Jump to content

Moto Zajednica

SPASI BAJKERA – Prolećna kampanja AMS - BJB

Recommended Posts

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Ja imam jednu ideju za kampanju...

Možda će nekom biti glupo ali to je samo moja ideja jer smatram da je delo vrednije od reči.

 

 

Kad počne lepo vreme i krenete u kampanju (početak aprila) organizujete druženje bajkera na trgovima u centru grada u većim gradovima širom Srbije (BG, NS, SU, itd.) gde će svi zainteresovani ljudi koji NE VOZE MOTOR a voze kola moći da se prijave da budu provozani jedan krug kroz grad da vide kakav je to osećaj biti motorista u saobraćaju.

 

Kako bi to išlo?

Lepo, kao što ovi iz stranaka postave onu "tezgu" i zaustavljaju i smaraju ljude tako lepo i mi postavimo tezgu i pored motore i zaustavljamo ljude (ciljna grupa od 20-55 god.) i lepo:

"DOBAR DAN, DA LI VOZITE MOTOR? udruženje motociklista Srbije krenulo je u veliku akciju skretanja pažnje učesnika u saobraćaju na motore, da počnu da vode računa o propuštanju motora - sve u svemu neki lepo uvežban tekst" i da li ste zainteresovani da budete LAGANO provozani kroz grad jedan kratak krug, potpuno besplatno, da bi videli o čemu prosečan motorista mora da vodi računa tokom vožnje...

 

Šta je trik? Onaj koji je zainteresovan, popuni anketu (koliko dugo vozi, koliko km godišnje, da li više po gradu ili po otvorenom puto, i svoje mišljenje o motoristima, kako bi on povećao bezbednost motorista (saobraćaja)) i potom ga neko od ljubaznih bajkera postavi na motor, kaciga, krugić, nazad, hvala lepo što se učestvovali, popričajte sa prijateljima na ovu temu. Time dobijate jednog čoveka kome ste promenili dan i rutinu!!!

ČAK I AKO ODBIJE on će tu kampanju zapamtiti, reći ženi šta mu se desilo u gradu, popričati sa prijateljem uz kafu itd. i kad vidi poster i bilbord seti se da je to video u centru.

TO NIJE POSTER PORED KOJEG PROĐEŠ i NIJE GLUPI FLAJER KOJI SAMO BACIŠ kad ti ga daju u ruku.

 

Shvatam da je ova ideja ima rupa al bar mislim da bi pokrenula ljude da je zapamte i skrene im pažnju na ovu akciju, da ne bude samo još jedna od niza akcija koja bude po bilbordima, uzmu se pare i zaboravi...

 

Evo, ja nudim svoj motor i svoje gorivo da vozam ljude taj dan, možda nekog i pokrenem da razmišlja ko je automobilista kako je drugim učesnicima u saobraćaju (vozačima motora, kamiona, autobusa...)

  • Podržavam 34

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Samo da se upisem da podrzavam akciju....nadam se ucescu sto veceg broja motorista u akciji.

Treba na zanimljiv nacin pokazati ljudima da je iza kacige mozda bas neko sa kim se susrecu svaki dan...npr. moji pacijenti to uglavnom ne znaju, ali ne propustam priliku da to saznaju u nekoj adekvatnoj prilici.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

evo da se i ja zapljunem

ako budem imao vremena, pokusacu i ja da regrutujem neke ljude ovde

 

@andrej, odlican predlog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Ljudi, sjajni ste. :care::takoje:

 

Predlažem da sledeće godine napravimo prvu kampanju kreiranu od samih bajkera. Toliko dobrih ideja, toliko predloga za saradnju i pomoć, toliko pozitivne energije... Hvala svima na strasti.

 

Tek predveče ću uspeti da detaljno pročitam sve postove (pišem izmedju dva sastanka). Bacio sam jedno oko i mogu reći da je većina sugestija izrazito korisna. I meni se dopada formulaciji "poštedi motoristu". Na Facebook stranici sam opisao grupu upravo tako "Želim da mi ostali vozači poštede život".

 

Bajker ili motorista?

Promenio član Furious Panda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

pre sam za motorista

rec bajker mi je malo izlizana i sa kompletno izvitoperenim znacenjem u srbiji

 

+1...ustvari, najkulturnije mi zvuci motociklista 0takoje.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

htedoh i ja da kazem to, ali kad je vec pitao da ne talasam :)

 

inace, bajker mi je vise kao stil zivota, dok motociklisti su i bajkeri i adrenalinski zavisnici i tureri i avanturisti i pozeri i oni kojima je prevozno sredstvo i postari..... i svima je asfalt podjednako tvrd

 

ali moze i bajkeri, svejedno, zna se manje vise na sta se misli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Svaka cast na akciji.

 

Ne znam kako bih mogao pomoci, osim da postavite broj deviznog racuna na koji bi bajkeri koji nijesu iz Srbije mogli uplatiti novac.

 

Volio bih da makar na taj nacin ucestvujem u akciji... :takoje::zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Kad kažeš bajker odma svi pomisle na vozača velikog motora, a nama ja cilj da skrenemo pažnju na sve koji su na 2 točka, mlađi na skuterima su najugroženija kategorija ako se ne varam po nekoj statistici..

 

Moj glas ide za "motorista"

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • FreeStyLe Member, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hornet

Takodje podrzavam kampanju u potpunosti, odlicna organizacija, a cini se i (bice) realizacija. Svaka cast Pando i ostali, zaista svaka cast :takoje:

Ja sam slobodan da pomognem koliko god je potrebno, skuter sam prodao, u navedenim oblastima nemam iskustva, a za deljenje flajera i slicno sam na raspolaganju.

 

Untitled-1-1.jpg

 

 

 

jesmo li ga uboli? :)

 

 

Legendo, fenomenalno, slika je brutalna :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

jesmo li ga uboli? :)

 

Svaka čast, e to je kampanja!

 

Veoma razumljiva za svakoga, ne vređa IQ pametnima... zaista izvanredno 0takoje.gif Čak ni tekst nije potreban!!!

 

Jel' vaše delo, od ideje do realizacije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Slika 1000 reci, odlicno, reci cu i ovde ja sam uvek spreman za flajere od Grocke pa dokle treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Bajker ili motorista?

 

 

Glas za motoristu.

 

 

Slažem se i sa nečijom konstatacijom da umesto "spasi" može da bude nešto bolje... LM, nisam stigao da pročitam svu dokumentaciju koju ste postavili, čim završim posao na kome radim bukvalno danonoćno ovih dana, bacam se na analizu materijala, pa ako ne bude kasno stiže фидбек :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 999 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Samo ću kratko da prokomentarišem par postova.

 

Sviđa mi se ideja za akciju vožnje "civila" i nudim svoje vreme, motor i benzin za vožnju istih.

 

Slažem se da motorista zvuči bolje od bajkera. Kao i manje više svi ostali spomenuti nazivi, osim motordžije.

 

 

O`šonesiZ - svaka čast za fotografiju :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Samo ću kratko da prokomentarišem par postova.

 

 

Ti i ćaleta da zamoliš za komentar ;), njegovo mišljenje bih voleo ovde da čujem...

 

Ljudi, svaka vam čast zaista! Danas sam na poslu imao očajno težak dan, ceo dan frka^3, iznurujući sastanci, do malopre takoreći. Onda jedva stigao u servis po motor (da ga iščupam pre sutra, kako bi se vozilo ujutro :lol:).

 

Uđem sad u kuću i pogledam ovu temu :jee1: . Zaista, sjajne ideje i konstruktivnost koji hrabre i greju (bar moju ;)) dušu. Ovome smo se nadali, da akcija zaživi na način da svako unese u nju svoju kreativnost i ideje.

 

A za Šonezi bipolarca (mada, javlja mi se ko je fotografisao od njih dvoje) - to je to! Uhvaćen duh akcije. Iza svake kacige nalaze se nečija deca, nečiji roditelji, braća, prijatelji, nečiji zubar, profesor, arheolog, inženjer, vozač GSP-a... Obični ljudi!

 

Da li sam negde već rekao? Ponosan sam na ovu moto zajednicu :Navijac:

 

Ajmo dalje sa diskusijom :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Doktorov post na prethodnoj strani me zaintrigira pa malo porazmislih o jednoj ideji.

 

Npr. da se odredi set fotografija ljudi i njihovih profesija u radnom okruženju, ali u moto opremi.

Pa sad: zubar sa sve "ratnom" opremom u sred stomatološkog pregleda sa curicom u stolici, profesorka ispred geografske karte pred decom opet u koži i sa kacigom, kuvar u ozbiljnoj restorantskoj kuhinji secka povrće u nekom sportskom kombinizonu, pa npr. somelijer u prijatnoj atmosferi restorana nudi vino u blatnjavoj MX opremi, košarkaška utakmica (trening) sa bar dva igrača u opremi i tako dalje (granice nema :) ).

 

O sloganu uz taj serijal bi trebalo razmisliti, ali ideja vodilja bi bila približavanje motorista običnim ljudima, tačnije protkati bajkere kroz opštenarodne svakodnevnice i istaknuti njihovu potrebu i funkciju u društvu.

 

Predlog slogan, ili bar pravac u kom bi trebao da ide: i ja sam čovek ili jedan od vas.

 

EDIT: Dok ja tražih neke slike po netu koje će da isprate ovo moje pisanje ulete i Severijan sa sličnom mišlju. :)

 

EDIT2: OšonesiZ svaka čast za fotografiju! Naravno i modeli ko upisani. :takoje:

  • Podržavam 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja