Jump to content

Moto Zajednica

SPASI BAJKERA – Prolećna kampanja AMS - BJB

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Drugo internet "oružje za masovnu komunikaciju" je, da izvinete na izrazu, Facebook. Napravljena je stranica www.facebook.com/SpasiBajkera. Ideja je da pokažemo da smo konkretni ljudi, koji iza maske (kacige) imaju svoj život. Kauza je, Želim da mi drugi vozači poštede život. Možete se prijaviti i postaviti vašu životnu priču. Posle toga možete podeliti to sa vašim prijateljima.

 

Ideja je da onaj ko želi, može imati svoj mini album. Prva fotografija u albumu je uvek sa kacigom. Druga fotka je iz vašeg civilnog života a ostale tri (5 je maksimum po albumu) su po vašoj želji. Uz svaku fotografiju možete napisati komentar ili postaviti link. Postavio sam svoj lični primer i možete videti kako će to izgledati. Stranica nije finalizirana, predstoji dorada.

 

Da ne bismo komplikovali formate, redosled, poziciju na timeline-u, postavljanje albuma i vaših priča, taj deo posla će raditi administratori. Vi treba da izaberete izmedju 2 i 5 fotografija, da ispunite priloženi obrazac za Facebook i da sve to pošaljete meni (nlozovic@bjbikers.com) ili Trinity na PP.

Dokument za Facebook.doc

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Da li ce ti posteri bit mozda na bilbordima po gradu, plakati i sl?

 

Prvobitna ideja je bila da pravimo kampanju u stilu gerila marketinga.

 

Onda se pojavila Agencija za bezbednost saobraćaja. Dopala im se ideja i izrazili su spremnost da podrže akciju i da daju pozicije na bilbordima i vreme na TV. Već su potvrdili štampu 100.000 flajera. Trenutno pripremamo TV spotove ali tamo postoji tender >:( . Ako se sve zvezde poklope, imaćemo kompletnu kampanju na svim medijima. U protivnom slučaju, prelazimo na plan B. :takoje:

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Potpuno podrzavam akciju i stavljam se na raspolaganje.

 

Samo mali predlog. Dosta ljudi izraz ,,bajker" asocira na nekog bradatog, polukriminalnog coperasa iz americkih filmova sto je upravo slika koju pretpostavljam zelimo da suzbijemo. Mislim da su nazivi ,,motociklista",,motorista" pa cak i ,,vozac motocikla" mnogo siri, neutralniji i na kraju krajeva blizi nasem jeziku.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

pratim i učestvujem.. mislim da je odlična ideja, pre par dana sam video slike na faceu i oduševio se. Probao sam i da odem na www.spasibajkera.com pa sam pretpostavio da je u razradi. Ako sami ne ucinimo nesto za nas, niko drugi neće to je sigurno ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Svi oni:

a) koji smatraju da je ovo što radimo glupo

b) koji misle da je ideja loša i nerelevantna

c) kojima se ne dopadaju ljudi koji ovo rade

Zamolio bi ih da ne posećuju više ovu temu i ne pišu u njoj.

 

Ne vidim zašto si pogubio živce.

 

- skrenuo sam ti pažnju da engleski izraz "the man behind the helmet" ne može da se prevede i da treba pronaći sasvim drugi headline koji će biti u duhu srpskog jezika. Ima puno takvih primera, recimo aktuelni slogan za Pežo 408, "Quality Time", prosto ne može da se prevede na srpski a da zadrži izvorno značenje.

 

- skrenuo sam ti pažnju da kampanja treba da se bavi uzrokom a na posledicama. Da se ponovo poslužim slučajem na Banjici: incident je samo posledica toga što je vozač bembare svesno odlučio da divljački, bahato, bez ikakvog straha od reperkusije, prekrši zakon. Takvo ponašanje ne možeš da promenim fensi festivalskom kampanjom, nego samo direktnom pretnjom robijom.

 

- Žarko Sakan (drugi Sakanov sin) se bavi advertisingom, a ne Lazar.

 

1zdravo.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Ako je neko oran da diže joomlu na www.spasibajkera.com i sve što ide uz ozbiljan portal tu sam da podelimo posao.

 

Edit:

Ja sam greškom postovao u ovde. Trebao sam da se javim kod Sevea u temi.

Ako nije problem da se tamo prebaci?.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Ono što čini ovu kampanju dodatno vrednom a time i dodatno jakom, jeste da je ovo, koliko je meni poznato, a Panda će me ispraviti ako grešim, prva u svetu, Non-Profit marketing kampanja koja se kreira, osmišljava, organizuje i realizuje totalno interaktivno, putem društvene mreže na Interentu, u saradnji jedne profesionalne, renomirane marketing agencije (NewMoment), jednog neprofitnog udruženja (Asocijacija Motociklista Srbije - BJBikers) i jedne društvene Internet mreže (BJBikers moto-zajednica).

 

Dakle, online kreativna interakcija profesionalaca i korisnika gde svi rade, što bi stari Latini rekli Pro-Bono za Opšte Dobro.

 

BJBikers moto-zajednica je više puta do sada pokazala da ume i može da akumulira ogromnu pozitivnu energiju koju motoristi, samim tim što su motoristi, nose u sebi. Setite se Moto-Deda Mrazeva. Ne bih da okrećem na metafiziku ::) ali, ljudi, mi već nekoliko godina za redom uspevamo da taj poslednji vikend u decembru, kad vozimo u Sremčicu, okupamo Suncem.

 

Pa šta je onda za nas, da napravimo i učinimo da Srbija tih četiri ili pet meseci najjače sezone, PROGLEDA. :staa2: .

 

I do sada nije bilo dana da se ovde na forumu nije javljala gomila kreativnih, stručnih, invetivnih i pre svega dobronamernih ljudi sa svojim predlozima, idejama, sa sjajnim rešenjima, vrhunskim fotografijama, tekstovima, extra dobrim video materijalima... jedino što nikada nismo imali osmišljen i organizovan način da sav taj prebogat potencijal prihvatimo i upotrebimo.

 

Verujemo da je sada potpuno druga priča. Sada imamo tim, imamo jasan plan, viziju, imamo organizaciju (AMS-BJB) i jedino što preostaje je da se ponovo svi koji hoće, mogu, znaju...okupe, dogovore i odrade.

 

:Navijac:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Svi oni:

a) koji smatraju da je ovo što radimo glupo

b) koji misle da je ideja loša i nerelevantna

c) kojima se ne dopadaju ljudi koji ovo rade

Zamolio bi ih da ne posećuju više ovu temu i ne pišu u njoj.

 

Ne vidim zašto si pogubio živce.

 

- skrenuo sam ti pažnju da engleski izraz "the man behind the helmet" ne može da se prevede i da treba pronaći sasvim drugi headline koji će biti u duhu srpskog jezika. Ima puno takvih primera, recimo aktuelni slogan za Pežo 408, "Quality Time", prosto ne može da se prevede na srpski a da zadrži izvorno značenje.

 

- skrenuo sam ti pažnju da kampanja treba da se bavi uzrokom a na posledicama. Da se ponovo poslužim slučajem na Banjici: incident je samo posledica toga što je vozač bembare svesno odlučio da divljački, bahato, bez ikakvog straha od reperkusije, prekrši zakon. Takvo ponašanje ne možeš da promenim fensi festivalskom kampanjom, nego samo direktnom pretnjom robijom.

 

- Žarko Sakan (drugi Sakanov sin) se bavi advertisingom, a ne Lazar.

 

1zdravo.gif

 

Miloše, sine, veruj mi da nema potrebe da ti objašnjavaš čika Pandi ništa u vezi marketinga a posebno ne o tome ko je ko u porodici Sakan.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • witch, 476 postova
  • Lokacija: Beograd

Ljudi, prijatelji, bajkeri... stvarno nema razloga za raspravu u ovoj temi.Ok je za konstruktivne predloge, to nam je i potrebno, a za ostalo.. pa mislim da ovde nije mesto.

Mislim da smo se posle vise pokusaja, konacno pokrenuli sa mrtve tačke. Pomozite da sve ove ideje odjeknu u javnosti na pravi način, naravno ako to želite.

Ja obožavam vožnju motorom, to nije samo vožnja to je način života. Ali svaki put,pre nego što sednem na motor, čvrsto zagrlim i poljubim svoju decu i dobro ih pogledam. Svaki put kad se vratim sa vožnje, ja im kupim poklon, mada im je najverovatnije najbolji poklon što smo se vratili. Možda je morbidno takvo razmišljanje, ali statistika u crnoj hronici je da svaki peti bajker nastrada u saobraćaju i ja sam toga svesna. Ja želim da se to promeni, a Vi ?????

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Pre svega , imate moju bezrezervnu podršku i dozvolu da me kontaktirate , kad god zatreba.

 

Imam i jedno pitanje : voleo bih da znam da li će ova akcija imati malo širi karakter ili će se zadržati na teritoriju Beograda?

 

Jedan od mojih predloga jeste i organizacija nekih od akcija u drugim mestima, sem Beograda...ipak se radi o AM"Srbije"

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

Imam i jedno pitanje : voleo bih da znam da li će ova akcija imati malo širi karakter ili će se zadržati na teritoriju Beograda?

 

Jedan od mojih predloga jeste i organizacija nekih od akcija u drugim mestima, sem Beograda...ipak se radi o AM"Srbije"

 

Biće štampano 100.000 flajera => predviđeno je da delimo iste po celoj Srbiji. To prvenstveno zavisi od toga koliko će se ljudi ovde javiti da pomogne oko podele tih letaka. Što se više ljudi iz različitih gradova javi, to ćemo biti prisutniji!

 

Što se TV-a tiče, ako izbunarimo nešto (budžet za emitovanje nemamo ;)), biće to nacionalna frekvenca. Outdoor (bilbordi) opet zavise šta i od koga možemo da izlobiramo za DŽ...

 

Ali ideja je jasna: gine se na žalost u celoj Srbiji, pa i kampanja jedino ima smisla na nacionalnom nivou.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Da druže, o tome pričam...npr. 7.aprilska vožnja u BGD-u, dolazimo iz raznih gradova i mesta da podržimo akciju, zamisli samo koliko bi imalo uticaja toliki broj motora u nekom manjem mestu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Ovaaaaj znam da sad nije baš najpreče pričati o semantici, a naročito nakon Miloševog analiziranja, ali ima jedna stvar u celoj akciji koja mi pomalo neprijatno zvuči. Naime, radi se o izrazu ''spasi bajkera''.

U srpskom jeziku reč spasiti obično označava izbavljenje nekoga iz nevolje u kojoj se našao. Spašavamo nasukane kitove, spašavamo davljenike, spašavamo iz požara.

Mislim da se upotrebom ovog izraza svrstavamo u grupu onih koji mole vozače automobila da im pridrže motocikl da ne bi pali sa njega i tragično se olupali. U glavi vozača automobila može da se pojavi misao ''jes, ti ćeš da luduješ, nesposoban si da vodiš računa o sebi, a ja ću da te spašavam''.

A istina je da niko ne treba da nas izbavlja iz nevolja, nego samo da učini sve da nas u iste ne dovede.

 

Mislim da je prikladniji i odmereniji izraz ''sačuvaj život''. Taj izraz na neki način uključuje odgovornost vozača automobila, jer ga obavezuje da taj život zaštiti, prvenstveno od sebe.

Dakle mi smo oni koje treba zaštiti, a ne izbaviti.

 

OK, znam da je sve već smišljeno i zapisano, uostalom verovatno je ovo moje palamuđenje o prikladnosti reči besmisleno i nebitno, ali to je nešto što sam hteo da kažem još kada su pravljene nalepnice sa sličnim sloganom.

 

Takođe, slažem se sa Hakijem da je motociklista prikladniji izraz nego bajker.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Drago mi je da su se stvari pokrenule u konkretnom smeru, napokon je pozitivna energija pronašla svoj put i kreće se ka realizaciji. Postavljeni su reažlni ciljevi i sada se treba kotrljati u tom pravcu. Možda nije trenutek ,mada čisto da podsetim, kao nastavak može da se razradi i Miloševa peticija jer treba iskoristiti pažnju javnosti i dobru volju ljudi koji su se okupilki oko ove ideje, tiče se svih nas.

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/68545-miloseva-peticija-zabrana-kretanja-kamiona-vikendom-i-prazn/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

Ovaaaaj znam da sad nije baš najpreče pričati o semantici, .... Mislim da je prikladniji i odmereniji izraz ''sačuvaj život''. Taj izraz na neki način uključuje odgovornost vozača automobila, jer ga obavezuje da taj život zaštiti, prvenstveno od sebe.

Dakle mi smo oni koje treba zaštiti, a ne izbaviti.

 

 

 

 

"poštedi život" najpreciznije definiše obavezu i odgovornost vozača. ali se smisao ne gubi ni terminom "spasi" a ni terminom "iza kacige".... koliko su ljudi pismeni i ovo je odlično....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

OK, znam da je sve već smišljeno i zapisano, uostalom verovatno je ovo moje palamuđenje o prikladnosti reči besmisleno i nebitno, ali to je nešto što sam hteo da kažem još kada su pravljene nalepnice sa sličnim sloganom.

 

Takođe, slažem se sa Hakijem da je motociklista prikladniji izraz nego bajker.

 

Ništa nije zakucano, niti isklesano u kamenu kao jedanaesta Božija zapovest... ;) Ideja ove teme upravo i jesu ovakve konstruktivne sugestije. Samo navali(te)!

 

Na kraju Panda ima mandat da prelomi, a uzeće u obzir sve što je čuo, sigurni smo. To mu dođe delegiranje odgovornosti :takoje:, zbog radi ;) donošenja najboljih odluka u datom roku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

"poštedi život" najpreciznije definiše obavezu i odgovornost vozača. ali se smisao ne gubi ni terminom "spasi" a ni terminom "iza kacige".... koliko su ljudi pismeni i ovo je odlično....

Ne, izraz ''poštedi život'' vozače automobila karakteriše kao osobe koje nam voljno uzimaju živote, te sada apelujemo na njih da nam ih poštede. Mislim da im se ne bi svidelo to što ih gledamo kao egzekutore.

Ali okej, već sam rekao šta mislim da treba pa neću više da gnjavim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

da. voljno uzimaju život nepažljivom i neodgovornom vožnjom.

 

 

 

svaki prolazak na crveno, sečenje krivine, uključivanje bez zaustavljanja na stop, promena trake bez upotrebe retrovizora...ja bih karakterisala kao predumišljaj.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Imajte samo u vidu da su u aprilu izbori, i da ce sve (reklamni prostor, vreme na tv-u itd) biti podredjeno tome...sve ostalo shto se tada bude reklamiralo nece biti primeceno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja