Jump to content

Moto Zajednica

SPASI BAJKERA – Prolećna kampanja AMS - BJB

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Bajkeri su...

LPy5y_vrsta.jpg

 

Kakav bi bio idealan svet jednog bajkera? Hajde malo da sanjamo.

 

We Have a Dream...

 

Svi imamo nove motore i registracija je besplatna.

 

Država nam svake godine plaća premije zato što koristimo prevozna sredstva koja manje prave gužvu, manje troše goriva, manje oštećuju kolovoz, manje zagadjuju okolinu, zauzimaju manje mesta na parkingu.

 

Vozači četvorotočkaša shvataju da je vožnja motora rizična i zato vode računa da nas ne ugroze. Gledaju tri puta pre nego što se uključe u saobraćaj, čekaju da prodjemo pa tek onda skrenu, propuštaju nas da se provlačimo izmedju kolona, ostavljaju nam mesto ispred semafora, raduju se kad prolazimo žutom trakom jer ne pravimo gužvu, kada reše da se prestroje gledaju pažljivo oko sebe i u retrovizore... Trubnu nam za pozdrav kad nas vide.

 

I onda se probudimo. Stvarni život je "malo" drugačiji.

 

U realnosti, vožnja motora je izuzetno skupa i opasna zanimacija a imidž motorista je veoma loš. Ne vole nas, ne vide nas, ne čuju nas. Zašto bi se uopšte trudili da nešto urade za nas?

 

Da se na trenutak vratimo na snove. Jedan veliki čovek je rekao: "Ništa nije ostvareno a da pre toga nije odsanjano."

 

Snovi su naš putokaz. Nikada nije sigurno da li ćemo snove u potpunosti ostvariti. Sigurno je samo to da, ako sedimo skrštenih ruku, ni najmanji deo snova neće se obistiniti. Osaćemo tu gde smo sada. Možemo da kukamo, da se žalimo, da proklinjemo sudbinu i mesto na kome smo se rodili, da uvek nalazimo krivca u drugom...

 

Ništa se neće promeniti dok sami ne uzmemo svoj život u svoje ruke. Dakle ljudi... AKCIJA!!!!!

 

Želimo da spasemo život makar jednog od nas bajkera. Želimo da nas vide i čuju. (Da nas vole, ne moraju.)

lp7oz_malocrno.jpg

  • Podržavam 39

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Kao što je rekao Severijan, pred nama je maraton a svaki, makar i najduži put započinje prvim korakom. Prvi korak ćemo napraviti ovog proleća. Bajkersko proleće. Želimo da nas vide i čuju.

 

Deo šire akcije koja se priprema je i medijska kampanja "Spasi bajkera". Ekipa od desetak ljudi već više od mesec dana volonterski radi na kreiranju kampanje. Vreme za start se primiče i sada nam je potrebna podrška. Pre nego što vam kažem šta bi bila vaša uloga, red je da vam pokažem šta smo do sada uradili.

 

Pogledajte prvo brief koji je dat kreativcima i od koga smo krenuli.

 

Ako vas mrzi da se bakćete sa strategijama, ovaj post do kraja možete da preskočite. :takoje:

 

Situacija:

Motoristi (bajkeri) su jedna od najugroženijih kategorija učesnika u saobraćaju. Sam po sebi motor je brži, nestabilniji, teže upravljiv, ima duži zaustavni put, slabije je vidljiv... Bajker je manje zaštićen jer izmedju njega i prepreke ne postoji ništa što bi ublažilo udarac. Ono što kod drugih prevoznih sredstva može da se nazove lak incident, kod bajkera veoma lako može značiti tešku povredu ili smrt. Broj motorista koji izgube život ili se teško povrede u vožnji se broji u stotinama.

 

U tradicionalnom “moto-zemljama" (Grčka, Italija, Francuska, Španija i sl.) tradicija korišćenja motora izgradila je svest kod drugih učesnika u saobraćaju o njihovom prisustvu. U ovom regionu masovnije prisustvo motora je uočljivo tek poslednjih nekoliko godina. Takva svest ne postoji.

 

Najčešći razlog udesa u kojima učestvuju motori je ponašanje drugih učesnika u saobraćaju. SMIDSY - Sorry Mate I Didn't See You (Izvini druže nisam te video), obično sledi posle udesa. Nesmotreno prestrojavanje, oduzimanje prednosti i neuočavanje motora su najčešći razlozi udesa.

 

Problem:

Osnovni problem sa kojim se susreću bajkeri u ovom regionu je odsustvo svesti drugih učesnika u saobraćaju o prisustvu motora na putevima.

 

Ovaj problem je najuočljiviji početkom sezone vožnje motora, u martu, aprilu, maju. Sa jedne strane, vozači automobila su zbog zimske pauze zaboravili za motore u saobraćaju i ne očekuju ih na putu. Sa druge strane, hladan i klizav asfalt kao i nedostatak kondicije i rutine kod bajkera prave vožnju izrazito opasnom.

 

Izazov:

Realizovanje kampanje koja treba da obeleži početak sezone vožnje motora i da skrene pažnju ostalih učesnika u saobraćaju o prisustvu motora na drumovima.

Idealni rezultat kampanje bi bio situacija u kojoj bi ostali vozači počeli da obraćaju više pažnje na motocikliste.

 

Osnovna poruka (ovo nije slogan):

Obratite pažnju na nas, lako možemo da nastradamo

 

Vreme realizacije kampanje:

Početak kampanje je predvidjen za prvu ili drugu sedmicu aprila. Planira se veliko otvaranje moto sezone a kampanja bi se lansirala tokom tog eventa.

 

Elementi kampanje:

Poster

Bilbord

Letak

Internet banner

Internet sajt

Radio clip

TV spot

PR program

 

Budžet:

Ne postoji takav. Ovo je non profit projekat i predstavlja mogućnost da svako doprinese njegovoj realizaciji na volonterkoj osnovi.

  • Podržavam 24

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Na osnovu brief-a, definisana je kreativna strategija:

INSIGHT (istina na kojoj se bazira kampanja)

 

Dok su sakriveni iza kaciga i “uniformi”, bajkere drugi doživljavaju kao prepotentne opasne mašine za pravljenje buke i haosa po putevima. Kada bajkera doživiš kao čoveka od krvi i mesa, menjaš i odnos prema njemu. Bajker može biti tvoj sin, komšija, prijatelj, kolega sa posla...

 

IDEJA

Možeš spasiti život čoveka samo ako malo više paziš.

 

Šta smo izmozgali?

 

Pokazaću vam samo takozvane key visual-e. Na bazi njih se trenutno razradjuju ostali elementi kampanje.

Kl3PH_bike1ae.jpg

 

eC4i8_spasizivot2.jpg

 

Naravno, ne bi bilo fer da samo od drugih očekujemo da nas spašavaju. Dosta zavisi i od nas. Poruka nama samima (a bogami i drugima).

 

 

d4Qqw_bike2ar.jpg

  • Podržavam 39

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: (Vertemati) Vor EN400 enduro

Svaka cast za ovu akciju!!!

Rad sam da pomognem...

Uglavnom sam u Kragujevcu, svaki drugi vikend u Kraljevu.

Mogu da se povezem sa nekim kolegom iz ovih krajeva pa da delimo letke,lepimo postere ili sta god.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd-Voždovac
  • Motocikl: Hyosung GT250 Comet

Izgleda da mi je post obrisan jer sam se slucajno ubacio izmedju Pandinih :neznam: .

Ajd jos jednom...podrzavam akciju, ko skuplja pare? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Šta su sledeći koraci?

 

Ovo što vidite i još jako puno toga, radimo mi iz organizacije AMS-a u saradnji sa agencijom New Moment. Ovo je samo vrh iceberg-a. Celokupna ideja je mnogo komplikovanija i neće uspeti da se realizuje bez doprinosa vas bajkera. Uspeće samo ako mnogo nas zastane iza nje.

 

Svako će imati priliku da pokaže ko je i šta krije iza kacige.

 

Pratite ovu temu i polako ćete videti celu ideju.

 

Kako trenutno možete dati svoj doprinos?

 

1. Hitno su nam potrebne profesionalne fotografije u visokoj rezoluciji lica jednog bajkera i jedne bajkerke sa i bez kacige, kao na drugoj slici.

2. Deljenje lifleta

Vikend pre Otvaranja moto sezone, potrebni su nam dobrovoljci (najbolje vozač i suvozačica) koji su spremni da u full moto opremi dele liflete vozačima četvorotočkaša. Lifleti bi se delili tokom cele nedelje (kada ko može) a i na dan Otvaranja 07.04.2012.

3. Pisanje ličnih iskustava za sajt i facebook (O ovome detalji i instrukcije uskoro)

4. Pomoć oko snimanja tv i radio spota (detalji uskoro).

5. Pravljenje i održavanje sajta po idejnom rešenju i na bazi materijala koje će dostaviti AMS-BJB creative team.

6. Pomoć dizajnera i DTP specijalista.

 

Za tačku 1, 3, 4, 5 trenutno sam ja osoba za kontakt. Pišite mi na PP ili na mail: nlozovic@bjbikers.com

 

Uskoro više informacija.

 

 

Napomena: Pošto ovo nije jedina akcija koju AMS - BJB planira, želeli bismo da napravimo jedan tim dobrovoljaca koji bi bio spreman da odvoji nešto svog vremena i da pomogne kada je to potrebno. Otvorena je posebna tema u sekciji AMS: Dobrovoljačka bajkerska brigada

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

:takoje::care:

sutra mi dolaze džoksovi na session. možemo da napravimo porodičnu bajkersku. on i ona u bajkerskoj odeći s kacigama i beba u pelenama između njih. iza kacige je porodica.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Valjda "ispod kacige", a ne "iza kacige"? "Iza kacige" je bukvalan prevod engleskog izraza.

 

Hvala ti na primedbi. Ovo je radila moja ekipa iz agencije u Bugarskoj (na engleskom) a ja sam bio prevodilac. :zdravo: Ovo su samo idejna rešenja, nisu prošla kroz ruke copywritera u beogradskoj agenciji. Pa šta oni reše... iza, ispod, u, na ... :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Valjda "ispod kacige", a ne "iza kacige"? "Iza kacige" je bukvalan prevod engleskog izraza.

 

Hvala ti na primedbi. Ovo je radila moja ekipa iz agencije u Bugarskoj (na engleskom) a ja sam bio prevodilac. :zdravo: Ovo su samo idejna rešenja, nisu prošla kroz ruke copywritera u beogradskoj agenciji. Pa šta oni reše... iza, ispod, u, na ... :ups:

 

Bugari rade kampanju za Srbiju na engleskom?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Valjda "ispod kacige", a ne "iza kacige"? "Iza kacige" je bukvalan prevod engleskog izraza.

 

Hvala ti na primedbi. Ovo je radila moja ekipa iz agencije u Bugarskoj (na engleskom) a ja sam bio prevodilac. :zdravo: Ovo su samo idejna rešenja, nisu prošla kroz ruke copywritera u beogradskoj agenciji. Pa šta oni reše... iza, ispod, u, na ... :ups:

 

Bugari rade kampanju za Srbiju na engleskom?

 

Ne samo... ovaj projekat rade Bugari, Srbi, Makedonci... Za ovaj projekat je angažovan regionalni kreativni tim agencije New Moment. Regionalni Creative Director je Dušan Drakalski iz Skoplja (BMW R1200GS), Creative Director ofisa u Sofiji je Milan Marčev (Suzuki Bandit 1250 GT), Art Director je Alexandar Kostov (Ducati Diavel) a vodja kreativnog tima u Beogradu, koji je i nosilac posla, je Lazar Sakan (BMW F800GS). O svima njima možeš čitati u mojim putopisima. Ja se zovem Nenad Lozović, vodim ovaj projekat iz svoje agencije u Sofiji i pomalo vozim.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

[A ti si 1zdravo.gif

 

Ja sam neko ko misli da je ovakva kampanja apsolutno neophodna, ali da mora da bude relevantna da bi imala efekta. Znaš, onaj dečko na Banjici je zaginuo zato što je neki magarac okretao polukružno preko pune linije u nepreglednoj krivini, a ne zato što "nije znao da je iza kacige čovek".

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 461 postova
  • Lokacija: Beograd-jug
  • Motocikl: Yasmina TDM '97

vodja kreativnog tima u Beogradu, koji je i nosilac posla, je Lazar Sakan (BMW F800GS).

 

Lazar Sakan je po profesiji maneken:

 

http://www.story.rs/...i-vizionar.html

 

 

 

 

A ti si 1zdravo.gif

 

:lol::care::lol::lol:

Sto se tice tacke 2, javite samo gde ce moci da se pokupe flayeri :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

[A ti si 1zdravo.gif

 

Ja sam neko ko misli da je ovakva kampanja apsolutno neophodna, ali da mora da bude relevantna da bi imala efekta. Znaš, onaj dečko na Banjici je zaginuo zato što je neki magarac okretao polukružno preko pune linije u nepreglednoj krivini, a ne zato što "nije znao da je iza kacige čovek".

 

Циљ је да се повећа уочљивост мотоциклисте у вожњи, рецимо ''onaj dečko na Banjici'' не би ''загинуо'' да га је ''магарац'' видео. Кампања треба да подстакне људе да размишљају о људима јер ће тако више обраћати пажњу приликом окретања полуружног...

Уостало видим да је то за тебе ипак исувише имагинарно и немој да настављамо дискусију него да се договоримо па да лепо заједно станемо за викенд на раскрсницу у да делимо флајере.

Јел може?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

немој да настављамо дискусију него да се договоримо па да лепо заједно станемо за викенд на раскрсницу у да делимо флајере.

Јел може?!

 

0takoje.gif2bacikosku.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Svi oni:

a) koji smatraju da je ovo što radimo glupo

b) koji misle da je ideja loša i nerelevantna

c) kojima se ne dopadaju ljudi koji ovo rade

 

Zamolio bi ih da ne posećuju više ovu temu i ne pišu u njoj. Glupo je da gube svoje dragoceno vreme.

 

Takodje, oni koji smatraju da postoji bolji način da se počne raditi na problemu bezbednosti motorista neka otvore posebnu temu i neka tamo objasne svoje ideje. Sledeće godine će se praviti ponovo ovakva kampanja pa je svaka ideja dobrodošla.

 

Dakle, ova tema je rezervisana za ovu kampanju, kakva god da je.

 

Kraj reklamne pauze, da se vratimo na posao. :zdravo:

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

WWW

 

Osim drugih medija, važan deo kampanje će biti internet komunikacija. Tu ćemo imati prilike da pokažemo ko smo i ko se sve nalazi ispod kacige.

 

Kao što ste videli, pravi se sajt www.spasibajkera.com. Jedna od sekcija na sajtu će biti "Žašto voZim/voLim motor". Tu očekujemo vašu pomoć i kreativnost.

 

Ukoliko želite, možete da pošaljete dve svoje fotografije (jednu sa i jednu bez kacige) i da ispunite priloženi dokument. U dokumentu je ostavljen prostor za vaše objašnjenje zašto voZite/voLite motor.

 

Najinteresantnije priče će biti publikovane na sajtu.

 

Ispunite ovaj dokument kreativno, prikačite fotografije i pošaljite na nlozovic@bjbikers.com

Dokument zasto vozim motor.doc

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Ja sam neko ko misli da je ovakva kampanja apsolutno neophodna, ali da mora da bude relevantna da bi imala efekta. Znaš, onaj dečko na Banjici je zaginuo zato što je neki magarac okretao polukružno preko pune linije u nepreglednoj krivini, a ne zato što "nije znao da je iza kacige čovek".

 

Nisi mi bas jasan. Zasto kampanja nije relevantna?

 

O.K. Umesto motocikliste mogao je da naleti automobil i ovo mozda nije direktno vezano za ono za sta si se uhvatio, "covek i kaciga", ili SMIDSY, vec za opstu saobracajnu nekulturu tj. svesno krsenje saobracajnih propisa. Uz "nepostojanje svesti" o prisustvu motociklista to i jeste faktor koji situaciju cini jos tezom.

 

Koliko sam shvatio ova kampanja i nema zadatak da se bavi opstom edukacijom ucesnika u saobracaju (to je problem celog drustva), vec da se bavi aspektom koji se direktno tice nas. Pise ti gore, nema potrebe da ponavljam. Tako da je, po meni, itekako relevantna.

 

p.s. probaj da ignorises pravopisne i ostale vrste gresaka, ako sam ih napravio

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja