Jump to content

Moto Zajednica

Honda NC700x

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

Pazi vozio sam ga jedan dan, ja sebi izgledam nezgrapno i na transalpu :) Što se tiče kočnica vozio sam verziju sa ABSom deluje mi da malo pre moram da počnem da kočim nego na Trandži. Negde kažu da je od jazz-a negde da je od civica, biće da isti agregat ide i u jedan i u drugi model. Subjektivan sam što se tiče motora jer se meni izuzetno dopao. To je motor za opuštanje, ne terate da se nešto mnogo akaš oko menjača u gradskoj gužvi elastican maltene Kao skuter. Ja nisam imao priliku da ga poteram negde van grada, tako da to neću da komentarišem. Mislim da trenutno u Deltinom salonu nema nijednog "X" modela ima samo "S" koji je Kao naked, u suštini su isti ali bez prednje maske deluje mnogo manje i meni se ne svidja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Probao sam ovaj motor, i mogu samo jedno da kazem, NIJE ZA MENE ni pod razno. Malo je falilo da prilikom fotkanja pokupim fotografa u automobilu ispred jer ova Honda maltene NEMA mototno kocenja, kao da je cvaja :staa2: :staa2: :staa2: Znaci ko nije naucio da usporava u voznji kocnicom, ne treba ni da gleda ovaj motor ;)

 

BTW motor JESTE pola motora Honde CIVIC ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IT on Yamaha, 47 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6-SA

Zna li neko da li kod Delte ima probna voznja za njega ? Moze i x i s, svejedno, samo da se stekne utisak.

 

Posto je nov model, cisto sumnjam da ih ima mnogo u Srbiji pa da probamo od nekog ko je vec kupio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Zna li neko da li kod Delte ima probna voznja za njega ? Moze i x i s, svejedno, samo da se stekne utisak.

 

Posto je nov model, cisto sumnjam da ih ima mnogo u Srbiji pa da probamo od nekog ko je vec kupio.

 

Koliko ja znam nema, nama su za test u Auto Bildu, motor pozajmili ljudi iz auto skole Pravo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

Probah danas i na stazi NC na Navaku, to definitivno nije klasičan Enduro motor, fenomenalno se obara u krivinama motorno kočenje ima ali nije kao na motoru koji ja vozim. Meni se to čak sviđa pošto nema cimanja ako slučajno pustiš malo više gas a prebacio si ga u nižu brzinu. Definitivno je ovo motor koji želim ako bude sreće i zdravlja kupiću ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS

Јуче сам са њом прешао 200 км,а данас 20-так на полигону(обучавам колегу за А кат) и могу рећи да ми се као мотоцикл за обуку свиђа,међутим проблем настаје кад се вози брже од 80 км/ч,јер је визир премали и због положаја који је као на ендуру,значи усправан,возач постаје једро.Предложио сам човеку да купи неки виши визир,јер је овај смешан.Агрегат је веома штедљив,јер је у мешовитој вожњи на 200 км потрошио 7,09 л.

Мењач му је сасвим у реду,једино што ми се не свиђа је то што је растојање између седишта и фузастера ниска и мени је неудобно да дуже време проведем на њему.

Све у свему препорука као први мотоцикл,а ја ћу вас извештавати после сваког дана шта има ново у вези са Хондом.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS

Обука напредује одлично,мотор се лако вози на полигону,међутим имамо проблем са "осмицом" зато што му је радијус окретања превелики за ову препреку.Али,нема везе,кад увежба на НЦ-у да ради,лако ће је одрадити на неком од 125 кубика.Ишао сам јуче на вожњу од 70 км и даље имам проблем са визиром.Иначе мотор је ко бомбона!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Da podelim sa vama,... juce vozeci se po gradu stanem u jednom trenutku na semaforu, pre TC Usce, a odmah posle Brankovog mosta. Pored mene stane novi Hondin skuter Integra, koji "deli" pogonsku jedinicu sa NC-om: http://www.honda-srbija.rs/code/navigate.php?Id=63&MotoModelId=7&MotoVerzId=29 .

 

Dakle, kada se upalilo zeleno, ja sam krenuo malo ostrije, sto on ocigledno nije ocekivao. Posle dvadesetak metara, kada sam ja prebacivao u u drugu brzinu, on je, ocigledno prihvativsi izazov, zavrnuo gas i proleteo pored mene, bukvalno kao da stojim. Ja sam, naravno, odmah iskulirao dalju poteru, jer ocigledno nije bilo smisla.

 

Da se razumemo, nemam ja nikakvih iluzija o performansama mog motocikla, niti ga ja i "teram" do granica mogucnosti, nego sam samo hteo da malo isprovociram kolegu, da pokaze sta moze. Eto, samo kao mala ilustracija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6297 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Istina je da deli pogonsku jedinicu, ali ne i menjac (NC u skupljoj verziji je isti..DTC,itd....tralala)

Svaki ozbiljniji skuter, a ovo izgleda prilicno ozbiljno (ujedno je vise motocikl nego skuter) u startu je nezgodan protivnik. Kasnije.....zakasni :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS

НЦ 700 ИКС је врло стартан, а о крајњој брзини не могу да говорим,јер сам га вртео само до 4500 обртаја.За град је супер,али на отвореном ми је проблематичан.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Ja sam bio odusevljen ovim motorom na slici. Kada sam ga probao nesto i nisam bio odusevljen. Po meni je ovo pre naked koji malo potseca na enduro, nego enduro. Ako ga tako gledam onda mi se svidja. Neverovatno mirno radi, i lepo vuce na svim obrtajima. Utisak voznje je dobar, ali nikako enduro. Kao enduro je skroz neubedljiv i nezan.

Naravno ne kazem da ne bih voleo da ga imam. Fin je motor za asfalt, i cak sta vise, verovatno bi mi vise odgovarao za moje potrebe od trnutnog motora...

Moj savet je da ga obavezno treba probati pre kupovine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Moj majstor ga je vozio u NAVAK-u, kaze da je jako dobar za voznju, kocnice su odlicne samo sto nije tako lak i superupravljiv kao sto ga hvali proizvodjac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

I ja sam ga vozio i na NAVAKU i po gradu i ne slažem se da nije lako upravljiv, iz ličnog iskustva mogu da ti kažem da čim sam seo na njega obarao sam ga do rubova i radio osmicu bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

mislim da ovo nije pravi enduro motor, mada ne bih se sekunde bunio kad bi ga neko poklanjao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Ja ne mogu da verujem da i dalje povezujete reč ENDURO sa ovim motorom? Motorče je jako zanimljivo ali nema NIKAKVE veze sa enduro motorima. Ni točkove, ni ogibljenje, clearance, čini mi se da mu je i težište mnogo više napred nego na enduračama.

 

Doduše, ne znam u koju bi kategoriju ovo moglo da se stavi, čini mi se da je začetnik nove kategorije, kao npr. BMW X6 u auto industriji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja