proizvodjaca je ustanovljeno da sam pogonski lanacnije dobro konstruisan I da prilikom velikih opterecenja(I posle vecekilometraze ) dolazi do ostecenja istog. Zbog toga se preventivno proveravajusvi motocikli iz te serije. Procedura je sledeca, treba dovesti motocikldo ovlascenog servisa gde se vrsi inspekcija I ustanovljava koji tip lanca jena motociklu. Ako je pogonski lanac od proizvodjaca koji nema nedostatke vi stezavrsili svoju obavezu. Ako se ipak ustanovi da je na vasem motocikluugradjen pogonski lanac proizvodjaca koji ima problem onda se isti porucuje Imenja.

 

Svitroskovi pregleda I eventualne zamene pogonskog lanca je pokriven garancijom.Ako je vas motocikl u grupi onih kod kojih se menja pogonski lanac , Vislobodno vozite vas motocikl jer mogucnost da dodje do ozbiljnih ostecenja jevrlo mali I manifestovao se na jako malom broju modela I to tek nakon duzeeksploatacije.

 

 

 

 

Zasto ne napisu od kog proizvodjaca je lanac dobar a od kog ne valja. Pa da vlasnici znaju unapred. Verujem da ko god da ode od ovdasnjih kupaca, reci ce mu da on BAS ima lanac od proizvodjaca koji je pravio dobre lance.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6318 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Prisustvovao sam skidanju jednog od tih lanaca. Ili mi je promaklo ili ja nisam video da na spojnicama ista pise. Znaci sve glatko, skoro pa ispolirano...a Honda kao prvu ugradnju obicno stavi EK i to se vidi na svakoj (ili skoro) spojnici. Ovde to nije bio slucaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Požega
  • Motocikl: BMW r1200gs

Prisustvovao sam skidanju jednog od tih lanaca. Ili mi je promaklo ili ja nisam video da na spojnicama ista pise. Znaci sve glatko, skoro pa ispolirano...a Honda kao prvu ugradnju obicno stavi EK i to se vidi na svakoj (ili skoro) spojnici. Ovde to nije bio slucaj.

 

Ja sam došao do informacije da je na NC700 prva ugradnja bila DID i još jedan proizvođač za koga se ispostavilo da je problematičan.

LM, na mojoj mašini je D.I.D, jasno se vidi na spojnicama. U suprotnom, pravac u servis na zamenu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS

На Хонди су због удара у ивичњак мало улубљене обе фелне и на предњој гуми је искочио бубац:

090520133497.jpg

090520133501.jpg

Е,сад,мотор треба да отерам у Београд у Хондин сервис,а данас сам га возио 120 наа путу око Пожеге и увидео да не вуче и потпуно нормално се понаша.

Да ли је паметно да га возим 170 км са оваквом предњом гумом или је боље да заменим гуму па да га возим?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

Nemoj da se zezas sa gumama kad si na dva tocka idi menjaj to. Nego pricaj kako se ponasa Honda kolika joj je maksimalna brzina, kako se ponasa u preticanju od recmo 110 do 140?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: 4 cilindra :-)))

Po katalogu za 2014 , Honda pravi reviziju modela nc700x. Oznaka će biti nc750x ,zapremina raste na 745 kubika, snaga na 54,8 konja, a obrtni moment-koji je raspoloživ na praktično 2000-5500 obrtaja biće 68 N m . A b s postaje serijski ,i podesiva ručica kočnice. Potrošnja ostaje praktično ista 3,5-4 l .Promenjen je i odnos u menjaču ,pa bi maksimalna brz. trebala da bude oko 195 km/h . Ostalo koliko vidim po slikama ostaje vizuelno isto. Kakav efekat ima promena snage ,a posebno obrtnog momenta (koji je sada za 8 N m ,veći nego na Versusu i Stromu 650 ),šta mislite ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6318 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ova je sprava nastala po receptu koji namece trenutna ekonomska situacija u svetu. Narocito u Evropi, gde prodaja motora iz godine u godinu belezi vrtoglavi pad. Uz relativno nisku cenu, majstori iz HOnde su paznju obratili i na neka administrativna pravila, koja od skoro vaze i kod nas, pa je ova sprava bila namenjena u velikoj meri onima koji mogu da voze samo motore do 35kw. Iako je zabelezila prilicno veliki uspeh u prodaji, belezi i dosta zamerki nekada i silno razocaranih klijenata. Ovim potezom Honda pokusava da ispravi sliku o ovom modelu i resi neke ocigledne nedostatke (pretraziti forume za detalje). U ponudi ce ostati i limitirana verzija naravno.

Kako god, ovo nikada nece biti enduro motor, to mu na kraju krajeva i nije osnovna namena.

Sto se tice snage i obr. momenta sigurno ce biti boljitka u voznji, ali po mom misljenju V2 agregat (gde god da je montiran) u startu je bolji izbor. Pa cak i ako ima nekog konjica manje.

E da, jos jedna mi stvar nije jasna. Ako neko hoce "ovo" da kupi da bi se izmedju ostalog vozio i van asvalta, a uz to ima lovu da kupi novo (ili se na to odlucio)...zasto ne onda umesto toga "novi" Transalp :zbunjen:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Primetio sam jos pre da ga nema u ponudi kod nas a sada sam video da nema ni na ostalim trzistima. Jbg steta, transalp mi je bas simpatican motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Najlepši Transalp je taj najnoviji od 700cc, ali i najmanje funkcionalan od ostale starije braće. A što se tiče ovog NC-a, smešno mi je kad čak i u Hondi kažu da je ovo zamena za TA, što mi je malo apsurdno. TA je prosečan motor, NC je daleko ispod proseka... Mada, koliko para, toliko muzike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Motor koji trosi 3.5 - 4 lit. Ima 6 brzina...u rukama dobrog vozaca moze da prati lagano i jace od sebe.

Cena od 5.5k evra..Ah da zaboravih..covek presao sa istim oko 120.000km...redovno odrzavanje.. :) Realno..bas je sranje motor :)

Idite do salona..promenicete misljenje.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

Meni je na prvi pogled delovao bezveze, ali sada imam jako pozitivno mišljenje. Deluje mi kao usavršena verzija BMW-a F650CS. Sa niskom cenom sigurno ne puca visoko, ali za nekog je sve što mu treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 433 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Pogledaj na youtube" cager on two wheels" tip ima vlog i vozi NC, nakon njegovog testa i voznje u Hondi, resio sam se za CB500X..skidam kacigu NCu ali par stvari mi je zasmetalo:

-prave ga u skuter verziji

-tank nije na svom mestu iako vrlo prakticno resenje

-motor je prepolovkjeni cetvorocilindras od Civica

-izgled malo jednostavan, bez oznaka i sl

-za moju visinu 180 nezgrapan, subjektivno

- za mnoge plus ali meni ne: neukrocen na startu

Verujem da se niko od vlasnika nije pokajao sto ga ima jer sigurno uzivaju u njemu, i treba

-

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

А ево и коментара после пређених 50К км...

 

 

 

Пошто баш и не разумем шпански, једна реч ми остаје у глави: Перфекто... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 433 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Iz njegove price zakljucio bih da nista ne razumem, ali komentari kazu sve naj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

Mare imaš plus od mene, ne valja ništa stvarno je bezveze može da potegne do 180km/h i to da ti zalepi creva za kičmu a posle toga stvarno dosta slabije vuče, što je najgore troši 3,5L do do 4 šzta god da mu radiš. Ovaj novi sa pojačanom kubikažom i konjažom će verovatno biti još gori.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Ja bi ovu hondu rado terao. kako gorivo stalno poskupljuje mislim da ce ova potrosnja znaciti sve vise i vise buducim kupcima. Plus kazu da odlicno vuce odmah posto je agregat kao kod auta onda bukvalno ne vidim manu ovako na papiru. Nov motor, malo kosta, honda, malo trosi, krajnja brzina skroz zadovoljavajuca, ubrzanje dobro, lepo izgleda (stvar ukusa), garancija.... samo parice fale. Za prosecnog vozaca sa ovakvim radnim obrtajima ovaj motor ce trajati vecno. Nesto kao mecka 123 dizel :)

 

Jedino sto nisam siguran je koliki je ovo motor uzivo. Da nije ono slikala se deca dok voze pa na slikama izgleda veliko a uzivo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 433 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Upravo tako, ako si 185+ velicina je Ok, ja sam 181 i vise mi je legao cb

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja