Jump to content

Moto Zajednica

SPASI BAJKERA – Prolećna kampanja AMS - BJB

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

+1 za motorista/motociklista ono bajker mi je izlizano.

 

 

@O'sonesiZ

Slika UBIJA!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Оља свака част за фотку 1oda.gif , ето, мис мо већ направили један корак....0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Podrzavam akciju, zelim da ucestvujem!

Iskreno bio bih jedan od najsrecnijh motorista kad bi akcija urodila plodom i da ja ove sezone zavrsim bez gipsa kao predhodne dve!!!

Imate svu moju podrsku!!!!!

:takoje:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Onda se pojavila Agencija za bezbednost saobraćaja. Dopala im se ideja i izrazili su spremnost da podrže akciju i da daju pozicije na bilbordima i vreme na TV. Već su potvrdili štampu 100.000 flajera. Trenutno pripremamo TV spotove ali tamo postoji tender >:( . Ako se sve zvezde poklope, imaćemo kompletnu kampanju na svim medijima. U protivnom slučaju, prelazimo na plan B. :takoje:

 

Da li je ovo autonomna BJB kampanja ili kampanja ABS-a na koju ce se eventualno 'nasloniti' ova prica o motociklistima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

Doktorov post na prethodnoj strani me zaintrigira pa malo porazmislih o jednoj ideji.

 

Npr. da se odredi set fotografija ljudi i njihovih profesija u radnom okruženju, ali u moto opremi.

Pa sad: zubar sa sve "ratnom" opremom u sred stomatološkog pregleda sa curicom u stolici, profesorka ispred geografske karte pred decom opet u koži i sa kacigom, kuvar u ozbiljnoj restorantskoj kuhinji secka povrće u nekom sportskom kombinizonu, pa npr. somelijer u prijatnoj atmosferi restorana nudi vino u blatnjavoj MX opremi, košarkaška utakmica (trening) sa bar dva igrača u opremi i tako dalje (granice nema :) ).

 

O sloganu uz taj serijal bi trebalo razmisliti, ali ideja vodilja bi bila približavanje motorista običnim ljudima, tačnije protkati bajkere kroz opštenarodne svakodnevnice i istaknuti njihovu potrebu i funkciju u društvu.

 

Predlog slogan, ili bar pravac u kom bi trebao da ide: i ja sam čovek ili jedan od vas.

 

EDIT: Dok ja tražih neke slike po netu koje će da isprate ovo moje pisanje ulete i Severijan sa istom vizijom. :)

 

EDIT2: OšonesiZ svaka čast za fotografiju! Naravno i modeli ko upisani. :takoje:

 

 

ovo je ODLICNO!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 816 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suvozačica na TDM-u

Podrzavamo akciju i šta god da možemo da doprinesemo tu smo naravno!

 

OšonesiZ fotografija je odlična! :takoje:  Sve je rečeno kad se samo pogleda i bez ikakvog teksta!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Eeeee...svi bi da dele flajere...i to je umetnost. :aha:

 

Drago mi je da ima toliko dobrovoljaca.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Ja dajem glas nazivu 'bajker' u sloganu akcije 'spasi bajkera', ali nemam nista specijalno protiv i da bude 'motociklista' ili 'motorista'. Koliko god 'bajker' zvucalo izlizano, to je realno naziv koji svima nepogresivo oznacava vozaca motora... Meni ima smisla. Ali kazem, ako vecina predlaze 'motociklista', na Pandi je da koriguje odluku eventualno. :)

 

@b2man, nije toliko bitno ko potpisuje kampanju, potpisace je Agencija, NewMoment i BJB. Bitno je da su oni 100% voljni da nas podrze u svemu sto predlazemo jer su nas prepoznali kao sposobnu, kvalitetnu i vec zrelu organizaciju koja zna sta hoce i to ume da ostvari. :) Prakticno, nasa je ideja i uz malo srece produkcija za TV spotove, a njihova je podrska u pokrivanju troskova izrade flajera i TV dela kampanje. Idealna kombinacija! :)

 

Odusevljen sam vasim entuzijazmom! Samo moram da vas ipak upozorim da se akcija ne zavrsava otvaranjem sezone, vec tad tek POCINJE. Imacemo postavljenu kampanju i sve elemente da cele godine promovisemo ideju kampanje i makar malo promenimo svest vozaca oko nas. :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

@b2man, nije toliko bitno ko potpisuje kampanju, potpisace je Agencija, NewMoment i BJB. Bitno je da su oni 100% voljni da nas podrze u svemu sto predlazemo jer su nas prepoznali kao sposobnu, kvalitetnu i vec zrelu organizaciju koja zna sta hoce i to ume da ostvari. :) Prakticno, nasa je ideja i uz malo srece produkcija za TV spotove, a njihova je podrska u pokrivanju troskova izrade flajera i TV dela kampanje. Idealna kombinacija! :)

 

bitno je ko je nosilac kampanje zato sto taj ima glavnu rec. iz pandinog posta mi se ucinilo da se od ABSa ocekuje da ustupi pozicije na bilbordima. Oni nisu provajder i nemaju svoje pozicije. Jos manje imaju "vremena" na tv-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

@b2man, nije toliko bitno ko potpisuje kampanju, potpisace je Agencija, NewMoment i BJB. Bitno je da su oni 100% voljni da nas podrze u svemu sto predlazemo jer su nas prepoznali kao sposobnu, kvalitetnu i vec zrelu organizaciju koja zna sta hoce i to ume da ostvari. :) Prakticno, nasa je ideja i uz malo srece produkcija za TV spotove, a njihova je podrska u pokrivanju troskova izrade flajera i TV dela kampanje. Idealna kombinacija! :)

 

bitno je ko je nosilac kampanje zato sto taj ima glavnu rec. iz pandinog posta mi se ucinilo da se od ABSa ocekuje da ustupi pozicije na bilbordima. Oni nisu provajder i nemaju svoje pozicije. Jos manje imaju "vremena" na tv-u.

 

Sto se bilborda i vremena na TV-u tice, bitno je da imas novac za to, a ne da li si nosilac akcije. ABS ima novac za flajere i izradu TV spotova, a kao drzavna agencija imaju 'pravo' na odredjenu minutazu na nacionalnoj frekvenciji. Pomenuli su da ce RRA pomoci oko tog TV vremena jer je kampanja neprofitabilna i drustveno korisna. Radi se na svemu tome, imaj poverenja u nas. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Sto se bilborda i vremena na TV-u tice, bitno je da imas novac za to, a ne da li si nosilac akcije. ABS ima novac za flajere i izradu TV spotova, a kao drzavna agencija imaju 'pravo' na odredjenu minutazu na nacionalnoj frekvenciji. Pomenuli su da ce RRA pomoci oko tog TV vremena jer je kampanja neprofitabilna i drustveno korisna. Radi se na svemu tome, imaj poverenja u nas. :zdravo:

 

Ajd, sa srecom! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Bravo za sve ! :takoje:

 

Zaista sjane ideje izviru i nadovezuju se jedna na drugu. Imao sam jednu sugestiju, ali je povlacim pre nego je izreknem. Ipak se pridruzujem predlogu da pored onako dobro osmisljenih fotografija tekst nije ni potreban.

 

Probudicemo mi coveka u coveku i bice ovde opet raj na zemlji ! ;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Nekolicina nas je uspela da odradi nalepnice i to dva puta..

 

prva tura je bila SPASI ŽIVOT POGLEDAJ DVAPUT.. mislim da bi Ugac imao pripremu..

 

druga je bila JA PAZIM NA MOTOCIKLISTE..(by Maxxa)

 

Kilometarske rasprave su se vodile da li da stavimo MOLIMO PAZITE.. ili JA PAZIM

40-tak stranica dogovaranja, priprema i na kraju skupljanje para i deljenje nalepnica koje i dan danas nosimo..

 

http://forum.bjbiker...st/page__st__40

 

vrlo je bitno šta se stavlja na slogan..

uostalom Drvodelja je lepo objasnio..a i ima nas pismenih dosta ovde..

 

Da ne tupim dalje.. štagod da se radi sa bilo kakvom kampanjom..mora imati efekta..

 

Podržavam akciju i imate nas na raspolaganju..

 

 

 

Ja imam jednu ideju za kampanju...

Možda će nekom biti glupo ali to je samo moja ideja jer smatram da je delo vrednije od reči.

 

 

Kad počne lepo vreme i krenete u kampanju (početak aprila) organizujete druženje bajkera na trgovima u centru grada u većim gradovima širom Srbije (BG, NS, SU, itd.) gde će svi zainteresovani ljudi koji NE VOZE MOTOR a voze kola moći da se prijave da budu provozani jedan krug kroz grad da vide kakav je to osećaj biti motorista u saobraćaju.

 

Kako bi to išlo?

Lepo, kao što ovi iz stranaka postave onu "tezgu" i zaustavljaju i smaraju ljude tako lepo i mi postavimo tezgu i pored motore i zaustavljamo ljude (ciljna grupa od 20-55 god.) i lepo:

"DOBAR DAN, DA LI VOZITE MOTOR? udruženje motociklista Srbije krenulo je u veliku akciju skretanja pažnje učesnika u saobraćaju na motore, da počnu da vode računa o propuštanju motora - sve u svemu neki lepo uvežban tekst" i da li ste zainteresovani da budete LAGANO provozani kroz grad jedan kratak krug, potpuno besplatno, da bi videli o čemu prosečan motorista mora da vodi računa tokom vožnje...

 

Šta je trik? Onaj koji je zainteresovan, popuni anketu (koliko dugo vozi, koliko km godišnje, da li više po gradu ili po otvorenom puto, i svoje mišljenje o motoristima, kako bi on povećao bezbednost motorista (saobraćaja)) i potom ga neko od ljubaznih bajkera postavi na motor, kaciga, krugić, nazad, hvala lepo što se učestvovali, popričajte sa prijateljima na ovu temu. Time dobijate jednog čoveka kome ste promenili dan i rutinu!!!

ČAK I AKO ODBIJE on će tu kampanju zapamtiti, reći ženi šta mu se desilo u gradu, popričati sa prijateljem uz kafu itd. i kad vidi poster i bilbord seti se da je to video u centru.

TO NIJE POSTER PORED KOJEG PROĐEŠ i NIJE GLUPI FLAJER KOJI SAMO BACIŠ kad ti ga daju u ruku.

 

Shvatam da je ova ideja ima rupa al bar mislim da bi pokrenula ljude da je zapamte i skrene im pažnju na ovu akciju, da ne bude samo još jedna od niza akcija koja bude po bilbordima, uzmu se pare i zaboravi...

 

Evo, ja nudim svoj motor i svoje gorivo da vozam ljude taj dan, možda nekog i pokrenem da razmišlja ko je automobilista kako je drugim učesnicima u saobraćaju (vozačima motora, kamiona, autobusa...)

 

Ovo je sjajna ideja :takoje:

molim da se ozbiljno razmotri :moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Drugari, sjajno je da ova kampanja ima toliku podršku. Još je lepše što je inspirisala toliki broj bajkera.

 

Sve vaše ideje i predloge stavljamo u šešir, ništa nije gotovo. Do sredine sledeće nedelje imamo rok da rešimo kako će ova kampanja finalno izgledati: kakav će biti slogan, vizija... Do tada pustite svojoj mašti na volju.

 

Prijatna vožnja danas. Čuvajte se, niko nas ne može spasiti ako i mi sami ne brinemo o sebi.

 

Pamet U glavu, kaciga NA glavu, gas ostavite za pistu.

 

Proleće je a ja vozim motor. Šta ima lepše.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Motocikl: Honda VFR 750

Samo cu reci WOOOOOWWW!!!! Ideja je genijalna i stvarno bih zeleo da budem deo toga... Ja sam na petoj godini FPU, odsek primenjena fotografija i ako jos uvek trebaju profi fotke, idem u studio sledece nedelje, pa ako je neko zainteresovan da dodje do kosancicevog venca sa full opremom da odradimo fotke kako treba...free of charge kako englezi kazu! :D jes jednom svaka cas za ideju!!!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Još jedan predlog ako može. :)

 

Veliki bilbordi skreću pažnju pešacima i vozačima. Nama je trenutno bitna svest ovih drugih i njih trebamo kupiti. Kako kupiti vozača četvorotočkaša? Pa pomoći mu, ali altruistički. ;)

 

Scena: U pozadini levo van fokusa nalazi se parkiran motocikl. U fokusu, u traci do nas, bajker u opremi i sa kacigom gura pokvareni automobil. :) Naravno provesionalna fotografija i dobra scena koja će oslikati vrućinu na asfaltu i jačinu te jednostavne, ali u tom trenutku jedine prave i do neba bitne pomoći.

 

Ta scena bi dosta pričala sama za sebe tako da će i jednostavan slogan da je isprati.

Predlog: Obrati pažnju na mene, ja toliko tražim (želim da me vidiš, ja toliko tražim).

 

Nadam se da može da posluži makar kao resurs za nešto ozbiljnije. :)

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Nekolicina nas je uspela da odradi nalepnice i to dva puta..

 

prva tura je bila SPASI ŽIVOT POGLEDAJ DVAPUT.. mislim da bi Ugac imao pripremu..

 

druga je bila JA PAZIM NA MOTOCIKLISTE..(by Maxxa)

 

Kilometarske rasprave su se vodile da li da stavimo MOLIMO PAZITE.. ili JA PAZIM

40-tak stranica dogovaranja, priprema i na kraju skupljanje para i deljenje nalepnica koje i dan danas nosimo..

http://forum.bjbiker...st/page__st__40

Ova je bila moj favorit, ali je neslavno izgubila. :D Ona gore je bila razrada ideje. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Još jedan predlog ako može. :)

 

Veliki bilbordi skreću pažnju pešacima i vozačima. Nama je trenutno bitna svest ovih drugih i njih trebamo kupiti. Kako kupiti vozača četvorotočkaša? Pa pomoći mu, ali altruistički. ;)

 

Scena: U pozadini levo van fokusa nalazi se parkiran motocikl. U fokusu, u traci do nas, bajker u opremi i sa kacigom gura pokvareni automobil. :) Naravno provesionalna fotografija i dobra scena koja će oslikati vrućinu na asfaltu i jačinu te jednostavne, ali u tom trenutku jedine prave i do neba bitne pomoći.

 

Ta scena bi dosta pričala sama za sebe tako da će i jednostavan slogan da je isprati.

Predlog: Obrati pažnju na mene, ja toliko tražim (želim da me vidiš, ja toliko tražim).

 

Nadam se da može da posluži makar kao resurs za nešto ozbiljnije. :)

Po mogućstvu bajker gura auto pun dece!

 

Ideja sa flajerima je dobra ali imam utisak kratkotrajna. Naime 100 000 flajera će videti max 200 000 ljudi i tu prestaje svako podsećanje vozača sa njima. Ali kada bi svako od nas odneo isti kod svog vulkanizera, auto-mehaničara, prodavca auto delova i zalepio ga na vidnom mestu efekat bi sigurno bio dugotrajniji.Mušterije i tako čekaju da im se u nekom od pomenutih objekata nešto završi pa možda će se i zamisliti nad zalepljenom informacijom koja ga podseća da nisu sami na drumu a to je valda cilj ove kampanje.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Ja dajem glas nazivu 'bajker' u sloganu akcije 'spasi bajkera', ali nemam nista specijalno protiv i da bude 'motociklista' ili 'motorista'. Koliko god 'bajker' zvucalo izlizano, to je realno naziv koji svima nepogresivo oznacava vozaca motora...

 

Ne bih se slozio sa ovim jer rec "bajker" buni i one kome je Engleski maternji. Kad sam, u vise navrata, razgovarao sa Amerima i govorio da sam bajker bar polovina je mislila da sam biciklista! I ne, moj Engleski nije toliko los.

Sve jedno mi je koja ce rec da se koristi, mozda i treba da asocira na sve vozace na dva tocka (bilo motoriste, bilo bicikliste), ali sigurno ne oznacava decidno vozaca motora.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja