Jump to content

Moto Zajednica

Honda NC700x

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova

Pre par dana sam bio u Delti drugim povodom ali sam uzgred bacio oko bas na ovaj model...mogu vam reci da sam prijatno iznenadjen izgledom i cenom ovog motora,po recima prodavca agregat je nov paralelni dvocilindras stim da je radilica nesto korigovana da bi se smanjili trzaji i dobio zvuk slican V motoru...cena je 6100e za obican,6500 za abs model i 7500e za model sa dct menjacem...za dodatnu opremu nisam pitao ali mislim da bi za dobro opremljen model kao sa slike na prvoj strani mogao da kosta i 8000-9000e bez problema....

 

Po recima prodavca Honda je pokusala da napravi gradski motor sa malom potrosnjom (fabrika kaze 3,6l/100km),spretan i okretan po gradu,relativno brz od semafora do semafora a jednostavan za servisiranje i jeftin za kupiti...vreme ce pokazati koliko su u tome uspeli ali mislim da su na pravom putu...

 

 

 

Pravi motor izgleda kad se uzme sve u obzir....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U srcu Honda Africa a u ruci BusPlus

Juce sam ispred Delte video i sedeo na ovom motoru. Moram priznati kao laiku mi se sviđa i uopšte nije mali pošto je stajao pored Crossrunner-a koji je naizgled manji ali sa jacim motorom 782cc.

Ja se takođe dvoumim da li da uletim u kupovinu ovog "novog" motora ili da uzmem TA 99 i da ulazem i sredjujem a da to nikad ne mogu da povratim u daljoj prodaji. I ko zna sta može da crkne. A razlika nekih 3000 evra za 13 godina mladosti.

 

Da je pravi enduro to nije ali Selo-grad-selo može da podnese.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Juce sam ispred Delte video i sedeo na ovom motoru. Moram priznati kao laiku mi se sviđa i uopšte nije mali pošto je stajao pored Crossrunner-a koji je naizgled manji ali sa jacim motorom 782cc.

Ja se takođe dvoumim da li da uletim u kupovinu ovog "novog" motora ili da uzmem TA 99 i da ulazem i sredjujem a da to nikad ne mogu da povratim u daljoj prodaji. I ko zna sta može da crkne. A razlika nekih 3000 evra za 13 godina mladosti.

 

Da je pravi enduro to nije ali Selo-grad-selo može da podnese.

 

 

Bravo,motor je vrh za te pare a moze malo i na makadam neki laganiji da sidje super izbor za nov motor....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

I ja planiram da kupim nov motor do 6500.Pre 2-3 godine imao si da biraš bar 15 modela za te pare,a sad jedva 5!

 

 

Mozes li da kazes,nabrojis koji su to motori do 6500 eur

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

kawasaki ( er6n,er6f,versys 2011,Z750 2011)

 

suzuki (gladius,gsf650n)

 

honda(nc700x,nc700s)

 

yamaha (xj6 serija)

 

Bilo nekad...sad je odnos jen/euro takav da o ovim cenama moze samo da se masta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

kawasaki ( er6n,er6f,versys 2011,Z750 2011)

 

suzuki (gladius,gsf650n)

 

honda(nc700x,nc700s)

 

yamaha (xj6 serija)

 

Bilo nekad...sad je odnos jen/euro takav da o ovim cenama moze samo da se masta.

 

Ovi nabrojani modeli se sada mogu kupiti za 6500evra.Neki sa redovnom cenom,a neki sa akcijskom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Sa svojih 195/98.jesam li prekrupan za ovaj motor?

Sve mi odgovara,samo da ne budem na njemu kao na djecijem biciklu?;)

 

Moras probati u salonu ima ih dosta....Mislim da je motor,dovoljno robustan....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Sa svojih 195/98.jesam li prekrupan za ovaj motor?

Sve mi odgovara,samo da ne budem na njemu kao na djecijem biciklu?;)

Ovo i mene interesuje, jesi li ga isprobao?

Da li je za visoke vozace?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

Imao sam sreće da probam ovaj motor :moto3: , sreće zato što mi se jako dopao neverovatno se lako vozi i što se tiče mirnoće rada samog agregata ne može da se poredi sa V motorom, mnogo je mirniji, čovek ima utisak da vozi četiri cilindra a ne dva. Kažu da je sam agregat uzet od Honde Civic zapravo pola motora, ovi iz Honde kažu da je agregat bukvano prepolovljen i ubačen u ovaj motocikl. Visok sam 195cm težak 110kg i nije mi mali, sad suvozaču iza mene ne znam da li bi bilo baš udobno, ali ne može se svima ugoditi. Jako je mali potrošač stvarno troši ispod 4l, po mom mišljenju nije ni za jednu vrstu off-a pa čak ni za makadam, to je motor koji voli asfalt. Postiji i "S" verzija a razliaka između "X" i "S" je jedino u izgledu, pa kome se šta sviđa, otud ovo moje mišljenje da nije za off. Motor je jeftinija varijanta Crossrunnera koji isto spada u Enduro grupu a po meni (vozio sam ga) ne da nije za Enduro nego ga ne bi ni po "kocki" vozio, e sad jedinu zamerku koju su mi rekli a odnosi se na ovaj motorin je to što mu je ram cevast, nisam hteo dalje da zapitkujem šta to znači da ne bih ispao glup u društvu. Verujem da ovde ima ljudi koji će nam bolje objasniti zašto je to mana? Da ne vozim TA ja bih sigurno gledao da kupim ovu mašinu, meni se sviđa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

"Cevast ran" - ram od zavarenih cevi imaš i na svom TA pa izdržava i neki off :) ali se zato rado uvija u jačim kočenjima i u žešćim krivinama. Ram od cevi je mnogo lakši od aluminijumskih livenih ramova kao što ima TDM na primer i sa ubrizgavanjem goriva i kompjuterom umnogome doprinosi maloj potrošnji nove Honde.

 

Najveća mana, po meni je mala snaga (oko 45 KS) i samim tim mučenje sa tri kofera i savozačicom na daljem putu (slika tako opremljenog je stvarno moćna :).)..Zato su ponudili sledećeg u nizu - Krosranera koji je sličan po koncepciji samo sa većim i jačim motorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Trelis cevasti ram se uvija? Moza ja ne vozim kako treba ali nisam to primetio

Uglavnom posle prvog utiska koji je bio los, ovaj motor mi se bas svidja, sad tih 45ks u realnoj upotrebi kako se ponasaju ne znam a pogotovo sto Honda reklamira tu snagu u niskim obrtajima.

Sta mi se ne svidja je cep rezervoara ispod suvozackog sedista sto moze da pravi problem ako imas privezane bocne torbe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

Koliko ja znam ima 38Kw i 52ks u odnosu na transalpa odaje utisak da je bar za 20% jači. Radi neverovatno mirno na obrtajima ispod 2000 pomisliš na momente da je četvorocilindraš. Al da ne tupim, moj je favorit a vreme će pokazati kakav je zaista.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Skuteras, svaka cast na odgovoru. Ovo je i mene interesovalo za nas vislje i malo teze.

Znaci ne izgleda se nezgrapno na njemu?

Nikako da ugrabim vremena da odem da ga pogledam.

Jesi li ga malo duze vozio? Kakve su mu kocnice?

Napisi sve sto ti padne na pamet jer me interesuje.

Hvala ti na odgovoru unapred,

pozdav :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Po testovima pisu kako je Honda dosla istrazivanjem do zakljucka da 90% ljudi ne tera preko 140km/h i da 80% ljudi jedva da predju 6.000 obrtaja. Zato su odlucili da naprave motor (masinu) koja je vise nalik automobilskom motoru.

Sa ovom snagom (na papiru) izgleda slab, ali je zato obrtni moment rasporedjen tako da vec od 2.000 obrtaja povlaci. Novinari su, navodno, imali utisak da voze masinu sa nekih 80-90ks. Znaci ko ga bude imao i vozio na nizim obrtajima (2000 do 5000) imace utisak daleko jace masine. Ko bude jurio obrtaje, taj ce se razocarati. Potrosnja do 4l, max brzina 185km/h.

A to sa prepolovljenim Civic motorom... To je sala koju je na prezentaciji ispricao sef tima koji je konstruisao ovaj motor. I prica je bila za motor Honde Jazz, ne Civic.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Samo sam hteo da kazem da je ocigledno neka drugacija logika radila iza konstrukcije ovog motora. Nije sve baceno na "upotrebljivih" 1000 obrataja u crvenom polju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Samo sam hteo da kazem da je ocigledno neka drugacija logika radila iza konstrukcije ovog motora. Nije sve baceno na "upotrebljivih" 1000 obrataja u crvenom polju.

Sve je jasno sto kazes, to se i meni svidja. Narocito potrosnja, i cena.

Po svemu sudeci imace dobru prodaju. No, videcemo.

Ipak je to Honda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja