Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Inazuma 250

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

http://www.pianetariders.it/2011/11/nuova-suzuki-inazuma-250-in-listino-dallautunno-2012/20244

Q4oZC_suzukiinazuma250602x445.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Suzuki ponovo vraca u zivot ime Inazuma. Mozda malo ne prikladno imajuci u vidu kolika su starija braca, uglavnom...sininom za Suzukijev goli, pravi motor. Ovo pomalo izgleda smesno i nezgrapno, ali covek bi mogao da se prevari gledajuci ga onako povrsno i da ga zameni za nesto mnogo ozbiljnije. Bilo je spekulacija da ce Suzuki ponovo poceti da pravi velikog nakeda sa ovim imenom (mislio se da ce biti 1400),ali...

Znaci dvocilindricni cetvortaktni agregat sa ubrizgavanjem, 6 brzina ,izduv ispunjava Euro3 standard. U prodaji u jesen ove godine. Izbor boje sveden na dve. Crno i crveno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ako sam dobro upoznat ovaj se pravi u Kini kao i Yamaha YBR, da ne gresim dusu lepo izgleda.

Evo jedne slicice njegovog starijeg brata sa istim imenom

post-11902-0-23437400-1335566425_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ne mogu nigde na net-u da nadjem.. zna li neko koja je max dozvoljena tezina koja moze biti na motoru?

To je podatak koji se tesko nalazi i za druge motocikle. Ja recimo u librettu za moj motor imam samo podatak kolika je ukupna tezina koja je dozvoljena, a to znaci da treba malo elementarne matematike.

U mom slucaju od 430 treba oduzeti otprilike 200 za motor, 80ak za mene i ostalo je raspolozivo...znaci nekih 150 bez saputnika i prtljaga.

S' obzirom da je ovo masina od 250, a ima i prilicno veliku sopstvenu tezinu (negde oko 180kg)...jedan disk napred i jednostavno ogibljenje ne racunaj na neku veliku nosivost. Uostalom sta bi ti sa njime da radis...selidbe :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 GT 2022

Pa ja bih barem ako moze dve fotelje da natovarim na njega.. ili kauch..jedna fotelja mi nikako ne vrsi posao 1lol.gif

 

Nemam neku predstavu koliko kg moze odprilike na koji motor.

Imam 100kg i devojka 60kg pa mu to dodje negde 160kg + kofer, sto nije malo :)

Mislim da sam video da je max za Ninja 250r oko 150kg, zaboravih, stade mi mozak ^^

I reko da vidim kolika je tezina za gw250, da vidim na cemu sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bajkerka u pokusaju :D, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: vrlo ozbiljan crveno-beli zvrk

Sta znam, meni je Inazuma ljubav na prvi pogled. Za mene savrsen, pravi za devojku :) jos u crvenoj boji...ma milina! Samo je prilicno skup te se nadam da ce mu cena pasti u narednih godinu dve-ili jos bolje da meni kupovna moc poraste :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

Negde sam video najavu sa sajma Intermot u Milanu da je ovo novi GSR 250,ali kako god se zvao svidja mi se vise nego YBR 250 :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Posle dugo vremena oporavljam temu.

Letos nabavim-dobijem baš Inzumu 250, 2013.godište, pređenih 12.000km, crna boja.

Obzirom da dugo-dugo nisam seo na motor male kubikaže utisak je neočekivano dobar. Motor ima gabarite Kawasakija ER5, čak je i nešto širi, tako da sedište, rezervoar i far pružaju osećaj vožnje ozbiljnog motora. Zvuk iz dva auspuha takođe kao na motoru veće zapremine. Što se tiče vožnje, upravljivost čista petica, lak, okretan, pravi gradski motorić, za šta ima i sasvim dovoljno snage. Nisam ga puno vozio na otvorenom obzirom da još nije registrovan, ocarinjen je, ali pošto je uvoz iz USA ne može proći pregled Agencije za bezbednost saobraćaja (najavljeno je da će početkom godine regulisati i tu nelogičnost).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja